Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    badan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    benim mcx imde de o şamandra sesi mevcut. Drfit modellerde kronik arıza sayıldığını duymuştum. garanti dahilinde yapmak zorunda servis. fakat motosikleti aldığım çocuk 1500km de bir gittiği servis "garanti kitapçığı olmasada devamlı müşterimizsin hallederiz" dediği için garanti kitapçığı kaşelenmemiş. 2013 model 5000 km de motosikletimi kitapçığı olmadığı ve "hallederiz!" marka serviste sisteme bakım bilgilerini girmediği için mondial merkez motoru garanti dışı saydı . otomobil markaları gibi online bakım ağı kurmuşlar şaseden herşeyi öğrenebilinecek şekilde. fakat servislerine öğretememişler bakım bilgilerini girmeleri gerektiğini. neyse parça 9 tl civarında değiştirmek lazım herhalde. başka ustalar ne kadar işçilik alır bu işleme bilmiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı dreamwalker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    deponun içindenmi dışındanmı geliyor ses? eger içinden geliyorsa benzin şamandıranın sesidir benzin göstergesine benzinin ne kadar oldugunu gösteren şamandıra yani...depo kapağını aç salla sesi daha net duyabilirsin...
    Evet içinden geliyor sayın dreamwalker. Hatta sesin benzin sallandıkça geldiğini anlayabiliyorum. Motoru aldığımda içinde benzin çok az olduğundan dolayı öyle bir ses yoktu heralde. Çünkü depoyu fulledikten sonra benzin depoda sallandıkça duymaya başladım sesi.Dediğiniz gibi şamandıra sesi heralde.
    Teşekkür ederim...

dreamwalker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Cbf 150
    mondial servisi kötü mesala benim bulundugum ilde gittim.depo muslugunu degişeyim dedim.sitede baktım fiyatına 7,77 TL.gidip sordum 20 tl fiyat biçti.üstelik işcilikte dahil degil alıp ben degiştireceğim.sadece parça fiyatı.bu en basit örnek.bisikletçiden bozma bir servis.daha kücücük birseyde bu fiyatı belirleyen daha büyük sıkıntıda ne yapar bilinmez.heryerde yedek parça bulunmuyor tedariğide zor.nette bir parça satan dükkan buldum ne istesem sipariş edip yolluyor.hemde sitede ne fiyatsa aynı fiyata.oda kazanıyor serviste..herseyi servise bırakmayın çakal servis çok.gerçi çinli grup sanırım hepsi aynıdır.bazı şeyleri en azından ufak tefek seyleri siz halledin servise gitmeyin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:50 ----------

depo full olunca şamandra yükseliyor vuruntu yapıyor demekki sallanınca ..benzin göstergesinde umarım sıkntı yoktur.mesala kırmızıya gelince deponun yarısı dolu oluyor.o kırmızının tükenmesi daha uzun sürüyor bende mesala.kırmızıya kadar daha cabuk bitiyor gibi görünüyor.motorsikletlerde zaten bence yetersiz gösterge en iyisi km hesabı yapmak...

badan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    mondialin kendi sitesinden parçaları sipariş verip istediğiniz bayiden teslim alabiliyorsunuz. 7,77 tllik bir parçaya 20 tl diyen servisten alacak şekilde sipariş geç ) parça gelince servisteki adamın sana parçayı seve seve uzatışını fotoğrafla ölümsüzleştir )

Mondial merkez dışında Hangi siteden alışveriş yapıyorsun.

dreamwalker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Cbf 150
    sahibinden sitesinde bir satıcı(özdinç motor) vasıtasıyla alıyorum.aslında iyi fikir test amaçlı gıcığına yapmak lazım.ama bir o kadar kargo parası ister kanımca..ben gerek bile duymuyorum favori satıcımla gayet uygun fiyatlarla extra seyleri yolluyor.memlekette dürüst satıcı ve servis bulmak zor.fırsatlar ülkesi.kazan arkadaş ama neden kazıklıyorsun alternatifin yok diye.günah günah !!! bunların inadına herseyi netten alır oldum araştırıp.sizde alışkanlık yapın. yarı yarıya daha ucuza alabiliyorsunuz çünkü...

gfkfoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero karizma r 223cc
    sahibinden sitesinde bir satıcı(özdinç motor) vasıtasıyla alıyorum.aslında iyi fikir test amaçlı gıcığına yapmak lazım.ama bir o kadar kargo parası ister kanımca..ben gerek bile duymuyorum favori satıcımla gayet uygun fiyatlarla extra seyleri yolluyor.memlekette dürüst satıcı ve servis bulmak zor.fırsatlar ülkesi.kazan arkadaş ama neden kazıklıyorsun alternatifin yok diye.günah günah !!! bunların inadına herseyi netten alır oldum araştırıp.sizde alışkanlık yapın. yarı yarıya daha ucuza alabiliyorsunuz çünkü...
    bulunduğum şehirde bu tür parça ve aksesuarlar olmadığı için genelde herşeyimi netten alır oldum inş seneye burdan kurtulacağım nasip olursa

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondial 125 mh drift
    1 haftada 2.400 km yolu kaldırabilir mi sizce bu motor?

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Naptın kardeş, dur durak bilmeden motorla gezeyim diyorsun..

2.400 km baya bi fazla imiş.. Günde ortalama 343 km yol.. Bakımlarını yaparsan ve elin yatkınsa ufak tefek onarım, civata sıkma, zincir yağı, motor yağı değiştirme işine motor kaldırabilir ama...
    sen kaldırabilecekmisin... Bu yolculuk baya yorucu olur gibi geldi bana..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondial 125 mh drift
    Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Naptın kardeş, dur durak bilmeden motorla gezeyim diyorsun..

2.400 km baya bi fazla imiş.. Günde ortalama 343 km yol.. Bakımlarını yaparsan ve elin yatkınsa ufak tefek onarım, civata sıkma, zincir yağı, motor yağı değiştirme işine motor kaldırabilir ama...
    sen kaldırabilecekmisin... Bu yolculuk baya yorucu olur gibi geldi bana..
    Trakya - Ege - Akdeniz turu düsünüyorum, yani 1 haftadan uzun sürrecektir, toplam 2400 kadar yol tutabilir.

merhaba arkadaşlar ben mcx 150 mi modifiye yaptım..deneme ve testler sürüyor daha yeni haliyle...resim ve perfomansı konusunda bilgi akratacağım testler bitince..her ne kadar bu baslıktan bilgi alamasamda !!! uzun ve sabırla araştırmalarım sonucu sanırım işe yarar birkaç modifikasyon yaptım..

yaptıgım modifikasyonlar:

1: modifiye dereceli eksantrik mili
    2:modifiye püskürtmeli 200 cc 30 mm cg karbüratörü(cift telli)
    3:cdı unite yani modifiye beyin akü destekli
    4:ybr ön siperlik taktım gayet hoş göründü kanımca...
    5:30 mm manifolt
    6:iridyum buji
    7:ön teker pirelli duration 90-90-18 arka lastik 120-90-17 sava enduro lastiği taktım..( titreşim dahi azaldı makinada sürüş zevki arttı)
    8:ön dişliyi 17 yaptım.

su anlık karbüratör ayarını yapamadık boştayken stop ediyor..onuda iyi bir usta mıncıklarsa sanırım derdimiz tasamız biter. :-)).motor ani gazda kıç atıyor.vites gecişlerinde gaz ayarını fazla kacırırsak direksiyonu sallıyor hakimiyeti kaybedebilirsiniz...tekerler ıslakta dahil kaymıyor.kuruyu es geçelim artık :-))
    Sayın dreamwalker;
    Forumun geçmiş yazılarını incelerken lastiklerinizi değiştirdiğiniz gördüm. Ön lastik bildiğiniz üzere normalde 3.00-18 arka da 110/80 17 boyutunda. Bu boyutları takarken jantla oynamaya gerek yok değil mi (çünkü normalde ön lastiğin arkadan büyüklüğü görünüm olarak hoşuma gitmiyor bu lastikleri taktıktan sonra sizin motorda bu ortadan kalkmış gibi)ve de bu taktırdığınız lastiklerden memnun musunuz. Çünkü üzerindeki lastikler özellikle ıslak yolda çok kayıyor.Ben de değiştirmeyi düşünüyorum. Bir de 3.00 -18 boyutlu ön lastikte 18 i anlıyorum ama 3.00 ın neye denk geldiğini ya da bunun yerine hangi boyutları kullanabileceğimizin bir çizelgesi falan var mı acaba.Teşekkürler...

Motosikleti
    hero karizma r 223cc
    arkadaşlar nasip olursa yarın bu saatlerde motorumu alıyorum kırmızı 150 mcx 4 yıl aradan sonra baya bir heycanlıyım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondial 125 mh drift
    Alıntı gfkfoto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar nasip olursa yarın bu saatlerde motorumu alıyorum kırmızı 150 mcx 4 yıl aradan sonra baya bir heycanlıyım
    Hayirli olsun patron

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Jokzilla adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trakya - Ege - Akdeniz turu düsünüyorum, yani 1 haftadan uzun sürrecektir, toplam 2400 kadar yol tutabilir.
    ege ve karadeniz düşünüyorum, biraz daha bilgi topladıktan sonra konu açarım. Ağustos 15 inden sonra olur muhtemelen. Ege kısmı kesin değil ama karadenize giderim. tek başıma gitmek istemiyorum. Mümkün olduğunca çadır+kamp şeklinde olacak. Yağmur yağsa bile :D 4000 km den fazla. 15 gün olur, ilgilenirsen mesaj at, ensene üflerim.

Motosikleti
    hero karizma r 223cc
    Hayirli olsun patron
    teşekkür ederim hocam gerçi buralarda motor zamanına biraz daha var ama ben yarın plaka ruhsat işlerini halledeyim nasipse bir iki hafta sonrada gider getiririm motoru erzurumdan peşin alacağım fiyat 3550 diyiyorlar indirim yaparlarmı biraz indirim yapsalar iyi olur

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondial 125 mh drift
    Alıntı yqavuzhyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ege ve karadeniz düşünüyorum, biraz daha bilgi topladıktan sonra konu açarım. Ağustos 15 inden sonra olur muhtemelen. Ege kısmı kesin değil ama karadenize giderim. tek başıma gitmek istemiyorum. Mümkün olduğunca çadır+kamp şeklinde olacak. Yağmur yağsa bile :D 4000 km den fazla. 15 gün olur, ilgilenirsen mesaj at, ensene üflerim.
    Farketmez bakariz patron biseyler

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:32 ----------

Alıntı gfkfoto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim hocam gerçi buralarda motor zamanına biraz daha var ama ben yarın plaka ruhsat işlerini halledeyim nasipse bir iki hafta sonrada gider getiririm motoru erzurumdan peşin alacağım fiyat 3550 diyiyorlar indirim yaparlarmı biraz indirim yapsalar iyi olur
    Enfazla 50 tl yaparlar bana göre, plaka ruhsat isleriyle 4000 tlyi bulabilir.

OnrMRT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    meceiks 'F150GS' / Mêgane SW

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:35 ----------

1 haftada 2.400 km yolu kaldırabilir mi sizce bu motor?
    Motorunun bakımları tam ise her türlü kaldırır ama fazla zorlama genede
    siz hızlı gidebilirsiniz ama heryerde değil

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondial 125 mh drift
    @onurMRT Senin motora hastayım be, su eğlenceli macera dolu 7-8 15-20 tane atta ortalık şenlensin

Motosikleti
    Gelibolu-Çanakkale istikameti

Üstteki fotoğraftaki yolun aynı yeri tam ters istikameti Keşan'a doğru

Çantada ki ışıklar en alttayanan fren lambası ortada ki yanan stop lambası en üstte yanmıyor onlar sarı sinyaller

Motoru yıkadığım ender zamanlardan biri

Yolun olmadığı yerlere gidelim dedik, yol bana bitmiyor

Bir yanımız kış, bir yanımız bahar bahçe

Gene motoru yıkadığım ender zamanlardan biri, pazar gezmesi, şehitlik turuna çıkarken feribotta

Öncesi - sonrası, soldaki benim mcx sağdaki arkadaşımın mc

Çayır çimen geze geze

Kilometre sayacı arka tekerlekte olsaydı şuan kaç binde olurdum acaba

Bi tarla sürme işi vardı oradan geliyorum

Bu da öteki tarla

Arkadaşın motorunu kurtaralım derken benimkini sapladık

Dedim ya benim için yol bitmez

Yeşil güzel renk, doğayı sevin gittiğiniz yerde çöp bırakmayın

Motor daha 6aylık 2012 Mayıs'ta Çanakkale Biga'da motosiklet festivaline giderken

Motorla İstanbul turu yapıyordum

İstanbul boğazı

İstanbul Küçükçekmece, Florya altı

Gökçeada'ya tatile giderken, çamaşır makinesinide alacaktım son anda vaz geçtim

Gökçeada'dan bi manzara

O zamanlar lastik yeni idi ve her zaman ki gibi motor kirli

Bazen gecede sürdük

Genellikle üniversiteye gittik

Çoğunlukla kirli gezik

Manzaralarıda hiç ihmal etmedik (ilk fotoğrafın oynanmış hali)

Profil fotoğrafım

Tekeriniz düz bassın, Saygılar..

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı OnrMRT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/KqXEdD.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:35 ----------

Motorunun bakımları tam ise her türlü kaldırır ama fazla zorlama genede
    ABİDE MAKİNA

resimdeki levha tam senin motoru tarif etmiş...
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Motosikleti
    Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ABİDE MAKİNA

resimdeki levha tam senin motoru tarif etmiş...
    haha eyvallah güzel ayrıntı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)