Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ramzey 250cc Chopper Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    xnode arkadaşım, adamın televizyonda söylediği konu benim şu an sahip olduğum motorla ilgili olarak ne yapmamı gerektirir? Yani bu Japon değil de çinli diye satayım mı, yoksa tüh ne yapmışım diyerek dövüneyim mi?

Ne kullanacağıma tabiki kendim karar veririm, sırf ben o motora sahip olduğum için başkasının kötülemesine de asla kızma hakkım yok. Ama benim söylediğim başka birşey. O da şu: biz burada --diğer tüm marka model topiklerinde olduğu gibi-- sahip olduğumuz motorlar hakkında teknik, mekanik, olası arızalar, vb. konularda yardımlaşıyoruz. Bu çerçevede sizin motor hakkında hiç bilgi sahibi olmaksızın, sırf televizyonda duyduğunuz birşey üzerine burada çıkıp "levrekten" bahsetmenizin bize bir faydası yok. Eminim ki size de yoktur.

Ayrıca adamın çıkıp %100 yerli dediği motorlar, Ramzeyin başka modelleri, örneğin moped ve bazı scooterlar. Yoksa 150 ve 200'lük cross'lar ile 250'lik chopper modelleri (ve muhtemelen başka birkaç model daha) doğrudan çinden geliyor. Zaten çinden gelmeyen kaç motor çeşidi var allah aşkına? Yani gerçekten amacınız 250'lik modelin çin malı mı olduğunu öğrenmekse Evet çin malı. Zaten bunu herkes biliyor. Eğer pazarlama müdürü bu motora yerli diyorsa Evet yalan söylüyor. Selamlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    -CRiminAL- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ya türkiyede fabrikası olan 3 kuruluş var.Bunlar Ramzey-Asya motor ve Kanuni Kuralkan.Asya motor şu an üretim sürecine yeni giriyor hatta çin malı olan tüm modellerinin grenajlarını şu an üretmeye başladı.
    Kanuni yıllardır Türkiyede üretim yaparken son iki yıldır dışarıdan aldığı modelleri burada test edip monte ediyor.
    Ramzeye gelince çok uzun süredir türkiyede moped üretiminde lider konumda.Ayrıca 125 li kırmızı bi scooterı vardı adını tam hatırlayamadım onu da burda üretiyorlar.Haricinde tüm modeller ihraç malı fakat montajın bi kısmı burda.
    Bu polemik değildir.Gerçeklerdir.Bi şekilde memlekette fabrikası olan kuruluşlar biz türk malı üretiyoruz deyip işin içinden çıkabiliyorlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    teşekkür ederim criminal cevabın için.
    işte net olarak budur sorduğum sorunun cevabı

olayı holiganlığa dökmenin manası yok yani. ister çin malı kullanın ister japon ister kore isterse de macar. beni pek ilgilendirmiyor. Ben sadece ramzey olayı nedir onu merak ettim o kadar..

sevgiler

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı xnode adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim criminal cevabın için.
    işte net olarak budur sorduğum sorunun cevabı

olayı holiganlığa dökmenin manası yok yani. ister çin malı kullanın ister japon ister kore isterse de macar. beni pek ilgilendirmiyor. Ben sadece ramzey olayı nedir onu merak ettim o kadar..

sevgiler
    Ne holiganlığı xnode. Saygılı ol! Haddini de aşma. Sana verdiğim cevapta polemiğe girmek istemediğimi söylediğim halde, hala kışkırtmaya devam ediyorsun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne holiganlığı xnode. Saygılı ol! Haddini de aşma. Sana verdiğim cevapta polemiğe girmek istemediğimi söylediğim halde, hala kışkırtmaya devam ediyorsun.
    ben isteyenlere ücretsiz saygı dersi veriyorum.
    ilgilenenlere telefon ve adres bilgisi verebilirim kardeş.

KAYA018 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 125 MH DRİFT BEYAZ ANKA KUŞU
    MONDIAL MCT BU RAMZEYDEN USTUN BIR MOTOR HANI NERDE RAMZEY HERYER MONDIAL MCT KAYNIYOR BEN 1 YILDIR MOTOR KULLANIYORUM 1 TANE KOCA ANKARADA RAMZEY 250 CHOOPER GORDUM GERISI NERDE BU ALETIN YOKSA SOYUMU TUKENDI

mavimerdiven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF BANDİT 1200 S
    Alıntı KAYA018 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MONDIAL MCT BU RAMZEYDEN USTUN BIR MOTOR HANI NERDE RAMZEY HERYER MONDIAL MCT KAYNIYOR BEN 1 YILDIR MOTOR KULLANIYORUM 1 TANE KOCA ANKARADA RAMZEY 250 CHOOPER GORDUM GERISI NERDE BU ALETIN YOKSA SOYUMU TUKENDI
    Sırf Kızılay Karanfil sokakta 3 tane var. Bakmayı bilirsen görürsün arkadaşım. Ayrıca karanfilden bir arkadaş Mondial MCT aldı ve bizim motosikletlerin yanına parketti. Bisiklet gibi kaldı bizimkilerin yanında. Bu kadar bilinçsiz eleştirilere de katılmıyorum. Bence ikisini yanyana koy hatta ikisinide kullan öyle yorum yap. Saygılar.

Motosikleti
    Ramzey QM 250

bir rüzgara kanat açmak...

Herkese merhaba,

Uzun zamandır hayalini kurduğum motoru sonunda alıcam, hayalim motor sahibi olmaktı, alacağım motorsa QM250. İnşallah bir haftaya kadar işlemleri bitiricem. Ehliyeti almak bile 7 ay uğraştırdıki hala elime ehliyeti alamadım yani. Ama herşeye rağmen sonunda olacak. QM250 kararını vermekte bana bu forum ve özellikle Naci Abi çok yardımcı oldu, kendisine gerçekten sonsuz teşekkürler ediyorum. Okadar net ve güzel dile getirdiki motoruyla yaşadıklarını içim rahat diyebilirim.Naci Abinin forum kullanma şekline zaten hiçbirşey diyemiyorum, tam olarak amacına yönelik, tekrar tekrar teşekkürler.

İlk olarak Naci Abi, ben gerçekten acemi bir motorcu olucam ve hem motor kullanmak hemde QM 250 ile ilgili başlangıç önerilerini(tabiiki diğer arkadaşlarında) dinlemek isterim. Sizlerin bilgileriyle ben ve benim gibi yeni başlayacak olanlar daha rahat ve güvenli olacaklardır.(bu arada tabii ki forumu baştan sona okudum, yani okumadan haybeye hadi bana öneride bulunun demiyorum, aslında hadi beni biraz daha gaza getirin diyorum )

İkinci olarak bazı konulardan da bahsedeyim.Piyasada sıfır QM250 bulmak imkansız gibi birşey, tesadüfen İç Anadoluda bir bayinin elinde kalan motoru buldum. Ankara için söylüyorum sıfır QM250 yoktu.Bunun bir sebebide İç Anadolu Bölge Bayisinin artık bu işi yapmayı bırakması, ve Ankara ve çevresinde Ramzeyin birazda olsa sahipsiz kalması. Bu süre zarfında ramzey kullanıcıları sanırım parça dahil sorunlar yaşadılar. Ancak ramzey servisi olan ustamız(ki kardeşimde scooter var) 2 aya kadar hiçbir parça sıkıntısı kalmayacağını söyledi. İçimiz rahat olsun. Bunlaran bahsetmişkan adlarını vermeden eski İç Anadolu Bölge Bayisi olan abime ve şimdiki ve gelecekteki ustam olacak servisteki abime teşekkür ediyorum onlarda ramzeyi seçmemde etken oldular.

Ankarada ramzey görmeyen arkadaşlara karanfilde 3 tane olduğu söylenmiş, gerçektende öyle, hatta birisi yanlış bilmiyorsam satılık ve sahibi olan kişi gerçekten inanılmaz hoş bir şekilde motorunu güzelleştirmiş, çantalar püsküller, depo kılıfı, çok çok hoş duruyor. Sadece belirtmek istedim. Yeni başlayacak olsamda şunu söylemek istiyorum, motorsiklet damak tadı gibidir, kimisinin hiç sevmediğine bir diğeri bayılabilir. Bu motor sevdası tamamen motor ile sürücü arasındadır, o olmuş bu olmuş farketmez, haz alınıyorsa konu kapanmıştır.

Tüm rüzgar tutkunlarına saygılarımı sunarım

Kanatlarını aç Ejderha ve kendini kadim İçdeniz Rüzgarına bırak...
    An Old Man Dies, A Young Women Lives...

Motosikleti
    SUZUKİ GSF BANDİT 1200 S
    Alıntı DrachanoidAndroid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,

Uzun zamandır hayalini kurduğum motoru sonunda alıcam, hayalim motor sahibi olmaktı, alacağım motorsa QM250. İnşallah bir haftaya kadar işlemleri bitiricem. Ehliyeti almak bile 7 ay uğraştırdıki hala elime ehliyeti alamadım yani. Ama herşeye rağmen sonunda olacak. QM250 kararını vermekte bana bu forum ve özellikle Naci Abi çok yardımcı oldu, kendisine gerçekten sonsuz teşekkürler ediyorum. Okadar net ve güzel dile getirdiki motoruyla yaşadıklarını içim rahat diyebilirim.Naci Abinin forum kullanma şekline zaten hiçbirşey diyemiyorum, tam olarak amacına yönelik, tekrar tekrar teşekkürler.

İlk olarak Naci Abi, ben gerçekten acemi bir motorcu olucam ve hem motor kullanmak hemde QM 250 ile ilgili başlangıç önerilerini(tabiiki diğer arkadaşlarında) dinlemek isterim. Sizlerin bilgileriyle ben ve benim gibi yeni başlayacak olanlar daha rahat ve güvenli olacaklardır.(bu arada tabii ki forumu baştan sona okudum, yani okumadan haybeye hadi bana öneride bulunun demiyorum, aslında hadi beni biraz daha gaza getirin diyorum )

İkinci olarak bazı konulardan da bahsedeyim.Piyasada sıfır QM250 bulmak imkansız gibi birşey, tesadüfen İç Anadoluda bir bayinin elinde kalan motoru buldum. Ankara için söylüyorum sıfır QM250 yoktu.Bunun bir sebebide İç Anadolu Bölge Bayisinin artık bu işi yapmayı bırakması, ve Ankara ve çevresinde Ramzeyin birazda olsa sahipsiz kalması. Bu süre zarfında ramzey kullanıcıları sanırım parça dahil sorunlar yaşadılar. Ancak ramzey servisi olan ustamız(ki kardeşimde scooter var) 2 aya kadar hiçbir parça sıkıntısı kalmayacağını söyledi. İçimiz rahat olsun. Bunlaran bahsetmişkan adlarını vermeden eski İç Anadolu Bölge Bayisi olan abime ve şimdiki ve gelecekteki ustam olacak servisteki abime teşekkür ediyorum onlarda ramzeyi seçmemde etken oldular.

Ankarada ramzey görmeyen arkadaşlara karanfilde 3 tane olduğu söylenmiş, gerçektende öyle, hatta birisi yanlış bilmiyorsam satılık ve sahibi olan kişi gerçekten inanılmaz hoş bir şekilde motorunu güzelleştirmiş, çantalar püsküller, depo kılıfı, çok çok hoş duruyor. Sadece belirtmek istedim. Yeni başlayacak olsamda şunu söylemek istiyorum, motorsiklet damak tadı gibidir, kimisinin hiç sevmediğine bir diğeri bayılabilir. Bu motor sevdası tamamen motor ile sürücü arasındadır, o olmuş bu olmuş farketmez, haz alınıyorsa konu kapanmıştır.

Tüm rüzgar tutkunlarına saygılarımı sunarım

Kanatlarını aç Ejderha ve kendini kadim İçdeniz Rüzgarına bırak...
    Tebrik ediyorum arkadaşım. Bana sorarsan doğru karar vermişsin. Ben tam 1 yıldır ve yaklaşık 9.000 km dir QM 250 kullanıyorum ve daha bir gün pişmanlık duymadım. Verdiğim paranın karşılığını fazlasıyla aldığımı düşünüyorum. Tabi biraz da şans işi benim motosikletim çok iyi çıktı. Ustam, bu motosiklet diğerlerinden çok farklı sesi bile başka diyor. Sanırım biraz da kullanmaya bağlı. Eğer almaya kesin karar verdiysen her türlü yardıma açığım. Ben hala Ankara'daki ramzeyin eski ustasına gidiyorum. Sormak istediğin ne varsa sorabilirsin her türlü desteği vermekten mutluluk duyarım hatta motosiklet bulma konusunda da yardımcı olurum. Hayırlı olmasını diliyorum.

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    istanbul-izmit-bursa ve civarında oturup da ramzey qm250 almak steyen arkadaşlar gebze yenimahalle de iki adet mağazada ramzey qm250 duruyor birisi kırmızı birisi de siyah önünden geçerken gördüm adam üstünde sanırım yalan olmasın peşin 2800+plaka ya da 3800+plaka yazmışlar tam emin değilim ama düşünen varsa gidip onun için bakarım. yazık motorlar orada duruyor. bu arada gebze de ramzey çok iyi biryere servislik yetkisi verdi hakikaten gıpta ettim ben kendim de gidiyorum oraya şu anda ramzeyin tek eksisi yedek parça sıkıntısı sanırım servislik aldıklarından beri orada mavi qm250 yatıyor ama hala sol kumanda kütüğü gelmedi. eğer parça da gelse bu servisle gebzedeki ramzey kullanıcılarının sırtı yere gelmez.
    Naci abi saygılar
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

megadeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bir motorum bile yohhh
    bende bu makineden memnunum alalı 6 ay oldu 1500km de daha yeni bu zamana kadar hiçbir sorun yaşamadım yalnız benimkisinin lastikleri dubleks değilmiş patlayınca anladım birden indi az daha yere kapaklanıyodum allahtan hızım fazla değildi şimdi lastiklerini değiştiricem bunun haricinde hiçbir sorunum yok memnunum diyebilirim yakıt safiyatı gidişi hızlanışı ve sesi hiç fena değil alacak olan arkadaşlara tavsiye ederim..

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    drachanoidandroid arkadaşım, övgülerin için çok teşekkür ederim. Tek amacım bu forumda tecrübelerimi paylaşmak. Birazcık yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. Parça konusunda ben de (herhangi bir ihtiyacım yok şu anda) sorununun biran evvel çözülüp kullanıcıların ihtiyaç duydukları parçalara kavuşmasını canı gönülden dilerim. Şimdiden motorun hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin.

Arbetus arkadaşım, seninle her zaman iyi fikir alış-verişinde bulunduk. Motorlarımızın markaları farklı olsada önemli olan yardımseverlik ve motor kardeşliği. Senin bunu en iyi şekilde temsil ettiğini düşünüyorum. Selamlar ve kazasız sürüşler dilerim.

Pantheraa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA DRAGSTAR 1100
    Sanirim İÇİnİzde Ramzeyle En Deneyİnlİ Benİm 7500 Km LÜtfen GerÇekÇİ Olun Bİraz...

Motosikleti
    SUZUKİ GSF BANDİT 1200 S
    Alıntı Pantheraa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanirim İÇİnİzde Ramzeyle En Deneyİnlİ Benİm 7500 Km LÜtfen GerÇekÇİ Olun Bİraz...
    Hayır en deneyimli Benim 9000 km

Naci 63 Arkadaşım bu arada haber vereyim haftaya cumartesi (23.06.2007) Adana'dayım görevli geliyorum Karataş'a 1 hafta kalacağım. Vaktim olursa, şayet sen de müsait olursan bir çayını içmeye uğrarım.

Pantheraa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA DRAGSTAR 1100
    Almayin KardeŞİm Ramzey Falan Bu Çİn Mallarinin Hepsİ Ayni Bu GÜn BaŞima Gelen Olaydan Sonra Yakicam Motoru.arka DİŞlİnİn Takozlarin Falan Takili OlduĞu DÖkÜm ParÇa 35-40 ParÇaya Ayrildi Varmi Bunun Mantikli Bİ AÇiklamsi Sİze Soruyorum Ramzeyİ KÖrÜ KÖrÜne Öven ArkadaŞlar.baŞima Gelmeyen Sorun Kalmadi En Sonundada Ölcektİm Sadece Motosİkletİn Kendİ Hatasindan Dolayi ..kİmseyİ Etkİlemeyİn Beyler.ramzey İÇİmdekİ Motosİklet AŞkini Bİtİrdİ.motosİklet Alcaklara Seslenİyorum Ramzeyden Uzak Durun Etkİlenmeyİn Burdakİ ÖvgÜlerden Falan..pİyasada Ucuzlayan YÜzlerce Japon Mali Var Çİn Mallarinin En İİsİnden 100 Kat Daha İİyİdİr....

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı mavimerdiven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır en deneyimli Benim 9000 km

Naci 63 Arkadaşım bu arada haber vereyim haftaya cumartesi (23.06.2007) Adana'dayım görevli geliyorum Karataş'a 1 hafta kalacağım. Vaktim olursa, şayet sen de müsait olursan bir çayını içmeye uğrarım.
    Buyur gel beklerim arkadaşım. Sana özelden mesaj atıp cep numaramı veriyorum. Selamlar.

Motosikleti
    Ramzey QM 250
    Herkese Selamlar,

Sonunda bende motoruma kavuştum, artık siyah bir ramzey qm 250im var Alalı henüz 15 gün oldu. Gevşek vidalardan dolayı sorunlar yaşadım ve yaşıyorum, henüz tam anlamıyla bakıma bırakacak vaktim olmadı. Sorunlardan bahsedeyim birazki bilinsin. Şamandırası belli bi seviyeden sonra sıfır gösteriyor devamlı ki bu baya büyük bi sorun oluşturuyor. Kilometre teli bağlantısı gitti. viteste küçük bi sorun var, bazen geçmiyor zorlanıyor ama onunda vidalarından olduğunu sanıyorum. En büyük sorun ise ortadaki bağlantının(tam adını bilmiyorum işte önle arkayı bağlayan göbek) yarım açılmış olması oldu, iki kişi bindiğimde çamurluk lastiğe gömüldü ve lastiği baya bi yedi ve ben göbeğin açık olduğunu farkedemedim bile( acemilik işte) bir hafta ööle bindim
    iyiki ortadan ikiye ayrılmadım yolda. sonra düzelttim bi problem yok şimdi. Bir gün bırakıcam ustaya sanırım hepsini halledicek . Sorunların çok ciddi olduğunu düşünmüyorum aslında ama genede insanı huzursuz ediyo, ancak binerken aldığım zevk hepsini unutturuyo diyebilirim. Elim ayağım oldu desem yeridir valla. Çok zevkli birşey. bakımdan sonra tekrar neler yapıldığını yazarım

Herkese keyifli ve kazasız sürüşler
    An Old Man Dies, A Young Women Lives...

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Hayırlı olsun arkadaşım. Güle güle bin. Sorunların muhtemelen montaj aşamasındaki ustanın bazı yerlere gereken önemi vermemesinden kaynaklanmış. Vida gevşeme sorunu bir süre sonra büyük ölçüde geçiyor. Ama bu zaman zarfında her birkaç yüz km de bir kontrol edersen iyi olur. Vites konusundaki sorunun sanırınm boş ile birinci vites arasındaki sorun. Doğru bir ayarla ve biraz alışınca geçiyor. Vites sorunu avrupa ve japon motorlarında da var. havalar ısındığı için hararet yaptırmamaya bak. Yolda aşırı ısınmasından önce dinlendirerek yola devam edersen motor daha sağlıklı olur. Kazasız sürüşler dilerim.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    QM 250 ile ilgili yaşadığım bir sorunu yazayım istedim. Karbüratörle hava filtre kutusu arasındaki hortum yırtılmış. Motorda düzde giderken pek sorun yok ama, rampa çıkışlarında güçten düşüyordu. Ben de yeni hortum bulamadığım için burayı silikonla yapıştırdım. Ama henüz deneyemedim. Gereksiz ve fazla hava girişi artık azaldığı için muhtemelen sorun çözülmüştür diye düşünüyorum. Motorunda bu tür sorun olan arkadaşlar karbüratör ayarıyla oynamadan önce bu hortumun yırtık olup olmadığına baksınlar. Selamlar.

Motosikleti
    Mondıal 150 Mcx
    tavsiye etmem alırsanda çoooooooook pişman olursun ne servisi servis ne motoru motor...herkesin dediği gibi bunun fiyatına 2.el temiz japon bul..
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır...!:cat:

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler