Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150MR Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    plakayı ediyorum da egzozu etmemiştim; bir bakayım 2 bin km dir hiçbişi yapmadım motora neredeyse

bununla ilgili konu vardı ama bazı forumlarda farklı görüşler okudum. Zincir temizleme - yağlama ile ilgili.

Zinciri gazyağı/dişfırcası ile temizleyin sonra yağlayın diyorlar. Temizlik olayını her defasında yapmasak olur mu?
    Bir de sprey yağ olarak ne önerirsiniz
    Ben kendi motorumun her 300-400 km.de bir zincirini yağlıyor her 600-700 km.de bir gazyağı, diş fırçası ve bezle temizliyorum. Zincir yağı olarak şu an Putoline Drytec kullanıyorum, memnunum. Ondan önce Motul C5 Zincir kremi kullandım o da iyiydi. 2 yağlamada bir temizlik yapabilirsin. Zincirin gerginliğini de kontrol etmeni tavsiye ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kendi motorumun her 300-400 km.de bir zincirini yağlıyor her 600-700 km.de bir gazyağı, diş fırçası ve bezle temizliyorum. Zincir yağı olarak şu an Putoline Drytec kullanıyorum, memnunum. Ondan önce Motul C5 Zincir kremi kullandım o da iyiydi. 2 yağlamada bir temizlik yapabilirsin. Zincirin gerginliğini de kontrol etmeni tavsiye ederim.

fiyatı uygunmuş; sipariş verdim deneyeceğim.
    Yaz geliyor malum; yeni basladıgımdaki tüm verdiğim hasarları gidermek için su an yedek parça sipariş verip bakımına abanmış durumdayım

Gazyağı bulunur herhalde; millet artık eskisi kadar yok demiş gerçi de.

Motora hangi yağ uygundur? yağ değişimi de yapacağım.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fiyatı uygunmuş; sipariş verdim deneyeceğim.
    Yaz geliyor malum; yeni basladıgımdaki tüm verdiğim hasarları gidermek için su an yedek parça sipariş verip bakımına abanmış durumdayım

Gazyağı bulunur herhalde; millet artık eskisi kadar yok demiş gerçi de.

Motora hangi yağ uygundur? yağ değişimi de yapacağım.
    Ezbere konuşmayayım ama kitapçığında yazan değerlere uygun bir seçmen mantıklı olacaktır. Ben İstanbul için Castrol Power1 10-40 kullanıyorum, çok memnunum. Önceleri Motul 5100 10-40 kullandım 1000 km sonra saçmalamaya başladı vites geçişleri. İzmir'in sıcağında daha kalın yağ mı gerekir bilemem.

Buda benim motor.http://imgbox.com/tYnHJ3EQ

rozetli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mr 150
    Herkese selamlar aranıza uzun bir aradan sonra tekrar bir vulture ile geri döndüm

Alıntı rozetli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar aranıza uzun bir aradan sonra tekrar bir vulture ile geri döndüm
    hoşgeldin hocam; cogalıyoruz git gide

Alıntı trexone adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam motoru nasıl boyadınız?

bu sekilde boyandıgında ruhsata birşey yapmaya gerek yok sanırım.

rozetli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mr 150
    Arndiol kardeşim sağolasın hoş bulduk aslında bu benim 2. Vulturem 2013 yılında sıfırını almıştım 3 sene binip satmıştım,yine tekrar aldım 2018 modelini.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:04 ----------

Şimdi şöyle birşey kafama takıldı,vulture de gidonda boşluk yapma olayı kronikmi?

arkadaşlar istanbul şişlide satlık mr 2014 model 45 000 de ilgilenen olursa 5073328950

Arkadaslar bu motoru yeni aldim hic bu tarz bi motor surmemistim. Direksiyonu biraz farkli geldi. Daha duz ve alcak bi direksiyon takilabilir mi? Nasil olur ? Tesekkurler

Şu motora 2 şey takayım diyorum da yok arkadaş.

Kullancısı kaldıysa forumda

Eğme bükme olmadan direk takılabilir

Cam rüzgar siperliği
    Sissy bar
    Yan canta

modeli var mı? Link atıverin bari.

Alıntı rozetli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arndiol kardeşim sağolasın hoş bulduk aslında bu benim 2. Vulturem 2013 yılında sıfırını almıştım 3 sene binip satmıştım,yine tekrar aldım 2018 modelini.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:04 ----------

Şimdi şöyle birşey kafama takıldı,vulture de gidonda boşluk yapma olayı kronikmi?

valla kronik mi bilmem ancak bende de var. Bir sıkıntısını görmedim ama ön freni sıktığında durma noktasında öne doğru seni tık atıyor boşluk.

Alıntı okancaytasi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bu motoru yeni aldim hic bu tarz bi motor surmemistim. Direksiyonu biraz farkli geldi. Daha duz ve alcak bi direksiyon takilabilir mi? Nasil olur ? Tesekkurler

cafe racer tarzı yapanlar var; gidonu değiştirebilirsin bence

Lastik önerisi olan var mıdır?

Link atabilir misiniz

ön/arka

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım sayılır.
    motorumu modifiye edip cafe racer tarzına çevirmek istiyorum. m gidon felan taktım açık hava filtresi aldım takacağım. yalnız aklıma takılan bir durum var. motorum mondial 150 mr vulture 2 kişilik koltuğu yaklaşık 10-12 cm daha küçük olanıyla değiştirmeyi ve arka ayak pedlerini iptal etmeyi düşünüyorum. muayenede sıkıntı yaşar mıyım? şöyle eskiz hazırladım. ilk resim orijinal hali ikinci resim ise takmayı düşündüğüm koltuk. sinyal stop göstergelerini de üçüncü resimdeki gibi satın alıp takacağım. değerli abilerim arkadaşlarım bir fikir verebilir yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. tekeriniz düz bassın.
    1: https://i.hizliresim.com/3Om3jM.png
    2: https://i.hizliresim.com/WXNy98.jpg
    3: https://i.hizliresim.com/LvBXAo.png

chocolateman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660X
    Motosikletin son hali ...

buteo bunu beğendi.

Ellerinize sağlık çok güzel bi çalışma olmuş aslında 150 mr vulture lar bu tür custom çalışmaları için çok uygun ve güçlü, naçizane düşüncem daha uzun bi ön çamurluk ve arka sele kaldırılıp tek sele olsa daha iyi olabilirmiş, kendi düşüncem tabii ki , bu arada iki egzoz çıkışı da işlevsel mi yoksa biri görüntü mü ?

benim vulture i ikinci motor olarak tutsamıydım acaba dedim

sele idare eder ancak ön camurlugu cok iyici buldum. daha uzun bir ön camurluk ile süper olacaktır

zb_meqan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Vulture 125 i
    Herkese selamlar

Bende 125 vulture i aldım rodaj dönemindeyim. Bakalım nasıl bişey çıkacak.

125 vulture i pk tercih eden yok sanırım ülkede daha çok drift L tercih ediliyor galiba. Ama bence vulture çok daha yakışıklı

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı zb_meqan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar

125 vulture i pk tercih eden yok sanırım ülkede daha çok drift L tercih ediliyor galiba. Ama bence vulture çok daha yakışıklı

https://i.hizliresim.com/OGss3H.jpg
    arka maşa 25lik su borusu gibiydi, euro4 ile düzeltmişler kutu profilden yapmışlar. bence çok daha iyi olmuş.

ben yakıtı merak ediyorum deneyimlerini lütfen paylaş.

Herkese selamlar

Hayırlı olsun , güle güle kullanın, yorumlarınızı bekliyoruz, Mondial bu modele güzel bi kampanya yaptı fiyatı uygun hale geldi biraz, satışları artar yakında bu modelin de, eski vulture un yerini dolduramayacak ama yine de fena bi model değil gibi

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Herkese selamlar

Hayırlı olsun, kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.

hayırlısı olsun, 2 seneye yakın 162 ccsini kullandım, biraz titriyordu ancak saglamlık olarak civarımdaki hint ve japonlardan gram eksiği yoktu hatta bazılarından iyiydi.

SU an fiyatını bilmiyorum ancak ilk cıkıs fiyat 12 bin tl idi. Motorun hem cc'sini düşürüp hem fiyat yükseltmeleri nedeniyle tercih edilmedi.

Vulture motorumun rahatlıgını özlemiş birisi olarak kullanıcı yorumlarınızı beklıyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)