Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı reis007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arorada ki farlar hep antika ben mc-x farı istirem
    Bu mu antika ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    reis007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ara verdik , yaza kısmet...
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    reis reis mcx farı bulamadınmı has motor benım servisim satarlar orda sana hasmotor yaz google ya sıtelerı cıkıyor ara sor 50-60 tl bise sanıyorum
    sağol mehmet aradım, ama far var, çevresindeki plastik aksam yok
    bugün istanbuldaki bütün mondial servislerini ararım ben
    Alıntı themask adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun evin içine işi ne ya?

napıyosun birader? koynuna mı alıyosun motorunu yatarken?
    bu motor benim değil, forumda "chronix" nickli arkadaşın motoru o.
    benimki bu :

işte sıkıntılı bölüm şu ön far
    koynuma alıyorum motoru doğrudur, ama rüyalarımda
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacı bu far gerçekten güzel, ama devir saati ortada şey gibi kalmış.
    şunun kafatası gibi
    Sevmek güzeldir sevmeyi biliyorsan motosiklet güzeldir sürmeyi biliyorsan...

beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    Ohooo hyosunglar RKS ler aroralar ben yanlış sayfayamı geldim mc - mcxler nerde
    Gittiğim yere varmak değil, motorumla yolda olmak önemli olan.

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    reis007 arkadaşım, comet gerçekten güzel motor. sıfırları biraz daha cazip fiyat olsa düşünülebilir. bu arada aklıma bişey takıldı. comette farınız kaç wattlık ampülle çalışıyor. mc lerde 35 wattlık far kullanılıyor. ben farın yetersizliğinden dolayı bir araştırma yapmıştım. 55 wattlık ampülün ısısndan dolayı far tasına ve plastik olan cama zarar vereceğini söylemişti servisteki usta. eğer sizin farınız 55 wattlıksa ve şimdiki far camınız cam ise mc lerde kullanılan farlara geçerseniz sıkıntı olabilir diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Çok sayın mcx kullanıcıları arka amortisörün sertlik ayarını nerden nasıl yapıyoruz acaba ?? :D
    Ayrıca, yol asla bitmez..

reis007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ara verdik , yaza kısmet...
    Alıntı kerem182 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    reis007 arkadaşım, comet gerçekten güzel motor. sıfırları biraz daha cazip fiyat olsa düşünülebilir. bu arada aklıma bişey takıldı. comette farınız kaç wattlık ampülle çalışıyor. mc lerde 35 wattlık far kullanılıyor. ben farın yetersizliğinden dolayı bir araştırma yapmıştım. 55 wattlık ampülün ısısndan dolayı far tasına ve plastik olan cama zarar vereceğini söylemişti servisteki usta. eğer sizin farınız 55 wattlıksa ve şimdiki far camınız cam ise mc lerde kullanılan farlara geçerseniz sıkıntı olabilir diye düşünüyorum.
    hmm bak ben bunu hiç düşünmedim dostum
    dediğin gibi 55 wattlık olması lazım bizim lambalar, ama osram night breaker var, hem daha beyaz hemde yeni teknoloji olduğu için ısınma az,farın erimesi gibi problem olacağını zannetmiyorum.
    Sevmek güzeldir sevmeyi biliyorsan motosiklet güzeldir sürmeyi biliyorsan...

OnrMRT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    meceiks 'F150GS' / Mêgane SW
    Alıntı bekirulucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok sayın mcx kullanıcıları arka amortisörün sertlik ayarını nerden nasıl yapıyoruz acaba ?? :D
    amortisorun bağlantısı olan tüp gibi bişey var onun altında bi sibop var normal lastiğindeki gibi oradan içine hava basarsan sertleşir tabi 2tarafada aynı yapman şart! içindeki havayı boşaltırsan yumuşar. eğer senin mcxde de mc amortisoru var ise onlar 2kademeli amortısor olduğu için değişik bi anahtarı varmış onun sayesinde sıktırabiliyorsun benim arkadaş yaptırmıştı motorcularda var sanırım ayrıyetten o amortısorlerde de sibop kapağı var onlarada hava basabilirsin.
    siz hızlı gidebilirsiniz ama heryerde değil

Motosikleti
    Sym joymax250i
    Ben bu mcxden iyice soğumaya başladım millet. Satıyom alan var mı

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    @beyazit abi benimde 150 MR nin şase yamukluğunu gördüm

çok hafifte olsa var 150 MR de de.

ama ben kaza yapmıştım önden. Tekerden değilde, gidon ve koruma demirine çarpmuştım, ondan da olmuş olabilir

Motosikleti
    Sym joymax250i
    Alıntı makseli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @beyazit abi benimde 150 MR nin şase yamukluğunu gördüm

çok hafifte olsa var 150 MR de de.

ama ben kaza yapmıştım önden. Tekerden değilde, gidon ve koruma demirine çarpmuştım, ondan da olmuş olabilir
    Aga benim motorun kazasıda yok servisten yamuk çıktı. Garantiye yollasam acaba yeni motor gönderirler mi :D

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Alıntı OnrMRT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    amortisorun bağlantısı olan tüp gibi bişey var onun altında bi sibop var normal lastiğindeki gibi oradan içine hava basarsan sertleşir tabi 2tarafada aynı yapman şart! içindeki havayı boşaltırsan yumuşar. eğer senin mcxde de mc amortisoru var ise onlar 2kademeli amortısor olduğu için değişik bi anahtarı varmış onun sayesinde sıktırabiliyorsun benim arkadaş yaptırmıştı motorcularda var sanırım ayrıyetten o amortısorlerde de sibop kapağı var onlarada hava basabilirsin.
    sağol kardeşim bugün bi ayar geçmeye çalışcam..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:21 ----------

Alıntı beyazit60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu mcxden iyice soğumaya başladım millet. Satıyom alan var mı
    hacı sen niye soğudun mcx'ten :D bence 3.000 liraya sıfır alınabilecek en iyi motosiklet şuan mcx'tir.. ayrıca merak ettiğim diğer bir konu da mondialin bundan sonra getireceği motorlar nasıl olacak acaba? birden bu kadar büyüttüler işi acaba bundan sonra güzel bi naked getirirler mi? şöyle kanuni phantom tarzında ama daha kaliteli ve 250 cc ??

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    şaşi yamukluğu nedir arkadaşlar. biraz bilgi verirmisiz. ben dikkat etmedim hiç.

evet bekir güzel bi 250cclik naked yakışır mondiale artk. gerçi destro var ama o sayılmıyor sanırım

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Alıntı kerem182 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şaşi yamukluğu nedir arkadaşlar. biraz bilgi verirmisiz. ben dikkat etmedim hiç.

evet bekir güzel bi 250cclik naked yakışır mondiale artk. gerçi destro var ama o sayılmıyor sanırım
    hacı destro görüntüsünün hakkını vermedi ya.. ayrıca fiyat olarak 6.500 e geliyo plaka ruhsat dahil bence fazla.. mcx'e güvenirim destro'ya güvenmem uzun yolda..

OnrMRT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    meceiks 'F150GS' / Mêgane SW
    benim arkadaşın şasesi paslanmıştı şaseyi değiştirmeleri için mondiale yazı yazdı tamirciye bıraktı motoru 1hafta sonra bi aldı driftini şaseyi değiştirmemişler boyamışlar mende tamamını bile değil paslanan yerleri boya olduğu okadar belli oluyordu ki. aradı firmayı firma ben şase yolladım diyo tamirci bana şase gelmedi diyo neyse 2.ye gene bıraktı 1bucuk hafta kaldı drift orda en sonunda şase geldi ve değiştirdiler. firmadan bi yetkiliyle konuşurken en başta adam bide demişki sizin oranın ikliminden dolayı paslanmıştır diye bizim arkadaş ne diyeceğini şaşırmış =)) bende dedim keşki bunu satmadan önce çanakkalenin iklim koşullarına uygun değil diye belirtseydiniz yada bunu alın o zamanda çanakkalenin iklim koşullarına göre ürettiğiniz bi drifti bana verin deseydin dedim ama iş işten geçmişti. bu arada arkadaşlar tüketici haklarına göre aldığınız mal 3kere aynı sebepten dolayı hata/hasar veriyorsa garantiye 3.ye yolladıktan sonrada aynı şey olursa motoru alıp 0km motor vermeleri gerekir tabi mondial verirmi bilmem =)) kaliteli motorun hali başka oluyor hiç bi masraf çıkarmıyor =))
    siz hızlı gidebilirsiniz ama heryerde değil

arkadaşla motor 364 km ve ben 2 keren 8500 devri gördüm ama kısa süreli oldu acaba motora zarar vermişmiyim acaba

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    Alıntı xperas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşla motor 364 km ve ben 2 keren 8500 devri gördüm ama kısa süreli oldu acaba motora zarar vermişmiyim acaba
    haydar dümen sorusu gibi olmuş Yok bişey olmamıştır.
    only god can judge me

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı xperas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıkıntı yok, hiçbir zarar vermez. Hayırlı olsun motorunuz kazasız belasız
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

haydar dümen sorusu gibi olmuş Yok bişey olmamıştır. harbi öle olmuş bide bu motora 10 40 mı 15 40 mı yağ koycaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:37 ----------

Alıntı atiturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haydar dümen sorusu gibi olmuş Yok bişey olmamıştır.
    harbiden komik olmuş

Motosikleti
    Sym joymax250i
    Sonunda garantiden aküm geldi. 1 hafta motora binemedim ömrümden 1 hafta boş geçti sanki. Hele akşamları arabayla trafiğe çıkmak tam bi eziyet, cadde emeklilerin maaş kuyruğu gibi oluyor. Arkadaşlar birde motorun hava, benzin filtreleri kaç km de değişmesi lazım. Benim motor 5200 kmyi devirdi, her 1000 kmde yağ değişti sadece.

beyler 500 bakımına gidecem yağımı kendi götürecem castroll 10w 40 size bir kaç sorum olucak ilk bakımda neler yaptırmalıyım hangi vidaların sıkılmasına dikkat etmeliyim sibob ayarları yaptırmalımıyım gerçi bi sıkıntım yok başka nelere dikkat etmeliyim yardım ederseniz sevinirim servislere hiç güvenmiyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)