Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Yani motor şişmez diyosunuz birde 125 mg clsic vardı bnde. Burdura giderken şişme yapıyordu kw yüzdenSOrdum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha mt 25
    Alıntı beyazit60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    subap avans ayarları egzoz subabı ve emme subapı ayarını nasıl neye göre yapıyorsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:49 ----------

Aerodinamik ayarlarıyla oynamadım ama baya bi aksesuar yaptım youtubede videolarım var

http://www.youtube.com/watch?v=KXhdz...&feature=g-upl
    http://www.youtube.com/watch?v=fGfdt...&feature=g-upl
    http://www.youtube.com/watch?v=svcBstcCBTI

ayrıca facebook sayfası açtım katılmak isteyenler

http://www.facebook.com/pages/Mondia...1872887?ref=hl
    vallahi süper olmuş elinize emeğinize sağlık. sizin videoları izlerken 110-115 lere çıkan hızınız gördüm. benim mcx şu an 700 km de. ilk aldığım zaman motoru açmak için tek tük gazladığımda aynı hızları görmüştüm. sonra km teli koptu. servise götürdüm. çıkma bir km teli taktı. sonrasında karbüratörde arıza çıktı karbüratör garantiden değişti. fakat şimdi hız 80 i geçmiyor (göstergede). arkadaşın arabayla denedik ben 80 le giderken arabada 110 km hız gözüküyormuş. siz hiç arabayla denedinizmi acaba 110 la giderken arabada sizde 130 falan mı gösteriyo. yoksa benim hız göstergesimi bozuk yada karbüratör hala sorunlu mu ne dersiniz?
    bu arada sivastaki servis gerçekten hiç bir halt etmiyor. subap ayarlarını ne zaman yaptırdınız?kaç km de?
    teşekkür ederim.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Alıntı kkorhann34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bekirulucan son 2-3 sayfadır foruma gayet sık bir şekilde aktif olduğunu gördüm paylaştıkların gerçekten faydalı bilgiler eminim motorundan memnun kalırsın benimde 5.300 km de kırmızı bi mcx'im var bu orta devirlerde tekleme sorunu bendede var bakalım dedikleriniz gibi 7.000 binden sonra düzelecekmidir acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:00 ----------

Şuan 5.300 km'deyim şuana kadar başıma gelen sorunları sizlerle paylaşmak isterim.İlk sorunum yan ayaklığı indirince motoru otomatik stop eden sistemle alakalı sorun yaşadım ordan geçen kablolar zamanla eskidikleri için kısa devre yaptı motoru yarım saat zorla ayak marşıyla çalıştırabildim sonra servise gittim yan ayaklık olayını iptal ettirdim kabloları söktürdüm.İkinci sorunum ise her zaman seyir halindeyken artçımın elleri yağ oluyordu bunu uzun zaman çözmeye uğraştığım bir türlü bulamadım en sonunda sorunun vites dişlilerinin bulunduğu yerdeki keçelerden kaynaklandığını anladı ustam keçelerini yenileriyle değiştirdik sorunum halloldu.Diğer bir sorunum ise devamlı motoru ilk çalıştırdığımda egzos olması gerekenden fazla bağırıyordu sanki başka bir yerden hava kaçırıyormuş hissi veriyordu onuda egzosun motora takılan yerdeki contalarından kaynaklandığını anladık onlarıda yenileriyle değiştirdik halloldu.

Şuan tek çözemediğim olay forumdada konuşulduğu gibi tekleme olayı 5.300 deyim orta devirlerde tekliyo üst devirlerde hiç bir sıkıntı yok.
    Eğer tek sorunun tekleme kaldıysa acele etme.. motorun rodajı bittiğinden uzun yola git gazı aç gerekirse uzun yolda.. hani motordan kısa sürede olsa fazlasını iste.. o tekleme sorununun nedeni benzin karbüratöre ya fazla geliyor ya az geliyor.. hala geçmezse hava ayarına bi baktır serviste.. servis bu karbüratörün ayarı sağlam derse ver ustaya bi tur atsın gelsin, garantiden değiştir karbüratörünü.. ki ben bu dediğim yolu izlicem sadece km düşük oldugu için acele etmiyorum.. yorumların için teşekkürler kazasız belasız sürüşler dilerim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:05 ----------

Alıntı xperas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani motor şişmez diyosunuz birde 125 mg clsic vardı bnde. Burdura giderken şişme yapıyordu kw yüzdenSOrdum
    şişmez tabiki bakımları zamanında yapılmış yola çıkmadan önce gerekli kontrollerden geçmiş ve yolculuk esnasında redline görmeden tatlı bi devirde hızı sabitlenmiş ise hiçbir motor kolay kolay şişmez sonuçta 100 km nedir ki? mobiletle bile gidilir bakımlı ise.. arkadaşlar mcx mondial ve çin üretim olmasına rağmen tabuları yıkan bi motor öyle aman bu cin pırt diyen çevrenize aldırış etmeyin bakımları zamanında yapın sizi aslanlar gibi her yere götürür.. ayrıca motorun ömrünü üretim yeri değil, kullanıcı belirler..
    Ayrıca, yol asla bitmez..

Motosikleti
    yamaha mt 25
    beyler bir sıkıntım var motor 302 km de ve 4000 ile 5000 devirde giderken motor silkeleme yapıyor ama gaz yedimi geçiyor bunun sebebi ne olabilir rodaj döneminde 2 kere 90 km yaptım çok kısa süre bir sıkıntı olur mu karbüratörden dolayı olabilir mi acil yardım ve amörtüsörlerden es geliyor gıcırdama gibi bu sıkıntı geçer mi
    aynı sorunu bende yaşadım. servise 3-4 kez gittim her seferinde 1500 km olsun öyle bekarız dediler. en sonunda motoru servise attım resmen dedimki ben bu şekilde kullanamıyorum bu sorunu halledin yoksa motor sende kalsın ben fabrikayı arayarak durumu bildireceğim dedim. sonrasında usta karbüratörü sökmüş elindeki çıkma bir karbüratör takmış (sıfırı garantiden gelene kadar idareten). o da ne bambaşka bir motor olmuş yağ gibi kayıyor motor. bilgilerinize karbüratörü deeeeğğğişşşşttirrtin.

bu arada aynı sorun bujidende kaynaklanıyo olabilir dediler 25 liralık fazer bujisi taktırdım ama geçmemişti. bilgilerinize

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Alıntı ncaliker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vallahi süper olmuş elinize emeğinize sağlık. sizin videoları izlerken 110-115 lere çıkan hızınız gördüm. benim mcx şu an 700 km de. ilk aldığım zaman motoru açmak için tek tük gazladığımda aynı hızları görmüştüm. sonra km teli koptu. servise götürdüm. çıkma bir km teli taktı. sonrasında karbüratörde arıza çıktı karbüratör garantiden değişti. fakat şimdi hız 80 i geçmiyor (göstergede). arkadaşın arabayla denedik ben 80 le giderken arabada 110 km hız gözüküyormuş. siz hiç arabayla denedinizmi acaba 110 la giderken arabada sizde 130 falan mı gösteriyo. yoksa benim hız göstergesimi bozuk yada karbüratör hala sorunlu mu ne dersiniz?
    bu arada sivastaki servis gerçekten hiç bir halt etmiyor. subap ayarlarını ne zaman yaptırdınız?kaç km de?
    teşekkür ederim.
    karbüratör ne arızası vardı da değişti? değiiştikten sonra sen motorda ibreye bakmadan konuşalım performans olarak bi düşüklük hissettin mi?

OnrMRT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    meceiks 'F150GS' / Mêgane SW
    Alıntı bekirulucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    amortisörü şimdi sen söyleyince fark ettim hemen bakıcam diğer türlü nasılmış.. daha yumuşaksa serviste değiştirtirim.. krom korumalığı da serviste ben yokken taktılar daha motoru teslim almamıştım telefonda takmalarını söyleyip öyle teslim almıştım motoru biraz sürpriz oldu açıkcası.. paslanmaya başlayınca değiştircem teşekkürler yorumun için =)
    bana kalırsa amortisoru değiştirmezler biz sana böyle verdik sonuçta 0motor diyebilirler.hiç bişeyi ispat edemezsin yani adamlar kafalarına göre. örneğin kendi motorumu ilk almaya gittiğimde daha motorun yanına bile yaklaşmamışım dokunmamışım koltuğun altındaki tırnakları kırmışlar koltuk yerine oturmuyordu bunu fark ettim ve dile getirdim adam direk sen kırdın dedi bana =)) olacak işmi? =)

Alıntı kkorhann34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bekirulucan son 2-3 sayfadır foruma gayet sık bir şekilde aktif olduğunu gördüm paylaştıkların gerçekten faydalı bilgiler eminim motorundan memnun kalırsın benimde 5.300 km de kırmızı bi mcx'im var bu orta devirlerde tekleme sorunu bendede var bakalım dedikleriniz gibi 7.000 binden sonra düzelecekmidir acaba?
    benimki 6500-7000den sonra düzeldi ama olayı tam olarak anlatmam gerekirse şöyle oldu; ben o kilometrelere kadar hep şehir içi kullandım şehir içide çanakkale ufacık yer bilen bilir. en uzak yere geliboluya gittim orasıda 35-40kilometre. istanbula gitmeye karar verdiğimde motor 6200km civarındaydı ve bu ilk uzun yol tecrübem oldu. istanbuldan geldiğimde ise gene çanakkale içinde kullanırken artık eskisi kadar teklememeye başladığını fark ettim ve o uzun yoldan sonra motorun biraz daha rahatladığını hızlanmaları daha kolay olduğunu ve sesinin azaldığını fark ettim motor eskisi kadar kasmıyordu artık. sorna ara sıra çıktım 15-20km lik otoyola bastım böyle böyle en sonda işte motoru baya bi yükledim ve 2kişiydik akçay zeytinliye gittik o dağların yolunuda yedikten sonra motor saat gibi oldu =))

teşekkür ederim.
    araba ile hiç denemedim ama bi arkadaşımda 125drift var bi keresinde aramızda şöyle bi dialog yaşandı:
    o-ben 120ile gidiyodum sen beni kaçla geçtin?
    ben-ben seni 110 ile geçerken sen nasıl 120ile gidebilirsin?
    sonra bi kahkaha :D

---------- Post added at 13:34 ---------- Previous post was at 13:30 ----------

15-20km'lik yola çıkıp bastım dediysemde 20km boyunca son gaz gitmedim 1.vitesten 5.vitese kadar hep redline a dayayarak çıktım 1-2kmgidip sonra hızımı 80e düşürdüm 4-5km gittim durdum ve aynı şeyi gene yaptım. öyle yani

---------- Post added at 13:41 ---------- Previous post was at 13:34 ----------

soldaki arkadaşın mc sağdaki benim mcx ikiz eşşekler =))
    motorumun eski halinden bi fotoğraf lastiklerim daha orjinal ve çamurluğum ve koltuğum =)))
    siz hızlı gidebilirsiniz ama heryerde değil

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

Motosikleti
    amortisörü şimdi sen söyleyince fark ettim hemen bakıcam diğer türlü nasılmış..
    kardeşim bu mondialin kendi sitesinde kendilerinin koydukları orjinal fotoğraf burda da gözüküyor zaten

linkinide veriyorum girip diğer fotoğraflarada bakabilirsin http://www.mondialmotor.com.tr/?p=model&i=1269

Motosikleti
    motora biraz aksesuar çalışayım dedim. çakmak soketinin olmamasına çeşitli yöntemler bulundu lakin ben de eklemeden edemedim.
    bauhaus dan aldığım paslanmaz ve kapaklı marin çakmak uzatma aparatı diye tabir edilen parça 29 tl. direk kontaktan araya 15 lik sigorta koyarak ekleme yaptık. çevresini kelepçe ile sardıktan sonra iki adet plastik kelepçe ile farın sol tarafına sinyal vidasının üzerinden tutturduk. paslanmaz ve su geçirmez bir parça.

kapaklı olması olması ayrıca güzel. kullanılmadığı zaman kapatılarak içine toz toprak su vs girmesi engelleniyor.

eksikliklerden diğeri de dörtlü flasör bağlantısıydı. onu da basitçe önden hallettik. bally yardımı ile sağ tarafa metal aksama flasör butonu tutturuldu. taş gibi oldu.

asıl bomba ise aktarma takımında. motoru ilk aldığımda çok atak oluşu sıkıntıya sokuyordu. yokuş kalkışlarında zaptedemiyordum. ön dişliyi bir büyütüp motoru agresiflikten kurtarmıştım. lakin 5300 km de ön takımdan tıkır tıkır ses gelip motoru da sarsınca meseleyi zincirden sanıp o ring li zincir aldım ve serviste taktık.

lakin ses kesilmeyince meselenin ön dişliden kaynaklandığı gördük. ön dişliyi eski haline geitrdik yani orjinali olan boya küçülttük.

artık kontrolune daha fazla alıştığımdan zorluk çekmiyorum ama ikiden üçe geçerken viraj içinde üç beş kere ön tekeri yerden kestim. ...

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Alıntı OnrMRT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim bu mondialin kendi sitesinde kendilerinin koydukları orjinal fotoğraf burda da gözüküyor zaten
    http://img4.imageshack.us/img4/7929/37435243.th.png
    linkinide veriyorum girip diğer fotoğraflarada bakabilirsin http://www.mondialmotor.com.tr/?p=model&i=1269
    artık elimdekiyle idare edeyim o zaman zaten arka amortisörden yana çok bi problemim yok sele işini halledersem pek bi önemi kalmıcak benim için teşekkürler hacım..
    bu arada açık hava filtresi hakkında bilginiz varmı taksak nasıl olur ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:59 ----------

Alıntı ortadadogulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motora biraz aksesuar çalışayım dedim. çakmak soketinin olmamasına çeşitli yöntemler bulundu lakin ben de eklemeden edemedim.
    bauhaus dan aldığım paslanmaz ve kapaklı marin çakmak uzatma aparatı diye tabir edilen parça 29 tl. direk kontaktan araya 15 lik sigorta koyarak ekleme yaptık. çevresini kelepçe ile sardıktan sonra iki adet plastik kelepçe ile farın sol tarafına sinyal vidasının üzerinden tutturduk. paslanmaz ve su geçirmez bir parça.

http://i.imgur.com/a7rqwl.jpg

kapaklı olması olması ayrıca güzel. kullanılmadığı zaman kapatılarak içine toz toprak su vs girmesi engelleniyor.

http://i.imgur.com/kTdgol.jpg

eksikliklerden diğeri de dörtlü flasör bağlantısıydı. onu da basitçe önden hallettik. bally yardımı ile sağ tarafa metal aksama flasör butonu tutturuldu. taş gibi oldu.

http://i.imgur.com/cmzArl.jpg

asıl bomba ise aktarma takımında. motoru ilk aldığımda çok atak oluşu sıkıntıya sokuyordu. yokuş kalkışlarında zaptedemiyordum. ön dişliyi bir büyütüp motoru agresiflikten kurtarmıştım. lakin 5300 km de ön takımdan tıkır tıkır ses gelip motoru da sarsınca meseleyi zincirden sanıp o ring li zincir aldım ve serviste taktık.

http://i.imgur.com/ugpuUl.jpg

lakin ses kesilmeyince meselenin ön dişliden kaynaklandığı gördük. ön dişliyi eski haline geitrdik yani orjinali olan boya küçülttük.
    http://i.imgur.com/H1MWMl.jpg

artık kontrolune daha fazla alıştığımdan zorluk çekmiyorum ama ikiden üçe geçerken viraj içinde üç beş kere ön tekeri yerden kestim. ...
    çakmaklık ve dörtlü flaşör çalışması gerçekten iş görür elinize sağlık güzel olmuş..
    benim aktarma konusundaki problemimse vites aralıkları.. acaba arka dişliyi büyütsek motorun vites isteğini uzatabilir miyiz? çok çabuk devirlensin istemiyorum açıkçası..

Motosikleti
    ben ön dişli ile oynadım ancak 5000 km yapabildim. eski haline geri getirdim. sıkıntısız sürebilen varsa bilemem. ama ben dişlilerle oynamayı artık tavsiye etmiyorum.

Motosikleti
    yamaha mt 25
    karbüratör ne arızası vardı da değişti? değiiştikten sonra sen motorda ibreye bakmadan konuşalım performans olarak bi düşüklük hissettin mi?
    evet isin garip tarafi da bu motor yag gibi gitmeye basladi artik silkeleme veya tekleme yapmiyor dusuk devirlerde.. fkat performansi sanki daha dusuk geldi banahem son hiz hemde ara hizlanmalada onceden motoru zaptedemiyorken simdi cok sakin gidiyor bisey anladiysam arap olayim .

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    evet isin garip tarafi da bu motor yag gibi gitmeye basladi artik silkeleme veya tekleme yapmiyor dusuk devirlerde.. fkat performansi sanki daha dusuk geldi banahem son hiz hemde ara hizlanmalada onceden motoru zaptedemiyorken simdi cok sakin gidiyor bisey anladiysam arap olayim .
    o zaman o karbüratöre serviste yada daha güvendiğin bi motorcu varsa orda baktır ve ideal ayarı yaptır.. performans hala düşükse servise geri dön orjinal yeni bi karbüratör iste.. o gelene kadarda bunla idare et.. gelen karbüratörle böyle bi sorunla karşılaşmazsın umarım.. gelişmeleri bekliyorum..

Motor 310 km ve benim içime sinmeyen bişey var

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Motor 310 km ve benim içime sinmeyen bişey var
    derdini söylemeyen derman bulamaz hacım paylaş gelsin :D

Motosikleti
    ben arka dişlimi yamultmuştum zincirde bozulmuştu yani anlıyacağınız durum çok vahimdi ve ben o vaziyette duygusal sebeplerden dolayı çatur çutur diye sesler eşliğinde motorumu kullanmak durumunda kaldım. sonra dişliyi değiştirmeye gittim benim güzel çanakkalemde benim orjinal arka dişlimden bulamadılar =)) sonra arkaya 48lik önede 16lık dişli taktık yani önüde arkayıda büyütmüş olduk.sonuç ne diyeceksiniz =)) zaten çekişi kuvvetli olan motorumun (sizinkilerde öyle bilirsiniz zaten çekişini) çekişi bi hayli daha kuvvetli oldu çok ön kaldırır oldu (trafikte yada yokuş yukarı vites değiştirirken daha dikkatli olmam anlamına geliyor) ama şuda var artık arazide önceden çıkamadığım yerlere çok daha kolay çıkıyorum ve son hız eskisine göre biraz daha kararlı, yokuşlarda bayılmaz dediler ama yokuş çıkarken bazen 4e düşürmem gerekiyor. esas merak ettiğim ise lastikleri düz yapınca ve çamurluğu indirip aerodinamiğini düzelttikten sonra kaç yapacak =)))
    ---o---

bugun biraz dolaşayım istanbulda gitmediğim yerlere gideyim diye çıktım avcılardan ta rumeli kavağına gittim sahil kesiminden. havada çok güzeldi herkez denize giriyorda bu boğazın suyu pis değilmiydi? neyse bi çok motorsikletli arkadaş gördüm en çok honda pcx ve bmw gs serisi tabi bizim motor onların yanında ne kadarda biraz dandik kalsada benim çantalar kurtarıyo işi =)) ben ne kadar onlara bakıyosam onlarda bi o kadar bana bakıyorlar ve motoru inceliyorlar =)) sıkışık trafikte yan çanta olayı baya zorladı doğruyu söylemek gerekirse bazı anlayışlı otomobil sürücüleri beni fark edip yol verdiler onlarada teşekkür ederim böyle anlayışlı insanların olması sevindirici ama bi okadarda önümü kestiler hep sıkışık trafikte sanki benim orda onlar gibi beklemem elemanların hoşuna gidiyor anlamadım.. bu arada sefaköyden atatürk havalimanına doğru inerken yan yolda kaza yapmış bi cbf vardı yolda parça parça duruyordu trafik sıkışık zaten, durdum baktım ama adamı ambulans almış götürmüş.. şu sıcaklarda dikkatli kullanın arkadaşlar asfalt sıcaktan kaygan hale geliyor heleki zifti fazla ise bide üstüne umursamaz otobus ve araç şoförleri eklenince kaza kacınılmaz olabiliyor bazen..
    kazasız belasız sürüşler.. tekeriniz düz bassın..

birde bu fotoğrafları nasıl düzelteceğimi bilmiyorum imageshack te de denedim ama başaramadım kusura bakmayın

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    ben arka dişlimi yamultmuştum zincirde bozulmuştu yani anlıyacağınız durum çok vahimdi ve ben o vaziyette duygusal sebeplerden dolayı çatur çutur diye sesler eşliğinde motorumu kullanmak durumunda kaldım. sonra dişliyi değiştirmeye gittim benim güzel çanakkalemde benim orjinal arka dişlimden bulamadılar =)) sonra arkaya 48lik önede 16lık dişli taktık yani önüde arkayıda büyütmüş olduk.sonuç ne diyeceksiniz =)) zaten çekişi kuvvetli olan motorumun (sizinkilerde öyle bilirsiniz zaten çekişini) çekişi bi hayli daha kuvvetli oldu çok ön kaldırır oldu (trafikte yada yokuş yukarı vites değiştirirken daha dikkatli olmam anlamına geliyor) ama şuda var artık arazide önceden çıkamadığım yerlere çok daha kolay çıkıyorum ve son hız eskisine göre biraz daha kararlı, yokuşlarda bayılmaz dediler ama yokuş çıkarken bazen 4e düşürmem gerekiyor. esas merak ettiğim ise lastikleri düz yapınca ve çamurluğu indirip aerodinamiğini düzelttikten sonra kaç yapacak =)))

---o---
    http://img189.imageshack.us/img189/196/dsc0206lv.th.jpghttp://img802.imageshack.us/img802/6121/dsc0207y.th.jpghttp://img51.imageshack.us/img51/7725/dsc0208rw.th.jpghttp://img32.imageshack.us/img32/2870/dsc0212uaw.th.jpghttp://img834.imageshack.us/img834/9...c0213ty.th.jpghttp://img687.imageshack.us/img687/584/dsc0215cw.th.jpghttp://img705.imageshack.us/img705/5...c0217vd.th.jpghttp://img27.imageshack.us/img27/3751/dsc0218qb.th.jpghttp://img507.imageshack.us/img507/873/dsc0219fu.th.jpghttp://img822.imageshack.us/img822/7...c0220mn.th.jpghttp://img404.imageshack.us/img404/9...c0221uu.th.jpghttp://img339.imageshack.us/img339/5...c0222sc.th.jpghttp://img38.imageshack.us/img38/9117/dsc0223gg.th.jpghttp://img826.imageshack.us/img826/7981/dsc0224m.th.jpghttp://img854.imageshack.us/img854/6...c0225bf.th.jpghttp://img33.imageshack.us/img33/3365/dsc0226bt.th.jpghttp://img822.imageshack.us/img822/9...c0227ja.th.jpghttp://img198.imageshack.us/img198/7...c0228zy.th.jpghttp://img844.imageshack.us/img844/7...c0230mi.th.jpg
    bugun biraz dolaşayım istanbulda gitmediğim yerlere gideyim diye çıktım avcılardan ta rumeli kavağına gittim sahil kesiminden. havada çok güzeldi herkez denize giriyorda bu boğazın suyu pis değilmiydi? neyse bi çok motorsikletli arkadaş gördüm en çok honda pcx ve bmw gs serisi tabi bizim motor onların yanında ne kadarda biraz dandik kalsada benim çantalar kurtarıyo işi =)) ben ne kadar onlara bakıyosam onlarda bi o kadar bana bakıyorlar ve motoru inceliyorlar =)) sıkışık trafikte yan çanta olayı baya zorladı doğruyu söylemek gerekirse bazı anlayışlı otomobil sürücüleri beni fark edip yol verdiler onlarada teşekkür ederim böyle anlayışlı insanların olması sevindirici ama bi okadarda önümü kestiler hep sıkışık trafikte sanki benim orda onlar gibi beklemem elemanların hoşuna gidiyor anlamadım.. bu arada sefaköyden atatürk havalimanına doğru inerken yan yolda kaza yapmış bi cbf vardı yolda parça parça duruyordu trafik sıkışık zaten, durdum baktım ama adamı ambulans almış götürmüş.. şu sıcaklarda dikkatli kullanın arkadaşlar asfalt sıcaktan kaygan hale geliyor heleki zifti fazla ise bide üstüne umursamaz otobus ve araç şoförleri eklenince kaza kacınılmaz olabiliyor bazen..
    kazasız belasız sürüşler.. tekeriniz düz bassın..

birde bu fotoğrafları nasıl düzelteceğimi bilmiyorum imageshack te de denedim ama başaramadım kusura bakmayın
    Adam motoru dibine kadar kullanıyo ya kardeşim bende gün sayıyorum şu motorla bi uzun yola gitmeye walla iyice heves ettirdin banada :D bu arada ön arka lastik basınçlarınız ne?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:07 ----------

ben bugün ön 30 arka 32 bastım sanırım biraz fazla oldu ama kullanma kitabında da yazan o sanırım zorlamaz lastikleri..

Motosikleti
    Adam motoru dibine kadar kullanıyo ya kardeşim bende gün sayıyorum şu motorla bi uzun yola gitmeye walla iyice heves ettirdin banada :D bu arada ön arka lastik basınçlarınız ne?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:07 ----------

ben bugün ön 30 arka 32 bastım sanırım biraz fazla oldu ama kullanma kitabında da yazan o sanırım zorlamaz lastikleri..
    teşekkür ederim.. inşallah sende uzun yola çıkarsın ama sonra da yol bitmiyor demeye başlarsın sen 80-90 giderken düzlüklerde adamlar yanından tabiri caizse fişek gibi geçiyorlar =))) orda sondan 4.resimdeki gözüken kuma((florya altından küçükçekmeceye giden yolda)) girmemek için zor tuttum kendimi keşke yanımda 1-2 arkdaşım olsa direk atlardım tek başıma olunca ''ne yapıyor bu mal'' bakışlarını sevmiyorum :D
    bende lastiklere ön-30 arka-32 basıyorum.. bazende arkayı 34 yapıyorum ama lastiklerin üzerinde 32den fazla hava basmayın yazıyor hem önde hem arkada

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    teşekkür ederim.. inşallah sende uzun yola çıkarsın ama sonra da yol bitmiyor demeye başlarsın sen 80-90 giderken düzlüklerde adamlar yanından tabiri caizse fişek gibi geçiyorlar =))) orda sondan 4.resimdeki gözüken kuma((florya altından küçükçekmeceye giden yolda)) girmemek için zor tuttum kendimi keşke yanımda 1-2 arkdaşım olsa direk atlardım tek başıma olunca ''ne yapıyor bu mal'' bakışlarını sevmiyorum :D
    bende lastiklere ön-30 arka-32 basıyorum.. bazende arkayı 34 yapıyorum ama lastiklerin üzerinde 32den fazla hava basmayın yazıyor hem önde hem arkada
    bigün ege taraflarına inersen kaçarız oralara bizim oralarda çok onlardan :D 30 32 idealdir o zaman alışınca huylandırmaz benide :D bugün bütün gün hava filtresi ve egzos baktım netten.. KN hava filtresi almayı düşünüyorm ama egzos bulamadım bizim motora uygun..

Motosikleti
    bigün ege taraflarına inersen kaçarız oralara bizim oralarda çok onlardan :D 30 32 idealdir o zaman alışınca huylandırmaz benide :D bugün bütün gün hava filtresi ve egzos baktım netten.. KN hava filtresi almayı düşünüyorm ama egzos bulamadım bizim motora uygun..
    evet egzos olmaması benimde sıkıntım çünki sesi seviyorum ama ''apaçi stayla'' olmakta istemiyorum =)) birazda performans verse iyi olucak.. bazen bakyıorum ama fiyatlar pahalı zaten motor 3lira egzosa diyolar 1,5lira :D
    hava filtresine bende şu sıralar biraz öncelik verdim ama daha arama aşamasındayım bide atiturhanın ve kırmızı bi mcx vardı onda gördüm katalizorun olduğu yere bi filtre takmışlar onun performansa katkısı varmı yokmu onu çözsem ikisinide alıcam hemen..
    burdan çanakkale'ye dönecem ama sonra okullar acılıyor izmir tarafına gelemem anca taa önümüzdeki yaza doğru motor festivali olursa o zaman gelebiliriz arkadaşlarla bazılarına gidiyoruz çünkü

---------- Post added at 23:36 ---------- Previous post was at 23:31 ----------

bu 125drift kullanıcılarının sayfasında da bizim motor niye 140yapmıyorun derdine düşmüşler gece gece iyi güldüm :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)