Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı kkorhann34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki doğru söylüyorsun teşekkür ederim.
    Rica ederim, Mc-X in arka lastiği kaliteli bi markadan almak isteyince baya para tutuyor. Değer mi bilmiyorum virajlarda çok yatırabilsen bile kasis varsa dışarı atıyor, lastiğin iyi olması yetmiyor süspansiyonlar da mükemmel olmalı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    themask - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MCX Roadracer
    Bahsettiğiniz mercekler bunlar arkadaşlar.Dün ve bügün bayağı araştırdım,bayağı da bilgi sahibi oldum.Şimdi problem şu.Bu aparatları fara montajlamak için bir takım kesme biçme delme işlemleri yapılıyor.Yani geri dönüşü olmayan bir uygulama.İyi yapılırsa çok iyi sonuç veriyor.Hem aydınlatma hem de görüntü açısından.Yedek parçadan MCX in far komple fiyatına baktım 50 tl gibi.Sizce modifiye yapmaya değer mi,yoksa farklı bir çözüm yolu mu geliştirelim?

Sizlere fikir vermesi açısından şu iki siteyi incelemenizi öneriyorum.

http://www.xenonmercek.com/

http://www.geceucusu.com/forum/9-xenon/

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    @kerem182, kardeş sen senin powerled'leri nereden almıştın? Elektirikcilerde bulunuyor mu?

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    Atilla selamlar, evet elektrikçilerde bulabilirsiniz. ben karaköyden almıştım. hemen hemen tüm elektrikçlerde var, zor olan 12 voltla çalışanını bulmak bir kaç ufak elektirik dükkanında sadece 220 volt uyumlular vardı. ama bulunması zor bir şey değil artık bu ledler her yerde var.
    bu arada siz memnun musunuz yeni motorunuzdan çok şahane görünüyor. kazasız belasız güle güle kullanın.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Alıntı kerem182 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .
    lastikleri sirkeciden aldım normal fiyatı on 75 arka 85 tl miş . ama 1 hafta once gittigimde yalnıslıkla bana on 65 arka 75 denmiş bende onu bunu anlamayıp o fıyattan vermelerını ıstedım o sekilde aldım . lastikler guzel motorun ayaklıklar yatarken yere surtuyor oyle saglam ama kuru zemınde . ıslakta deneme sansım olmadı ve on lastigi değiştirince sunu farkettım normalde el bıraktıgında asırı sallantı sonra gidonun kendi basna donmesı oluyordu yenı lastıkte yag gbı gidiyor . kum performansı guzel kampa gitim 3 gun okadar gır cık yaptım kuma batmadı hıc
    İNSTAGRAM = sakalliesnaf - MAİlL = mehmetmerickekec@gmail.com
    MOTOSİKLET = CBF 600 ABS 2007 102K +
    TECRUBE = 250K +

beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    Arkadaşlar bıktım şu hortumun patlamasından geri dönüşüm hortumu mu nedir bu 3. değiştirmem deponun ön alt kısmında bıktım usandım patlayınca jawa 350nin sesini bastırıyor iğrenç birşey. Varmıdır buna çare dayanıklı hortum bulamadım şohbenin metal kaplama hortumunu denedim onu bile patlattı bir bidon benzin alıp dökecem en sonunda. Ama cbr 125 ile kafa kafaya gidiyor namussuz hemde bende artçı + bagaj + 45 kg yük ile yine de 120den sonra cbr arayı açıyor :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:19 ----------

atiturhan abi sen baya bi sınıf atlamışsın hayırlı olsun. Allah kazasız belasız binmeyi nasib etsin. Artık bu foruma da takılmazsın
    Gittiğim yere varmak değil, motorumla yolda olmak önemli olan.

Motosikleti
    @kerem182 ve beyazit60,

kerem kardeşim bmw den çok memnunum. Müthiş bi makina nasıl anlatsam bilemiyorum. Hızlanması, sesi heleki frenleri müthiş. Ama çok ağır o yüzden şehir içinde kullanması çok zor oluyor. Allahtan MC var da sağa sola onunla gidiyorum. MC elim ayağım oldu valla. BMW ye asfalta çıkacağım zaman biniyorum.
    Beyazit kardeş, 150cc den 1150cc ye çıkınca aradaki 100kg'lık ta fark epey bileklerimi ağrıtıyor. Ani hacim yükseltmekle ecele ettim gibi geldi bana. Bu yüzden kafama yatan güzel 600cc lik bi makina olursa takasa girmeyi düşünüyorum.

resulyekeler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mc 150
    ARKADAŞLAR CUMARTESİ GÜNÜ KAZA YAPTIM,NASIL OLDU BENDE ANLAYAMADIM.İSTANBUL ACARKENTTEKİ TÜNELE GİRDİM ,yaklaşık 100 km hızla tünelden çıktım,yokuş aşağı idi, vitesten sallaıdım,işte orda film şeridi koptu,sonra bi an uyandım,önümdeki kamyona uyanmamla beraber 70 km hızla 1 sn içerisinde şiddetli bişekilde çarptım,kamyon ağır ağır iniyormuş yokuş aşağı olduğu için.çok kötü bi duygu.nasıl oldu anlamadım yaklaşık 300 metre gözlerim açık vaziyette uyumuşum.motorun öününe baktığımda çarpmanın şiddeti ortadaydı,zaten ilk kafam kafam aldı darbeyi ,sonra ğöğsüm ,sonra kollarım,kaskım olmasaydı kesin ölmüştüm,motor yanı üstüne düştü,koruma demiri ayaklarımı kurtardı,bir gün hastanede kaldım,şükür iç kanama kırık çıkık çatlak bulgusu çıkmadı.duaların beni koruduğunu hissettim.Allah kimsenin başına vermesin.

Geçmiş olsun dostum iyi sana bir şey olmamış, nasıl fark etmedin koca kamyonun yavaş gittiğini anlamadım

aksoy19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 mc
    arkadaşlar motorumu iş değişikliği nedeniyle satmıyorum ) ama yanımda götürmem lazım yaklaşık 1000 km lik bir yere kargo pahalı olur diye düşünüyorum çözüm önerisi olan var mı ?

Motosikleti
    mondial mc 150
    Alıntı ozankoc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun dostum iyi sana bir şey olmamış, nasıl fark etmedin koca kamyonun yavaş gittiğini anlamadım
    Allah razı olsun,ben tünelden çıkınca önüm bomboştu o an.vitestes sallayınca birden uyku sendromuna yakalanmışım ,motor aşağı doğru hızlanmış,300 metre sonrada kamyona çarptım zaten,çarpmak üzereyken uyandım ama yapacak bişey kalmamıştı,çok kötü bi duygu,siz siz olun sakın vitesten sallamayın.

beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    resul geçmiş olsun kardeşim verilmiş sadakan varmış canına birşey olmadığına sevindim aman uykulu motor kullanma birdaha şakası yok bu işin neyse ki kask varmış kafanda

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı aksoy19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motorumu iş değişikliği nedeniyle satmıyorum ) ama yanımda götürmem lazım yaklaşık 1000 km lik bir yere kargo pahalı olur diye düşünüyorum çözüm önerisi olan var mı ?
    şehir otogarına gidip otobüs firmalarını dolaş. bir iki bilet parasına istediğin yere götürürler.

Motosikleti
    znu 125
    çok geçmiş olsun arkadaşım. nasıl oldu anlamadım. çok mu uykulu ve yorgundun acaba?

ati bmw kaça mal oldu sana sorması ayıp

Motosikleti
    mondial mc 150
    [QUOTE=kerem182;2749459]çok geçmiş olsun arkadaşım. nasıl oldu anlamadım. çok mu uykulu ve yorgundun acaba?

teşekkür ederiz arkadaşlar,uykuluda değildim ama ,nasıl oldu bende anlayamadım,ama neden olduğunu biliyorum ,vitesten sallayıp arkamdaki kamp çadırı ve malzemelere yaslanmam sebebiyle oldu.saniyeler içinde uyumuşum.

Motosikleti
    @resulyekeler, kardeşim geçmiş olsun. Allah beterinden korusun. Motosiklet ne yazıkki saniyelik hataları bile affetmeyebiliyor. Çok dikkatlı olmamız lazım. Allah başka kaza bela göstermesin kardeşim.

@Kerem182, kerem kardeşim BMW bana 13.500TL gibi bi rakkama mal oldu.

Motosikleti
    mondial mc 150
    teşekkür ederim,böyle bir olay bir deha tekrar etmez inşaallah.çok kötü bi duygu.motorda ön aydınlatma kumanda kolları parçalandı,ön maşa yamuldu,depo içine çöktu,ama şükürki mevlam beni korudu iki sıyrıktan başka bişeyim çıkmadı,buna şükür.

Motosikleti
    znu 125
    13.500 çok güzel fiyat. ben iyice para biriktrmeden mc yi satmam büyük ihtimalle. Allah satmak zorunda bırakmasın. çok işime yarıyor.
    ama hala karsızım bazı onularda. eşim chopper alalım bundan sonra diyor, shadow yada dragstar. benimde aklımda belki Er6n belki transalp bilemiyorum. nerden baksan 10 11 bin lira biriktirmek gerek. daha ucuza büyük cc yok. bu fiyatlarada anca ikinci el alır. baya bi kararsızım tarz konusunda. bakalım kısmet.

Motosikleti
    Alıntı kerem182 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    13.500 çok güzel fiyat. ben iyice para biriktrmeden mc yi satmam büyük ihtimalle. Allah satmak zorunda bırakmasın. çok işime yarıyor.
    ama hala karsızım bazı onularda. eşim chopper alalım bundan sonra diyor, shadow yada dragstar. benimde aklımda belki Er6n belki transalp bilemiyorum. nerden baksan 10 11 bin lira biriktirmek gerek. daha ucuza büyük cc yok. bu fiyatlarada anca ikinci el alır. baya bi kararsızım tarz konusunda. bakalım kısmet.
    Ben kendi adıma genç yaşta (?!) chopper kullanmaya karşıyım.. Yaşlanınca neye bineceksin? MC nin kıymetini ben BMW aldıktan sonra anladım. MC tam şehir içi motoru. Bisiklet gibi her yere girip çıkmada, trafikta kullanıyorum. Trafiğin sıkıştığı yerlerde aralardan sıyrılıveriyorum. Ama bunları BMW ile yapmak ne yazıkki mümkün değil. O yüzden büyük motorun yanına eğer ki imkan varsa küçük motor şart bence. Hiç değilse bi 50lik scooter olması lazım Sağa sola gitmek için. Allah herkesin gönlüne göre versin inşallah. ER6N güzel makina. Transalp ona keza sadece 19lt deposu ile sıksık benzinliğe girmek zorunda kalındığını biliyorum. Ucuz enduro alternatifleri için Aprilia Pegaso yada Suzuki freewind 'lere bakılabilir. Yada Hyosung markasının naked modeline (GT)... Hayırlı günler herkese..
    only god can judge me

Motosikleti
    znu 125
    atilla yaşım 32 oldu. eee yeni motorda nerden baksan 3-4 seneye anca alınır belki daha uzun süre.36-37 de uygun bence chooper için daha yaşlanınca o gürültüyü kafa kaldırmaz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)