Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    braingulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Su an yok, en son gsx600f (katana)idi
    al gitsin , bomba gibi motor.
    Alıntı memduhb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam bende motorsıklet almayı dusunuyorum ve karaımı verdım 2. el mcx alıcam butcem 2000 tl dogru secımmı sızce?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sulokurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCX
    Alıntı isak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sulokurt saol cümlemizin ki, senin krank kolu kırılmıştı galiba yatıra bildin mi
    garantiden Yaptırdım 4000 km oldu sorun yok motor sıfırlanmış oldu

Motosikleti
    mondıal 150 mcx roadracer
    SLM ARKADAŞLAR

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:50 ----------

HAVA SOĞUTMALI motorların sıcaklık değerlerini bilen vArmı acaba

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:53 ----------

kaç dereceden sonra şişer

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    120ye çıkar diye biliyorum. çünkü hararet göstergesi takmak istediğimde verim alamazsın demişlerdi; çay ocaklarına takılanlar bile en fazla 120 gösteriyor diye vazgeçmiştim.

eğer ybrmi 150 cc yaparsam yağ çubuğu ve alt yağ tapası arasına borularla yağ radyatörü koyacağım. 2 ucuna da bu göstergelerden ekleyeceğim. bakalım ne olacak?

Motosikleti
    ben birtane gösterge taktım 35 dk bir sürüş sonrasında göstergenin yaklaşık 70 dereceye ulaştığını gözlemledim şöyle birkaç saat sonra daha nekadar yükselecegini görmek benim aldığım derecede kombi derecesi 120 derecelik

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    Bu arada akaryakıt harcama değerlerini veriyorum. Motorumun rodajda olduğunu göz önünde buluduralım.
    Motoru alır almaz fulledim.
    1- Katedilen mesafe 91 km, litre fiyatı 4,77, 13 TL'lik yakıt aldım. Yani 100 km'de 3,23 lt ve 0,15 Tl yaktı.
    2- Katedilen mesafe 164 km, litre fiyatı 4,77, 22 TL'lik yakıt aldı. Yani 100 km'de 2,82 lt ve 0,13 TL yakıt harcamış.
    Şu an motorum zaten 280 km'de. İlerleyen alımlarım ve tüketim değerlerini paylaşacağım. İniş aşağılarında bile motoru boşa almadım bir an önce şu rodajı güzelce dolsun diye. O da ortadan kalkınca 2,5 litreye düşer diye ümit ediyorum.

Motosikleti
    hayırlı olsun kardeşim kazasız belasız günler dilerim ama lastiklerini değiştirmeni tavsiye ederim çünkü çok fena kayıyolar helede yerler yaş olmasın zaten yağmurlu havalarda kesinlikle dışarı çıkmamanı öneriyorum lastiklerinide michelin alırsan daha iyiolur yakıt konusuna gelirse benim motor 2000 km şu an 1 depo ile 580 km gittim

Motosikleti
    Alıntı intact66 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun kardeşim kazasız belasız günler dilerim ama lastiklerini değiştirmeni tavsiye ederim çünkü çok fena kayıyolar helede yerler yaş olmasın zaten yağmurlu havalarda kesinlikle dışarı çıkmamanı öneriyorum lastiklerinide michelin alırsan daha iyiolur yakıt konusuna gelirse benim motor 2000 km şu an 1 depo ile 580 km gittim
    benim ikinci değerlere yakın bir yakıt tüketimi. sanırım ortalama da bu galiba (çok agresif kullanılmadıkça).
    lastiklerle ilgili olarak yağışta falan motoru kullandım ancak rodajda olduğundan çok da sert kullanmıyorum o nedenle ciddi bir kayma sorunu yaşamadım. ayrıca ben profesyonel yada uzun zamandır motorsiklet kullanan birisi olmadığım için hangi lastiğin nerelerde neler yapabileceğini bilmiyorum. michelin lastik alsam (ön-arka) bana kaça patlar?

beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    Alıntı zihnigonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar mc-x'imin arkasına 40 ltlik çanta (topcase) aldım. ama çantanın alt bağlantı tablasının yarısı boşta duruyor. çok sağlıklı olmadı. oraya nasıl bir çözüm bulabilirim. tavsiyesi olan var mı?
    İlave arka çanta bağlama demiri satılıyor ben taktırdım çanta yine de sağlam durmuyordu içine ve altına 20x20 cm sac kestirdim vidalattım kaynak attım anca düzene girdi. Arkada sallantı yapan çanta aşırı dengenizi bozar dikkatli olun.
    Gittiğim yere varmak değil, motorumla yolda olmak önemli olan.

sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    150 mc 60000(altmışbin) km yağ eksiltme yok.en son 54 binde arka amortisörleri ybr amortisörü ile değiştirdim. bu hafta sonuda ses çıkarıyor ve balataya aşırı sürtme yapıyor diye ön fren merkezini değiştiricem.Hedef 100 bin kısmet olursa.Herkese kazasız belasız sürüşler.
    Akilzsizlar hirsizlarin en zararlilaridir: Zamaninizi ve nesenizi çalarlar.

Motosikleti
    Alıntı zihnigonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada akaryakıt harcama değerlerini veriyorum. Motorumun rodajda olduğunu göz önünde buluduralım.
    Motoru alır almaz fulledim.
    1- Katedilen mesafe 91 km, litre fiyatı 4,77, 13 TL'lik yakıt aldım. Yani 100 km'de 3,23 lt ve 0,15 Tl yaktı.
    2- Katedilen mesafe 164 km, litre fiyatı 4,77, 22 TL'lik yakıt aldı. Yani 100 km'de 2,82 lt ve 0,13 TL yakıt harcamış.
    Şu an motorum zaten 280 km'de. İlerleyen alımlarım ve tüketim değerlerini paylaşacağım. İniş aşağılarında bile motoru boşa almadım bir an önce şu rodajı güzelce dolsun diye. O da ortadan kalkınca 2,5 litreye düşer diye ümit ediyorum.
    3- Katedilen mesafe 241 km, litre fiyatı 4,87. 100 km'de 2,56 lt ve 0,12 TL yakıt harcamış.
    Bu arada motorum 500 kmyi geçti. ilkı bakımını yaptırttım. Castrol motor yağı ve bakımları yapıldı. Yağ + işçilik dahil 40 TL ödedim. Ben bu motor işini sevdim. Vectra aracımın bakım + yedek parça + işçilik + yakıt durumuna bakılırsa motor bana bedavaya gelmiş olacak.

EmrE_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-mondial-sifir-ayarinda-2012-model-150-mc-x-roadracer-96580367/detay/
    GV 250 alacağım için satılıktır arkadaşlar.kız gibi motordur...

Motosikleti
    motorsiklet kullanırken saate bakma ihtiyacı duyuyorum. Far üstündeki rüzgarlığa monte edilebilecek bir saat uygulaması yapan, bilen ya da önerisi olan var mıdır?

Motosikleti
    yamaha x-max 250
    merhaba arkadaşlar ben de mcx imi bu cumartesi aldım fakat bikaç sıkıntı yaşadım benzin musluğu arızalıydı sadece yedek depoya aldığımda benzin yiyor ve 5. viteste 5-6bin deviri geçince gaz yemiyor.bunun sebebi ne olabilir yardımcı olabilecek var mı ?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı pring adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar ben de mcx imi bu cumartesi aldım fakat bikaç sıkıntı yaşadım benzin musluğu arızalıydı sadece yedek depoya aldığımda benzin yiyor ve 5. viteste 5-6bin deviri geçince gaz yemiyor.bunun sebebi ne olabilir yardımcı olabilecek var mı ?
    Yeni almışsınız depoda az benzin var yedek depoda çalışıyor sadece. Benzin musluğu arızalı olmaz. Gaz yemiyosa yüksek devir çevirmiyosada jikle çekilidir motor ısınınca kapatmalısınız jikleyi.

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    yeni motorda 5. viteste ve 5-6 bin devir üstüne çıkmak istiyon ha. Rodajın ne olduğunu sormama gerek var mı acaba?

Motosikleti
    lifan kp 150
    slm arkdaşla benim motorda bir sıkıntı var çoğu kimse belki bunu önemsemez mevzu şu motor 10 km gidip biraz ısınmaya başlayınca hemen hemen her vites yüksetmelerinde motor vites aralarındaki devir oranını düzeltene kadar motordan bir şakırdıya benzer ses geliyor devrini toparlayınca kesiliyor bu durum birde şöyle meydana geliyor düzde giderken hafif bir rampa başladıgında yada 5. vitesde giderken 80 ile biraz hızlanayım deyip gaza asıldıgımda bu sesler bariz geliyor budurumu yaşayan kimse ler varmı yada işinin ehli bir usta varmı önere bileceginiz

---------- Post added at 00:11 ---------- Previous post was at 00:03 ----------

benim motor mcx 2700 km de sıfır aldım

Motosikleti
    yamaha x-max 250
    bir seferlik deneme yapmıştım.rodajda vites değişikliklerini hangi devirler arası yapmalıyım ?

WİNDY S 125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ WİNDY S 125
    windy s 125 mi yoksa mondial 150 mcx mi almalıyım ilk motorum olucak bu iki motor arasında kaldım yardımcı olursanız sevinirim.

MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    bir seferlik deneme yapmıştım.rodajda vites değişikliklerini hangi devirler arası yapmalıyım ?
    Orjinal zinciri sürekli gevşemektedir. Büyük ihtimal sorun bundan kaynaklıdır. Benim motosiklette de vardı.
    2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)