Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    Beyler michelin pilot sporty lastik alıcam ama ön için 3.00/18 yok onun yerine 2.75/18 takabilirmiyiz?
    Cahillerle tartışmaya girmeyin. Ben hiç yenemedim.-İmam Gazali-

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Öncelikle herkese merhabalar.. Konuyu ve forumu uzun zamandır takip etmeme rağmen motorumu alınca muhabbetlere dahil olayım istedim =)
    2012 henüz 100 km. de rodajında olduğum 150mcx ile aranızdayım..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:58 ----------

Ayrıca motosikletime basit bazı parça değişimleri ve aksesuarlarla, kendi tabirimle enduro'msu bir hava vermek istiyorum bu konuda fikir ve görüşlerinizi bekliyorum..
    Top case, yol camı ve yan çantalar vs. dışında yapılabilecek şeyler varmıdır? Amortisör çatal uzatma vs. vs.

sulokurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCX
    Önceki sayfalarda aksesuar olarak modifiye yapan arkadaşlar var forumdaki eski yazıları oku fikir sahibi olabilirsin Ama şahsi kanaatim önce motoru bir tanı biraz kullan modifiyeyi sonra düşün orjinalini oymnamak pek doğru gelmiyor bana sonuçta mühendislik işi ve maotorun bir aritmetiği var. BMCX bence sınıfında iyi bir motor çok modifiyeye gerek yok.her yaptıgın modifiyenişin avantajı ve dez avantaji olacaktır. iyi düşün öyle yap .hayırlı olsun kazasız keyifli sürüşler .Tekerin düz bassın.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Alıntı sulokurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önceki sayfalarda aksesuar olarak modifiye yapan arkadaşlar var forumdaki eski yazıları oku fikir sahibi olabilirsin Ama şahsi kanaatim önce motoru bir tanı biraz kullan modifiyeyi sonra düşün orjinalini oymnamak pek doğru gelmiyor bana sonuçta mühendislik işi ve maotorun bir aritmetiği var. BMCX bence sınıfında iyi bir motor çok modifiyeye gerek yok.her yaptıgın modifiyenişin avantajı ve dez avantaji olacaktır. iyi düşün öyle yap .hayırlı olsun kazasız keyifli sürüşler .Tekerin düz bassın.
    tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.. motorun aerodinamiğini bozmak bende istemem tabiki dediğiniz gibi yinede en azından rodaj dönemi bitene kadar orjinal kullanmak en iyisi olacak.. onun dışında ufak tefek aksesuar vee sticker çalışmaları yapabilirim gelişmeleri sizinle paylaşacağım.. tekrar teşekkürler..
    Ayrıca, yol asla bitmez..

beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    Alıntı musician44 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,subap avans ayarları egzoz subabı ve emme subapı 0,1 mm ye ayarladım ve performansı iyi.tam değerler deildir lakin baya bi düzelme var.Bilginize.Mondial den ses geleceği yoktu.
    subap avans ayarları egzoz subabı ve emme subapı ayarını nasıl neye göre yapıyorsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:49 ----------

Alıntı bekirulucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese merhabalar.. Konuyu ve forumu uzun zamandır takip etmeme rağmen motorumu alınca muhabbetlere dahil olayım istedim =)
    2012 henüz 100 km. de rodajında olduğum 150mcx ile aranızdayım..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:58 ----------

Ayrıca motosikletime basit bazı parça değişimleri ve aksesuarlarla, kendi tabirimle enduro'msu bir hava vermek istiyorum bu konuda fikir ve görüşlerinizi bekliyorum..
    Top case, yol camı ve yan çantalar vs. dışında yapılabilecek şeyler varmıdır? Amortisör çatal uzatma vs. vs.
    Aerodinamik ayarlarıyla oynamadım ama baya bi aksesuar yaptım youtubede videolarım var

http://www.youtube.com/watch?v=KXhdz...&feature=g-upl
    http://www.youtube.com/watch?v=fGfdt...&feature=g-upl
    http://www.youtube.com/watch?v=svcBstcCBTI

ayrıca facebook sayfası açtım katılmak isteyenler

http://www.facebook.com/pages/Mondia...1872887?ref=hl
    Gittiğim yere varmak değil, motorumla yolda olmak önemli olan.

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    dotlar arka freni sıktığımda arka tekerden çat diye bir ses geliyor . bu sürekli olan birşey değil. zincir kasılıyor diye düşünüyorum. kampanadan yada arka teker den benzer bir sıkıntısı olan oldu mu.?
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Alıntı beyazit60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    subap avans ayarları egzoz subabı ve emme subapı ayarını nasıl neye göre yapıyorsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:49 ----------

Aerodinamik ayarlarıyla oynamadım ama baya bi aksesuar yaptım youtubede videolarım var

http://www.youtube.com/watch?v=KXhdz...&feature=g-upl
    http://www.youtube.com/watch?v=fGfdt...&feature=g-upl
    http://www.youtube.com/watch?v=svcBstcCBTI

ayrıca facebook sayfası açtım katılmak isteyenler

http://www.facebook.com/pages/Mondia...1872887?ref=hl

sizin motorunuzun videosunu uzun zaman önce izlemiştim gerçekten kafamdakine yakın özenli bi çalışma olmuş..
    benim aklımdan geçen ilk planda jant rengi değiştirme ve güzel işgörür bi topcase uygulamaları... yalnız bugün simli metalik boya için 150 tl gibi bi fiyat aldım jantlara.. garantili sanayi işi.. sizce mantıklı mıdır ?
    Ayrıca, yol asla bitmez..

themask - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MCX Roadracer
    @beyazit60 deponun üstündeki çanta nasıl birşey.daha net görebileceğim bir fotoğraf var mı?

Motosikleti
    Sym joymax250i
    Alıntı themask adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @beyazit60 deponun üstündeki çanta nasıl birşey.daha net görebileceğim bir fotoğraf var mı?
    5 litrelik güçlü mıknatıslı çok sağlam ve kullanışlı bir çanta. El çantası olarakta kullanıyorum.

http://www.hepsiburada.com/liste/tex...oryId=20029249

I.Love.Drift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Mondial 150 mcx Roadracer mı 125 mh drift mi? Çok çelişkideyim.Driftin deposuyla aynı boyuttamı,drift daha çekici duruyor,döndürüp birdaha bakıtırıyor ama mcx te öylemi?Diyorum 300 lira daha vereyim drift alcağıma adam akıllı daha iyisini alayım ama şekli şemali iyi olsun.Ne dersiniz?

OnrMRT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    meceiks 'F150GS' / Mêgane SW

---------- Post added at 23:17 ---------- Previous post was at 22:56 ----------

siz hızlı gidebilirsiniz ama heryerde değil

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    selamlar arkdaşlar. ben bi kaçgün önce zinciri germiştim. o günden beri arka frene basınca ötme sesi geliyor. baya sinir bozucu bir ses. yolda insanlar dönüp dönüp bakıyor. bu ses neden olabilir? var mı bir fikriniz

---------- Post added at 23:20 ---------- Previous post was at 23:18 ----------

onur sele şahane olmuş. benimde aklımda, ilk fırsatta bende değiştirmeyi düşünüyorum.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı kerem182 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar arkdaşlar. ben bi kaçgün önce zinciri germiştim. o günden beri arka frene basınca ötme sesi geliyor. baya sinir bozucu bir ses. yolda insanlar dönüp dönüp bakıyor. bu ses neden olabilir? var mı bir fikriniz
    Zinciri sağdan soldan eşit gerememişsinizdir, genelde sol taraf yani zincir tarafı daha çok gerilir, sağ taraf geride kalır o tarafta zincir olmadığı için fark etmeyiz.

Motosikleti

onur sele şahane olmuş. benimde aklımda, ilk fırsatta bende değiştirmeyi düşünüyorum.
    değiştirmedim aslında üstündeki kılıfı söktü 2kat sünger koydu ve şuan görünen kılıf dikildi =) 40tl idare eder fotoğrafta olduğundan biraz daha düzgün duruyor yanında.
    bu arada zincir ile frenin ne alakası olabilir ki

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zinciri sağdan soldan eşit gerememişsinizdir, genelde sol taraf yani zincir tarafı daha çok gerilir, sağ taraf geride kalır o tarafta zincir olmadığı için fark etmeyiz.
    nasıl düzeltebilirim acaba. benimde aklıma öyle bişey olabileceği gelmişti. aslında germe bölümümdeki çentikler iki taraftada aynı sayıda. yarın tekeri komple söküp kampananın içine bakim diyordum. daha kolay bi yolu var mı acaba. daha balata falan bitmemiştir sanırım 4000 km de.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    nasıl düzeltebilirim acaba. benimde aklıma öyle bişey olabileceği gelmişti. aslında germe bölümümdeki çentikler iki taraftada aynı sayıda. yarın tekeri komple söküp kampananın içine bakim diyordum. daha kolay bi yolu var mı acaba. daha balata falan bitmemiştir sanırım 4000 km de.
    Çentiklerin aynı olması önemli değil, genelde arka mafsalı kusursuz da imal etmiyolar bu yüzden zincir gergilerinin diş sayıları bişey ifade etmiyor. Motorun arkasına geçin ve lastiğin mafsal üzerinde düz durduğundan emin olun, bir de arka zincir dişlisi zincire her yerinden eşit değsin arka teker yamuk dönüyosa kolayca fark edilir arka dişlinin zincire temasındaki farklılıktan. Bu arada lütfen arka dişlinin ve zincirin yakınında çalışırken motorunuz kapalı olsun hatta kontak anahtarını bile çıkarın. Dikkatsiz davrandığınızda arka dişlinin yaratabileceği vahşet çok büyük Bi kere zincir temizlerken temizlik fırçasını arka dişliye sıkıştırmıştım fazlasıyla korkutucuydu.

Motosikleti
    Sym joymax250i
    OnrMRT kardeşim motorun çok güzel olmuş tabiri caizse Bmw 162 gs olmuş Galiba sende de var doğaya çıkma piknik yapma hastalığı. Lastiklerin dikkatimi çekti acaba ön çamurluğu yükseltmeye gerek kalmadan takabilir miyiz? Dişliler çamurluğa sürtmemesi açısından. Arazide perfomansı nasıl amörtisörler yeterli oluyor mu? Fiyatı nedir nerden bulabiliriz?

musician44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MC

Ses balatadan geliyor.Balatanı değiştirirsen halolur
    Science & Engineering

Motosikleti
    yamaha mt 25
    arkadaşlar daha önce motorumda silkeleme problemi olduğunu söylemiştim. hatta bazı arkadaşlar suçu bana bulmuştu. motoru hor kullandığımı falan ima etmişlerdi.
    Başka arkadaşlarında başına gelirse diye yazıyorum. sorum karbüratörde imiş. ustayı uzun uğraşlar sonunda karbüratörü değiştirmeye ikna ettim. (1500 km olmadan hiçbir şey yapamayacağını söyleyip duruyordu. en sonunda motoru bu şekilde kullanamıyorum deyip motoru bıraktım sorunu çözemeyecekse fabrikayla iletişime geçeceğimi söyledim.) Karbüratör değiştikten sonra motorum yağ gibi akmaya başladı adeta. karbüratör hatalı üretilmiş öyle söyledi. Bilgilerinize. bu arada motorum 300 km yol sonrası 41 liralık benzin aldı. Ne kadar yaktığını soran arkadaşlara bilgi olsun. saygılar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:40 ----------

Alıntı ncaliker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar daha önce motorumda silkeleme problemi olduğunu söylemiştim. hatta bazı arkadaşlar suçu bana bulmuştu. motoru hor kullandığımı falan ima etmişlerdi.
    Başka arkadaşlarında başına gelirse diye yazıyorum. sorum karbüratörde imiş. ustayı uzun uğraşlar sonunda karbüratörü değiştirmeye ikna ettim. (1500 km olmadan hiçbir şey yapamayacağını söyleyip duruyordu. en sonunda motoru bu şekilde kullanamıyorum deyip motoru bıraktım sorunu çözemeyecekse fabrikayla iletişime geçeceğimi söyledim.) Karbüratör değiştikten sonra motorum yağ gibi akmaya başladı adeta. karbüratör hatalı üretilmiş öyle söyledi. Bilgilerinize. bu arada motorum 300 km yol sonrası 41 liralık benzin aldı. Ne kadar yaktığını soran arkadaşlara bilgi olsun. saygılar.
    yani km de 136 kuruş yakmış oluyor.

Motosikleti
    Alıntı beyazit60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    OnrMRT kardeşim motorun çok güzel olmuş tabiri caizse Bmw 162 gs olmuş Galiba sende de var doğaya çıkma piknik yapma hastalığı. Lastiklerin dikkatimi çekti acaba ön çamurluğu yükseltmeye gerek kalmadan takabilir miyiz? Dişliler çamurluğa sürtmemesi açısından. Arazide perfomansı nasıl amörtisörler yeterli oluyor mu? Fiyatı nedir nerden bulabiliriz?
    evet arkadaşlarla çoğu zaman her pazar dağa, araziye çıkarız pek mangal yapamasakta cros yapıyoruz =) ön çamurluğu yükseltmeden benim lastiğin aynısını takarsın takmasına ama kışın yada şöyle söyliyim özellikle çamurda kullanırsan çamurluğun içi komple çamur doluyor ve lastik bi zman sonra dönmüyor bu sebepten çamurluğa böyle bi uygulama yaptım. orjinal mcx çamurluğu bu türde bi uygulamada kötü duracağı ve mc nin çamurluğu kadar işlevsel olamıyacağı için mc çamurluğu aldım =) gelelim arka kısma arka lastiğide takarsın fakat arkana biri oturursa yolda giderken ''tırrr'' diye sesle birlikte gidersin =)) onun için ybr arka amortisorleri taktırdım biraz yumuşak kalıyolar ama olsun 5parmak yükseldi arkası. arka lastiğin kymco ların orjinalinde üzerinde olduğu kenda markadır 105tl ye aldım ön lastik yzd marka 65tl ön lastiğin tam ölçüsü aklımda değil ama arkası 430 olması lazım.
    tekeriniz düz bassın..saygılar.

---------- Post added at 22:19 ---------- Previous post was at 22:17 ----------

zaten solda avatarın altındaki motosikleti kısmına 'F150GS' yazdım =))

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)