Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial 150 mc
    ben motoru 2.el aldıydım 2500deyken aldım
    çocuk 2000 bakımını yaptırmış şu an 3333 kmdeyim titremeye başladı motorum.Oldumu sizde de gidip titreşimi kesiyorlarmı yoksa 4000 bakımımı bekleyecem.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    resulyekeler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mc 150
    [QUOTE=atiturhan;2639408]Daha önce yapılmıştı ama bende paylaşayım istedim...

http://<a href="http://imageshack.us...geShack.us</a>[COLOR="Silver"]

---------- Post added at 11:06 ---------- Previous post was at 10:41 ----------
    Uzun lafın kısası satın aldığım krank filtresini buraya taktım. değişik bir ses elde ettim ve sanki motor biraz daha bi ataklık kazandı sanki bi rahatlama oldu gibi geldi bana. Ama henüz son hız gibi değerleri ölçme imkanım olmadı. Diyeceğim şu ki motorundan sportiv bi ses bekleyen arkadaşlar bu resimde görülen yerdeki siyah kauçuk boruyu yerinden çıkartıp motorunu bi çalıştırsın eğer sesi hoşunuza giderse benim yaptiğim gibi bi filtre alıp takabilirsiniz. Filtresi 7,5TL ye aldım.Uygulanışı çok kolay kelepçeye bile gerek birakmıyor sıkı sıkıya oturuyor. Ama bu tarz koton filtrelerin kullanıma başlamadan önce hafifce yağlanması gerektiğini hatırlatırım. İnce toz partiküllerini tutabilmesi açısından.

http://<a href="http://imageshack.us...geShack.us</a>

---------- Post added at 11:08 ---------- Previous post was at 11:06 ----------

http://<a href="http://imageshack.us...geShack.us</a>

---------- Post added at 11:19 ---------- Previous post was at 11:08 ----------

evet kullandım. Ara hızlanmaları kesinlikle MC ile kıyas kabul edemez. MC resmen uzayıp gidiyor. Son hıza gelindiğinde Destro yakalıyor. Denge (genis lastik) ve frenleri(ön arka disk frenler) Destronun çok daha iyi. Hele ki Destronun sesi mükemmel. Ama tekrar söylüyorum 250cc çiftsilindirli bir makina gibi değil. Ucuz ikince el bulunursa takazla falan alınabilir yinede...

---------- Post added at 11:22 ---------- Previous post was at 11:19 ----------

çıkardığın hortumu ne yaptın.

beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    atiturhan çok sağol dostum sipariş ettim hemen filtre hortumunu çıkardım ses gayet dolgun geliyor hoşuma gitti buranın bazı esnafı çok şrfsiz sabah pazarlık yaptım abi vallaha bize gelişi 15 tl diyor 30 tl den aşağı veremem dedi tamam kalsın dedim iyiki almamışım krank filtresiymiş yani motorsiklet için özel hava filtresi falan değilmiş

Motosikleti
    lifan kp 150
    Alıntı kadir_6660 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben motoru 2.el aldıydım 2500deyken aldım
    çocuk 2000 bakımını yaptırmış şu an 3333 kmdeyim titremeye başladı motorum.Oldumu sizde de gidip titreşimi kesiyorlarmı yoksa 4000 bakımımı bekleyecem.
    geçmiş olsun mc bir zaman benide hayal kırıklıgına ugrattı ben de 2. el almıştım 2000 tl ye 1900 km lerde idi ilk aldıgım zamanlar dedim mondiale helal olsun osesi torku insanı cezbediyordu ilerleyen km lerde 4bin ile 5 bin arsaı titremeler başladı sevislere götürdüm fıs hepsi ezberci hadi ona razı olduk başladı egzantirk zincirinden ses gelmeye ne yatırdımsa onuda kesemediler

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Benim mc 8500 km yi geçti ama 0 km almıştım ve o zaman nasılsa şimdide aynı titreşim. Yani hiçbir problem yok.
    Acaba sizinki psikolojik olabilr mi ? Çünkü bende bazen eskisi gibi gitmiyor bu motor diyorum ama kardeşimin motoruyla deniyoruz hiçbir sorun yokmuş. Bana öyle gelmiş

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:05 ----------

Park lambasını 4 lü led ile degiştirdim çok kuvvetli oldu özellikle akşam üstü çok güzel görünüyor. Resimde fotograftan dolayı ışık dağılmış fakat normalde tek nokta şeklinde çok tatlı yanaıyor. Bunu baglayabilmek için duy yuvasınında degismesi gerekiyo arkadaslar. Led olmayan beyaz ampullerden alırsanız direkt takabiliyorsunuz fakat çok zayıf yanıyor aklınızda olsun.

8500 kmdeyim ama hiç modifiye yapmadım sadece arka amortisörler fotodakinden resimdekinden farklı olarak; ybr amortisörü.

Motosikleti
    150KN
    güzel motor
    [COLOR="#008080"]http://www.polisozelharekat.com/[/COLOR]

Motosikleti
    mondial 150 mc
    Alıntı isak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun mc bir zaman benide hayal kırıklıgına ugrattı ben de 2. el almıştım 2000 tl ye 1900 km lerde idi ilk aldıgım zamanlar dedim mondiale helal olsun osesi torku insanı cezbediyordu ilerleyen km lerde 4bin ile 5 bin arsaı titremeler başladı sevislere götürdüm fıs hepsi ezberci hadi ona razı olduk başladı egzantirk zincirinden ses gelmeye ne yatırdımsa onuda kesemediler
    halen ses geliyormu ????

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:18 ----------

[QUOTE=s.e.c;2642841]Benim mc 8500 km yi geçti ama 0 km almıştım ve o zaman nasılsa şimdide aynı titreşim. Yani hiçbir problem yok.
    Acaba sizinki psikolojik olabilr mi ? Çünkü bende bazen eskisi gibi gitmiyor bu motor diyorum ama kardeşimin motoruyla deniyoruz hiçbir sorun yokmuş. Bana öyle gelmiş[COLOR="Silver"]

yok usta psikolojik değil...Bildiğimiz titremeye başladı gidip baktıracam kessinler tabi titremeyi.
    Elim titriyor,aynalar titriyor.Bir kaç motorcu arkadaş da sürdü de onlar da dediler yani psikolojik değil..

Motosikleti
    Honda XL 200< Mondial 150 MC RoadRacer
    Alıntı kkorhann34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben seni gördüm büyük bi ihtimal çünkü bi turuncu Mc yle 2 kişi tam karşıya koydu motoru hatta motoru koyduktan 10 15 metre ilerledikten sonra arkasına dönüp benim motora baktı üstündede yanlış hatırlamıosam siyah beyaz bi motorcu montu vardı...?
    evet o bendim forumdaki konuşmalarda orda olduğunu okumuştum belki seni görürüm diye biraz baktım o tarafa doğru

---------- Post added at 10:35 ---------- Previous post was at 10:30 ----------

cumartesi günü bahçelievler - tuzla - gebze yaptım
    pazar günü sadece tuzlaya gidip geldim toplamda 350 km yol mc ile ilk defa bu kadar uzun
    cinlimi bir kez daha sevdim
    [B][COLOR="Red"]Roadracer 150 MC[/COLOR][/B]

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    mehmet cumartesi hava güzel olursa eyüp burgere uğrayalım mı. ya da kariye yapalım.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

Motosikleti
    Mondıal 150 Mcx
    Alıntı ortadadogulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mehmet cumartesi hava güzel olursa eyüp burgere uğrayalım mı. ya da kariye yapalım.
    Her zaman beklerim elimden geldiğince sizleri misafir etmek isterim..
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır...!:cat:

Motosikleti
    Alıntı ortadadogulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ömer abi cumartesi 3 de işim bitiyor
    uyarsa gidelim abi
    brein_box +1

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    @ resulyekeler çıkardığım hortumu kenara koydum,duruyor.

Motosikleti
    Sym joymax250i
    turhan abi senin arka çantalar tex marka mı şu 130 tl satılandan? birde depo üstü çantan mıknatıslı mı abi

Motosikleti
    mondial 150 mc
    benim motora conta mı ne yanmış yağ birikintisi vardı gittim mondial bayisine conta yanmış dedi tamam dedi.Ne yapacaz.Bugün sipariş verecem yarın gelir dedi garanti belgesini getir halledelim dedi.Dedim abi garanti karşılıyor mu dedim yarın gel de bakarız dedi.Kullanıcı hatası olma gibi bi ihtimal varmı abiler.Ve ya nasıl oldu bu

resulyekeler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mc 150
    GEBZEYE TARAF GELEN OLURSA ,TANIŞMAK İSTERİM,

Motosikleti
    resul abi istanbuldakiler toplansa keske senin oralara gelsek motorlarla bi pazar günü ne kadar hayırsız varsa mc almış :D toplanamadık bi türlü..

Motosikleti
    Sym joymax250i
    Alıntı kadir_6660 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motora conta mı ne yanmış yağ birikintisi vardı gittim mondial bayisine conta yanmış dedi tamam dedi.Ne yapacaz.Bugün sipariş verecem yarın gelir dedi garanti belgesini getir halledelim dedi.Dedim abi garanti karşılıyor mu dedim yarın gel de bakarız dedi.Kullanıcı hatası olma gibi bi ihtimal varmı abiler.Ve ya nasıl oldu bu
    büyük ihtimal garanti kapsamına girer sonuçta conta senin hatan yüzünden yanmaz heralde kadir sen motoru yurt bisikletten mi aldın

Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    Arkadaşlar, mc ve mc x kullananlar olarak Bostancı-Pendik sahilyolunda buluşma tertipleyelim. Fikirlerinizi bekliyorum.
    Orhan KÖNİ

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Kadir zaten mc lerin en büyük sorunu fabrika montajından kaynaklanan terleme olayı. Yani conta yanmasa bile genelde mc ler terleme yapıyor. Kesinlikle garantiden hallediyorlar, sakın para verme aklında olsun

Motosikleti
    lifan kp 150
    sattım
    ben yakıt olayını çözmüştüm ama o titremler ve içerden gelen mekanik sesler beni sinir etti çalışmasın da yürürde bir sorun yoktu sattım hala gözüm kalıyor mclerde
    arka dsk iyi mi firenleme nasıl
    uydura bilirseni yakıt olayını 150 cc scoter karbiratörü takın 90 geçmezsen yakıt 2.5 civarlarına iniyor ben ilik denememde 2lt altına inmişti sonralarıda 2.5 civarı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)