Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ramzey 250cc Chopper Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Yalpalamadan bashetmıssın,
    Motorun benzın hortumunu depodan cıkart,
    karburatorun altından tahlıyesını ac benzın aksın,
    sonrasında hızlıca UFLE,

ve sonrasında imkanın varsa saglıklı olması adına aray bır adet benzın fıltresı koy,

Sonrasında benzın hortumunu gerı tak,
    ve benzını ac,
    sonra tekrar dene,
    Karburatorun dıbınde su bırıkmı ıse veya pislık sıkıntı yapabılır,,,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sahin08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm250-2006 skyjet-sj100-7 yuki gy200
    yok o değil sorun zincir gerilip gevşiyor hafif arka dişli çok az sağ sol yapıyor eskiside yapıyordu o şekilde yani oksa çekişi on numara tıkanmıyor hiç

GFBerker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM 250- Mz etz 251
    ellerine sağlık güzel bir anlatım olmuş, şundan 1 ay önce benimde baskı balata yanmıştı, aparat olmadan orta göbeği sökebildim. ( Biraz uydurma takımlarla) arka dişli ve ön dişliyi bende değiştirdim ama dediğin gibi yalpa devam etti, son olarak dün akşam arka dişli göbeğindeki vidalar sökülmeye başladı, canım sıkılınca bende söktüm bugün kısmet olursa gidip arka göbeği alacağım bide sis farını kırmıştım ondan alıcam :( yalnız şu baskı balata kapağına ben conta koymadım :/ ufaktan da olsa terletme yapıyor, sence bir sıkıntısı olur mu ? Ah bir de şu senkron ayarını yapabilsem :( Motor şuan deli gibi yakıyor geçenlerde depoyu fulledim 200 km zor gitti :/ Ankara'da da usta bulsan da çok para istiyorlar.. Önerebileceğin birşey var mı ?

sahin08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm250-2006 skyjet-sj100-7 yuki gy200
    Geri sayfada senkron ayarı ile ilgili video çekmiştim eğer çok yakıyorsa önce yakıt hava ayarını yap bence çok basit karbüratör ün altında sarı pirinç vida var her ikisindede
    Tam sık zorlama sıkarken kaç tur sıktığını not al olmazsa eski haline çevirmek için 2 tam bir yarım birde çeyrek tur aç en kolayı 180 derece dönüş yarım tur yapar 5 yarım bir çeyrek sonra çalıştır sıcakken Gazlayınca kara duman atmaması lazım aşırı ısınmasını da gerekli

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:23 ----------

Yan conta benimde sökerken sağlam çıktı bende değişmedim sızdırmıyor şuan

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Kullanılmamış, poşetinde orta sehpa İstanbul Beşiktaş Mecidiyeköy civarı elden 15 TL... Özel mesaj..

Motosikleti
    ramzey qm 250
    Arkadaşlar İzmir de sağlam , Kazıkçı olmayan tamirci tavsiye edebilecek biri var mi ??

Motosikleti
    Herkese tekrardan merhaba, mz marka alınca ramzeye fazla binmemeye başladım ama şimdilerde yine ramzeye biniyorum. Şöyle bir sorunum var, marş hiç basmıyordu. Sanki akü bitmiş gibi. Öncesinde açtım ve kömürünü değiştirdim. 1 gün kadar çalıştı ama şimdi yine aynısını yapıyor. Motor sıcak soğuk farketmiyor sadece marştan tıklama sesi geliyor. Sizce neden yapabilir ?

AhmtuyuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM250
    Merhaba motorcu arkadaşlar,
    hemen hemen 2 ay oldu aldım motoru,
    biraz bilgi verirseniz çok sevineceğim. biraz cahilim bu konuda

ön arka lastik satın almak istiyorum nasıl bulucam ?
    yağ değişimi için en uygun yağ hangisi ve ne kadar sürede değiştirmeliyim ?
    zincir yağlama ne kadar sürede olmalı ?
    bunlar gibi sürekli yapılacak " bakım " adı altındaki tüm bilgilere ihtiyacım var.
    motorun elimde patlamasını yada bakımsızlık yüzünden kaza yapmak istemiyorum.
    motoruma iyi bakmak istiyorum.
    şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    Alıntı AhmtuyuR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba motorcu arkadaşlar,
    hemen hemen 2 ay oldu aldım motoru,
    biraz bilgi verirseniz çok sevineceğim. biraz cahilim bu konuda

ön arka lastik satın almak istiyorum nasıl bulucam ?
    yağ değişimi için en uygun yağ hangisi ve ne kadar sürede değiştirmeliyim ?
    zincir yağlama ne kadar sürede olmalı ?
    bunlar gibi sürekli yapılacak " bakım " adı altındaki tüm bilgilere ihtiyacım var.
    motorun elimde patlamasını yada bakımsızlık yüzünden kaza yapmak istemiyorum.
    motoruma iyi bakmak istiyorum.
    şimdiden teşekkürler
    Hayırlı olsun öncelikle, ön lastiğin ölçüleri 110 90 16'dır. Herhangi bir motosiklet lastik satıcısından alabilirsin. Eğer ki daha önceden değişmemiş ise orjinali iç lastikli(şamyelli) olandır ve ondan alman gerekir. Yok ben tubeless lastik takıcam(iç lastiksiz) diyorsan o zaman yeni bir tane sibop almanda gerekir. ayrıca janta oturabilecek şekilde(ki bu mümkün değil) almalısın. Ben ön ve arka lastiği tubeless yaptığımda sibop deliklerini matkap ucuyla sibonun gireceği şekilde göz kararı genişletmiştim. Yağ değişimine gelince oturduğun yerdeki hava koşullarına göre değişir, örneğin ben ankaradayım ve 10 - 40 kullanıyorum vites geçişleri yağlaması ve çalışması gerçekten güzel, ortalama kullanımına göre 1500-3000 km civarı değiştirebilirsin. Zincir yağlamasını ben 400 km'de bir yapıyorum. Motorun uzun süre durduysa hava filtesi, benzin filtresi buji, frenler, gibi şeyleri kontrol etmeni tavsiye ederim. Soğuk havalarda motoru jikle yardımı ile çalıştır, yaklaşık 2-3 dakika böyle elin sürekli jiklede tut.Motoru ısıtmadan yola çıkma bence yoksa tek silindir çalışıyor ısınana kadar eğer ki ankaradaysan bakımlarına yardımcı olabilirim. Aktif forumlar..

Bu arada benim motordaki marş sorununu çözdüm. marş motoru içerisindeki ilk harekete geçiren iki küçük dişli var, birinin yönünü ters takmışım ve bundan dolayı çalışmamış, sorunum şuan düzeldi. Diğer motorum olan 92 MZ 251 ETZ'mi de bakıma aldım, baskı balata değişimi ve genel bakımları var, bir de şu resim nasıl ekleniyor öğrenebilsem resimleri de paylaşmak isterim sizlerle...
    2006 Ramzey Qm250- 1992 Mz ETZ 251

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Herkese iyi geceler.mz deyince hic dayanamam hele alman etz olursa. Gule gule jullanin kardeşim.

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    1 haftadır benden başkası girmedi mi şimdi.. eyvah eyvahh..

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    26 ekimden beri kimse girmesini arkadaşlar bu forumu biraz ayaklandırmak lazim

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    26 ekimden beri kimse girmesini arkadaşlar bu forumu biraz ayaklandırmak lazim
    hocam biz buradayız

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Cbf 250 de hergün yazıyorum burda tık yok, naptınız motorları rafamı kaldırdınız arkadaşlar.herkese hayırlı geceler

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Edirnede 1000 tl ye biraz bakımsız ans muayeneli qm var niyeti olan varsa burdan yazsın irtibatlandıralım

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 250C
    keske sakaryada olsa be

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    İyi olurdu.o arkadaş ta ihtiyaçtan vericek

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    beycivan bey size bir sorum olacak ben daha önceden mct 250 kullandım memnun kaldım ama titremesi beni üzüyordu ramzeyi sen daha önce kullanmıştın bilirsin vibrasyon çokmu tavsiye edermisin hoşuma giden bir model mct ye benzer tarafları varmı sen olsan hangisini tavsiye edersin tekerin düz bassın hayırlı geceler.

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Yarın sabah yazayım istersen telefondan çok zor.herkese slm.inan ramzey mct den 3 boy iyidir,her yönden

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:59 ----------

Güzel kardeşim ben önce mct alcaktım ama baktım ki ramzeyin motor bloğu şasesi ve görünüşü çok güzel aldığımda da temizdi orjinal sis farları ve arka çantaları vardı ben birde sırta çanta takınca yamaha gibi olmuştu. motor bloğunun bütün vidaları söküp kromla değiştirdim. titreme 110 120 den sorna biraz oluyordu ama 100 e kadar olmuyordu. Sana bu motorun temizini bulmak kaydıyla tavsiye ederim. Yol tutuşu ve frenlemesi bile mct den daha iyidir emin ol.
    İlker41 bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    değerli cevabların için çok teşekkürler hocam eğer çok temiz bir ramzey 250 bulursam honda titanla ya takas yapmayı yada titanı satıp öyle almayı düşünüyorum tekerin düz bassın beycivan kardeşim ALLAH dualarını kabul etsin inşallah

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler