Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    Alıntı dogus2006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok rahat fakat zincir sürtüp duruyor biraz moralimi bozdu ve lastiklerin havasını bastım ustundeki değerlere göre bu sefer çok sertleşti
    lastiklere ne kadar hava bastın?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dogus2006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    Tam olarak hatırlamıyorum 32 ön 36 arka olması lazım lastiğin üstündeki değerlere göre bastım. Zincir işini hallettikten sonra o-ring ve karbüratör fikri var hadi hayırlısı artık.

Motosikleti
    zamanın birinde mondial fabrikasına mail atmıştım. oradan gelen mail doğrultusunda önlere 28, arkalara 32 bar hava basıyorum ben.

dogus2006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    Bar mi yoksa psi mi ?

Motosikleti
    pardon psi

Motosikleti
    mondial mg125, mondial 150 mc
    karbüratörü 200 lük yapıp son hızda değişme edebilen varmı acaba

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    bende mc varken 200 luk karbratpr takmistim dunya pra verip almistim ve cok guzel gaz yiyordu fakat tam hatirlamamakla beraber ne rolanti tutuyordu nede normal gdebiliyordun yani olumsuDu sonuc tek hatirladigim okadar gereksiz islem yani parana yazik onun yerine one 16 disli yeter 17 disli kasiyor motoru

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:35 ----------

ben smdi tekrar mcx almaya karar verdim fakat kafamda sorular var acaba buna 250 cc atesleme bobini taksak atesleme sayisi artarak hiza katkisi olurmu mct fptumunda okumustum cok ise yariyor demislerdi fakat tek silindirli 250 cc bi motor bulup denemek lazim acikcasi yapan veya olasiligi varsa bilen yazarsa sevinirm

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende mc varken 200 luk karbratpr takmistim dunya pra verip almistim ve cok guzel gaz yiyordu fakat tam hatirlamamakla beraber ne rolanti tutuyordu nede normal gdebiliyordun yani olumsuDu sonuc tek hatirladigim okadar gereksiz islem yani parana yazik onun yerine one 16 disli yeter 17 disli kasiyor motoru

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:35 ----------

ben smdi tekrar mcx almaya karar verdim fakat kafamda sorular var acaba buna 250 cc atesleme bobini taksak atesleme sayisi artarak hiza katkisi olurmu mct fptumunda okumustum cok ise yariyor demislerdi fakat tek silindirli 250 cc bi motor bulup denemek lazim acikcasi yapan veya olasiligi varsa bilen yazarsa sevinirm
    bobinin tek başına faydası yok. ben bırak 250 lik bobini tofaş ateşleme boboni taktım 1600 motorun asıl iş motorun içinde elektriği üreten sarımda adı gelmedi şimdi aklıma oradan gelen elektrik önemli onu arttırabilirsen verim alırsın o da belki. asıl iş motorda hacim arttırmada o şekilde performans alırsın gerisi incik boncuk

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:19 ----------

Alıntı moturmotur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün bu motordan aldın 125 lik cg den sonra ilaç gibi geldi motoru aldığım yerle evim arasında yaklaşık 70 km vardı ve full trafik gerçekden güzel motor çekişi çok iyi gaza yüklenince nasıl 80 100 e çıkıyor anlamıyor insan
    halit hayırlı olsun. cg yi arada anarsın onun kıvraklığı hafifliği her motorda yok

Merhaba yaklaşık 1 aydır konuyu takip ediyorum, zamanım yettiğince eski mesajları da okumaya çalıştım. Kısmetse bir iki hafta içinde ikinci el bi mcx almayı düşünüyorum.

Üç sorum var; ikinci el mcx alırken nelere dikkat etmeliyim?

Şasi no ve motor no motosikletin neresinde yazıyor?

İstanbul için trafik sigortasını en ucuz nerede yaptırabilirim, siz kaça yaptırdınız?

Şimdiden teşekkürler.

tayfungun45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BS6 Dominar 400 UG
    İkinci el alırken motorun yanına gittiğinde çalışır vaziyetteyse olmaz kapat. marşa bas kendin çalıştır bak bakalım nasıl çalışçak motorun çalışmasını dinle biraz kulak ver sese. benim aklıma şimdi ilk olarak bu geldi şasi numarası ruhsatta yazıyo motorun üzerinde ön maşanın üsttaraflarında bir yarde ve koltuğun altında bir sarı demir var benim driftte oralarda yazdığını biliyorum . yağ deişimlerinin düzenli aralıklarla zamanında yapılıp yapılmadığını öğren satıcı her ne kadar daha yeni değiştirdim desede sen motoru alınca bi yağını değiştir bence.test sürüşü yap.mümkünse yalnız gitme .

Motosikleti
    Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster

halit hayırlı olsun. cg yi arada anarsın onun kıvraklığı hafifliği her motorda yok
    vay kardeşim nasılsın yoksun ortalıkda motor aldınmı ben cg den memnundum ama 2 kişi binince motor sağa sola gidiyordu hızı düşüyordu mc canavar gibi ama biraz yüksek birazda hacimli memnunum şuan çok hafif yokuş aşağı 130 görüyor aslında drift alıcaktım ama para mc ye yetti adam 1600 e bıraktı bende direk aldım

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    vay kardeşim nasılsın yoksun ortalıkda motor aldınmı ben cg den memnundum ama 2 kişi binince motor sağa sola gidiyordu hızı düşüyordu mc canavar gibi ama biraz yüksek birazda hacimli memnunum şuan çok hafif yokuş aşağı 130 görüyor aslında drift alıcaktım ama para mc ye yetti adam 1600 e bıraktı bende direk aldım
    şükür halit iyiyim sen nasılsın ben uğruyorum arada buralardayım araba aldım fiorino onun taksitlerini ödüyorum o yüzden motor işi yattı ama hala aklım motorda çok özledim :(

Motosikleti
    hayırlı olsun kardeşim motorun yerini tutmaz tabi özellikle tümseklerden geçmek arabayla koyuyordur:D

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    hayırlı olsun kardeşim motorun yerini tutmaz tabi özellikle tümseklerden geçmek arabayla koyuyordur:D
    sorma dün arkadaşın motorunu kullandım özlemim daha bi arttı ama ne yalan söyleyeyim karda bile binmiştim elerimde eldiven olmadan altımda kot pantolon manisa tarzanı gibi şimdi sıcacık ortamda müzik eşliğinde dolaşmak ayrı bi keyif

Motosikleti
    Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sorma dün arkadaşın motorunu kullandım özlemim daha bi arttı ama ne yalan söyleyeyim karda bile binmiştim elerimde eldiven olmadan altımda kot pantolon manisa tarzanı gibi şimdi sıcacık ortamda müzik eşliğinde dolaşmak ayrı bi keyif
    hacı trafik kilitlenince yanından bi motor geçince şimdi motor olcakdı bende ... dersin

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    hacı trafik kilitlenince yanından bi motor geçince şimdi motor olcakdı bende ... dersin
    soğukta demem halit benim gittiğim yolda zaten trafik sıkışmıyor. ben motoru sevmediğimi söylemedim aksine özledim ama tekrar olsa kışın aynı şartlarda binmem

dreamwalker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Cbf 150
    celaleddin bunu beğendi.

Motosikleti
    MCX-150
    bende mcx 150 alarak aranıza katıldım.Elazığdan

MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Alıntı lozer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende mcx 150 alarak aranıza katıldım.Elazığdan
    Hayırlı olsun güle güle kullan.
    https://www.youtube.com/channel/UCsQMNz8EBD5jqoRCOlr-72Q

Motosikleti
    MCX-150
    Sağolun kış üzeri motor aldık. İlk motor heyacanı sabırla mevsimi bekliyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)