Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150MR Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    chocolateman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660X
    Yakıt tüketiminiz 100 km de 3,846 litreye tekamül ediyor. Devirli kullanım, ağırlık herşey etkiler, yakıt fiyatlarını da dikkate alırsak normal diye düşünüyorum. bu tarz motosikletlerin tüketimi 2,9 ile 4 litre arasında değişiyor. Gaz kolunu ne kadar çevirirseniz o kadar çok yakar.
    kordinaryus bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    150 Mr Vulture(15000 km), Mondial MCT 250
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    Bu çantaların maliyeti 6 tl başka hiçbir şeye para harcamadım

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:40 ----------

genel olarak 15 ile 16 kuruş arasında değişiyor, bende ortam şartlarının pek etkisi olmuyor sadece uzun yolda sürekli olarak 90 üstü hızlarda seyredersem 17 kuruş oluyor
    İlker41 bunu beğendi.

volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    Alıntı mstfcyln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://<a href="http://hizliresim.co...AW.jpg</a></a>
    http://<a href="http://hizliresim.co...XR.jpg</a></a>
    http://<a href="http://hizliresim.co...G3.jpg</a></a>
    http://<a href="http://hizliresim.co...kQ.jpg</a></a>
    Bu çantaların maliyeti 6 tl başka hiçbir şeye para harcamadım

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:40 ----------

genel olarak 15 ile 16 kuruş arasında değişiyor, bende ortam şartlarının pek etkisi olmuyor sadece uzun yolda sürekli olarak 90 üstü hızlarda seyredersem 17 kuruş oluyor
    çantaları nasıl taktınız? tekere sürtmüyor mu?
    Eğleniyor muyuz?

Motosikleti
    hayır koltuğu söktüm altından sıkıca bağladım tutacakları, çantayı da üstüne kapadın mı sapasağlam oldular, sinyal lambalarını da plakalığa bi aparat yardımıyla monte ettim

volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    Alıntı mstfcyln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayır koltuğu söktüm altından sıkıca bağladım tutacakları, çantayı da üstüne kapadın mı sapasağlam oldular, sinyal lambalarını da plakalığa bi aparat yardımıyla monte ettim
    soft çanta olduğu için özellikle içine eşya koyunca içeri doğru basıp lastiğe sürtme yapacaktır. demir şart.
    Eğleniyor muyuz?

rozetli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mr 150
    Olmuyor bu spor çantalar ilk yağmurda su çekiyor sarkıyor yırtıyor zamanında bende demedim hatta spor çantaları boyayıp taktım su almasın diye sonuç hüsran...

Motosikleti
    hevesimizi alalım bakalım ileride daha iyilerini yaparız inş. vulture için yan çanta demiri bulamadım bulsam bende alüminyum çanta yapacaktım..

Motosikleti
    Honda Nc750x
    Arkadaşlar merhaba bizim motora uygun gidon yükseltme nereden bulabilirim?

Motosikleti
    mondial mr 150
    Maalesef vultureye uygun yan çanta demiri yok sadece arka çanta demiri var ondan alıp takıp yan çanta takmak için birşeyler uydura bilirsiniz..

otobeygir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE / HONDA CBR 250R çokyakında
    Alıntı rozetli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maalesef vultureye uygun yan çanta demiri yok sadece arka çanta demiri var ondan alıp takıp yan çanta takmak için birşeyler uydura bilirsiniz..
    En güzel depo üstü çanta. Ben kullanıyorum. Aynı zamanda sırt çantasıda oluyor. Bir yere gittiğimde elime alıp normal çanta gibi kullanıyorum.
    chocolateman ve kordinaryus bunu beğendiler.
    mondial 150 mr vulture / 2014

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    herkese merhabalar. boyutlarımdan dolayı 100cc yetersiz geldiği için biraz daha torklu bi motosiklet bakıyorum. vulture tip olarak çok hoşuma giden bi motor. 1.88 boyunda 85 kiloyum. sizce çok mu küçük gelir? şehiriçinde kullanıcam. ikinci alternatifim mcx ama onun tipini hiç sevmedim. hem yükseklik olarak sadece 5cm fark var aralarında. mondial olarak bu ikisinden başka alternatifim yok. motor bloku ve sorunsuzluğundan dolayı sadece bu ikisini düşünebilirim. vulture çok istiyorum ama boyutlarımız uymayacak diye korkuyorum.

Motosikleti
    mondial mr 150

EsHero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR 600 K6
    Arkadaşlar sonunda bende ikinci motorum olarak Vultureyi tercih ettim.
    Şehir dışından alıp yaklaşık 200 km yol yaptım molalarla. Edindiğim bilgileri ve aklıma takılan soruları sormak istiyorum sizlere.

1-Önceki motorum honda idi bu yüzden bana titreşim biraz fazla geldi.Özellikle 90 dan sonra inanılmaz bir titreşim var her 80 km de bir kendim dayanamadığım için mola vermek durumunda kaldım. Sizde de bu kadar titreşim oluyor mu? Bu titreşimi engellemek için ayaklıklara ve elciklere ekstra bi plastikle kaplasak(sürüşümüzün dinamiğini bozmicak biçimde) bir nebze olsun azaltmaz mı?

2- Bizim motorda orjinal lastiklerin hava basınçları ön ve arka kaç olmalı?(Şehiriçi usturuplu kullanım da)

3- Motorum şuan 3 bin km ye geldi bakımlarını kendim takip etmek istiyorum bu yüzden bakım yaptırıcam ancak yağı sibobu hidroliği felan en uygun 50 TL fiyat alabildim oda tanıdık diye yoksa 150 den aşağı fiyat çeken olmadı. Banada biraz çok geldi sibob hariç diğerlerini ekipmanları kendim temin ederek kendi garajımda halledemezmiyim?

4- Arkaya 1 adet kapalı kask alıcak kadar yeri olan sağlam bir çanta almak istiyorum burda ki Honda'dan 55 TL ye kaskımın tam sığdığı bi çanta buldum acaba internetten daha uygun fiyata bulabilirmiyim? Sizin önericeğiniz bir internet adresi veya Eskişehir'de satan bir bayii tanıdık var mı? Birde kilit alamadım halaa.. Yine Honda'da 35 TL ye bi kilit önerdi arkadaş ama bisiklet kilidinin biraz daha kalını gibi birşey o yüzden pek güvenemedim. Zincir kilit alıp asma kilitle işi çözsem daha güvenli olmaz mı? Veya yine çanta gibi önerebileceğiniz Eskişehir'de bayii veya internet sitesi var mıdır?

Motora gelicek olursak daha 3 bin km de ama hızlanması çok iyi ben şehir dışından getirdim motoru. Yol takriben 200km idi ve toplamda 20 TL benzin yakmış buda km de 10 krş ediyor ki bana gayet uygun geldi.

Sorularım bu kadar motor hakkında merak ettiğiniz başka şeyler olursa artık bende bildiğim kadarıyla buralardayım
    Sorularımda bana yardım edicek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. Saygılarla.

otobeygir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE / HONDA CBR 250R çokyakında
    Alıntı EsHero adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sonunda bende ikinci motorum olarak Vultureyi tercih ettim.
    Şehir dışından alıp yaklaşık 200 km yol yaptım molalarla. Edindiğim bilgileri ve aklıma takılan soruları sormak istiyorum sizlere.

1-Önceki motorum honda idi bu yüzden bana titreşim biraz fazla geldi.Özellikle 90 dan sonra inanılmaz bir titreşim var her 80 km de bir kendim dayanamadığım için mola vermek durumunda kaldım. Sizde de bu kadar titreşim oluyor mu? Bu titreşimi engellemek için ayaklıklara ve elciklere ekstra bi plastikle kaplasak(sürüşümüzün dinamiğini bozmicak biçimde) bir nebze olsun azaltmaz mı?

2- Bizim motorda orjinal lastiklerin hava basınçları ön ve arka kaç olmalı?(Şehiriçi usturuplu kullanım da)

3- Motorum şuan 3 bin km ye geldi bakımlarını kendim takip etmek istiyorum bu yüzden bakım yaptırıcam ancak yağı sibobu hidroliği felan en uygun 50 TL fiyat alabildim oda tanıdık diye yoksa 150 den aşağı fiyat çeken olmadı. Banada biraz çok geldi sibob hariç diğerlerini ekipmanları kendim temin ederek kendi garajımda halledemezmiyim?

4- Arkaya 1 adet kapalı kask alıcak kadar yeri olan sağlam bir çanta almak istiyorum burda ki Honda'dan 55 TL ye kaskımın tam sığdığı bi çanta buldum acaba internetten daha uygun fiyata bulabilirmiyim? Sizin önericeğiniz bir internet adresi veya Eskişehir'de satan bir bayii tanıdık var mı? Birde kilit alamadım halaa.. Yine Honda'da 35 TL ye bi kilit önerdi arkadaş ama bisiklet kilidinin biraz daha kalını gibi birşey o yüzden pek güvenemedim. Zincir kilit alıp asma kilitle işi çözsem daha güvenli olmaz mı? Veya yine çanta gibi önerebileceğiniz Eskişehir'de bayii veya internet sitesi var mıdır?

Motora gelicek olursak daha 3 bin km de ama hızlanması çok iyi ben şehir dışından getirdim motoru. Yol takriben 200km idi ve toplamda 20 TL benzin yakmış buda km de 10 krş ediyor ki bana gayet uygun geldi.

Sorularım bu kadar motor hakkında merak ettiğiniz başka şeyler olursa artık bende bildiğim kadarıyla buralardayım
    Sorularımda bana yardım edicek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. Saygılarla.
    Merhaba Eskişehir'deyseniz Emiroğlu Motor'u öneririm. Kendileri yetkili servis. Lastik basınçları ön 29 arka 32 olacak.
    mondial 150 mr vulture / 2014

Motosikleti
    GSR 600 K6
    Alıntı otobeygir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Eskişehir'deyseniz Emiroğlu Motor'u öneririm. Kendileri yetkili servis. Lastik basınçları ön 29 arka 32 olacak.
    Cevabınız için teşekkürler yarın oraya uğrayacağım.
    Bu arada evet bende Eskişehirdeyim müsait olduğunuz bir zaman ufaktan bir gezinti yapmak isterim vulturecilerle

Merhaba arkadaşlar benim de dikkatimi çekti bu mr vulture modeli tipi çok guzel duruyor şu an hondanın son cub u olan wing go kullanıyorum commuter a geçmek istiyorum aklımda cbf var fakat fiyatı çok yuksek geliyor butçeme gore değiştirirsem ya bunu yada cb125 ace duşunecek gibiyim sizce nasıldır bu vulture ? Yakınımda kullananlara sorduğumda çok dayanıklı heryere gittim tık demedi diye yorumlar aldım sizce alınır mı alınmaz mı bunu alacağına şunu al en azından markası şu olur diyenler oldu sizce commuter almak isteyip butçesi kısıtlı olanlar ne yapmalı ?

Evoque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Arkadaslar selamlar,

Buyuk motorlu arkadaslar devamli bulusuyor bir yerlere gazliyor. Bunun yeri burasi midir bilemedim ama biz de bir Istanbul bulusmasi yapabilir miyiz?

Birkac ay once Avcilar'da olan bulusmayi kacirmistim. Biryerlere gitmesek bile bir cay bulusmasi olsa super olur.

Motosikleti
    GSR 600 K6
    Alıntı cann_er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar benim de dikkatimi çekti bu mr vulture modeli tipi çok guzel duruyor şu an hondanın son cub u olan wing go kullanıyorum commuter a geçmek istiyorum aklımda cbf var fakat fiyatı çok yuksek geliyor butçeme gore değiştirirsem ya bunu yada cb125 ace duşunecek gibiyim sizce nasıldır bu vulture ? Yakınımda kullananlara sorduğumda çok dayanıklı heryere gittim tık demedi diye yorumlar aldım sizce alınır mı alınmaz mı bunu alacağına şunu al en azından markası şu olur diyenler oldu sizce commuter almak isteyip butçesi kısıtlı olanlar ne yapmalı ?
    Ben size en belirgin özelliklerini sıralayım umarım yardımcı olur.(Ben de daha dün aldım ancak şehir dışından aldığım için 2 günde yaklaşık 400km yol yapma imkanım oldu.

-Şehir dışında yakıt tüketimim km'de 10 krş. Şehir içi de 15 krş felan yakar kullanıma bağlı.
    -90 dan sonra inanılmaz bir titreşim var.
    Ha derseniz şehir dışına çıkmam sadece şehir içi o zaman bal dök yala atikliği ile bir çok yerde hayatımı kurtardı belkide şehir içinde.
    -Çin malı olup burada vidaları sıkıldığından tümsekten azcık sert atladığınızda veya devirli kullanıp titreşimi arttırdığınız da titreşimden vidaları gevşeyebiliyo. Ne hikmetse ben motoru alırken hiç ses yoktu ancak bir süre sonra sağ ayna dan "zırrr" diye bir ses ötmeye başladı.
    -Parçası bol ve en ucuz japon rakibinden bile daha ucuz işletme masrafına sahip.
    Bu bütçeler ile alınabilicek en iyi motor denilebilir.
    42konya bunu beğendi.

Bilgiler için teşekkür ederim.Cub tarzı bir motosiklet kullanıyorum şu an(wing go) şehir içinde çok güzel kullanışlı ufak tefek heryere giriyor ama ben biraz daha şehirdışı kullanmak istiyorum.Yaşadığım bölgede de yokuşu bol biryer o yüzden 100lük bir cup işimi görmemeye başladı ufak tefek haftasonu kaçamaklarında. Çok uzun yol mu gideceksin derseniz yok kalkıp bir bölgeyi uçtan uca gezecek değilim fakat bir commuter olsun en azından 150 lik olsun cbf ye alım gücüm yetemezse bu da işimi görür mü (asla cbf ile kıyaslamıyorum) şehir içinde kullanmak için çok kompakt bu vulture yani ebatları çok iri değil bir cbf ş.içi biraz sıkıntı veriyor hacimli ve ağır bir makina ama bu vulture hem daha ufak tefek hem de 150 lik olması sebebiyle yokuşları hafta sonu 200-300 km lik kısa seyahatleri kaldırabilecek gibi geldi yani benim hem ş.içi kullanımım hem de hafta sonları kısa gezintilerimi eğlenceli hale getirebilir gibime geldi kullananlar da ''ben bununla nerelere gittim arabanın girmediği yerlere girdik tık demedi dağ bayır muhteşem bir torku var deyince bende burdan bir fikir alayım dedim ne de olsa cbf 6bin lira fakat bunun liste fiyatı 3.750 arada baya fark var tipi de çok harika olmuş bence nerde görsem şöyle bir daha bakıyorum bu kasaya bir honda veya yamaha amblemi yerleştirseler fiyatı 7binden aşağı olmaz ama neticede çin ürünü bir honda yamaha kalitesi beklememek lazım ama bazen mondial veya rks gibi diğer markalar bizi tasarımlarıyla şaşırtmayı başarıyorlar.Titreşim konusuna gelince zaten motosiklette 90-100 den sonraki hızlar beni korkutuyor benim küçücük cub bile 80 e geldiğimde beni ürkütüyor sonuçta canlı tampon olarak yolculuk ediyoruz çok sağlam ekipmanlar olmadığı sürece yüksek hızlara çıkan bir sürücü değilim ağır ağır geze geze gitmeyi severim o yüzden 90 dan sonraki titremesi beni bozmaz gibime geliyor kalkıp otobana çıkıp 120 yapacak halim yok zaten yeniyim motosiklet olayında

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Yeni vulture kullanıcılarını görmek çok güzel.Lastik basınçları ile ilgili bir soru olmuş.Ön 29 arka 31.Kullanım kitapçığından her detayı öğrenebilirsiniz. ( http://www.ekilavuz.com/kilavuz/c033...mr/motorsiklet )

Cbr ve Cbf ile karşılaştıranlar olmuş.Tesadüfen ikisini de kullanan biri olarak vulture sürüş olarak daha keyifli ve atik bir motor diyebilirim.Bana göre motordaki en büyük sıkıntı 6.vitesin olmayışı.Çin malı olduğu için elektrik aksamları biraz kötü.Genel olarak kısa far,arka fren ledleri bir süre sonra arızalanıyor ancak motor her zaman gayet formda.Bir de modifiye açısından "triumph bonneville,triumph scrambler" tarzı motorlara yakın bir görüntüye sahip olabilirsiniz.Tabii bunun için öncelikle far koruma grenajını çıkartmanız gerekiyor. ( Örnek;aşağıda )

Keyifli sürüşler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)