Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kkorhann34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondıal 150 Mcx
    Alıntı RiDeR_2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100kmde 2.85litre civarında benzin yakmışsınız iki kişi 160kilo karışık kullanıma güzel bir deger
    Bende diğer arkadaşların yaptığı gezilerde ne kadar yaktığını merak ediyorum...Peki sizin böyle hesaplama yaptığınız oluyormu ?
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır...!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Alıntı kkorhann34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende diğer arkadaşların yaptığı gezilerde ne kadar yaktığını merak ediyorum...Peki sizin böyle hesaplama yaptığınız oluyormu ?
    Benim motor yeni ,henüz 500kmsini bile doldurmadı, rodajda, 2kez ölçüm yaptım 100kmde 2,3-2,5litre yaktı
    Bazen artçılı bazen tek, biraz şehir içi biraz uzun yol çok karışık kullanımda aldıgım degerler bunlar
    Bikaç gün içerisinde tekrar ölçüm yapıcam onuda burdan yazarım

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    slm ..
    benim bugün lastige fitil saplanmış
    serviste fitil taktılar birde lastik içine ilaç sıktılar zar yapıyomuşş
    sizce saglıklı olurmu fitill.
    yarın yama yaptırayım diyorum

---------- Post added at 01:28 ---------- Previous post was at 01:26 ----------

civata saplanmışş..yanlış yazmışım.
    ilk defa laztigim patlıyo bu arada
    2 yıldır motor kullanıyorum

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    ümit bende scooter varken dört beş kere fitil atmıştım . basit tamir aparatı ile kendim yaptım bunu. 5 6 bin km kadar kullandım hiç sorun yaşamadım. tekerdeki patlak çok geniş değilse küçük bir vida sorun çıkarmaycaktır.

---------- Post added at 09:48 ---------- Previous post was at 09:45 ----------

Alıntı Pangea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili abilerim ve kardeşlerim bende de 150 mc var 2011 model orjinal lastikleri var değiştirmek istiyorum arka lastiği kalınlaştırmak istiyorum orjinal boyutuda olur bana link verebilecek veya marka model site önerisinde bulunabilecek varsa bi yardım etsin (ön ve arka lastik )?

ve michelin bulduğum lastikler 2.75-18 ve 100/90/18 bu lastikler bizim motosikletlere uyarmı

şimdiden cevap veren arkadaşlara teşekkürler
    arka tekeri bir boy geniş lastik ile değiştirebiliyoruz da ön teker için henuz bir değişiklik yapanı görmedim. ben michellin kullanıyorum. orjinal lastiğe göre %100 konfor ve güven farkı var.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı

@Resulyekeler, resul bu filtreyi doğru taktığına emin misin? Filtrenin motorla hiç bir bağlantısı hatta alakası kalmamış... Havayı yada neyi çekecekse nereden ve nasıl çekiyor? Ben birşey anlayamadım. Konuyu biraz açar mısın?

beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    Alıntı kkorhann34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün arkadaşla tokattan amasyaya gittik gün içinde yaklaşık 250 km yol yaptık. 100 km 3,2 falan yaktı. Ama yer yer 120 km gittim. 90 altına hiç düşmedim. Birde 97 oktan kullanıyorum oda fark ediyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:17 ----------

Alıntı ncaliker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkür ederim motoru alalı daha saatler olmuşken aklımdaki soruyu giderdiniz. dediğiniz gibi yapacağım yazı geçirelim en güzeli.
    bir özür dileyerek birşey sormak istiyorum çok yeniyim başınızı ağrıtacağım galiba. bu zincir gerdirme işini kendimiz yapabiliyomuyuz yoksa servise gidiyoruz. birde zincirin bolardığını nerden anlıyoruz. yeni kullanmaya başlayacağım için tırstım açıkcası.
    Zinciri kendin gerdirebilirsin lastikleri tutan demirin ucunda iki somunlu bir vida var onu gerdireceksin. Birde zincirini sakın yağsız bırakma yoksa ömrü çabuk biter. Sivastasın galiba yakınız dün gelmeyi planlıyordum. Pek sivası bilmediğimiz için amasyaya gittik. Tekerin düz bassın. Saygılar.
    Gittiğim yere varmak değil, motorumla yolda olmak önemli olan.

Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    Arkadaşlar MC X sibop ayarı değerleri emme ve egzos kaçtır bilen lütfen yazsın.
    Orhan KÖNİ

Motosikleti
    MONDİAL MCX 150 ROADRACER
    MONDİAL MCX 150 ALDIM. SANKİ BMW. BİR TORK VARKİ NE DİYEYİM. ÇOK GÜÇLÜ BİR MOTOR. DAHA 150 KM YAPTIM. BUNUN DEPO KILIFI VARMI BİLEN VARSA CEVAP VERSİN.

Motosikleti
    HONDA PCX
    Depo kılıfı bende aradım bulamadım. Yaptırmak lazım.
    Orhan KÖNİ

Motosikleti
    DEPO KILIFINI TERZİYEMİ YAPTIRACAZ. BİLEN VARMI KİMLER YAPIYOR..

Motosikleti
    yamaha mt 25
    Alıntı themask adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli açıklamalarınız için teşekkür ederim arkadaşlar.
    Bir sorum daha var,bu aküden gelen bir hortum var,sanırım fazla asidi dışarıya atmak için.O hortumdan gelen asit Motor bloğunun üzerine dökülmüş ve malzemeyi aşındırmış.Bunu boyayla kapatabilir miyiz? Ne önerirsiniz?

http://b1205.hizliresim.com/x/v/6xzt7.jpg
    Sanırım bu problem tüm mcx kullanıcıların (sıfır alanların) ortak problemi. 1 hafta önce aldığım mcx inde aynı problemi verdi. hatta cikle ile uğraşırken yukardan bir damlada benim elime damladı ve damladığı yeri anında deldi. Herkesin dikkatli olmasını istiyorum (yanılmıyorsam sülfürik asit var) yarın servise götüreceğim bakalım. parçayı garantiden değiştirmeye çalışacağım.

resulyekeler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mc 150
    Alıntı atiturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://c1206.hizliresim.com/y/4/7gmnq.jpg

@Resulyekeler, resul bu filtreyi doğru taktığına emin misin? Filtrenin motorla hiç bir bağlantısı hatta alakası kalmamış... Havayı yada neyi çekecekse nereden ve nasıl çekiyor? Ben birşey anlayamadım. Konuyu biraz açar mısın?
    motor ordan hava emmiyorki,ordan yanmamış yakıtı hava filitresine gönderiyor ordan tekrar karbüratöre giriyor tekrar yanıyor,ben orasını iptal ettim bana lazım değil,oraya da filitreyi taktım,şimdi bülbül sesi gibi ses çıkaRIYOR.performans arttı.

---------- Post added at 21:46 ---------- Previous post was at 21:42 ----------

Alıntı themask adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli açıklamalarınız için teşekkür ederim arkadaşlar.
    Bir sorum daha var,bu aküden gelen bir hortum var,sanırım fazla asidi dışarıya atmak için.O hortumdan gelen asit Motor bloğunun üzerine dökülmüş ve malzemeyi aşındırmış.Bunu boyayla kapatabilir miyiz? Ne önerirsiniz?

http://b1205.hizliresim.com/x/v/6xzt7.jpg
    HEMEN GARANTİDEN DEĞİŞTİR.BEN DEĞİŞTİRDİM,EĞER BAYİ MIRIN KIRIN EDERSE FABRİKAYI ARA SERVİS AKÜNÜ SUYUNU FAZLA DOLDURMUŞ MOTORUMUN KAAĞI MAHVOLDU ,GARANTİDEN DEĞİŞTİRİLMESİNİ İSTİYORUM DE,ONLAR BAYİYİ ARARLAR.

---------- Post added at 21:48 ---------- Previous post was at 21:46 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=9njDN...eature=related BU ARADA TÜRKİYEYE YENİ BİR ARKADAŞ GİRMİŞ BULUNUYOR,HAYIRLI OLSUN.

---------- Post added at 21:53 ---------- Previous post was at 21:48 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=9njDN...eature=related BU ARADA TÜRKİYEYE YENİ BİR ARKADAŞ GİRMİŞ BULUNUYOR,HAYIRLI OLSUN.

Motosikleti
    yamaha mt 25
    Alıntı beyazit60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün arkadaşla tokattan amasyaya gittik gün içinde yaklaşık 250 km yol yaptık. 100 km 3,2 falan yaktı. Ama yer yer 120 km gittim. 90 altına hiç düşmedim. Birde 97 oktan kullanıyorum oda fark ediyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:17 ----------

Zinciri kendin gerdirebilirsin lastikleri tutan demirin ucunda iki somunlu bir vida var onu gerdireceksin. Birde zincirini sakın yağsız bırakma yoksa ömrü çabuk biter. Sivastasın galiba yakınız dün gelmeyi planlıyordum. Pek sivası bilmediğimiz için amasyaya gittik. Tekerin düz bassın. Saygılar.
    Her zaman beklerim kardeş biraz daha motoruma alışayım bende o taraflara geleceğim inşaallah

Motosikleti
    HONDA PCX
    Alıntı KARA DEMİR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DEPO KILIFINI TERZİYEMİ YAPTIRACAZ. BİLEN VARMI KİMLER YAPIYOR..
    Depo kılıfını oto döşemecisine yaptıracaksınız.
    Orhan KÖNİ

Motosikleti
    Sanırım bu problem tüm mcx kullanıcıların (sıfır alanların) ortak problemi. 1 hafta önce aldığım mcx inde aynı problemi verdi. hatta cikle ile uğraşırken yukardan bir damlada benim elime damladı ve damladığı yeri anında deldi. Herkesin dikkatli olmasını istiyorum (yanılmıyorsam sülfürik asit var) yarın servise götüreceğim bakalım. parçayı garantiden değiştirmeye çalışacağım.

JELLİ AKÜ TAKTIRIN KURTULUN. YOKSA MOTORU DELERSİNİZ HA. 40 TL..

Motosikleti
    yamaha mt 25
    Alıntı KARA DEMİR adlı üyeden alıntı Mesajı göster

JELLİ AKÜ TAKTIRIN KURTULUN. YOKSA MOTORU DELERSİNİZ HA. 40 TL..
    jelli akü dediğiniz nedir acaba ne farkı var ilk defa duyuyorumda ömrü performansı falan aynımıdır?

msl10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MC-X
    Arkadaşlar,ben motoru ilk aldığımda akü suyunun fazlasını dışara atan hortumun akü bağlantısına cırt dediğimiz küçük plastik kelepçe ile sıkarak tutturdum,ayrıca fabrikadan gelen hortum kısa ben onun uzunuyla değiştirdim ucunu ise motora temas etmeden direk yere bakacak şekilde yerleştirdim.Bu yüzden hiç sıkıntı yaşamadım.Tavsiye edrim.

Motosikleti
    yamaha mt 25
    Alıntı msl10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,ben motoru ilk aldığımda akü suyunun fazlasını dışara atan hortumun akü bağlantısına cırt dediğimiz küçük plastik kelepçe ile sıkarak tutturdum,ayrıca fabrikadan gelen hortum kısa ben onun uzunuyla değiştirdim ucunu ise motora temas etmeden direk yere bakacak şekilde yerleştirdim.Bu yüzden hiç sıkıntı yaşamadım.Tavsiye edrim.
    bugun servise gittim zincir kapaginin erozyonu yuzunden degismesini ve hortumun uzatilmasini istedim. usta fabrikayi aradi ve sifir kapak istedi tamam dediler pzartesi gonderecekler. yalniz sasirdigim nokta akunun yerine jelli aku istedi onunda degismesi gerek dedi onada tamam dediler .valla mondiali giderek sevmeye basladim.

Motosikleti
    jelli akü dediğiniz nedir acaba ne farkı var ilk defa duyuyorumda ömrü performansı falan aynımıdır?
    JELLİ AKÜ DÜĞERİNDEN DAHA İYİ. MUTLAKA ALINIZ.

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Evet arkadaşlar var mı son zamanlarda motoruyla geziye çıkan, yeni şeyler uygulayan , yakıtını ölçen , sorun yaşayan?
    Başlıgımız boynu bükük kalmasın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)