Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345671555105 ... SonuncuSonuncu

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    150 mc
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum, sen Avcılar tarafında mı oturuyorsun?.. Buralarda bir MC görüyorumda son günlerde, sen olabilirmisin diye merak ettim?..

Bu arada 3,4 lt uçlarda bir kullanım için fena değil. Ama dediğin gibi, daha düşük devirli ve zorlanmadan kullanıldığında 2,8 - 2,5lt olmalı en fazla.
    evet avcılar parsellerdeyim arkadasım.
    plakam 34af8689
    siyah givi topcasem ve siyah motor koruma demirim var.kafamdaki kask ise uvex siyah ve desenli

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:29 ----------

Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rodaj tamamlanmadıysa bu değerler zamanla daha da düşer.
    rodajım tamam.1500. km deyim.
    bu gün sabahta 42 km 6bin deviri geçmemek kaydıyla hemen hemen düz sayılabilecek(sancaktepe-gebze arası tem) yolda ortalama 70 km hız ile seyir halindeydim.
    bu gün bu seyiri belli bir km ye kadar devam ettirip yarın inşaALLAH size yakıt konusunda rapor vereceğim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:31 ----------

Alıntı tcugurtc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar 3 bin km deyi,m rodaj bitmismidir motoru zorlamaya basladım
    o zaman şöyle yap; düzgün bir bayır bul.
    ve sal motoru 5.vites.gazı 10 dakika kökle.motorun açılsın.(ybr ci arkadasımdan aldım bu bilgiyi. bende uyguladım.)merak etme benim motoruma hiç bir şey olmadı.zaten olursa motor dandik demektir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    [QUOTE=

o zaman şöyle yap; düzgün bir bayır bul.
    ve sal motoru 5.vites.gazı 10 dakika kökle.motorun açılsın.(ybr ci arkadasımdan aldım bu bilgiyi. bende uyguladım.)merak etme benim motoruma hiç bir şey olmadı.zaten olursa motor dandik demektir. [/QUOTE]

Bunu yaparken devir göstergesi kırmızı bölgeye giriyorsa motora zarar veriyorsunuz demektir. Bunlara hiç gerek yok, belirli bir kilometreye gelen her motor eğer çok düşük devirlerde kullanılmadıysa kendiliğinden açılır. Zaten 3000'deki motor açılacağı kadar açılmıştır, özel çaba göstermek motorun ömrünü kısaltır.

Motosikleti
    150 mc
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu yaparken devir göstergesi kırmızı bölgeye giriyorsa motora zarar veriyorsunuz demektir. Bunlara hiç gerek yok, belirli bir kilometreye gelen her motor eğer çok düşük devirlerde kullanılmadıysa kendiliğinden açılır. Zaten 3000'deki motor açılacağı kadar açılmıştır, özel çaba göstermek motorun ömrünü kısaltır.
    ancak dikkat ettiiyseniz sürekli yapın demedim.bir kereye mahsus olmak üzere.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sivernson, o gittiğin güzergahlar arasında hiç polis denetimi olmuyor mu? İyi cesaret valla, ben daha 80 km yol yapabildim.

Motosikleti
    150 mc
    sivernson, o gittiğin güzergahlar arasında hiç polis denetimi olmuyor mu? İyi cesaret valla, ben daha 80 km yol yapabildim.
    polisi görünce ciddiyetimi koruyorum.bakmıyorum polise.bir de tam teşkilat sürüyorum.plakan yoksa cıkma trafige.plakaya cok dikkat ediyorlar.kasksızda cıkma.birde artislik yapayım deme motorunla.yoksa kazaya karısma ihtimalin yükselir.olduda karıstın.sakın tutanak tutturma. cebinden ver gitsin.masrafın mahiyetine göre değişir tabiiki..
    istanbul da bulunan polisleri toplasak bir şehir nüfusu eder. olmaz mı gittiğim güzergahlarda polis tabiiki var ben 1500 km deyim yaklasık olarak..

ehliyete yazıldın mı?
    ben 23 ekimdeki sınava gittim.5 dakika sürdü.
    1. ay sonra direksiyon sınavı var.cıldırmamak elde değil.1 ay mesafe koymuşlar araya. :S:S

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:04 ----------

Alıntı sivernson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ancak dikkat ettiiyseniz sürekli yapın demedim.bir kereye mahsus olmak üzere.
    bir de ne ettiysem.5.viteste iken deviri bir türlü redline yapamadım.

Plaka, ruhsat, kask, işe yaramayan B ehliyet hepsi benimle beraber.

Aynen ben de senin gibiyim, direksiyon sınavını bekliyorum. Sanırım ehliyetler aralık başı gibi elimizde olacakmış.

Motosikleti
    150 mc
    Plaka, ruhsat, kask, işe yaramayan B ehliyet hepsi benimle beraber.

Aynen ben de senin gibiyim, direksiyon sınavını bekliyorum. Sanırım ehliyetler aralık başı gibi elimizde olacakmış.
    montunu dizliklerini eldivenlerinivede reflektörlü yeleğni(yeşilolsun) giymeyi unutma

Biraz daha param olsun hepsini tamamlayacağım inşallah.

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    Alıntı sivernson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir de ne ettiysem.5.viteste iken deviri bir türlü redline yapamadım.
    Otomobillerden bildigim bir bilgiyi paylasayim: 5. vites ekonomi vitesidir. Muhtemelen son hizini ..vs. 4.viteste görebilirsin. Motorsikletlerdede bu böyledir herhalde.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:47 ----------

Kafayi yiyecegim yaa.. MR ve MC arasinda karar veremiyorum. Ama aklimi celen bisey olmazsa bu iki motordan birini alacagim.
    Sifir alabilecek durumdayim yani maddi olarak. Ama satmaya karar verdigimde cok zarar etmek istemiyorum. O yüzden ikinci elleride arastirdim. IZMIT'de 400km'de bir MR var 2400TL'ye birakiyor. Fiyat olarak bana iyi geldi.Neticede ruhsat masrafi pek tutmayacak. Sadece alim satim. Bide gidip almasi var. Bulundugum ilcede MR modeli var 2900TL diyorlar. Henüz kayda deger ikinci el bi MC bulamadim. Fikirlere ihtiyacim var. MR nin arka tekerinin kalin olusu renginin siyah olusu hosuma gidiyor. Egzozunun sekli ve alcak olusu hosuma gitmeyen yönleri cünkü boyum 183cm. MC'nin de rengi biraz ofsayt geliyor bana.

Param var dediğine göre peşin indirimlerinden faydalanabilirsin. 2800 civarına tüm masraflar dahil alabileceğin yerler var. Sadece benim bildiğim iki yer var; biri Pendik'te diğeri Tuzla'da.

Muhtemlen başka yerlerde de vardır. Hatta biraz daha da pazarlık yapabilirsin, orası sana kalmış.

Eğer bu şekilde almış olursan, satarken pek de zarar edeceğini düşünmüyorum. Sonuçta kimisi 3200'e falan alıp ikinci elde dediğin gibi 2400-2500'den satmaya çalışıyor.

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Alıntı atiturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otomobillerden bildigim bir bilgiyi paylasayim: 5. vites ekonomi vitesidir. Muhtemelen son hizini ..vs. 4.viteste görebilirsin. Motorsikletlerdede bu böyledir herhalde.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:47 ----------

Kafayi yiyecegim yaa.. MR ve MC arasinda karar veremiyorum. Ama aklimi celen bisey olmazsa bu iki motordan birini alacagim.
    Sifir alabilecek durumdayim yani maddi olarak. Ama satmaya karar verdigimde cok zarar etmek istemiyorum. O yüzden ikinci elleride arastirdim. IZMIT'de 400km'de bir MR var 2400TL'ye birakiyor. Fiyat olarak bana iyi geldi.Neticede ruhsat masrafi pek tutmayacak. Sadece alim satim. Bide gidip almasi var. Bulundugum ilcede MR modeli var 2900TL diyorlar. Henüz kayda deger ikinci el bi MC bulamadim. Fikirlere ihtiyacim var. MR nin arka tekerinin kalin olusu renginin siyah olusu hosuma gidiyor. Egzozunun sekli ve alcak olusu hosuma gitmeyen yönleri cünkü boyum 183cm. MC'nin de rengi biraz ofsayt geliyor bana.
    Kesinlikle Mc tavsiye ederim.İki aydır kullanıyorum.Yaklaşık 35 senelik motorcu olmama rağmen beni bu kadar memnun eden küçük cc li bir motosikletim olmamıştı.Arka lastiği 100/90-18 ebedında bir lastikle değiştirdim.Yani biraz genişlettim ve sanki daha konforlu oldu.Günde 140-150 km. yol yapıyorum ve tık demedi.BMW 1150 GS i kullanmaz oldum
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

Motosikleti
    MC modeli benim gözümde ve gönlümde de agir basiyor yukaridaki yazimda yazmayi unuttum MC nin birde gazli amortisörleri var. Ama nasil bir seyse MR de bir sekilde nedendir bilmiyorm bunun hic bir aciklamasi yok kafami mesgul ediyor. Sabah kalkiyorum internetten bu iki motoru arastiriyorum. Gece yataga yatiyorum kafamda bu iki motor. Param cok olsa ikisini birden alacagim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:31 ----------

Param var dediğine göre peşin indirimlerinden faydalanabilirsin. 2800 civarına tüm masraflar dahil alabileceğin yerler var. Sadece benim bildiğim iki yer var; biri Pendik'te diğeri Tuzla'da.

Kücük bir yerde yasadigim icin (akcay) Edremitte tek bayii var. Ve kendisini kasiyor. Gecenlerde MC modelini görmeye gittim ama yoktu MR yi getirmisler sadece. Ilk firsatta tekrar gidip su MR yi alici gözle bi tekrardan inceleyip üstüne oturacagim. Bakalim boyuma göre kücük gelecek mi. Gecen gittigimde MC ye fiks olmus vaziyette gittigimden MR ye hic bakmadim bile.

Ben MC için gidip MR aldım, hiç planlamamışken.

Sen ikisini yan yana gör öyle karar ver. Aldıktan sonra kafan daha rahat olur.

Motosikleti
    Ben MC için gidip MR aldım, hiç planlamamışken.

Sen ikisini yan yana gör öyle karar ver. Aldıktan sonra kafan daha rahat olur.
    Ben bu yeni modelleri ilk gördügümde yani internette. Dedim ki tamam MC alirim. Bayiiye gittim MRyi gördüm ama dikkatli bakmadim bile. Zaten ellerinde MC olmadigi icin dogru düzgün bilgi bile veremedi. Hatta daha cikmadi bile dedi Halbuki MR elinde duruyor ve 40km ötedeki ilcede satildigini biliyorum aynende söyledim. Bisey diyemedi. Velhasil bu MR modelinde beni ceken bisey var ama anlayamadim gitti.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:48 ----------

MR ci arkadaslar : http://www.facebook.com/home.php?sk=...279946113&ap=1

MC ci arkadaslar: http://www.facebook.com/home.php?sk=...662951206&ap=1

MC'nin gösterge paneli daha hoş.

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    Alıntı necatik35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle Mc tavsiye ederim.İki aydır kullanıyorum.Yaklaşık 35 senelik motorcu olmama rağmen beni bu kadar memnun eden küçük cc li bir motosikletim olmamıştı.Arka lastiği 100/90-18 ebedında bir lastikle değiştirdim.Yani biraz genişlettim ve sanki daha konforlu oldu.Günde 140-150 km. yol yapıyorum ve tık demedi.BMW 1150 GS i kullanmaz oldum
    maşallah abi . bu yeni modeller yüzümüzü kara cıkarmadı desene.
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Motosikleti
    cbr250r
    atiturhan arkadaşım bende uzun zamandır bu iki modeli araştırıyorum balıkesir havran bayisiyle konuştum ay sonunda mr ve mc modeller gelecek. istersen acele etmede havran bayisinede bir uğra belki daha hesaplı alırsın.

Motosikleti
    Arkadaslar sunlara bir bakin yaw... BU MONDIALLER SÜPER....
    http://www.facebook.com/photo.php?pi...d=196869865899

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:02 ----------

Alıntı halil2580 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    atiturhan arkadaşım bende uzun zamandır bu iki modeli araştırıyorum balıkesir havran bayisiyle konuştum ay sonunda mr ve mc modeller gelecek. istersen acele etmede havran bayisinede bir uğra belki daha hesaplı alırsın.

Arkadasim, irtibatta kalalim o zaman... Ayvalik bayiisinde varmis. Acele etmek istemiyorum ama koca yaz gecti hala bi motor alamadim. Temmuz ayindan beri araniyorum.

Ben tamamen kış gelmeden birazcık olsun bineyim diye aldım, ama daha 85 km yapabildim.

Motosikleti
    Ben tamamen kış gelmeden birazcık olsun bineyim diye aldım, ama daha 85 km yapabildim.
    Sizden rica etsem söyle motorunuzun resimleriyle bizim agazimizin suyunu akitacak sekilde motorunuzun iyi kötü yanlarini.. izlenimlerinizi bize yazsaniz.. bizde keyifle okusak. ve belkide karar versek ))

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345671555105 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)