Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ramzey 250cc Chopper Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba foruma yeni kayıt oldum. Mersinde bir QM 250 kullanıcısıyım. Motosikletimi yaklaşık 8 aydır kullanıyorum bu forumdaki birçok bilgiden faydalandım fakat karşılaştığım soruna değinildine rastlamadım. Motosikleti 4 gün ve daha fazla çalıştırmadığımda bujiler ateşleme yapmıyor. 1-2-3 günde sıkıntı yok birkaç marşta alıyor fakat süre uzayınca motosiklet kendi aküsünü bitirene kadar marş almıyor. Vurdurarak denediğimde aynı şekilde motorun döndüğünü duyuyorum ama ateşlemeye dair hiçbir emare yok. Bujileri çıkarıp temizleme+zımparalama veya buji değiştirme sonrasında tek marşta çalışıyor. Bu problemle karşılaşan veya bilgisi olan varsa yardımlarını rica ediyorum. (Bu arada tamircinin bu arıza hakkındaki yorumu: Bu modellerde yapıyo böyle ))

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motorist34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM250
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonuç hakkında buraya da bilgi verirseniz, en azından aynı sorundan müzdarip başka arkadaşlarımız için bir yol gösterici olabilir. Selamlar.
    Bugün baktım ınceledım bıraz fakat kutuda herhangı bı catlak kırık vs. yok bogazlara baktım hersey yerlı yerınde sıkılı hava filtresi tertemiz yenı degıstırmıstım ancak fıltre kutusunun ıcıne yaga benzer bısıler akmıs ama yogun cok az bı mıktarda yenı olan bırsey mı onceden olan bırsey mı bılmıyorum onun harıcı sorun yok gıbı gozukuyor
    4 Teker Bedeni 2 Teker Ruhu Taşır..

teşekkür ederim. geçen ağustostan beri bende.çok memnunum.

Motosikleti
    Mondial mct 250 cruiser 2006
    Selamunaleyküm arkadaşlar Adım Arif bursa'da oturuyorum.Bu motordan almayı düşünüyorum tavsiyeleriniz nelerdir? Geçen yaz zealsun zs 150 vardı bende açıkçası pekde memnun kalmadım :D 70'ten sonra deli gibi vibrasyona maruz kaldım 150'lik motor 90/100 zor yapıyordu özellikle rampalarda çok sıkıntı çektim sattım gerçi onu şimdi yine almak istiyorum hız ve vibrasyonda üzmeyecek bişey arıyorum özellikle rampa çıkarken bayılmayacak :D ramzey görümüştüm daha önce yedek parça olayıda baya geniş galiba malum bütçemizde ortada ne dersiniz sayın arkadaşlar?

mrb arkadaslar ön lastiğe 120 80 16 arkaya 130 80 15 uyar mı bilgisi olan yazarsa sevinirim

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    izmir'de usta tavsiyesi olan var mı?

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    qm 25 lerin debriyaj balatası hangi motorlar ile aynı?

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan

sahin08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm250-2006 skyjet-sj100-7 yuki gy200
    yaz tam anlamıyla geldi yaz bakımı zamanı da geldi tabi benim aklımda bayağı birşey var yapılacak tabi bunları yaparken resimlemeyi düşünüyorum
    maddeler halinde yazacağım sanırım parçaların 100 de 90 ını kolayca bulurum teker rulmanlarını n numarasını bilmiyorum sökmek lazım
    (ön arka bilen varsa yazsın en azından motosiklet yatmadan tek seferde yaparım )
    gelelim değişeceklere
    debriyaj balatası 20 tl ortalama
    debriyaj balata sacı 20
    arka dişli 520 32 t (zinciri gerip gevşetiyor zincir yeni değişti düzelmedi ) 25 tl
    arkadişli kaplin lastiği 10 tl
    debriyaj kapağı açılacağından conta seti (sanırım tek satılmıyor )
    sentil çakısı (filler çakısı da deniyor ) pek bulunabilir gözükmüyor
    ön ve arka teker rulmanı zincir göbeği rulmanı onunda numarasını bilmiyorum ondan fiyat alamadım
    yağı 400 km önce değişmiştim , debriyajı değiştirince mecbur oda değişecek 2 litre 60 tl

hepsini bir arada bulabileceğim bir yer önerebilirmisiniz ?

Motosikleti
    parçalar için http://www.motosikletparcalari.com.tr de hepsi var ama aynı sitenin .net olanı var güvenemedim var bi iş
    kalyoncu da ara sacı bulamadım

Selamın aleyküm abilerim kardeşlerim yakın geçmişte elime bir qm250 geçti çok canımı sıkan bir sorunu var başına gelen varmı acaba diye merak ettim
    motor hangi viteste olursa olsun 7000 devir civarı tıkanıyor yani 9500 devir civarında vites değiştirirsem ibre kilometrede tam aşa kadar rahat geliyor 160 a tekamül ediyo sanırım ama 7000 civarı atarsam vitesi 130 zor bela ıkına sıkına öfleye poflaya görüyorum. şöyleki amacm motorun çok hızlı gitmesi değil 100 civarı gayet yeterli benim için fakat ara ara bi anda uzamak gerekiyo sıkıştırıyolar felan ben öyle bi durmda gazı açınca birden motor bayılıyor. motor 2006 model 6 bin km de geçti gelime 3 bin km yaptım yağ değişimi hava filtresi felan bakımları yapıldı yanlız sorunlarım var tabiki gop ta oturuyorum bu yakınlarda ikitelli sultan çifliği bağcılar vs vs bildiğiniz işini bilen ve kazıkçı olmayan usta varmıdır ?

Motosikleti
    4 bin 7 bin devir arası en iyi tork ürettiği aralık sonrasında beygir artıyor fakat ani değil yavaşça bu sebeple 7 binden sonra bayılması normal birde fazla yüksek devirde gezmemek lazım 9000 devir neredeyse redline

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı DeriYelek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlız sorunlarım var tabiki gop ta oturuyorum bu yakınlarda ikitelli sultan çifliği bağcılar vs vs bildiğiniz işini bilen ve kazıkçı olmayan usta varmıdır ?
    forumdan serkan ustayı bulucan orada

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:53 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/members/serkanadh13-25774.html

chuckmak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    arkadaşlar merhaba ramzeyin arka amortisörün ölçüleri ve tasıma kapasitesi hakkında bılgı verebılırmısınıuz.. bnım gv250ye takmayı dusunuorum bızımkının orjınala takım 450 500 patlıorda :D

Motosikleti
    Chucmak yarın ölçüp yazayım burdan

Alıntı GambaEge adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba foruma yeni kayıt oldum. Mersinde bir QM 250 kullanıcısıyım. Motosikletimi yaklaşık 8 aydır kullanıyorum bu forumdaki birçok bilgiden faydalandım fakat karşılaştığım soruna değinildine rastlamadım. Motosikleti 4 gün ve daha fazla çalıştırmadığımda bujiler ateşleme yapmıyor. 1-2-3 günde sıkıntı yok birkaç marşta alıyor fakat süre uzayınca motosiklet kendi aküsünü bitirene kadar marş almıyor. Vurdurarak denediğimde aynı şekilde motorun döndüğünü duyuyorum ama ateşlemeye dair hiçbir emare yok. Bujileri çıkarıp temizleme+zımparalama veya buji değiştirme sonrasında tek marşta çalışıyor. Bu problemle karşılaşan veya bilgisi olan varsa yardımlarını rica ediyorum. (Bu arada tamircinin bu arıza hakkındaki yorumu: Bu modellerde yapıyo böyle ))
    Yazınızı tesadüfen gördüm, seninkine benzer bir problem bende de var. Problemin büyük ihtimalle Cdı (beyin) diye bir parçanın sıkıntılı işlev yapmasından kaynaklanıyor.
    Motor bi çalışıyor bi çalışmıyor. Çalışıp 40-50 km. yol yapınca düzelir gibi oluyor 2 gün yatınca yine çalışmıyor.Önceden akü-buji vs. problemi sanıyordum ama değil. Bu parça arızalı. Tamircide 150'lik motora ait olanı taktık tek marşta çalışıyor motor, ama gücü çok düştü. 250 lik için olanını bulamadım küçük bi yerde yaşadığımdan. Sen nerdesin bilmiyorum ama tamirciye gittiğinde beyni değiştirtip bi dene. 20-25 Tl'lik bi parça. Büyük ihtimalle problemin çözülecek.

Motosikleti
    yaz başı bakımına henüz başlayabildim klavuz olması için yaptıkça yazmaya karar verdim parçalar bikaç güne gelecek
    şimdilik ön tekeri söktüm rulmanlara baktım tıkırdıyor kodu 6302 rs değişecek iki tane var artı bir de keçe var su toz için geri topladım

siparişler gelsin arka tekeri söküp onun da rulman kodlarına bakacağım toptan alayım dedim hem bir iki gün daha binerim diye
    debriyaj telini gaz tellerini güzelce wd40la yağladım gerdim artık gaza dokununca hemen tepki veriyor
    debriyaj yumuşadı ama benim asıl sorunum viteste çekince uğuldaması ve sıcakken titreterek kalkması (bunda zincirinde payı var oda değişince sıkıntı kalmayacak
    hidrılik yağı alt çizgide yağı değişeyim diyorum ama nezaman bi motorun hidrolik yağını değişsem hidrolik merkezindeki conta yırtılıyor (karar veremedim .....)
    gelecek olan malzemeler
    debriyaj balata +sacı
    hava filtresi
    ön arka dişli zincir seti ön 14 t arka 32 t 520 kalınlık zincir choko 520 oring
    kaplin lastiği
    conta takımı
    sıcaklık göstergeli yağ çubuğu (sıcaklığını merak etmiştim yağın ondan yoksa gerekli değil
    yağ değişecek mecbur

fotoğraf çekeceğim ama biraz zamana yayılacak vakit buldukça paylaşacağım
    buarada subap ayarı için sente çakısı bulamadım onuda bulunca en son subap ayarı yapıp karbüratör senkronunu yeniden yapacağım, en son karbüratör ayarını yapıp toplarım heralde. bakalım nasıl birşey çıkacak..........
    buarada buda eski motorumun bakımında oluşturduğum sayfa (cub parçalama içerir )http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/127532-cup-100cc-motor-bakimi.html

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Rulman alimi icin yardimci olabilirim, ozelden ulasabilirsiniz...

Motosikleti
    mecburen biraz erteledim ptt kargo yetişeceği halde 2 gün erteledi cumartesi pazada onlara tatil artık pazartesiye kaldı sanırım kargo rulmanları buradan alayım diyorum şimdi birsürü kargo ödemeyim diyorum yanlız hangi marka önerirsiniz motorculardaki çin malı 3 beş fazla verip sanayiden alayım dedim

Motosikleti
    Evveet arkadaşlar bugün saat 2 de malzemeler geldi alıralmaz işe koyuldum resimde çektim tabi
    oncelikle zinciri arka tekeri söktüm rulman numaraları için arka teker rulmanları iyi durumdaydı ama yinede değiştirdim...
    [IMG][/IMG]

öndişli 14 t arka 32 t

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:36 ----------

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    ardından yağı boşalmış olan motorun sağ debriyaj kapağını söküyorum

[IMG][/IMG]
    kapağı sökünce karşımıza debriyaj tası çıkıyor birde yağ pompasının üzerindeki yaylı parça fırlayıp önüme düştü amayerini bulmak kolay oldu

tasın üstünde 4 vida var onları açıp çıkartınca rulmanlı parça çıkıyor ve altında yaylar var
    yayların ve rulmanındurumu iyi
    altta debriyajın kare vidası var cub da kullandığım aparat onuda açıyor şanslıyım vitese alıp ön dişliyi sabitleyince normal gevşetme yönünde çıkıyor
    [IMG][/IMG]
    balataları ve sacları yerinden çıkartıp daha önce yağda beklettiğim balataları aynı sıra ile tasa dizdim sac da almıştım ama sac utmadı eskisini kullandım zaten öyle abartı bir hasar yoktu debriyajda
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    topla ma işlemi aynı sırayla fotoğrafları çeken arkadaş nazlandığından çok fazla foto çekemedim toplayıp kapattım motoru

bu arada zinciri de eski bakla sayısına göre kesip hazırladım markası choko oringli zincir
    [IMG][/IMG]
    motoru askıya alıp ön tekeri de söktüm çünkü rulmanları atölyede söküp başka bir motor ile rulmanları satın alıp atölyede geri çaktım
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    paslı ön teker rulmanı tıkırdıyordu aynı zamanda [IMG][/IMG]
    kodlarına gelince on taraf ikiside 6302 rs arka dişli göbeği de aynı
    arka sol göbeğin altındaki 6004 2rs arka sağ da sanırım 6202 olmalıydı kontrol eder tekrar yazarım onları da
    rulman çakarken ortasına vurmamak için sadece dış ölüçüsüne göre lokma kullandım gayet işe yaradı
    [IMG][/IMG]

toplama gün batımına yetişti zincir ayarı yaptım debiyajı biraz saldım yeni zinciri yağladım motor hazır
    ama yinede bir sorunum kaldı arka dişli halaa yalpalıyor çok az ama sinirimi bozuyor kaplin lastikleri ve dişli yeni ama dişli göbeği eski ve göbek bilyası ses yaptı biraz yarın onuda çözersem işlem tamamdır

gelelim maliyete
    zincir 120
    hava filtresi 15
    ön ve arka dişli 70
    debriyaj 20
    ara sac 20 ama uymadı
    rulman takımı 70
    2 litre castrol yağ 54 tl
    kaplin lastiği 20
    389 tl :D
    bu arka dişli olayı bakalım daha ne dert açacak
    Mamba09 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler