Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    benim 4000 k ye yaklaştı mc. ama titreşim biraz arttı gibi geliyor bana arkadaşlar. sebepler ne olabilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Alıntı OnrMRT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet egzos olmaması benimde sıkıntım çünki sesi seviyorum ama ''apaçi stayla'' olmakta istemiyorum =)) birazda performans verse iyi olucak.. bazen bakyıorum ama fiyatlar pahalı zaten motor 3lira egzosa diyolar 1,5lira :D
    hava filtresine bende şu sıralar biraz öncelik verdim ama daha arama aşamasındayım bide atiturhanın ve kırmızı bi mcx vardı onda gördüm katalizorun olduğu yere bi filtre takmışlar onun performansa katkısı varmı yokmu onu çözsem ikisinide alıcam hemen..
    burdan çanakkale'ye dönecem ama sonra okullar acılıyor izmir tarafına gelemem anca taa önümüzdeki yaza doğru motor festivali olursa o zaman gelebiliriz arkadaşlarla bazılarına gidiyoruz çünkü

---------- Post added at 23:36 ---------- Previous post was at 23:31 ----------

bu 125drift kullanıcılarının sayfasında da bizim motor niye 140yapmıyorun derdine düşmüşler gece gece iyi güldüm :D
    :D drift'i bi geç ya o bizim işimizi görecek motor değil.. kötü değil ama tarzım değil açıkçası :D bu arada okul yaş memleket bildir de tanışmış olalım hafız :D
    Ayrıca, yol asla bitmez..

OnrMRT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    meceiks 'F150GS' / Mêgane SW
    Alıntı kerem182 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim 4000 k ye yaklaştı mc. ama titreşim biraz arttı gibi geliyor bana arkadaşlar. sebepler ne olabilir.
    mondialin kalitesine laf etmeyelim =))
    siz hızlı gidebilirsiniz ama heryerde değil

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    [QUOTE=kerem182;2770893]benim 4000 k ye yaklaştı mc. ama titreşim biraz arttı gibi geliyor bana arkadaşlar. sebepler ne olabilir.

motorun ilk haline alıştığın için olabilir.. genel bi yağlama sıkma işlemi yap baştan sona gez motoru elinde anahtarla.. rölantide çalışırken ayaklığa al motora kulak ver sıradışı farklı bi ses varmı diye zaten motorun orjinal sesine kulağın aşina olmuştur.. hava filtreni de temizle yada değiştir bak keyfine..

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    evet egzos olmaması benimde sıkıntım çünki sesi seviyorum ama ''apaçi stayla'' olmakta istemiyorum =)) birazda performans verse iyi olucak.. bazen bakyıorum ama fiyatlar pahalı zaten motor 3lira egzosa diyolar 1,5lira :D
    hava filtresine bende şu sıralar biraz öncelik verdim ama daha arama aşamasındayım bide atiturhanın ve kırmızı bi mcx vardı onda gördüm katalizorun olduğu yere bi filtre takmışlar onun performansa katkısı varmı yokmu onu çözsem ikisinide alıcam hemen..
    burdan çanakkale'ye dönecem ama sonra okullar acılıyor izmir tarafına gelemem anca taa önümüzdeki yaza doğru motor festivali olursa o zaman gelebiliriz arkadaşlarla bazılarına gidiyoruz çünkü

---------- Post added at 23:36 ---------- Previous post was at 23:31 ----------

bu 125drift kullanıcılarının sayfasında da bizim motor niye 140yapmıyorun derdine düşmüşler gece gece iyi güldüm :D
    dedikodumu heç yakışmıyo

Motosikleti
    Alıntı bekirulucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    :D drift'i bi geç ya o bizim işimizi görecek motor değil.. kötü değil ama tarzım değil açıkçası :D bu arada okul yaş memleket bildir de tanışmış olalım hafız :D
    istanbulda doğdum büyüdüm çanakkale 18mart üniversitesinde güzel sanatlar fakültesinde okuyorum ve orda yaşıyorum, istanbula ailemi ziyarete geldim 2haftalığına şuan istanbuldayım yaş24 diğer arkadaşlara başarılar diliyorum =)))

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dedikodumu heç yakışmıyo
    :D :D :D ahanda bi driftçi.. sizin başlıkta birisi performans egzos takmıştı ses çıktı mı ondan?

yada onur alttan bi delik açsak mı egzosun ucuna? bi tanecik.. :D

Motosikleti
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dedikodumu heç yakışmıyo
    dedikodu değilde orda arkadaşın birinin yazdığı yazı komiğime gitti sadece motorun km'si arttıkça daha çok hız yapıyormuş eskiden 100 yapıyormuş şuan motor 3700km olmuş 110 yapıyormuş bende 8000km olunca 160yapacağını sanma dedim =)))

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    istanbulda doğdum büyüdüm çanakkale 18mart üniversitesinde güzel sanatlar fakültesinde okuyorum ve orda yaşıyorum, istanbula ailemi ziyarete geldim 2haftalığına şuan istanbuldayım yaş24 diğer arkadaşlara başarılar diliyorum =)))
    9 eylül turizm 2. sınıf.. aynen senin gibi tatilde aile yanı okul zamanı izmirdeyim bende.. yaş 21.. belki senden önce benim çanakkaleye yolum düşer foça dan yakın ne de olsa :D

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    :D :D :D ahanda bi driftçi.. sizin başlıkta birisi performans egzos takmıştı ses çıktı mı ondan?

yada onur alttan bi delik açsak mı egzosun ucuna? bi tanecik.. :D
    valla o şahıs daha yeni üye sanırım..
    ses iyi çıkıoda ben fazl a ilgilenmem..
    orjinal egzoz daha iyi bence ..
    delik var zaten butün egzozlarda )
    2. bi deligi açarsan olur ses..
    su tahliye deligi bile degiştiriıo sesi

Motorun çatalından yada amortisörden ses geliyor rahatsızım km saatini yeni değiştirdim hız ibresi sabit yükselmiyor bi fikri. Olan var mı

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    dedikodu değilde orda arkadaşın birinin yazdığı yazı komiğime gitti sadece motorun km'si arttıkça daha çok hız yapıyormuş eskiden 100 yapıyormuş şuan motor 3700km olmuş 110 yapıyormuş bende 8000km olunca 160yapacağını sanma dedim =)))
    sizce km arttıkça hızın artması mantıklı degilmi..motor her km geçtikçe daha iyi açılıyor..ü
    birde şahıs önemli sen ne,kada fazla km kullanırsan okadar alışır ve motoruna daha hakim olur ve daha çok basarsın..
    ben mesela aldıgımda 100 ü geçemiodum motor 6000 km deydi
    şuan 10000 binde 130 rahat görüorum..bu motorun açılmasından deil benim açılmamdan

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Alıntı xperas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun çatalından yada amortisörden ses geliyor rahatsızım km saatini yeni değiştirdim hız ibresi sabit yükselmiyor bi fikri. Olan var mı
    motorun yolcu ayaklıklarının alt kısmına doğru in orta mil somunlarını göreceksin
    onları karşılıklı sık bi taraftanda yağla ordan geldiğini tahmin ediyorum ben.. hız ibresi sabit yükselmiyosa bağlantıda yada komple saatte bi hata vardır tekrar göster değiştiren servise..

Motosikleti
    9 eylül turizm 2. sınıf.. aynen senin gibi tatilde aile yanı okul zamanı izmirdeyim bende.. yaş 21.. belki senden önce benim çanakkaleye yolum düşer foça dan yakın ne de olsa :D
    Yolun düşerse gel beklerim çanakkale mutlaka gezilip gorulmsi yerdir bence gezeriz birlikte

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Yolun düşerse gel beklerim çanakkale mutlaka gezilip gorulmsi yerdir bence gezeriz birlikte
    inşallah diyelim kardeşim..

Motosikleti
    Mondıal 150 Mcx
    Arkadaşlar aramızda en çok km yapan kim acaba? Hangi kilometrelerde nelerle karşılaşıldı falan filan... Şuana kadar en fazla Yücel Abinin motorunu gördüm 35 bin civarındaydı o anlatmıştı bakalım başka bol bol kilometreler görebilecekmiyiz...
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır...!:cat:

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Arkadaşlar Evden işe işten eve - yada şehir içinde gezme ile km dolmuyor. Malesef ben geçen sene öyleydim.
    Eski motorum ile 1 senede 3.000 km yapabilmiştim. Sattığım arkadaş 3 ayda 3.000 km yaptı. çok yuh çekmiştim ama şimdi utandım.
    Xtreme max 2 aydır kullanıyorum. 2700 km deyim. Sebebi : Şehirlerarası gezi ve yolculuk. Arada gözü karartıp sınırları geçmek lazım.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Evden işe işten eve - yada şehir içinde gezme ile km dolmuyor. Malesef ben geçen sene öyleydim.
    Eski motorum ile 1 senede 3.000 km yapabilmiştim. Sattığım arkadaş 3 ayda 3.000 km yaptı. çok yuh çekmiştim ama şimdi utandım.
    Xtreme max 2 aydır kullanıyorum. 2700 km deyim. Sebebi : Şehirlerarası gezi ve yolculuk. Arada gözü karartıp sınırları geçmek lazım.
    Sakarya küçük şehir, istanbulda motorla yaptığım en ufak gezinti 50km oluyordu, bunun dışında alışveriş için evden sağa sola gitmelerim de var. Günde 40-50km yapınca ayda rahat 1000km yapılıyor.

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sakarya küçük şehir, istanbulda motorla yaptığım en ufak gezinti 50km oluyordu, bunun dışında alışveriş için evden sağa sola gitmelerim de var. Günde 40-50km yapınca ayda rahat 1000km yapılıyor.
    Benim ev \ iş yeri - gidiş\geliş : 22 km, bazen yolu uzatarak çarşıdan geçiyorum. 30 km oluyor.
    Standart aylık işe git gelim : 460 km, araya gezi girince 1.000 km oluyor.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

resulyekeler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mc 150
    BAYRAMDAN SONRA ,motorumla gece yolculuğu yapıcam,gece yolculuğu çok rahat oluyor,hem motor un performansı düşmüyor,hem sıcak bunaltmıyor.çıkış gebze, istikamet,sivas: gezmek isteyen varsa buyursun gelsin.sivasta 15 gün kaldıktan sonara orduya geçip karadeniz sahil yolundan gebzeye dönmeyi düşünüyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)