Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial Sentör 150
    Alıntı beyazit60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonunda ön göbek dağıldı. Dün akşam biraz çukurlu yola girdim direksiyon göbeği dağıldı var mı başına gelen. Servise götürdüm garanti dışı dedi 100 lira istedi bende kendi motorcuma götürdüm 30 tl masrafı var dedi bıraktım motoru yarın alacağım. Bir kez daha mondiale verdiğim paraya acıdım.
    Dostum şöyle düşünsek, bir honda, yamaha olsaydı o girdiğin lakalara yada çukura girse göbek yine dağılırmıydı, eğer dağılmazdı honda yamaha dayanırdı diyorsan haklısın, yani ben bilmiyorum motorum mondial110ft benim yaşadıklarımı honda yamaha yaşasaydı daha doğrusu hor kullandığım gibi kullanılsaydı onlar vallahi dayanmazdı,
    beş torba çimentoyu taşıyan, dört kişi binilen yamaha varmıdır ,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    themask - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MCX Roadracer
    Başlık ölmüş.
    Kimse kimsenin ne sorusuna cevap veriyor ne de herhangi bir aksiyon var.

MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Ben varım
    2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

herkese selamlar aranıza 150 mcx alarak bende katıldım...daha sonra fotoları yüklüycem

sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı mcx150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selamlar aranıza 150 mcx alarak bende katıldım...daha sonra fotoları yüklüycem
    Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin
    Akilzsizlar hirsizlarin en zararlilaridir: Zamaninizi ve nesenizi çalarlar.

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    slm arkadaşlar 11 bın km reye geldim cok şükür hamd olsun tık yok cok memnunum ve öyle sakinde motosıklet kullanmam

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    hayırlı olsun arkadaşım. bakımını yaptıktan sonra uzun zaman kullanabileceğin bir motor almışsın ;)

kasksız ve korumalıksız çıkma sakın...

---------- Post added at 23:55 ---------- Previous post was at 23:53 ----------

Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar 11 bın km reye geldim cok şükür hamd olsun tık yok cok memnunum ve öyle sakinde motosıklet kullanmam
    oo baya yol yapmışsız. bende 150 MR de 12 000 km yapmıştım.

bakımlarını her zaman yaptırdım ve hiç yolda kalmadım.

nice km lere ;)

Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sinan abi geçen uğradım dükkana yenge vardı kaza geçirmişsin Allah acil şifalar versin.

saol sarı dev

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:48 ----------

herkese selamlar 3800 kmde mcx im geçen ustama sordum tellerin ömrünü (debriyaj teli,gaz teli gibi) hani kaç km dayanır bu dedim belli bir km si yok tellerin kopana kadar yolu var dedi nası yani yolda kalıncamı değiştiricez illa teli bilen varmı bu konuyu...

Motosikleti
    cbf 150
    saol sarı dev

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:48 ----------

herkese selamlar 3800 kmde mcx im geçen ustama sordum tellerin ömrünü (debriyaj teli,gaz teli gibi) hani kaç km dayanır bu dedim belli bir km si yok tellerin kopana kadar yolu var dedi nası yani yolda kalıncamı değiştiricez illa teli bilen varmı bu konuyu...

Ben daha dün değiştirdim daha sağlamdı ama motosikletim 44 bin oldu.İlla kopmasını beklemedim.Attım çantaya yedekte duruyor.

arkadaşlar 04/07/2012 de 3300 km de aldım; bugün motor 9000 kmyi devirdi. 67 günde 5700 küsür km tık yok sorun yok problem yok vs vs sadece zinciri değiştirdim yağı değiştirip yola devam ve ben inanıyorum ve motoruma güveniyorum çok uzun yıllar ben bu motora sorunsuz sıkıntısız bineceğim. yaptığım km nin %90 uzun yol marmara bölgesinde adım atmadık yer kalmadı neredeyse yolculuklar sürekli 2 kişi ama maşallah hiç yolda kalmadım. bilecikten bikere istanbul kadıköye giderken yaklaşık 240 küsür km artçımla beraber hiç kontak kapatmdan hiç gaz kesmeden duble yolda e5 de otabanda sürekli 120 km hızla seyir ettim hava bi okadar sıcak ve bunaltıcı olmasına rağmen hiç gaz kesmedi yeter biraz dur dinlendir demedi hatta aksine sürekli yolunu buldumu daha çok hızlandı yolun %70 inden fazlası hep son gaz son devir gidildi he bu arada 2 kişi olmama rağmen tek kişi ybr yi tokatlamanın zevki anlatılamaz tabi cbf leri zaten hiç kefeye bile koymuyorum.
    kim ne derse desin kim yok çan çin çon falan filan zart zurt derse desin bu motorların hakkını kimse yiyemez ( 150mc mcx 150 mr ) millet bilenmiş artık agzınla kuş tutsan yaranamazsın derler yani aynı ona benzemiş bu olay.
    aslında biraz modifiye yapmak istiyorum kn hava filtresi ngk iridium çift tırnak buji performans egzoz öne honda cbf in tur camı tabi en önemlisi KOLTUK valla ne yalan söyliyim 100-150 km den sonra popomun her iki tarafınıda resmen iğneyle deliniyor zannediyorum, tabi burda imkanlar sınırlı olduğu için işin açıkcası fazla bi halt edemiyom

Sodir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 mh drift .
    Pardon arkadaşlar affınıza sığınırak soruyorum, merak ettimde 150 mc de 4 lü sinyal lambası varmı ?
    DERSİMLİ

Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Alıntı Sodir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pardon arkadaşlar affınıza sığınırak soruyorum, merak ettimde 150 mc de 4 lü sinyal lambası varmı ?
    4lü sinyal lambası yok dostum..
    2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

Motosikleti
    125 mh drift .
    Driftde var ama ne kadar saçma

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:54 ----------

ya tarık bey birde bir şey sorcam memnunmusunuz mc den bende almayı düsünüyorumda bilgilendiirirseniz sevinirim .
    DERSİMLİ

Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    1600km deyim. Şimdilik büyük bir sıkıntım olmadı. Rodajdan daha yeni çıkacağım. Rodajı uyduğunuz sürece büyük sorunlar çıkartacağını sanmıyorum. Peformansı süper titreşimi yok, işçilik biraz daha iyi olsa tadından yinmez. tecrübelerimi http://150mcxroadracer.blogspot.com/ bloğunda paylaştım. Kim ne derse desin ben memnunum.

Motosikleti
    125 mh drift .
    eyvallah sağolasın fotoğrafları varmı motorunun bir kaç tane paylaşsan iyi olur
    DERSİMLİ

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    @sabotaj, performans anlamında hiç modifiye yapacağım diye uğraşma. Önceki sayfaları incelersen ben motosikletler için havafiltresi uygulaması yaptım. Ataklık sağladı ama son hız değişmedi.Orjinal olan 15lik ön dişliyi 17ye kadar büyüttüm. 16lik dişli idare eder (uzun yol kullanıcıysan). NGK bujide denedim düzensizlik yarattı orjinal bujiyi takmak zorunda kaldım.
    Havafiltreside güzel ses verdi ama o da düzensizlikler yarattı. Velhasılı kelam motorla oynama derim. Tour camı öneririm. çok arzu edersen 16lik dişli takabilirsin. Ben BMW yi alıp uzun yol motoru yapınca MC şehir içi motorum oldu bu sebeple 15lik dişliye geri döndüm.
    only god can judge me

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    zincir ve dişlileri değiştirmeyi düşünüyorum. ön sanırım 15 dişli orjinalinde, arka kaç dişli. zincir ve dişliler için marka tavsiyesi olan var mı? maliyet ne olur?

OnrMRT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    meceiks 'F150GS' / Mêgane SW
    Alıntı kerem182 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zincir ve dişlileri değiştirmeyi düşünüyorum. ön sanırım 15 dişli orjinalinde, arka kaç dişli. zincir ve dişliler için marka tavsiyesi olan var mı? maliyet ne olur?
    orjinal arka dişlimi yamulttuğum için zincirimde bozuldu bu sebeplerden komple zincir dişli takım olarak değiştirdim. ön 16 arka 48li dişli taktık zincir de değişti ve bakımı olduğundan kendi götürdüğüm yağıda değiştirdik orası burası sıkılıp bakıldı yanlış hatırlamıyorsam 85tl verdim 75tl de olabilir tam hatırlamıyorum.
    ben motoru arazide de kullandığım için çekiş olsun istedim ve ona göre bu dişliler takıldı, eğer siz daha çok şehir içi ve uzun yol asfalt ta kullanıyor iseniz ona göre daha farklı dişli takabilirsiniz. benim taktığım dişlide çekiş çok kuvvetli oldu 3. viteste kafa kaldırıyordu sürat olarakta zorla 120 yapıyordu ki bunda çamurluğu kaldırmam ve yan çantaların etkisi büytük idi aerodinamik bozukluğundan dolayı..

(( motoru sattım yürümek çok koyuyor :D ))
    siz hızlı gidebilirsiniz ama heryerde değil

kkorhann34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondıal 150 Mcx
    Arkadaşlar bugun axa dan sigorta yaptırdım 142 lira haberiniz olsun..
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır...!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)