Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ramzey 250cc Chopper Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    nightwatcher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    arkadaşlar dökülmeye dökülür ama kullanıma bağlı. bende de çin malı motor var asya 125t demediklerini koymadılar motora 7000 km deyim bi sorunu düşen vidası yok memnunum bakımını zamanında yapıyorum kaliteli yağ kullanıorum masrafından kaçmıorum (hava filtresi -buji) canavar gibi kükrüyor motor. dah önce de kanuni vardı görünen 16000 km aslında 40000 km ye yakın yol yaptım 11 ayda bi sorun olmadı servşs şikayetleri hariç. yani kullanım en önemlisi hele de ramzey gibi köklü bir firmaysa sorun olmayacaktır amatör kullancılara. ama sen alıp (premier1) her gün 0-100 kalkış yapar tekteker ortada gezersen 1 ay bile dayanmaz. saygılar.
    live to ride, ride to live

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adali84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar ben ramzey200cc cross modelini inceledim.baya hoşuma gitti.hen yedek parça avantajı,hemde servis ağı çok iyi.hem de türk malı.siz bu motor hakkında ne düşünüyorsunuz.sizce hysoung mu daha iyi yoksa ramzey mi.ama cross modelleri olarak.

Ataman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey Atakan 250 CC
    ----------

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Hayırlı olsun.Allah kaza bela vermesin

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Ataman, hayırlı uğurlu olsun. Güle güle kullan. İlk 1400 kmlik deneyimini (chopper'in) bizimle paylaşırsan memnun oluruz. (Ben daha 55 km deyim). Örneğin yakıt durumu, sürati, titreşim gibi sorunlarının olup olmadığı ve genel olarak tecrübelerin.

Adali84, bende ramzeyin 200 cclik cross modeli de var. Gerçi henüz çok az km yaptım ama motor gayet rahat. Vites geçişleri çok rahat ve çabuk. km göstergesi, motor devir göstergesi ve bir de dijital vites göstergesi var. Tipi de bence güzel. Yakıt katalogda 2.1 lt/100km olarak gösteriliyor. Görüntüsü Ramzeyin sitesindekinden daha güzel. Yıllardır motosiklet kullanmış bir arkadaşım da denedi ve hayran kaldı. O da alacak. Ramzey 200 cc cross'un benzeri (fiyatları belki daha ucuz) bir iki marka var ama ben daha önce de belirttiğim gibi Ramzeyin servis ağına bakarak bu markayı tercih ettim.

(not: Ataman her ay 50 TL bakım ücreti demişsin. Niye bu kadar çok? çünkü ilk 300km'de sonra ilk 1000 km de ve sonra her 3000 km de bir bakım yapılıyor. Bakım ücretinin de önemli bir kısmı yağ maliyeti ki 1 lt 10w40 yağ 10-15 YTL arası).
    Kazasız sürüşler dilerim.

nightwatcher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    bende asya motor var servi fiyatlarını artırdılar ben son serviste 60 YTL ödedim. bazı şeylere mecbur tutuyolar hava filt. buji fln. garanti mecburen 2S ile yaptırıyosun.
    live to ride, ride to live

-CRiminAL- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Görüntü güzel aslında.3600 fiyat çekiyorlar.Çantalar ve kaskı da yanında veriyorlar.Fena da değil görüntü olarak.Çok km yapmış arkadaş varsa bi yorum yapsın da biz de bilgilenelim.

yilmazelektrik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    insan jantın ve aynanın tipini değiştirir ayıp olmasın diye.

-CRiminAL- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kanuniye mi benzettin sen bunu yilmaz

ozerozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mes adlı üyeden alıntı
    ben ramzeyi inceledim bindim epey vakit harcadım herseyinin yerli olması guzel aksesuar zengini ısıklandırması guzel genel olarak begendim yalnız oturma pozisyonunda biraz zorlandım boyum biraz uzun geldi onundısında fena diil ....ama ben Raptor'u tercih ettim.sevgilerimle

Herşeyi yerli mi güldürme be adamım nası incelemişsin sen

çinin önde gideni bu Ramzey adamlara mail yolladım şu motorunuz kaç cc diye 10 gün oldu hala cevap gelmedi ben hayatımda bu kadar ilgisiz bi şirket görmedim, mobilet alacaksan git RAMZEY al diğerleri çinin alası ,

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Ramzey firması satış öncesi ve sonrasında benim mail'lerime cevap yazdılar. Belki sizinki ulaşmamış veya gözden kaçmıştır. Ayrıca Ramzeyin web sitesinde motosiklet grubunda yer alan modellerin hepsinin teknik özellikleri mevcut. Muhtemelen bir-iki modelin sadece motor hacimleri unutulmuş. (Benim gördüğüm Kalipso adlı bir motocup için motor cc'si unutulmuş).

Ayrıca Ramzey bazı modelleri çinden getirse de sonuçta Türkiye'de uzun yıllar moped ve küçük hacimli motosiklet üreten bir firma. Ayrıca üretilen mopedler onyıllardır afrika pazarında. Böyle kaç firma var şuan? Dolayısıyla motosikleti sadece ithal edip satanlar ile aynı kefede değil bence. Çünkü mevcut fabrikalar sayesinde sağlanan üretim bir yandan istihdam yaratırken, bir yandan da ihracat için önemli olmalı diye düşünüyorum. Bu çerçeveden baktığımızda, başlangıç için çinden motor getiren ama ülkemizde fabrika kurarak bu alanda yatırım yapan tüm firmalar (markası ne olursa olsun) benim için yerli firma sınıfındadır ki, bu da ülke ekonomisine orta ve uzun vadede oldukça yararlı katkılar sağlayacaktır. Bu nedenle yeni yatırımlar, fabrikalar yapan ama ilk etapta çinden motosiklet getirerek bu alana giren tüm firmaların başarılı olması benim şahsen samimi bir dileğimdir.

Ataman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey Atakan 250 CC
    --------------------------------------------

poseidon_20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mt 125
    ben inceledim kullandım gayet rahat sürüş bakımımdan çin malı doğru ancak ramzey bu pazara diğer markalara göre çok daha önce geldi ve servis ağı çok iyi bisikletçiden motorcu olmuş olanlar var aralarında ama denizli servisi için konuşuyorum gerçekten işinin ehli insanlar alıcak olan kişiyi bilmem amaben almayı düşünüyorum ışıklandırmaları falan çok iyi ayrıca ben mondial kullanıcısıyım 22.02.2006 tarihinde kaza yaptım ve motorumdaki hasar çoktu en azından motorumun ön tarafı yoktu ama 6 saat içinde tüm parçalar geldi ve motorum teslim edildi aynı gün hemde sizin servisiniz kötü diye lütfen markayı kötülemeyin yiğidi vur hakkını yeme demişler bu sözüm criminal arkadaşıma
    0 rh(+) Rüzgarın hissetmek ve iki teker üzerinde olmak kadar keyifli ne var şu hayatta

Motosikleti
    ramzey qm 250
    herkese selam arkadaşlar allah nasip kısmet ederse 1-2 gün içerisinde 250cc lik motoruma kavuşuyorum.(en sonunda) uzun zamandır almayı düşünüyordum. ramzey görünce ne bileyim o an motor ruhuma fısıldadı. sanırım bu anlatılamaz. regali de gördüm, mondialide ve jinlun uda bence şurası iyi burası kötü diyemeyiz. belki o an mavi motoru değil kırmızıyı görseydim etkilenmezdim ama abilerim yaa utanmasam motorun o gün sırf benim için süslendiğini ve benimle konuşmak için orada olduğunu söyleyebilirim. böylemi asalet olur yaa akıyordu şerefsizim . bakın eminim ki sizlerde aldığınız iki tekerler için bunları hissetmişsinizdir eğer hissetmediyseniz daha aramaya devam edin sanırım kadın erkek ilişkisindeki "ten uyumu" tabirine benzetilebilir bu. hiç birşey beni bukadar heyecanlandırmadı bu olgunluğuma rağmen ama o başardı. umarım içinizi kıpır kıpır eden iki teker çıkar karşınıza dostlar. kendinize iyi bakın
    çapır yada reyzing önemli değil, önemli olan sen hangisisin.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Railor, doğru karar vermişsin, şimdiden hayırlı olsun. Kazasız sürüşler dilerim.

Motosikleti
    ramzey qm 250
    saol naci kardeş allah tüm motosiklet sevdalılarına va sana hayalinizdekini versin bu arada senin iki motor mu var durumları ne

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Evet Railor arkadaşım. Biri 250 cc chopper (cruiser diğeri 200 cc cross (enduro). Motosikletlerime sadece hafta sonları binebildiğim için henüz daha km'leri 300'de. Yavaş yavaş, yazdan önce rodajlarını tamamlamaya çalışacağım inşallah. Şu an ikisinden de memnunum. Görenlerin de çok hoşuna gidiyor. Ama rodaj bitmeden (yani 1500 km'den önce) motorlar hakkında birşey söylemek erken olur diye düşünüyorum. Ancak şu ana kadar ikisi de sorun çıkartmadı çok şükür. Chopper modeli 6000 devirde rahat 95 yapıyor. Daha üst hızlara çıkmadım. Ama rodajdan sonra 8000--10.000 devir aralığında sürülebilir. Sürüş keyfi, rahatlığı ve performanslarından şimdilik memnunum. Darısı başına diyorum. Selamlar.

Motosikleti
    ramzey qm 250
    dostum, 17 martta vergi ve plaka bitiyor. bugün bir deneme sürüşü yaptım o kadar az bir titreme vardı ki şaştım biraz da kibir yapmadım değil (kimin motoru) ve bu gece uyuyamayacağım dostum yardımın ve ilgin için saol varsa msn özelden atabilirsin, herkese mutlu günler

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Tekrar hayırlı olsun railor arkadaşım. Ben ilk yağ değişimlerini 300 km'de yaptım. Bunu servis tavsiye etti. Bundan sonraki değişim 1000 km'de (normal ilk bakım). Ondan sonra da her 3000 km'de bir yapılacak. Motorun sıhhati için yağ önemli. Kaliteli yağ kullan. Garanti dışı kalmaması için tüm yağ değişim ve bakımlarını serviste yaptır. Bu arada kendine iyi bir servis te bulmalısın. Ramzeyin en büyük avantajlarından biri de her ilde bir çok servis ve parçacısının olması. Anlaşabildiğin ve senin istediklerini dikkate alan bir servis hem seni hem de motorunu mutlu eder. Kitabında ilk 800 km'de 5000 devri; ikinci 800 km'de ise 7500 devri geçmemek gerektiği yazılı. Sonrası 10000 devre kadar yolu var. (bu arada ramzey cruiser'de devir saati olduğunu herkes duysun!) Zaten motorun maximum beygir gücü (20 beygir) 8500 devirde elde ediliyor. Ama rodaj döneminde kitapta söylendiği gibi yaparsan motorun iyi açılmış olur. Kazasız sürüşler dilerim. Selamlar.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    resim yok mu yawww

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler