Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    Atiturhan abi senin yaptıklarının çoğunu bende denedim son hızda bir değişme olmuyor. Şu anda 6500 km oldu rüzgarsız yolda 120yi geçmiyor hatta yolunu buldum redline yapana kadar bastım ı ıh 120+1 yok. Ama geçenlerde yayla gezisi yaptık ybr mcx iki motor full yüklü artçımla beraber 170 kg + bagajlar full dolu yol öyle dik ve bozuktu ki yer yer stabilize bitti kayalıkların üzerinden çıktık. Ybr birkaç kez tıkandı çekmedi ama mcx tabiri caizse katır gibi tırmandı. Tork çok iyi ama son dişlide 120 km bazen yetmiyor. Zaten o hızda sürekli gidince geridönüşüm hortumu patlıyor.
    Gittiğim yere varmak değil, motorumla yolda olmak önemli olan.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı beyazit60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Atiturhan abi senin yaptıklarının çoğunu bende denedim son hızda bir değişme olmuyor. Şu anda 6500 km oldu rüzgarsız yolda 120yi geçmiyor hatta yolunu buldum redline yapana kadar bastım ı ıh 120+1 yok. Ama geçenlerde yayla gezisi yaptık ybr mcx iki motor full yüklü artçımla beraber 170 kg + bagajlar full dolu yol öyle dik ve bozuktu ki yer yer stabilize bitti kayalıkların üzerinden çıktık. Ybr birkaç kez tıkandı çekmedi ama mcx tabiri caizse katır gibi tırmandı. Tork çok iyi ama son dişlide 120 km bazen yetmiyor. Zaten o hızda sürekli gidince geridönüşüm hortumu patlıyor.
    Bende Mx125 var o bile 120 yaptı, km saatinde hata yok. Rüzgar sesinden basınçtan belli zaten gerçek olduğu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:02 ----------

Geri dönüşüm hortumunun patlaması çok sinir ya. Bende de oldu.

sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Bu katalizör hortumunu iptal edebilirsiniz zaten bi işe yaramıyor
    Akilzsizlar hirsizlarin en zararlilaridir: Zamaninizi ve nesenizi çalarlar.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı sarıdev adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu katalizör hortumunu iptal edebilirsiniz zaten bi işe yaramıyor
    Çok benzin yakıyo ya hortumu çıkarınca.

Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok benzin yakıyo ya hortumu çıkarınca.
    Benim usta hortumu çıkarıp deliği kaynakla kapattı ama ben yakıt konusunda bir fark görmedim.Yaktığım yakıtıda sıkı takip eden birisiyim.Bence yine patlatırsan hortumu bu sefer komple iptal et.

Motosikleti
    cbf 150

Uploaded with ImageShack.us

---------- Post added at 16:19 ---------- Previous post was at 16:17 ----------

---------- Post added at 16:22 ---------- Previous post was at 16:19 ----------

http://imageshack.us/a/img834/7797/150mc009.jpg

---------- Post added at 16:19 ---------- Previous post was at 16:17 ----------

http://imageshack.us/a/img21/3894/150mc011.jpg

---------- Post added at 16:24 ---------- Previous post was at 16:22 ----------

---------- Post added at 16:26 ---------- Previous post was at 16:24 ----------

---------- Post added at 16:29 ---------- Previous post was at 16:26 ----------

44 bini devireli baya oldu bakarsan bağ olur demişler baktık oldu. kışa hazırlık bitti son olarak puma botları aldım %100 su geçirmez ve son derece kaliteli.Böylelikle üzerimde kıyafetler motosikletten daha pahalı artık

---------- Post added at 16:40 ---------- Previous post was at 16:29 ----------

Adamlar bedavaya yakın fiyata motosiklet satıyorlar.Sıfırına 3100 tl vermektense çok az kullanılmış 2250 tl ye bedava.Bu fiyata 1 cbf yerine 2 mcx alınır

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...81277385/detay

---------- Post added at 16:45 ---------- Previous post was at 16:40 ----------

---------- Post added at 17:10 ---------- Previous post was at 16:45 ----------

By yucelmis at 2012-09-16

---------- Post added at 18:03 ---------- Previous post was at 17:10 ----------

resulyekeler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mc 150

themask - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MCX Roadracer
    Motor yağını değiştireceğim.Ne tavsiye edersiniz.Castrol alacağım ama sentetik mi mineral mi karar veremedim.

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    Alıntı themask adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor yağını değiştireceğim.Ne tavsiye edersiniz.Castrol alacağım ama sentetik mi mineral mi karar veremedim.
    Castrol POWER1 10W-40 Motosiklet yağı alacaksın. Üzerinde enduro motor resmi olan kutu. Aynı yağın çok çeşidi var. Aynen yazdıklarıma dikkat et.

---------- Post added at 17:41 ---------- Previous post was at 17:39 ----------

@Resulyekeler, Resul kardeş, motor koruma demirini saç ile kapatmanın maksadı neydi? Bacaklara rüzgar vurmasın mı?

---------- Post added at 17:48 ---------- Previous post was at 17:41 ----------

@Mengü16, zaten fabrika verilerinde 115km/h diye belirtmişler. Bazı arkadaşlar 130-140km/h hızlara çıktıklarını söylüyorlar (twistera kafa tutanı duydum) onlara ağzımla değil başka yerimle gülüyorum. Bu makina her koşulda 110km/h zorlanınca da 120km/h yapıyor. CBF150, YBR125, Mondial MCT250 ve buna benzer çin yapımı 200lük ve 250lik birçok makinayı geçebiliyor. Ben benzin geri dönüşüm hortumunu daha hiç patlatmadım. Hemde 200kmlik uzun düz yolları dip gaz gittiğimi bilirim. Bu hortumun iptal edilebildiğini duydum. Hatta ben açık filtre uygulaması yaptığımda rölanti düzensizlikleri yaşadığım için servis bunu borunun içine bilya koymak usulüyle iptal etti. Ama sonra ben açık filtreyi çıkartıp orjinal filtresini taktığımda borunun içindeki bilyaları çıkarttım ve motoru orjinal haline getirdim. Performans, son hız arttırma modifiyeleri ne yazıkki sonuç vermiyor. Avuntumuz söyle olmalı; motor zaten hızlı modifiyeye gerek yok
    Ancak, 200lük silindir takılmak kaydıyla ek olarak dişlı oynamalarıyla son hız ve güç arttırılabilir. Tekerleri inceltirsenizde son hız artar ))))))))))))9
    only god can judge me

themask - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MCX Roadracer
    Alıntı atiturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Castrol POWER1 10W-40 Motosiklet yağı alacaksın. Üzerinde enduro motor resmi olan kutu. Aynı yağın çok çeşidi var. Aynen yazdıklarıma dikkat et.

Teşekkür ederim Atilla Abi.Nihayet birisi cevap verdi.

Bir de şunu soracağım.Debriyajı tam bırakmıyor motor.Az biraz pay kalıyor elimle ileriye ittiriyorum levleyi.Bu neden olabilir?

---------- Post added at 19:53 ---------- Previous post was at 19:49 ----------

Abi motosiklet yağları bunlar,tam olarak hangisini diyorsun?

http://www.castrolmoto.com/tr/our_oils/bike_oils.php

resulyekeler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mc 150
    /COLOR]@Resulyekeler, Resul kardeş, motor koruma demirini saç ile kapatmanın maksadı neydi? Bacaklara rüzgar vurmasın mı?[COLOR="Silver"]

sac değil.kaborta bandı.evet rüzgar vurmasın diye.onu dahada geliştirip pileksi glasla yapıcam.ve taa dizlerime kadar yükseltcem..

valvole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar merhaba. Konuyla ilgisi yok ama ben bi soru soracaktım. 1 Aya kadar banka kredisi kullanacağım. Belirli bi peşinat vermek zorundamıyız ? yoksa ne kadar istersek o kadar mı peşinat veriyoruz ? 4 bin tl kredi çekmek istiyorum. Cevap verirseniz memnun olurum. Kazasız sürüşler.

sulokurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCX
    Valvole motor almak için kredi kullanmana gerek yok hele şimdi motor alacaksan sezon bitti motorlar ellerinde bayilerin nerde yaşıyorsun bilmiyorum ama kredi kartına faizsiz taksit yapan bayiler var araştır öyle kreidye gir eger sadece motor için kredi alacaksan

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    selamlar arkadaşlar. 5000 km ye yaklaştı benim mc. size bir sorum olacak. 3000/5000 devir arasında motordan yani benzin deposunun alt tarafından bi şıngırtı geliyor. zincir sesi gibi,ama bi türlü anlamadım nerden geliyor. 5000 devirden sonra kesiliyor. motor bloğunda ses yapacak bi sorun olabilir mi acaba? yoksa ön dişliden mi gelir? ama ön dişliyide kontrol ettim bi boşluk falan yok ses yapacak. var mı fikri olan acaba ?

valvole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sulokurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valvole motor almak için kredi kullanmana gerek yok hele şimdi motor alacaksan sezon bitti motorlar ellerinde bayilerin nerde yaşıyorsun bilmiyorum ama kredi kartına faizsiz taksit yapan bayiler var araştır öyle kreidye gir eger sadece motor için kredi alacaksan
    Usta cevabın için teşekkür ederim. Kredi kartı kullanmıyorum. Faiz ödemeye razıyım. Aslında cebimde nakitim varda onunda yeri var Krediyi motosiklet için çekicem ama eksik ekipmanım var ve b ehlityet var ona a2 eklicem. Bunun için biraz nakite ihtiyacım var. Bide şu var alacağım motor 3500 tl ama 4000 tl kredi çekmek istiyorum. Bayi böyle bi işe girermi yoksa direk bankadan çekmek zorundamıyım ? (alacağım motor mondial 150 mc)

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    resulyekeler bu camı netten satın alabılırmıyız cok yakışmış
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

AdmnEngineer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH Planet 5 350cc 2 zamanlı
    antep otobanını bilen bilir,diktir biraz.orada açdığın takdirde 100 ü buluyor ve düşmüyor öylede hiç

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:56 ----------

Alıntı kerem182 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar arkadaşlar. 5000 km ye yaklaştı benim mc. size bir sorum olacak. 3000/5000 devir arasında motordan yani benzin deposunun alt tarafından bi şıngırtı geliyor. zincir sesi gibi,ama bi türlü anlamadım nerden geliyor. 5000 devirden sonra kesiliyor. motor bloğunda ses yapacak bi sorun olabilir mi acaba? yoksa ön dişliden mi gelir? ama ön dişliyide kontrol ettim bi boşluk falan yok ses yapacak. var mı fikri olan acaba ?
    bende de var o ses :D

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    AdmnEngineer den başka bir kişi daha bende de var derse içim rahatlayacak

AdmnEngineer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH Planet 5 350cc 2 zamanlı
    ya arkadaşlar benim motor 950 km de şuan.son 100 km dir titreşim olmaya başladı.yokmu bu sorunu yaşayan.ayak koyacak yerlerde hissediyorum bilhassa.4000'i geçti mi görme titreşimi :Dçözümü nedir bilen varsa cevap bekliyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:35 ----------

yanlış mı açtık motoru ne yaptık

beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    Alıntı AdmnEngineer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arkadaşlar benim motor 950 km de şuan.son 100 km dir titreşim olmaya başladı.yokmu bu sorunu yaşayan.ayak koyacak yerlerde hissediyorum bilhassa.4000'i geçti mi görme titreşimi :Dçözümü nedir bilen varsa cevap bekliyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:35 ----------

yanlış mı açtık motoru ne yaptık
    İlk defa senden duyuyorum titreşim olayını. Hemen servise götür icabına baksınlar yada motoru komple değiştirsinler. Mc-mcx de titreşim yaşıyorsan motorda ciddi bir sıkıntı vardır. Dİkkat et elinde patlar o motor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:41 ----------

Alıntı atiturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Post added at 17:41 ---------- Previous post was at 17:39 ----------

@Resulyekeler, Resul kardeş, motor koruma demirini saç ile kapatmanın maksadı neydi? Bacaklara rüzgar vurmasın mı?

---------- Post added at 17:48 ---------- Previous post was at 17:41 ----------

@Mengü16, zaten fabrika verilerinde 115km/h diye belirtmişler. Bazı arkadaşlar 130-140km/h hızlara çıktıklarını söylüyorlar (twistera kafa tutanı duydum) onlara ağzımla değil başka yerimle gülüyorum. Bu makina her koşulda 110km/h zorlanınca da 120km/h yapıyor. CBF150, YBR125, Mondial MCT250 ve buna benzer çin yapımı 200lük ve 250lik birçok makinayı geçebiliyor. Ben benzin geri dönüşüm hortumunu daha hiç patlatmadım. Hemde 200kmlik uzun düz yolları dip gaz gittiğimi bilirim. Bu hortumun iptal edilebildiğini duydum. Hatta ben açık filtre uygulaması yaptığımda rölanti düzensizlikleri yaşadığım için servis bunu borunun içine bilya koymak usulüyle iptal etti. Ama sonra ben açık filtreyi çıkartıp orjinal filtresini taktığımda borunun içindeki bilyaları çıkarttım ve motoru orjinal haline getirdim. Performans, son hız arttırma modifiyeleri ne yazıkki sonuç vermiyor. Avuntumuz söyle olmalı; motor zaten hızlı modifiyeye gerek yok
    Ancak, 200lük silindir takılmak kaydıyla ek olarak dişlı oynamalarıyla son hız ve güç arttırılabilir. Tekerleri inceltirsenizde son hız artar ))))))))))))9
    Bmw'den memnun musun abi denedin mi son hız ne yapıyor
    Gittiğim yere varmak değil, motorumla yolda olmak önemli olan.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)