Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    Selam arkadaşlar, bugün 2001 Model BMW R1150R (integral ABS), 150cc den 1150cc ye geçiş biraz sert oldu ama şunu söylemek istiyorum. MC den için titreşim var zart var zurt var diyen arkadaşlara o kadar titreşimin fazlası BMW de de var. Bugün motoru aldıktan sonra 150km kadar yol yaptım memlekete gelene kadar.. MC de hiç uyuşmayan kollarım BMW de uyuştu. Ama MC de popom uyuşurken BMW de konforu yaşadım. Velhasıl... MC de titreşim var diyen arkadaşlara bundan sonra ağzımın haricinde başka yerimlede gülüyorum bunu belirteyim. Ayrıca MC mi de ikinci motor olarak kullanmaya devam edeceğim. Şehir içi kısa mesafelerde MC ye devam. BMW 238kg'cık. Resimler ilk fırsatta geliyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    resulyekeler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mc 150
    yakıt nasıl

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    hayırlı olsun Atilla, güle güle kullan. ilk fırsatta resimleri bekliyoruz.

Motosikleti
    Alıntı resulyekeler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakıt nasıl
    Henüz bi fikrim yok ama kanımca MC 'den biraz fazla yakıyor

---------- Post added at 13:09 ---------- Previous post was at 13:05 ----------

ilk fotolar

themask - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MCX Roadracer
    Beyler garantiden asit dökülen motor kapağını değiştireceğim de serviste belge falan istiyorlar mı,varsa neler? Teşekkürler.

Motosikleti
    Alıntı themask adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler garantiden asit dökülen motor kapağını değiştireceğim de serviste belge falan istiyorlar mı,varsa neler? Teşekkürler.
    Gerekli belgeyi yetkili servisin düzenlemesi gerekiyor.

sulokurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCX
    Alıntı themask adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    garanti belgenle gitmen yeterli bakımları serviiste yaptırdıysan sorun çıkarmazlar.

Motosikleti
    verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.bir de şunu soracağım.farlar xenon.ama aydınlatmasından memnun değilim.ayarından mıdır nedir bilmiyorum ışık doğrusal olarak yola düşmüyor.dün bi kontrol ettim,yolun karşısındaki binanın 6.katına dahi düşüyor ışık.bu durumu nasıl düzeltebilirim?

handsome3272 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MFH 2010
    Bu durumu mercek takarak düzeltebilirsin ancak merceksiz farlara xenon takmak yasaktır.Senin far taşın normal h4 lerin ışık acısına göre

tasarlanmıştır xenon lar normallerden farklıdır ışık acıları o yüzden mercek takılmalıdır.Ama yinede sen bi bu işten anlayan birine git

belki hassas far ayarı yapabilir
    Ne Mutlu Türküm Diyene

Motosikleti
    @the mask, farın arkasında far yükseklik ayarı var buradan istediğin şekilde ayarlayabilirsin fakat bende bi üstteki arkadaşın yorumuna katılıyorum. Xenon aküne zarar olduğu gibi kullanımı yasak. Muayeneye gittiğin zaman ağır kusur olarak gösteriyorlar ve muayeneden geçemiyorsun. Diyeceksin ki daha 3 sene muayene derdim yok.. aklında bulunsun diye söylüyorum. Bildiğiniz üzere benim MC'de türkiyede hiç bir MC yada MCX de olmayan aksesuarlar mevcut. Elimdede boşta 1 adet xenon olmasına rağmen hiç bir zaman aklımdan xenon taktırmayı geçirmedim bile. Hatta geçenlerde aldığım BMW R1150 R da da önceki arkadaş xenon taktırmış ilk firsatta elektirikçiye gidip orjinal haline döndüreceğim. Benim yorumum bu şekilde. Hayırlı sürüşler... Not: Xenonlar, göze güzel görünmesinden başka aydınlatmaya hiç bir olumlu yönü yok. Hatta yağışlı havalarda neredeyse yok oluyorlar.

Motosikleti
    peki mercek takma işlemini nasıl yapacağım?yani satılıyor mu herhangi bir yerde?

---------- Post added at 21:13 ---------- Previous post was at 21:08 ----------

doğru söylüyorsunuz atilla bey.zaten ben de orijinalliğin korunmasından yanayım.ne var ki bu modifiyeleri motoru aldığım arkadaş yapmış.hatta satın alma mevzusu gündeme geldikten sonra gösterge panelini bile değiştirmeyi falan düşünüyordu,müsaade etmedim.şimdi madem takılmış biz de bunu kullanıma uygun hale getirmeye çalışacağız.akşam baktım xenon devre kutusunun üstünde 23 000 volt yazıyor,aküye ne yapmaz ki dediğiniz gibi.

handsome3272 arkadaşın dediği olayı nasıl hallederim?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Şu hani minibüs'lerin arka camına yapıştırılan ince folyo gibi bir ayna var, acaba onu ön fara yapıştırsak zenon nasıl bişey gösterir. O aynayla projeksiyon cihazı yapmayı deneyenler bile var.

handsome3272 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MFH 2010
    Arkadaşım mercekleri oto elektrikcilerde bulabilirsin çıkmada bulabilirsin vw passat gibi aracların cıkma mercekler50 tl ye felan alırsın alırsında

o far camın acılacak far tasından ayırıcan ısıtıp ve bir takım kesip bicme işlemleri yapıcaksın merceği far taşına oturtabilmek için.

Bence boşu boşuna ugraşma mercekle felan motorunun orjinalligini bozma.He illa xenon u sök demiyorum sis farı yapabilirsin aydınlatma

iyi değil diye 3x1 wat power led yada 6x1 li power ledden yaparsan yada hazır bulursan çok güzel aydınlatma saglar.

Not:Oto Elektirikcide bu işten anlayan birine far ayarı yaptır eskisinden iyi olacagı kanaatindeyim.
    Ne Mutlu Türküm Diyene

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu hani minibüs'lerin arka camına yapıştırılan ince folyo gibi bir ayna var, acaba onu ön fara yapıştırsak zenon nasıl bişey gösterir. O aynayla projeksiyon cihazı yapmayı deneyenler bile var.
    O aynalı cam filmi diye de geçer. Karartma ile aynı görevi görür
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Motosikleti
    Alıntı viper17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O aynalı cam filmi diye de geçer. Karartma ile aynı görevi görür
    Yok ben aynalı cam filmi demiyorum. Böyle bişey vardı eskiden minibüslerin arka camına yapıştırırlardı.

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yok ben aynalı cam filmi demiyorum. Böyle bişey vardı eskiden minibüslerin arka camına yapıştırırlardı.
    http://desmond.imageshack.us/Himg39/...pg&res=landing
    Geri tepme yapmasın xenon
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Motosikleti
    Alıntı viper17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geri tepme yapmasın xenon
    Babama sordum o da, bi kısmını geri teper dedi. far tasını karartır heralde.

Motosikleti
    Mondıal 150 Mcx
    Arkadaşlar Mc-x in kitapçığında 90/90-18 yazıyor linkteki Mıchelın lastik bizim motorlara uyarmı ?

http://www.feyizoglu.com/90-90-18-Ar...y_46627.html#1

Birde ön lastik için Kitapçıkta 3.00-18 yazıyor yalnız linkteki 2.75 Mıchelın peki bu uyarmı sizce ?

http://www.feyizoglu.com/2-75-18-on-...y_46626.html#0
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır...!:cat:

Motosikleti
    Alıntı kkorhann34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Mc-x in kitapçığında 90/90-18 yazıyor linkteki Mıchelın lastik bizim motorlara uyarmı ?

http://www.feyizoglu.com/90-90-18-Ar...y_46627.html#1

Birde ön lastik için Kitapçıkta 3.00-18 yazıyor yalnız linkteki 2.75 Mıchelın peki bu uyarmı sizce ?

http://www.feyizoglu.com/2-75-18-on-...y_46626.html#0
    Mc-X'in arka lastiğinde 110/70-17 var onun için uymaz ama 2.75-18 öne olur pek sorun olmaz ama bence öne 80/90-18 takmak daha mantıklı. Orjinal boyutu küçültmek doğru değil.

Motosikleti
    Mondıal 150 Mcx
    Mc-X'in arka lastiğinde 110/70-17 var onun için uymaz ama 2.75-18 öne olur pek sorun olmaz ama bence öne 80/90-18 takmak daha mantıklı. Orjinal boyutu küçültmek doğru değil.
    Peki doğru söylüyorsun teşekkür ederim.
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır...!:cat:

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)