Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Akilzsizlar hirsizlarin en zararlilaridir: Zamaninizi ve nesenizi çalarlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sulokurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCX
    Alıntı AdmnEngineer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sulokurt abi takipcinim :Dbir sıkıntım oldu mu senin yazıları buluyorum direk

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:02 ----------

bu arada 20 liraya ybr koruma demiri taktırdım süper bişey oldu
    Gazi antepdesin Galiba Haftaya Çekim için Gaziantep e geleceğim fırsatın olursa yüzyüzede görüşe biliriz.Motoru alalı 1 yılı geçti 12 bini devirdim yaz kış bindim sorunlar var ama sonuçta makineye verdiğimiz fiyat belli fiyatını karşılıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:47 ----------

Arkadaşlar motorum 12 binde üzerinde orjinal lastikleri vardı. Lastikleri değiştirdim Michelin lastik taktım. Direksiyonda titreme vardı artık lastikler ömrünü doldurmuştu. bu nedenle
    değiştirdim Titreme kesildi. Yarın bolu ya gideceğim 7 göllere ondan sonra asıl farkı söylerim üzerindeki lastiklerlede uzun yol yapmıştım bakalım çok fark ediyor mu.

AdmnEngineer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH Planet 5 350cc 2 zamanlı
    merhaba abi,özelden mesaj attım..

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:23 ----------

hayırlı uğurlu olsun Motogt.kaça,kaç km de sattın motorunu?bundan sonra ne alacaksın merakla bekliyorum

MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Alıntı AdmnEngineer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba abi,özelden mesaj attım..

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:23 ----------

hayırlı uğurlu olsun Motogt.kaça,kaç km de sattın motorunu?bundan sonra ne alacaksın merakla bekliyorum
    Motorumdan gayet memnundum. Satmak zorunda kaldım. Yoksa satmazdım. 2250 km de sattım :( Bundan sonra yani sezon açılınca Honda CB125 ya da YBR 125 alırım. Mondiali kredi kartına vade farksız taksidi var diye almıştım. Hayırlısı olsun hakkımızda.
    2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

Motosikleti
    1985 Mobylette - 1994 Minsk - 1995 MZ 251 - ?
    Alıntı MotoGT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 MCX Roadracer motosikletimi satmış bulunmaktayım. Hayırlısı olsun ne diyeyim, hakkını yememek lazım gidişi güzeldi. Ama bu saatten sonra çan çin çon!a bulaşmam. Honda, yamaha gibi markalara yöneleceğim.

Motosiklet hakkında bir blog açmıştım, geçmiş yazılarımı burada bulabilirsiniz: http://150mcxroadracer.blogspot.com/
    Anlaşılan bu MCX sevdası başlamadan bitti bende...

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    uzun yol bilgilerini bekliyoruz süleyman bey.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Alıntı bummerangg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlaşılan bu MCX sevdası başlamadan bitti bende...
    Bütçesi sınırlı olan kişiler için bir seçim olabilir. Ama iyi, süper bir seçim değil. Kalite yönünden Japonlarla mukayese etmeyin derim.
    2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

Motosikleti
    Mondial Sentör 150
    arkadaşlar, mondial, asya, veya o veya şu veya bu,
    belli bir kalitede belli bir değerde olan bu motorları olduk olmadık şekilde kötülemek diğer kullanıcıların özellikle daha kullanmadan, henüz almadan,
    kafalarını karıştırmaktan başka bişey değil,
    zincir gevşemesi, tüm motorlarda olan bir husustur, belli bir süre uzama meydana gelecektir,
    ve uzama süresi bitecektir.
    şıngırdama vesaire, tüm motorlarda meydana gelen kafaya bile takılmayacak bir şeydir,
    bir yerde bir vida gevşemiştir,
    ses çıkarır, gevşemeyen bir vida ile değiştirip sıkarsanız sorun biter,
    lastikler adiymiş deniliyor.
    iki tekerli bir araçta 100 ün üzerinde hız yaparsanız, birde adam gibi olmayan yollarda bunu yaparsanız, en kaliteli lastik bile kayar ne bieyim,
    firen yaptığında pati yapar.
    iki teker üzerindesin kardeşim.
    üç gün oldu bir moıtorsikletli arkasında bir arkadaşı ile tırın altına girdi, Burdur Tefenni haberleri diye girin googleye okursunuz.
    çocukların yüzü tanınmıyordu.
    honda yamaha olsaydı nolcaktı,
    zinciri gevşemeyen olsaydı olmayacakmıydı kaza.
    benim tanıdığım kullanıcılar hemen hemen hepsi kardeşim parasına göre bu motorlar güvel diyorlar.
    hepside 2000 li yıllardan beri kullanıyorlar.
    ben burada kullanıcılara sorduğum skorularda her zaman titreşim ve yakıt konusunu özellikle hep ön plana soktum.
    benim mondial 110ft işte hala elimde takır takır kullanıyorum,
    şu an hiç bakım yapmadan emin olun burdur dan ankaraya basar giderim.
    ki eşimle çok uzun yollar yaptık.
    110 cc aydın karacasu rampalarını bilen bilir. hiç mola vermeden birde arkada biraz yük ile banamısın demedi.
    hatta varya,
    ülen bu motor burada kalırsa patlarsa yanarsa,
    sökerim pqilakasını atarım uçuruma dedim, çevirir biner giderim bi arabaya dedim.
    ben mondialden veya diğer motorlardan adamı eğer kullanıcı hatası olmassa, ve ufak tefek arızalar haricinden bezdirecek derecede adilik olduğunu düşünmüyorum.
    millet sanki yıllarca honda yamaha kawasaki kullanmış gibi yorum yapıp diğer kullanıcıların kafasını istemeden karıştırıyor.
    Hayır, allahın izniyle yakında alacağım bir 150 lik ama daha öncesinden regarraptor 250 karar vermiştim ama yakıt ve şehir içi manevralarda benim motor ustam almamam konusunda beni ikna etti.
    güzel motor ama şehir içinde park sorun, dönüşler zor oluyor, al bi 150 lik diye ikna etti.
    araya başka sorunlar girdi motorumu yenileyemedim.
    Asya elegant, asya ultra 150, mondial mcx, roadracer yada vulture arasında bir karar verip her iki marka motorda memleketim nazillide üretildiğinden gidip görerek
    alıp geleceğim.
    bu belki bu gün belki biraz daha zaman sonra olabilir.

Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Alıntı egem1194 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar, mondial, asya, veya o veya şu veya bu,
    belli bir kalitede belli bir değerde olan bu motorları olduk olmadık şekilde kötülemek diğer kullanıcıların özellikle daha kullanmadan, henüz almadan,
    kafalarını karıştırmaktan başka bişey değil,
    zincir gevşemesi, tüm motorlarda olan bir husustur, belli bir süre uzama meydana gelecektir,
    ve uzama süresi bitecektir.
    şıngırdama vesaire, tüm motorlarda meydana gelen kafaya bile takılmayacak bir şeydir,
    bir yerde bir vida gevşemiştir,
    ses çıkarır, gevşemeyen bir vida ile değiştirip sıkarsanız sorun biter,
    lastikler adiymiş deniliyor.
    iki tekerli bir araçta 100 ün üzerinde hız yaparsanız, birde adam gibi olmayan yollarda bunu yaparsanız, en kaliteli lastik bile kayar ne bieyim,
    firen yaptığında pati yapar.
    iki teker üzerindesin kardeşim.
    üç gün oldu bir moıtorsikletli arkasında bir arkadaşı ile tırın altına girdi, Burdur Tefenni haberleri diye girin googleye okursunuz.
    çocukların yüzü tanınmıyordu.
    honda yamaha olsaydı nolcaktı,
    zinciri gevşemeyen olsaydı olmayacakmıydı kaza.
    benim tanıdığım kullanıcılar hemen hemen hepsi kardeşim parasına göre bu motorlar güvel diyorlar.
    hepside 2000 li yıllardan beri kullanıyorlar.
    ben burada kullanıcılara sorduğum skorularda her zaman titreşim ve yakıt konusunu özellikle hep ön plana soktum.
    benim mondial 110ft işte hala elimde takır takır kullanıyorum,
    şu an hiç bakım yapmadan emin olun burdur dan ankaraya basar giderim.
    ki eşimle çok uzun yollar yaptık.
    110 cc aydın karacasu rampalarını bilen bilir. hiç mola vermeden birde arkada biraz yük ile banamısın demedi.
    hatta varya,
    ülen bu motor burada kalırsa patlarsa yanarsa,
    sökerim pqilakasını atarım uçuruma dedim, çevirir biner giderim bi arabaya dedim.
    ben mondialden veya diğer motorlardan adamı eğer kullanıcı hatası olmassa, ve ufak tefek arızalar haricinden bezdirecek derecede adilik olduğunu düşünmüyorum.
    millet sanki yıllarca honda yamaha kawasaki kullanmış gibi yorum yapıp diğer kullanıcıların kafasını istemeden karıştırıyor.
    Hayır, allahın izniyle yakında alacağım bir 150 lik ama daha öncesinden regarraptor 250 karar vermiştim ama yakıt ve şehir içi manevralarda benim motor ustam almamam konusunda beni ikna etti.
    güzel motor ama şehir içinde park sorun, dönüşler zor oluyor, al bi 150 lik diye ikna etti.
    araya başka sorunlar girdi motorumu yenileyemedim.
    Asya elegant, asya ultra 150, mondial mcx, roadracer yada vulture arasında bir karar verip her iki marka motorda memleketim nazillide üretildiğinden gidip görerek
    alıp geleceğim.
    bu belki bu gün belki biraz daha zaman sonra olabilir.
    Bana diyorsanız ben kötüleme yapmadım. Sadece kullanımda karşılaştığım sıkıntıları, olumlu yanlarını dile getirdim. Her marka ve modelde olur diyorsunuz da zingir gevşemesi bu modelde çabuk olmaktadır. Tek çözümü zinciri değiştirmektir. Honda, Yamaha gibi markaların motosikletlerini uzun bir süre kullanmışlığım vardır. http://150mcxroadracer.blogspot.com/ da ki bloğumuda son yazılarımı da yazdım. Bu topikten uzaklaşıyorum. Herkese kazasız belasız sürüşleri dilerim.

beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    egem1194 kimse mondiali kötülemiyor herkez başından geçenleri yazıyor al bak bunlar da benim yaşadığım sorunlar. Hadi gel de insanlara mondial iyidir de değildir kardeşim. Bi mok olmaz bu motorlardan.
    Henüz sıfır almışken Mondial 150 Mcx Roadracer Kusurları

1)Arka stop ledleri yanmıyor
    2)Benzin göstergesi çalışmıyor
    3)Arka koltuk altı kilidi yolda kendiliğinden düştü gitti
    4)Motorun şase kayık yani ön teker solda arka teker sağda gidiyor
    5)Teknik servis ilgilenmiyor
    6)Aldığım firma ilgilenmiyor
    7)Bir hafta önce akü bitti henüz 7 aylık motorum bir haftadır binemiyorum
    8)2 defa far ampülü geçti
    9)Ayak marşı eksoza sürtüyor eksoz mahvoldu
    10)Gösterge panelinin ışıkları söndü
    11)Geri dönüşüm hortumu 3 defa patladı
    12)Arka fren disk aşırı ısınmadan dolayı boşaldı.
    13)Ön göbek dağıldı
    14)Gösterge panelinden ses gelmeye başladı

Henüz 7500 km de bunlarla karşılaştım önümde yapacağım binlerce km de bakalım neler olacak.

Daha sayayım mı? Tabi artılarıda var isterseniz onları da sayarım.Çin malı alınmaması gerektiğinin bana patlayan 14 sebebini yazdım. Pişman olmak için yeterli bence.
    Gittiğim yere varmak değil, motorumla yolda olmak önemli olan.

Motosikleti
    Mondial Sentör 150
    Motogt, hayır kimseye kötüleme yapmadım, üstünüze alınmayın, öyle hissettiyseniz kusurlar dilerim..,
    Ancak en kaliteli motor dediğimiz diğer motorlarda bile belli bir zaman zincir uzama yapar. bu normaldir.
    hondanın sitesinde bi yerlerde bunun bir videosunu bile seyrettim. belli km lerde uzama olacağını ve bunun gerdirilerek nasıl düzenleneceğini anlatıyor.
    Dün mr Vulture yi yakından inceledim.
    mcroadracer ile tek farkı gazlı amartisor, arka disk firen, birde sanırım göstergelerde fark var.
    vallaha taş gibi motor,
    kullanan arkadaş bir depo doldurdum 450 km oldu hala gidiyor diyor.
    kalite olarakta çok memnunum diyor altını üstünü iyice inceledim, hoşuma gitti.
    mc roadracer daha güzeldir sanırım.,

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:00 ----------

beyazık kardeş,
    yazdıklarını tam beraber yazdığımız için şimdi okudum.
    şunu sormak isterim,
    senin karşılaştığın sorunlar tüm mondi rodracer kullanıcılarında oluşmuşmu,
    bu öncelikli bir sorum, bunu öğrenmek lazım.
    Herkes aynı sorunlarla karşılaştımı acaba,
    yoksa hani derlerya.
    şansına küs falan öyle bişeymi acaba.

Motosikleti
    Alıntı beyazit60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    egem1194 kimse mondiali kötülemiyor herkez başından geçenleri yazıyor al bak bunlar da benim yaşadığım sorunlar. Hadi gel de insanlara mondial iyidir de değildir kardeşim. Bi mok olmaz bu motorlardan.
    Henüz sıfır almışken Mondial 150 Mcx Roadracer Kusurları

1)Arka stop ledleri yanmıyor koltuğu takarken yada çıkarırken kablolara zarar vermiş olabilirsin
    2)Benzin göstergesi çalışmıyor ilk günden beri bu sorunun varsa firmaya baskı yapabilirdiniz. bende bu sorun yok.
    3)Arka koltuk altı kilidi yolda kendiliğinden düştü gitti. bu da sizin dikkatsizliğiniz birçok sıfır motorun montajında vidalarda dikkatsiz davranılıyor. bu sorunla karşılaşan 10 kişi daha bulacağınızı sanmıyorum
    4)Motorun şase kayık yani ön teker solda arka teker sağda gidiyor bu çok ciddi bir sorun.
    5)Teknik servis ilgilenmiyor hep ilgili bir servisim var. giden herkes de memnun ayrılıyor. bu da sizin servisinizle ilgili.
    6)Aldığım firma ilgilenmiyor. firma ile tek bir sorunum oldu onda da ilgilenmek için bölge müdür yardımcısını gönderdiler. dikkat ediniz lütfen telefonla görüşmedim adam direk ayağıma geldi.
    7)Bir hafta önce akü bitti henüz 7 aylık motorum bir haftadır binemiyorum. Aküler muhtelif zamanlarda şarj edilmeliler. Genelde piyasa malı diye tabir ettiğimiz akülerde yada tekrardan şarjlı pillerde belli bir akımın altına düşerse tekrardan şarj olma problemleri peyda oluyor. ben motorumu aşağı yukarı 20 gün boyunca alarmı devrede hiç çalıştırmadan bırakmak zorunda kaldım. aküm şarj tutmuyordu. kuru akü ile değiştirdim. muhtemelen kullanıcı ile ilgi bir problem. yok değilse garanti kapsamında değerlendiriyorlar.
    8)2 defa far ampülü geçti far ampulüm konjertörün fazla elektrik vermesi ile ilgili de olabilir yada sürekli farlarım yanık olmasından da olabilir dört beş kere yandı. pazartesi daha yeni ampul taktım
    9)Ayak marşı eksoza sürtüyor eksoz mahvoldu ayak marşı gevşetilip yukarı çekilebiliyor. yedi aydır bunu farketmediyseniz yazık olmuş
    10)Gösterge panelinin ışıkları söndü
    11)Geri dönüşüm hortumu 3 defa patladı. bu kronik sorun gibi .ben 6000 deyim daha hiç sıkıntım olmadı. kullanıcı ile de ilgili olabilir kalitesiz malzemeden de
    12)Arka fren disk aşırı ısınmadan dolayı boşaldı.
    13)Ön göbek dağıldı. işte bu ibretik bir paylaşım - nasıl başardınız bunu.14)
    Gösterge panelinden ses gelmeye başladı

Henüz 7500 km de bunlarla karşılaştım önümde yapacağım binlerce km de bakalım neler olacak.

Daha sayayım mı? Tabi artılarıda var isterseniz onları da sayarım.Çin malı alınmaması gerektiğinin bana patlayan 14 sebebini yazdım. Pişman olmak için yeterli bence.
    6400 km deyim hiçbir problemim yok. 30.000 lere gelip bunlardan sadece far ampulu ve hortum sorunu ile karşılaşan kullanıcılar var. bence ya sizde yada size verilen motorda problem var. genele yaymayınız lütfen.

Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    [QUOTE=egem1194;2836544]Motogt, hayır kimseye kötüleme yapmadım, üstünüze alınmayın, öyle hissettiyseniz kusurlar dilerim..,
    Ancak en kaliteli motor dediğimiz diğer motorlarda bile belli bir zaman zincir uzama yapar. bu normaldir.
    hondanın sitesinde bi yerlerde bunun bir videosunu bile seyrettim. belli km lerde uzama olacağını ve bunun gerdirilerek nasıl düzenleneceğini anlatıyor.
    Dün mr Vulture yi yakından inceledim.
    mcroadracer ile tek farkı gazlı amartisor, arka disk firen, birde sanırım göstergelerde fark var.
    vallaha taş gibi motor,
    kullanan arkadaş bir depo doldurdum 450 km oldu hala gidiyor diyor.
    kalite olarakta çok memnunum diyor altını üstünü iyice inceledim, hoşuma gitti.
    mc roadracer daha güzeldir sanırım.,[COLOR="Silver"]

Tamam ozaman siz kusura kalmayın 60 TL ile 580km yol gidiyordum. Benzin o zamanlar 4,67TL idi. 100km'de 2,20lt'ye geliyor. Ama bu değer 60-70 km/s hız içindir. 80-90 km/s saat hızla gittiğinizde 2,5-3lt rahatlıkla çıkıyor. o zaman 60 TL ile anca 380-400km yol gidersiniz.

Genelde sakin kullanırım. Bu motorlarda sakin kullanım beraberinde uzun ömrü getiriyor. Boya kalitesi şaşırtıcı düzeyde iyidir.

Vulture arasında fazla bir fark yok. Eğer boyunuz uzun ise Mcx Roadracer tavsiye ederim. Bütçeniz sınırlı ise alınabilir bir motosiklet. Fiyat-Performans derecesi benim gözümde bir numara, kronik sıkıntıları var tabiki ama bunlarda aslında belli şeyler.. Çözümlenebilir..

Motosikleti
    Motosikletimi teslim alırken (15 ağustos)ayak marşının egzoza sürtündüğünü fark ettim.Bunu senin için yazıyorumm ortadoğolu.sonra ustaya söyledim,bana verdği cevap''ya el marşı ile çalıştır .diretmem üzerine ayaklığı senin dedğin gibi geri aldı''olmadı''egzosu tutan yere pul doldurduk ustayla,hafif bir sürtünme var hala...keza direksiyon kilidi sola kitlenmiyordu,onu da serviste traşladık.yani demek istediğim çok işçilik hatası olan ve bunu fark etmeyen görevlilerin olduğu bir montaj sanayi MONDİAL

sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    150 mc ile 49 bin km deyim.Foruma artık çok bakmıyorum.Hep aynı terane çinli mi japon mu.Gülüyorum artık daha da buraya yazmıyorum.
    Akilzsizlar hirsizlarin en zararlilaridir: Zamaninizi ve nesenizi çalarlar.

Motosikleti
    onceki motorum cbf 150 ydi. ona bile söz söyleyen çok kişi var. ben iki kere motor yaptıran kişiler tanıdım. yağ yakması hariç hiçbir sıkıntıdan bahsetmiyorlardı. 150 mc de bu güne kadar sürdüğüm en iyi mondial. seneler önce mct 250 getirdiler. kimse memnundeğildi. lakin alan da motorun vites ve elektrik problemlerini bilerek alıyordu. çözümler çözümler. 125 ukt var. taş gibi kaya gibi motoru mondialin. servise gittiği çok nadir. neredeyse hiç arıza vermeyen motorlarından birisi.
    kanuni merlin ve kanuni merlin s modelleri. tek problemi var o da gidon boğazında sürekli boşluk meydana gelmesi. ve inatla hala üretiliyor ve satınalanlar oluyor.
    mc ve mcx lerde kronikleşmiş sorunlar yok. çoğu sorun kısmı ya da bant sorunu. bir üretim bandında kusurlu montajın son kullanıcıya ulaşması. kronik sorunlar değiller.

mesela 2007 üretim 150 zc modelinde sürekli hava filtresi kırılır. her 10.000 km de bir hava filtresini yenilemek gerekir. fakat hiç hava filtresi kırılmayan var. bu bir kişi 150 zc modeline iyi diyor diye geri kalan 99 kişinin kötülemesi gözardı mı edilecek.
    şimdi 150 mc de birkaç kişide çıkan problem bu modellerin genelinde varmış gibi yansıtılmamalı. ben motoru bayinde aldığım gibi servise götürdüm. işin açığı montajda bayiye güvenemedim. serviste bir gün kaldı. tüm vidaları yağı aküsü elektrik tesisatı kontrol edildi. bu gün 6600 km ye geldim tek problemim koltuk. çok sert ve ne yazıkki fabrikasyon bir çözüm yok. tamamen el işi ile düzeltilebilecek bir sorun. sanıyorum bu koltuğu üretenler sadece hafta sonu veya işe geliş gidiş esnasında sürülecek diye düşünmüşler. yazık olmuş.

fabrika konusuna gelince. : eski mondiallerde ve halen üretimdeki birçok çinlide hatta japonda olmayan birşey mondiallerde var. o ne mi. alarm bağlantı tesisatı. eskiden alarma bağlamak için kabloler kesilir biçilir ekleme yapılır kısaca tesisatın gözüne parmak sokulurdu. birkaç servise rica ettim. bilgi verdim. parçacılara durumdan bahsettim. ki muhtemelen servisler de bunun farkına varmış olacaklar ki fabrikadan bu konuda çalışma istemişler. 150 mc lerin koltuğunu kaldırdığınızda boş bir soket var. işte o soket alarm tesisatı için hazırlanmış süper bir soket. alarmı direk o sokete bağlayarak hiçbir ustalık istemeyen bir çalışma yapabiliyorsunuz. kesmeden biçmeden. tertemiz .
    feed back geri beseleme budur.
    mct 250 deki sorunlardan ders almışlarsa temiz bir chopper getirsinler tutar.

150 mc deki koltuk yüksekliği ve arka teker inceliği sikayetleri de 150 mc-x i doğurmuş görünüyor. arka teker mc ye göre kalın koltuk biraz daha alçakta ve daha geniş.

vesselam kullandığımız motor mondial ama hakikaten çok gelişmiş mondialler. ve inşallah dha iyileri daha uygun fiyatlara gelirler.

Motosikleti
    1985 Mobylette - 1994 Minsk - 1995 MZ 251 - ?
    Bilgi paylaşımları süper. Benim gibi tecrübesiz kişilere bir karar vermesi açısından bundan daha açıklayıçı paylaşımlar olamaz. Hepinizin ellerine sağlık.

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    2011 olan 7000 km. mc mı sattım ... sattıgıma pişman oldum sıfır almıştım... alan kışıye 100 lıra kar verdım gerı versın ıdıye şimdi adam gerı vermıyor ben memnunun dıyor... ne motordu be dag taş dere tepe duz gettım ama sır mondıal adı var dıye şu pıskolojık baskıdan kurtulmak ıcın terk ettım mondıyı şu an ıcın pişmanım... ama seneye motorsuz kalırsam yıne mondıalı tercıh nedenım olacak...
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

Motosikleti
    evet memnun değilim diyen yok sanırım :D
    ben memnunum motorsikletimden.sadece bazı hatalarını dile getirdim yoksa bana göre şahane makina :D

atasun10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni-Elite 40000 Km / Mondial-Mh Drift 15000 Km
    selamlar arkadaşlar ben bu motor ve mh drift arasında kalmış durumdayım size bazı sorularım var;
    1-Mc-x te tekleme sorunu var diyorlar bu doğrumudur çok karşılaşınanız var mı ?
    2-Yakıtı mh driftlere göre çok mu fazla ?
    3-Titreşimlerini mh ile karşılaştırırsak hangisi daha fazla titrer?
    4-Hangisi daha dayanıklıdır ?

şimdiden teşekkürler arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)