Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

gidip denicem ins sorun olmaz saol. Bu arada hayırlı olsun ısıtmalı elcik olayını cok beğendim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    Alıntı Motor_Derili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Yalnız ısıtma, dörtlü flaşör vs. bunları akü nasıl kaldıracak?
    dörtlü flasör belli zamanlarda kullanilacak bi sistem. Yani aküye ekstra bi yük bindirmez. Elcik isitmalar ise seyir halinde iken ekstra bi yük bindirmiyor. Bilincli kullanildigi sürece bi sorun teskil etmez. Mesela diyelim uzun yola gittim, son eve varmadan kapatirsam elcik isitmayi akü yine kendini sarj edecektir. Özetli isi bileceksin ise gitmeyeksin

Motosikleti
    Gündüz gözüyle cektigim resimleri koyayim dedim.

Scooter icin üretilmis olan 4lü flasör dügmesinin tipi hosuma gittigi icin bu switchleri kullanmayi uygun gördüm. Alt resimdeki switch elcik isitmalarin ac-kapasi olacak. Üzerindeki ücgen isareti ilerleyen günlerde tinlerle falan silmeyi düsünüyorum. Bu switchleri sudan nispeten korumak gerekiyor. Ama elime uygun biseyler gecerse üzerine kapak yapmayi istiyorum. Yumusak plastikten. yani üzerine kondom gibi bisey olabilir

Alt resimdeki switch de yukaridakinin aynisi. Üzerinde ücgen isaretin kalmasinin bi sakincasi yok. Cünkü zaten flasör olarak kullanilacak.
    Bu arada gidona takmakta kullandigim ayaklar iste bisikletcilerde satilan reflektörleri (kedigözü) takmakta kullanilan ayaklardan. Elimde bunlardan vardi bi ise yarar diye sakliyordum. Nitekim cok isime yaradi bunlar.

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Güzel düşünmüşsün. Ayrıca bisikletçiden temin edilebilecek malzemeyi de belirtmen iyi oldu.
    M otorcuyum ben, O na yürekten bağlıyım, T ek tekerde şahlanırken, O nun gidişine hastayım, R acing değil belki ama, EN GEÇ AKŞAMA YANINDAYIM

Motosikleti
    Alıntı Motor_Derili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel düşünmüşsün. Ayrıca bisikletçiden temin edilebilecek malzemeyi de belirtmen iyi oldu.
    ee bu forum ve topic ne icin var faydamiz olabiliyorsa ne mutlu bize.

Motosikleti
    Mondial 150 MR
    Doğum günün kutlu olsun Atilla abi =) Nice mutlu yıllara :D

Motosikleti
    Alıntı AyhaN2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğum günün kutlu olsun Atilla abi =) Nice mutlu yıllara :D
    Saol Ayhan. Tesekkür ederim. Bi yas daha gitti

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:34 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=hr5KYIThKmc

Motosikleti
    Mondial 150 MR
    Vay çok güzelmiş bunlar

Motosikleti
    Alıntı AyhaN2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay çok güzelmiş bunlar
    Motosiklet.net satilik aksesuarlar kismina bak.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı Dün 23:06 ----------

Arkadaslar bugün yaptigimiz gezinin fotolarini slide show olarak görebilirsiniz. Gittigimiz yer cok güzel bir yerdi.
    Ayrica yenide taktirmis oldugum elcik isitmalarinda cok faydasini gördüm bu gezide. Cok keyifli oldu isitmalar.

http://www.slide.com/r/AGXQSf5Cdz_8aXQbwvC_NYdxwwaYFDq_

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:16 ----------

Arkadaslar bugün yaptigimiz gezinin fotolarini slide show olarak görebilirsiniz. Gittigimiz yer cok güzel bir yerdi.
    Ayrica yenide taktirmis oldugum elcik isitmalarinda cok faydasini gördüm bu gezide. Cok keyifli oldu isitmalar.

http://www.slide.com/r/AGXQSf5Cdz_8aXQbwvC_NYdxwwaYFDq_

omegakont - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MC
    Aşağıdaki sorulara deneyimli arkadaşlardan cevap rica ediyorum...

1- bugün biraz otoyola çıkayıp gaz açayım dedim. 90 dan sonra aynalardan arkamı net göremez oldum... Normalmidir?

2- normalde önlastik 3.00-18 ve arka da 90/90-18 biliyorsunuz. fakat bu gün mondialdeki usta bana arka lastiği de 3.00-18 ile değiştirirsem daha rahat olacağını söyledi. aslında devirli kullanımda ve virajda arkanın biraz gezdiğini hissediyorum. ustanın demesine göre iki kişilik gezilerde daha beter kaydıracak bu halde diyor. arka lastiği de 3.00-18 yapmalımı?

3- şu ana kadar 165 km yaptım. 0 km de depo full idi (yani gösterge full gösteriyordu) şimdi ise nerdeyse kırmızı çizgisinin az üzerinde duruyor. deponun içine baktım benzin var gibi. okuduğuma göre bir depo yaklaşık 500 km deniyordu ama göstergeye güvenecek olursam 300 km yi görmeyeceğim gibi. acaba göstergede benzer sorunla karşılaşan var mı? yoksa yakıt ayarı mı yüksek ?
    OMEGAKONT
    Mutlaka Bir Yolu Vardır...

belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    yedegi manyak buyuk kırmııda bile olsa içinde çok fazla benzin oluyormuş bendeki mh tam depoda dank dank ses yapıyor ve nerdeyse 7 lt yedek var kırmızıdan sonra
    One Turk .. Against The World .. !!..
    elverengin@gmail.com

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı omegakont adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aşağıdaki sorulara deneyimli arkadaşlardan cevap rica ediyorum...

1- bugün biraz otoyola çıkayıp gaz açayım dedim. 90 dan sonra aynalardan arkamı net göremez oldum... Normalmidir?

2- normalde önlastik 3.00-18 ve arka da 90/90-18 biliyorsunuz. fakat bu gün mondialdeki usta bana arka lastiği de 3.00-18 ile değiştirirsem daha rahat olacağını söyledi. aslında devirli kullanımda ve virajda arkanın biraz gezdiğini hissediyorum. ustanın demesine göre iki kişilik gezilerde daha beter kaydıracak bu halde diyor. arka lastiği de 3.00-18 yapmalımı?

3- şu ana kadar 165 km yaptım. 0 km de depo full idi (yani gösterge full gösteriyordu) şimdi ise nerdeyse kırmızı çizgisinin az üzerinde duruyor. deponun içine baktım benzin var gibi. okuduğuma göre bir depo yaklaşık 500 km deniyordu ama göstergeye güvenecek olursam 300 km yi görmeyeceğim gibi. acaba göstergede benzer sorunla karşılaşan var mı? yoksa yakıt ayarı mı yüksek ?
    1- O aynaların zamanla 70'ten itibaren de titremeye başlayabilir benden söylemesi. Yalnız rodaj bir tamamlansın bakalım devam edecek mi?..

2- Bu konuda bilgim yok, ama Mondial ustası dediyse pek dikkate alma derim...

3- Depo göstergesine kesinlikle inanma hep yanıltıcı gösteriyor. Bazen 50 liraya full gösterirken bazen 20 liraya bile gösterebiliyor. Hiç koymayıp kırmızı bir ikaz lambası olsaymış daha iyi olacakmış.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Gösterge bende de ayni sekilde yanlis gösteriyor. Bitti gibi yapiyor ama 6-7litre aliyor doldurmaya kalktiginda. 500kmyi rahat yapar.
    Aynalarin titremesi bence normal degil ben öyle bir sorun yasamiyorum.

Beyler şu hava ayarını nereden nasıl yapıyorsunuz?
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler şu hava ayarını nereden nasıl yapıyorsunuz?
    Bana sorarsan kesinlikle orjinal ayarla oynama. Hava ayarini yapmani gerektirecek durum nedir? Ama cok merak ediyorsan rölanti ayar vidasinin az altinda. Kafayi biraz egmen gerekiyor. Ama altini cizerek söylüyorum kesinlikle oynama hava ayariyla.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:47 ----------

Forumdan mücahit89 adli arkadasimiza buradan cok tesekkür etmek istiyorum.
    Kendisi motordan arabaya terfi ettigi icin elinde fazladan bulunan KOSO marka aynalari bana sagolsun hic bir ücret talep etmeden motoruma özen gösterdigim icin görsellige katkida bulunmak icin bana gönderdi.
    Gelir gelmez hemen taktim aynalari. Sekillerini cok begendim. Resimleri sizlerle paylasmak istiyorum.
    Kendisine tekrardan cok tesekkür ediyorum.

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Güle güle kullan Atillacığım.
    Bana şu senin elcik korumalardan lazım.Nasıl temin edebilirim?
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

Alıntı atiturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana sorarsan kesinlikle orjinal ayarla oynama. Hava ayarini yapmani gerektirecek durum nedir? Ama cok merak ediyorsan rölanti ayar vidasinin az altinda. Kafayi biraz egmen gerekiyor. Ama altini cizerek söylüyorum kesinlikle oynama hava ayariyla.[COLOR="Silver"]
    Fazla yakıt sarfiyatı var gibi geliyor. Bir de bugün farkettim, karbüratörün altından siyah bir hortum çıkıyor ama ucu boşta duruyor. Acaba bir yerden mi çıkmış, yoksa sadece tahliye hortumu mu?

necatik35 sormuşken ben de sorayım, senin elcik korumaları soğuk havalarda işe yarıyor mu? 6-7 derecenin altında seyrederken kışlık eldivenim olmasına rağmen ellerim donuyor. Sendekiler elimize direkt rüzgar akışını engelliyor gibi?..
    www.motorumla.net

omegakont - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MC
    KOSO marka aynalari bana sagolsun hic bir ücret talep etmeden motoruma özen gösterdigim icin görsellige katkida bulunmak icin bana gönderdi.
    Atilla hocam aynaları güle güle kullan. Ama nerden bulabileceğimiz konusunda da bilgi paylaşırsan sevinirim. Biliyorsun ben de ayna değiştireceğim ve gerçekten fonksiyonel ve hoş görünüyor. Elciklerin ve aynaların konusunda nerden temin edilebileceği ile bilgi paylaşmanı rica ederim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:54 ----------

Alıntı atiturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gösterge bende de ayni sekilde yanlis gösteriyor. Bitti gibi yapiyor ama 6-7litre aliyor doldurmaya kalktiginda. 500kmyi rahat yapar.
    Aynalarin titremesi bence normal degil ben öyle bir sorun yasamiyorum.
    normal olmadığı fikrindeyim ama ne yapmalı servise sorsam pek de doyurucu cevap alacağımı sanmıyorum. rodaj süresi der geçerler ???
    OMEGAKONT
    Mutlaka Bir Yolu Vardır...

Motosikleti

Elcik Koruma

Alıntı necatik35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güle güle kullan Atillacığım.
    Bana şu senin elcik korumalardan lazım.Nasıl temin edebilirim?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...6357226/detay?

Necatik35 abi, yukaridaki linkte elcik korumalar var..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:10 ----------

Alıntı omegakont adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Atilla hocam aynaları güle güle kullan. Ama nerden bulabileceğimiz konusunda da bilgi paylaşırsan sevinirim. Biliyorsun ben de ayna değiştireceğim ve gerçekten fonksiyonel ve hoş görünüyor. Elciklerin ve aynaların konusunda nerden temin edilebileceği ile bilgi paylaşmanı rica ederim.[COLOR="Silver"]
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...35064394/detay

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:12 ----------

Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    necatik35 sormuşken ben de sorayım, senin elcik korumaları soğuk havalarda işe yarıyor mu? 6-7 derecenin altında seyrederken kışlık eldivenim olmasına rağmen ellerim donuyor. Sendekiler elimize direkt rüzgar akışını engelliyor gibi?..

Elcik korumalar rüzgardan nispeten muhafaza ediyor. Bende yazlik eldivenlerle kullaniyorum. Ben bir de elcik isitma taktim biliyorsunuz. Simdi cok daha rahatim
    Yakinda Goldwing konforuna ulasacagim MC ile. Sirada koltuk isitma var

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    atiturhan abi aynaları satıyomsuun sahibindende cok pahalı :D
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)