Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150MR Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bozüyüksporl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture
    Bu topic çok sakin ya şöyle kullanıcılar bi canlandırsa, son durumları yazsa, fotoğraflar atsa ne güzel olucak :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MR 150 Vulture
    Merhaba arkadaslar, motosikletime depo kılıfı arıyorum ruhsat vs. koymak icin de cebi olacak. Bunu dosemecilere anlatıyorum ama kucuk is diye yanasmıyorlar sanırım. Yaptıramadım bir turlu. Bunun hazırını goren duyan var mı, ya da yaptıran?

Motosikleti
    Kondial Tarz:Touring Renk:Beyaz
    MR FOREVER ...

denizsrkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200
    Motorumu alali 1 hafta oldu 500 kmye geldim. Araniza katilmis bulunuyorum motorumdan memnunum. Gorenlerde seklini cok begeniyolar. Ama tek derdim su depodaki mondial yazilari herkes mondial yazisini gorunce burun kivirmaya basliyo tahmin edebilceginiz gibi. Size sorum mondial yazisini nasil iptal edebilirim?

Motosikleti
    2011cbf150 ve mr150 vulture.
    arkadaşlar şu mr150 nin benzin musluğu konumunu bana bi izah edbilir misiniz.dün yolda kaldım o yüzden :-) (resimli olursa iyi olur)yedek depo ile gidiyormuşum meğer.yolda iteklerken motorcu kardeşliği devreye girdi.birisi durdu ve bana biraz benzin verdi.kendisine burdan teşekkür ediyorum.ama benzin musluğuna elledimi farkında değilim.CAHİLLİĞİME VERİN :-)
    önceki çalınan ve bulunan cbf150 den sonra mr150 vultureyi almıştım.şimdi iki motorum var ama vultureye de fena alıştım.o ne çekiş öyle.cbf yi aratmıyo namussuz.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı mayaz34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar şu mr150 nin benzin musluğu konumunu bana bi izah edbilir misiniz.dün yolda kaldım o yüzden :-) (resimli olursa iyi olur)yedek depo ile gidiyormuşum meğer.yolda iteklerken motorcu kardeşliği devreye girdi.birisi durdu ve bana biraz benzin verdi.kendisine burdan teşekkür ediyorum.ama benzin musluğuna elledimi farkında değilim.CAHİLLİĞİME VERİN :-)
    önceki çalınan ve bulunan cbf150 den sonra mr150 vultureyi almıştım.şimdi iki motorum var ama vultureye de fena alıştım.o ne çekiş öyle.cbf yi aratmıyo namussuz.
    benzin musluğuna bakarsanız eğer orda dolu kova, yarım kova işaretini göreceksiniz, dolu kova ana depo yarım kova yedek benzin göstergesidir.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    KTM Duke 200
    Bir şey sormak istiyorum sizinde kullanım sonrası egzozunuzdan tık tık sesler geliyo mu bi süre? ve egzozumdan aynı şekilde yanık kokuları geliyo normal midir? motorum henüz 2 haftalık.

Motosikleti
    150 MR Vulture
    Alıntı denizsrkn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir şey sormak istiyorum sizinde kullanım sonrası egzozunuzdan tık tık sesler geliyo mu bi süre? ve egzozumdan aynı şekilde yanık kokuları geliyo normal midir? motorum henüz 2 haftalık.

bende aranıza yeni katıldım ilk motorum. Motoru daha teslim almadım ama emin olmamakla birlikte hava soğutmalı motorlar soğuturken öyle sesler çıkardığını duymuştum. Motoru sıkıştırdıysan koku ondan gelmiş olabilir birde rodaj dönemi olduğundan o koku gelmiş olabilir. Yarın nasip olursa bende teslim alıyorum. İnşallah sıkıntısız bineriz. Kazasız belasız sürüşler dilerim..

Motosikleti
    motoru stop ettikten sonra çıt çıt ses çıkması normal, koku derken plastik kokusumu benzin mi yoksa yağmı belki bu saydıklarımdan biri egzoza değmiş olabilir yoksa egzoz koku yapacağını sanmıyorum.
    Orkidor61

Motosikleti
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru stop ettikten sonra çıt çıt ses çıkması normal, koku derken plastik kokusumu benzin mi yoksa yağmı belki bu saydıklarımdan biri egzoza değmiş olabilir yoksa egzoz koku yapacağını sanmıyorum.
    ben de mr150 yi aldığımda egsoz kokusu geliyordu burnuma yolda giderken bile.şu an gelmiyor.ya alıştım ya da koku gitti.
    göstergelerin ordan ve motorun altından biyerlerden sesler geliyordu.zinciri biraz gerdirdim.alttan gelen seslerde baya azalma oldu.göstergelerin ordaki sesin kaynağını bulamadım.
    bizim motorlarda katalizör var mı?

Motosikleti
    KTM Duke 200
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koku benzin kokusu degil. Koku neyin kokusu oldugunu bilmiyorum ama egzozdan geldigi kesin. O cit cit seste egzoz soguyana kadar saniyede bir otmeye devam ediyor. Servisteki cocuga sordum motor yeni ya egzozdaki boyalar yaniyodur diyip gecistirdi. 700 km de motorum. İlk gunden beri var bu.
    Ve bir de surus esnasinda zincirin oldugu yerden arada bir tak tak diye plastik sesi geliyor. Daha dun zincir yaglandi kontrol edildi serviste.

Motosikleti
    Koku benzin kokusu degil. Koku neyin kokusu oldugunu bilmiyorum ama egzozdan geldigi kesin. O cit cit seste egzoz soguyana kadar saniyede bir otmeye devam ediyor. Servisteki cocuga sordum motor yeni ya egzozdaki boyalar yaniyodur diyip gecistirdi. 700 km de motorum. İlk gunden beri var bu.
    Ve bir de surus esnasinda zincirin oldugu yerden arada bir tak tak diye plastik sesi geliyor. Daha dun zincir yaglandi kontrol edildi serviste.
    çıt çıt sesi normal, zincir gerginliğini kontrol ettirin ses yapabilir.
    Orkidor61

Motosikleti
    150 MR Vulture
    Motorumu yeni aldım bu motorda benzin deposundan bacaklarla tutmada sıkıntı oluyor mu ? malum diz yaslanacak bir yer yapılmamış yoksa bu motoru tutmadan mı yapıyoruz? Bir de yan çanta ve arkaya çanta tavsiye edecek olan varsa marka model verirse sevinirim. Deri istemiyorum chopper a benzetmeden soft çanta önerecek veya tekstil çanta. çok sırıtmayacak arka çantaya kask sığacak bir çanta arıyorum.
    Acemi Birliğine Yeni Üye ..
    150 MR VULTURE

Motosikleti
    KTM Duke 200
    Peki motorlariniz duz yolda son surat kaci buluyor? Benimkisi 110da takilip kaliyor. Son olarak kaymayan yumusak hamurlu saglam bi lastik tavsiye ederseniz sevinirim

Motosikleti
    Peki motorlariniz duz yolda son surat kaci buluyor? Benimkisi 110da takilip kaliyor. Son olarak kaymayan yumusak hamurlu saglam bi lastik tavsiye ederseniz sevinirim
    benim vulture de 110km ye çıkınca devir saati kırmızı çizgiye geliyor.ön arka dişli orijinal.
    yokuş yukarı bile bişey farketmiyor,110 km yi vuruyor.
    (benim lastiklerde hafif ıslaklıkta dans ediyor.kaymayan lastik önerileriniz varsa yazabilir mi.

Motosikleti
    150 Mr Vulture
    Artık bende aranızdayım, mr sahibiyim.
    Yeni aldığım motorun konusu : http://www.motosiklet.net/forum/moto...r-vulture.html
    Mr Vulture'un Facebook grubu : https://www.facebook.com/groups/1012...=group_comment

Bu bilgi paylaşım konusunu tekrar canlandırsak güzel olur, iyi forumlar herkese.

arkadaşlar öncelikle merhaba. motorla ilgili bir sorum olucak
    4 tane amortisör ayarı seçeneği olduğunu öğrendim. bunu nasıl yapacağız. birde motorun amortisör ayarı değiştiğinde yerden yüksekliğinde değişiklik oluyor mu teşekkürler

Motosikleti
    Yükseklik veya alçaklık bilmiyorum da 3-4 e alırsanız amortisör de biraz yumşaklık olur.

Motosikleti
    150 Mr Vulture
    Arkadaşlar bazı soru işaretlerim var bilenler cevaplarsa sevinirim :

1.Her 1000km'de bir yağ değişimi dışında yapmam gereken şeyler var mı ? (Zincir yağlama vb.)
    2.Motosikletimi yıkamak temizlemek parlatmak istiyorum , araştırarak bi kaç seçenek buldum ve bunları paylaşıcam, hangisini önerirsiniz ve siz nasıl yıkıyorsunuz ?
    A : Benzinlikteki 1tl atınca çalışan köpük makinesiyle köpükleyip yine 1 tl ile çalışan tazikli suyu uzaktan sıkmak.
    B : Önce motora hortumla nazikçe su tutup, sonra 'Turtle Wax Cilalı Şampuanı' yarım kova suya dökerek süngeri kovaya batırıp motoru silmek.

Motosikleti
    Alıntı Bozüyüksporl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bazı soru işaretlerim var bilenler cevaplarsa sevinirim :

1.Her 1000km'de bir yağ değişimi dışında yapmam gereken şeyler var mı ? (Zincir yağlama vb.)
    2.Motosikletimi yıkamak temizlemek parlatmak istiyorum , araştırarak bi kaç seçenek buldum ve bunları paylaşıcam, hangisini önerirsiniz ve siz nasıl yıkıyorsunuz ?
    A : Benzinlikteki 1tl atınca çalışan köpük makinesiyle köpükleyip yine 1 tl ile çalışan tazikli suyu uzaktan
    sıkmak.
    B : Önce motora hortumla nazikçe su tutup, sonra 'Turtle Wax Cilalı Şampuanı' yarım kova suya dökerek süngeri kovaya batırıp motoru silmek.
    hemşerim bende yaz bitmeden vultureme atlayıp bozüyükte hemşerilerime motorumun sesini dinleteyim diyordum.
    demek bu sana nasipmiş.hayırlı olsun.iyi günlerde kullan.mr150 iyi motordur seni mahçup etmeyecektir.sadece lastikler berbat.ıslakta çok kayıyor.bizim memleketin iklimi malum.
    bende cbf150 de var.onunla istanbul bozüyük,pazaryeri yollarını çok eskittim.kısmetse bu defa mr150 ile gelicem.
    Bozüyüksporl bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)