Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    AdmnEngineer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH Planet 5 350cc 2 zamanlı
    birader d,ğer v,deolarına bakınca gördüm.rölanti 2000 de
    soğuk havalarda cikle kullan.orta seviyede kullan ısınınca kapat

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EmrE_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    benzin göstergesi bozuk galiba. yada son 1,2 damlayı video çekmek için bitirdin :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:40 ----------

arkadaşlar MC-X imi 4.000 bakımına götüreceğim. servisinde değilde başka bir yerde yaptıracağım.garantiden çıkarsa çıksın. umrumda değil. zaten 4-5 ay sonra garantisi bitecek. nelerin değişmesi lazım,hangi ayarlamaları yaptırmalıyım,tavsiyeler ?

oguzhanlal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı AdmnEngineer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birader d,ğer v,deolarına bakınca gördüm.rölanti 2000 de
    soğuk havalarda cikle kullan.orta seviyede kullan ısınınca kapat
    hocam bütün açıklarımı yakaladın valla . O ilk aldığım zamanlardı zamanla öğrendik şu an sorun yok.

Alıntı EmrE_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzin göstergesi bozuk galiba. yada son 1,2 damlayı video çekmek için bitirdin :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:40 ----------

arkadaşlar MC-X imi 4.000 bakımına götüreceğim. servisinde değilde başka bir yerde yaptıracağım.garantiden çıkarsa çıksın. umrumda değil. zaten 4-5 ay sonra garantisi bitecek. nelerin değişmesi lazım,hangi ayarlamaları yaptırmalıyım,tavsiyeler ?
    valla ne yalan söyleyeyim benzin göstergesinin çalışıp çalışmadığını henüz anlayamadım. Malum öğrenciyim benzin alacak para yok en fazla çeyrek depo

DünküÇocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 25 2019
    Alıntı EmrE_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

motoruna baglı değişmesi gereken seyler var mı yok mu mesela fren balatalarına bakılcak motor yag değişir zincir yagı kontrol edilir

EmrE_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Alıntı oguzhanlal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bütün açıklarımı yakaladın valla . O ilk aldığım zamanlardı zamanla öğrendik şu an sorun yok.

valla ne yalan söyleyeyim benzin göstergesinin çalışıp çalışmadığını henüz anlayamadım. Malum öğrenciyim benzin alacak para yok en fazla çeyrek depo
    hepimiz öyleyiz blader yanlız değilsin :D yedek depoyu doldurabiliyorum sadece :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:55 ----------

Alıntı DünküÇocuK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoruna baglı değişmesi gereken seyler var mı yok mu mesela fren balatalarına bakılcak motor yag değişir zincir yagı kontrol edilir
    hava filtresi daha değişmemişti galiba. temiz havada kullanmama rağmen artık değiştirmelimiyim ?

dogus2006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    Değiştirilmese bile temizlenmesi gerekir.

bighakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MC
    Satılık 2011 150 MC siyah
    3570 km.
    Tüm bakımları yapılmış
    Michelin lastikler
    Koruma demiri
    Arka çanta
    Burada
    eğitim>ehliyet>full koruma>motosiklet>eğitim

themask - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MCX Roadracer
    arkadaşlar bizim aletin lastik basınç değerlerini bi öğrenebilir miyim?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı themask adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bizim aletin lastik basınç değerlerini bi öğrenebilir miyim?
    Ön 31 arka 33 psi.

Motosikleti
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön 31 arka 33 psi.
    teşekkür ederim.

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    Mondial'in resmi web sitesi üzerinden bu soruyu ben sormuştum. 3-4 gün sonra fabrikadan birisi arayıp arkaya 32 öne de 29 psi basılacağını söylemişti.

Motosikleti
    Alıntı zihnigonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondial'in resmi web sitesi üzerinden bu soruyu ben sormuştum. 3-4 gün sonra fabrikadan birisi arayıp arkaya 32 öne de 29 psi basılacağını söylemişti.
    bi karar verin arkadaşlar.lastiği patlatmayalım sonra.

merak etme eğer basınç değerleri sınırda değilse ki bizim tekerleklerimizde sınırdan çok uzak, 1-2 psi ile patlamaz o lastik .
    arabada sol arka tekerleğe yanlışlıkla 30 psi basacağıma 45 psi basmıştım ve o halde 20 kilometre yol gittim. :D . Yolda giderken kendi kendime diyordum bu araba da bir terslik var ama.. :D
    sonraki benzinlikte anladım işi

Bu arada arkadaşlar tekerleği çevirirken firuze min zinciri bir gerilip bir bollaşıyor. Bu durumda sorun zincir de mi yoksa arka dişlide mi ? Bu durumla karşılaşan var mı? Bir de zincirin ölçülerini yazabilecek var mı ?

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    merak etme eğer basınç değerleri sınırda değilse ki bizim tekerleklerimizde sınırdan çok uzak, 1-2 psi ile patlamaz o lastik .
    arabada sol arka tekerleğe yanlışlıkla 30 psi basacağıma 45 psi basmıştım ve o halde 20 kilometre yol gittim. :D . Yolda giderken kendi kendime diyordum bu araba da bir terslik var ama.. :D

Bu arada arkadaşlar tekerleği çevirirken firuze min zinciri bir gerilip bir bollaşıyor. Bu durumda sorun zincir de mi yoksa arka dişlide mi ? Bu durumla karşılaşan var mı? Bir de zincirin ölçülerini yazabilecek var mı ?
    Kedidir o kediiiii
    Zincirdir o zincirrrrr
    Benim MC ninki dha 3000 km.de kopmuştu :D
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

Alıntı necatik35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kedidir o kediiiii
    Zincirdir o zincirrrrr
    Benim MC ninki dha 3000 km.de kopmuştu :D
    hocam kopmak falan aman diyim duymasın . Eşşeğin aklına karpuz kabuğu sokmayalım
    ciddi bir şey olmadan değiştirmek en mantıklısı ancak sanırım zincirle birlikte dişliyi de değiştirmem gerek. Arka dişli de gözle görülür bir hasar yok gibi. Dişlerin sivriliklerinde veya boylarında bir sorun yok gibi. Şeytan aklımı kurcalıyor sadece zinciri değiştireyim diye. Ne dersiniz yeni zincirin ömrünü kısaltmaktan başka bir zararı olur mu ?

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    hocam kopmak falan aman diyim duymasın . Eşşeğin aklına karpuz kabuğu sokmayalım
    ciddi bir şey olmadan değiştirmek en mantıklısı ancak sanırım zincirle birlikte dişliyi de değiştirmem gerek. Arka dişli de gözle görülür bir hasar yok gibi. Dişlerin sivriliklerinde veya boylarında bir sorun yok gibi. Şeytan aklımı kurcalıyor sadece zinciri değiştireyim diye. Ne dersiniz yeni zincirin ömrünü kısaltmaktan başka bir zararı olur mu ?
    Dişlileride değiştir,zaten 3-30 paralık şeyler.Zinciri oringli zincir ile değiştir mutlaka.uzun yıllar kullanırsın.Ben rahmetlide öyle yapmıştım.
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    bilmiyorum kardeşim, ben sana fabrikanın ilettiği şeyi söyledim. karar verme senin kendine ait, sordun biz de cevap verdik.

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150

arkadaşlar zincirin gerilip boşalması durumu o zincir ne kadar kullanılmış olursa olsun artık değişim vaktinin geldiğini gösterir. Hatalı kullanımdan kaynaklanabilir. Yüksek devirlerde motor frenine kaptırma veya ani kastırmalardan vs. kaynaklanıyor olabilir.

h.dural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mx
    mc-x arka lastik değiştiren oldumu 110/80-17 yerine 120/80-17 taksak olurmu birde en uygun fiyatlı yoltutuşu tatminkar lastik hangisi ben ist merterde oturuyorum lütfen yardımcı olabilecek arkadaş varsa çok müteşekkür olurum

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:43 ----------

mrb ben bu depo üstü cantayı çok beğendim lütfen fiyatını yazarmısın nereden bulabilirz birde icine kask sığıyormu tşk şimdiden

h.dural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mx
    slm aynalar çok güzel olmuş ne kadar fiyatı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)