Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    yapiressami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung GT-250
    isak kardeş LPG ruhsata işlimi
    şaka bi yana gaz deposu scooter da sele aldında olduğundan şase ile BELKİ korunabilir ama arka çanta içinde bir piknik tüpü ... aman allah korusun .. intihar komandoları gibi gezmeyelim ortalıkta...ya zaten 15 krş yakıyo araçlarımız ...motosiklet & LPG kulağa bile hiç hoş gelmiyo... illede daha ekonimik olucaksa elektriklilerin biraz daha geliştirilmesini beklemek zorundayız.. bu acizane benim fikrim tabi..
    γ@píяєگگ@mí
    Mehmet ERDOĞAN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    150 mc
    merhaba arkadaşlar.
    yaklaşık 11.5 lt ile 400 km yi geçtim.
    5.vites, 5bin 6bin devir arasında bu motor kendini buluyor diyebilirim.

Motosikleti
    mondial 150 mc
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...4874508/detay/

almak isteyen varsa güzel fiyat vermişler son 5 adet ve peşin fiyatına 12 taksit yapıyorlar ben şimdiye kadar almasaydım kaçırmazdım vala...

Motosikleti
    150 mc
    bu gün servise gidip 8000 bin bakımını yaptırdım.sadece yağını değiştirdim. 30 tl aldılar. 1 lt yağ.
    işyeri sahibine sordum ''su anda size gelen mc lerden en fazla kaç km yapan var ve durumu nedir'' diye. iki kişi söyledi, 35binlerdeymişler. sadece normal bakımlarını yaptırıyorlarmış. biri kurye gibi iş yapıyormuş, diğerinide unuttum

Motosikleti
    Mondial 150 MC Orange
    motor giderek açılıyo devir çevirmesi rahatladı ama fazla devirli kullandığım için titreşim bşladı yavaştan..
    tek sıkıntı şu stop etme sorunu yoksa mc den memnunum burdaki servis anlamadı neyden olduğunu napcam bilmiyorum off off
    Orange Devil

Motosikleti
    150 mc
    bu gün iki kişi 145 kg olmak üzere, 88 km de 2.66 lt yakıt sarf ettim.

THE İMAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 KT
    merhaba arkadaş.mondial'in yeni modellerini devamlı takip ediyorum.
    büyük ihtimalle rolenti ayarını yükseltmeyi denemişsindir.bundan sonra iki şık kalıyor.-ya karbüratör hava ayarı tam olmayabilir yada subaplar braz sıkıdır .yeni motorda olmaz deme insan yapımı olur.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:00 ----------

benim başıma kt'de başıma çok gelen problemlerdendi.bende deneme yanılmayla bazı problemlerin yanıtlarını bukdum.

Motosikleti
    Mondial 150 MC
    benim motorun ön tarafından çok hafif bir zırıltı geliyor.nereden geldiğini bir türlü bulamadım.
    "Sarı"ya tutkumuz,yüreğimizde büyüttüğümüz "Lacivert" sevdadandır.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı yapiressami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    isak kardeş LPG ruhsata işlimi
    şaka bi yana gaz deposu scooter da sele aldında olduğundan şase ile BELKİ korunabilir ama arka çanta içinde bir piknik tüpü ... aman allah korusun .. intihar komandoları gibi gezmeyelim ortalıkta...ya zaten 15 krş yakıyo araçlarımız ...motosiklet & LPG kulağa bile hiç hoş gelmiyo... illede daha ekonimik olucaksa elektriklilerin biraz daha geliştirilmesini beklemek zorundayız.. bu acizane benim fikrim tabi..
    elektrikli motoiskletler 5 senedir piyasada ama çinde. burada yok.

bir planım var ve 2 milyara direk yere verebileceğin 11 beygirle 100-150 kilometreyi teoride 15 kuruşa gitme imkanı var. gümrükte sorun yaşıyorum yoksa direk uygulayacağım.

Motosikleti
    hyosung GT-250

U - s - t - a

Alıntı bugrahan55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor giderek açılıyo devir çevirmesi rahatladı ama fazla devirli kullandığım için titreşim bşladı yavaştan..
    tek sıkıntı şu stop etme sorunu yoksa mc den memnunum burdaki servis anlamadı neyden olduğunu napcam bilmiyorum off off
    olur olmaz yerlerde benimkide bazen stop ediyo... ustaya sordum : .... şöyle cevap verdi......: BENİMKİDE STOP EDİYO ya yok böyle camia ... allah ıslah etsin hepsini... ayrıca bende ıslık sesi hadi onu geçtim 4.vites yarım gaz giderken hafif ileri gerli sallanma var onada haftaya bakıcak "bu hafta çok yoğunmuş "...sen diceksinki başka ustamı yok git ama benim bildiğim anlayan o.... bizim oralarda ki "yetkili servise" gittim motora bindi anlamadı bile tesbit dahi edemedi yani ... yada hiç bulaşmak istemedi...diğer serviste 2 kez bu hafta kafam karışık dedi... o hale geldim ki usta motoru yap paraya boğucam seni dicem...
    γ@píяєگگ@mí
    Mehmet ERDOĞAN

Motosikleti
    150 mc
    Alıntı yapiressami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olur olmaz yerlerde benimkide bazen stop ediyo... ustaya sordum : .... şöyle cevap verdi......: BENİMKİDE STOP EDİYO ya yok böyle camia ... allah ıslah etsin hepsini... ayrıca bende ıslık sesi hadi onu geçtim 4.vites yarım gaz giderken hafif ileri gerli sallanma var onada haftaya bakıcak "bu hafta çok yoğunmuş "...sen diceksinki başka ustamı yok git ama benim bildiğim anlayan o.... bizim oralarda ki "yetkili servise" gittim motora bindi anlamadı bile tesbit dahi edemedi yani ... yada hiç bulaşmak istemedi...diğer serviste 2 kez bu hafta kafam karışık dedi... o hale geldim ki usta motoru yap paraya boğucam seni dicem...
    1. sübap ayarına baktır.
    2. az yakıtla kullanma ( pislik karbüratöre dolunca dediğin problemler oluşuyor. tecrübe ile sabittir)
    3.karbüratör hava ayarını kontrol ettir, bu da ileri geri sallanmanın sebebi olabilir.
    4. yakıt aldığın istasyonu değiştirmeyi dene
    5. yağı ne zaman değiştirdin?

belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    bu gün motomaxtan NİTRO AİKİDO kask aldım ve bomba cumaya kadar bazı ürünlerde %30 indirim var 200 Tl lik kaskı 140 tl ye aldım
    http://www.motomaxonlineshop.com/mai...k-pmu1441.html
    One Turk .. Against The World .. !!..
    elverengin@gmail.com

Motosikleti
    hyosung GT-250
    Alıntı sivernson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. sübap ayarına baktır.
    2. az yakıtla kullanma ( pislik karbüratöre dolunca dediğin problemler oluşuyor. tecrübe ile sabittir)
    3.karbüratör hava ayarını kontrol ettir, bu da ileri geri sallanmanın sebebi olabilir.
    yağ 800 de değiştim motor 1200 de şimdi ... yakıtı 2 farklı yerden de aldığım oldu değişim olmadı ... ilk bakımda karbüratör e bakılmıştı, depomu 200 km de bir fullerim zaten ... ustam zaten sibablara bi bakacağını söylemişti.. motoru aldığımdan beri var bu durum ilgine tşk...
    γ@píяєگگ@mí
    Mehmet ERDOĞAN

arkadaşlar aranıza yeni katıldım öncelikle merhaba ben oktay forum çok güzel bir hafta oldu 150 mc alalı sizlere bir sorum olacak motora iki kişi bindiğim zaman (yaklaşık 150-160 kg) arka amortisörler çok sert vuruyo acaba havası mı eksik yoksa helezon yayını sıkmak mı gerekiyo

Motosikleti
    lifan kp 150
    yapiressami DOSTUM DEDİGİN BİR ANLAMDA DUGRU mantıklıca düşünürsek motora binmekte bir intihar ben çoook resim gördüm adam arabanın ön camına yapışmış yanmış o motordadamı lpg vardı biz hadi lpg yi saymayalım o zaman motorun benzin deposuna suu dolduralım pirde pedal araba altında kalmazsak 0 risk ben bir video izledim tır motora hafiften yandan çarpıyor ve motorcu yerdüşüyor motor 2.3 metre kaydıktan sonra duruyor ama adam tırın altında resmen kagıt olıyor

Motosikleti
    Mondial 150 MC
    arkadaşlar rolanti devri kaç olmalı. servisteki usta 900 devire ayarladı rolantiyi.kullanım kılavuzu ben yanlış anlamıyorsam 1400-1600 arası olmalı yazıyor.

Boğaçhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 162 MC

!

Alıntı oktay226 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar aranıza yeni katıldım öncelikle merhaba ben oktay forum çok güzel bir hafta oldu 150 mc alalı sizlere bir sorum olacak motora iki kişi bindiğim zaman (yaklaşık 150-160 kg) arka amortisörler çok sert vuruyo acaba havası mı eksik yoksa helezon yayını sıkmak mı gerekiyo
    Ayarı yükseltin. Yarım ay anahtarla bu işi halledebilirsiniz.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:26 ----------

Alıntı sivernson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. sübap ayarına baktır.
    6. Karbüratör bir yerden ekstra hava alıyordur.(Contalar, yüzeyi tam düz olmayan manifolt, sıkılı olmayan karbüratör kapağı vb.)
    Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin, karşındakinin anlayabildiği kadardır.

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    Alıntı bugrahan55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoca subaplari ayarlattir diyoz ama dinlemiyon. Titresimide o yüzden yapiyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:03 ----------

Alıntı kolcay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar rolanti devri kaç olmalı. servisteki usta 900 devire ayarladı rolantiyi.kullanım kılavuzu ben yanlış anlamıyorsam 1400-1600 arası olmalı yazıyor.
    Rölantiyi kesinlikle yükseltin. 1300-1400 arasi normaldir. Servis kitabinda da senin dedigin gibi yaziyor zaten. Eger rölantiyi düsük ayarlarsaniz motorun subaplari saglikli yaglama yapmasina engel olmus olursunuz.Cünkü sicratma yada püskürtme teknigi diyebilecegimiz sekilde yagi yukari kadar sicratiyor. Rölanti düsük olursa bu sicratmaya yeterince yapamiyor. Rölanti kesinlikle 1300devir ve üstü olmalidir.

Motosikleti
    Mondial 150 MC
    Alıntı atiturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoca subaplari ayarlattir diyoz ama dinlemiyon. Titresimide o yüzden yapiyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:03 ----------

Rölantiyi kesinlikle yükseltin. 1300-1400 arasi normaldir. Servis kitabinda da senin dedigin gibi yaziyor zaten. Eger rölantiyi düsük ayarlarsaniz motorun subaplari saglikli yaglama yapmasina engel olmus olursunuz.Cünkü sicratma yada püskürtme teknigi diyebilecegimiz sekilde yagi yukari kadar sicratiyor. Rölanti düsük olursa bu sicratmaya yeterince yapamiyor. Rölanti kesinlikle 1300devir ve üstü olmalidir.
    atilla sağol rolantinin yerini bulursam yükselteceğim

Motosikleti
    lifan kp 150
    arkadaşlar ben bugün duyduklarım dan sonra mc den iyice sogudum tvs apaçi 12 lt benzinle ortalama 80 .90 la 540 km bu kadar az yaka biliyor ben o hızlarda en fazla 3 lt düşebiliyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)