Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    shooteronur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tekrar mcx ile döndük hayata
    merbaha arkadaşlar bende bişe sorayım :D mc-x e tvs nin dijital göstegesi takılabilirmi? uygulayan olmuşmudur?
    motorumu satıp benzin alıcam. %68 vergimi olur ya

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    sessiz ve uykuda olan mc150 kullanıcıları, uyanın artık bahar geliyor.

yarın inşallah gaz yağı ile zinciri temizlemeyi düşünüyorum. zincir yağım yok. siz hangi markayı kullanıyorsunuz?

Motosikleti
    Alıntı kerem182 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sessiz ve uykuda olan mc150 kullanıcıları, uyanın artık bahar geliyor.

yarın inşallah gaz yağı ile zinciri temizlemeyi düşünüyorum. zincir yağım yok. siz hangi markayı kullanıyorsunuz?
    valla marka bilmiyorumda sprey şeklinde bi yag var motorcumdan aldım 12 tl ye. :D

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı atiturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ledlerle heleki adı üstünde sis farı uygulamak aydınlatmayı arttırmaz. Sadece görünürlüğü arttırır o kadar. Üzerindeki ampül 5 watt büyüğü ile değiştirilebilir fakat daha fazlasını kaldırmaz. Bizzat servisle görüştüm. Elimde 10bin K boşta xenon olmasına rağmen motoruma uygulamıyorum. farın kafasını biraz yukarı kaldırın ve devam edin farın arkasında ayar düğmesi var.
    abi 3x1 power led spotlardan 4 tanesini motora bağladım. 10 metreye kadar önüm gündüz gibi. önündeki mercekler geniş açılı olmasa daha ileriyi de aydınlatır. 2si 30 2si 60 derece olsa uzun kısa bile olur.

Motosikleti
    bundan şikayet edenler sizi motordan caydırmasın
    4 ay önce aldığım mc-x im çok feci benzin yakmaya başlamıştı ve sıcakta olsa durduğumda stop ediyordu alacak olanlar veya almış olan arkadaşlara not olsun sibob ayarı ile düzeliyor hem yakıt hem de çalışması. sadece marş ile çalışıyor hiç gaz vermeden (sabahları soğukta dahil) , ve de yakıtı %35-40 düştü. yani bu çok basit bi olay 15 dk sürmez ayarı iyi bi ustanın elinde...

Motosikleti
    MC 150
    Yardımlar için cok teşekkür ederim galiba power led spotlardan takmayı düşünüyorum.Nasıl vede nereden bulabilirim
    Artık bir etkinlik yapılsa daha iyi bence tanışmış oluruz herkese selam ederim
    Dört teker bedenimi iki teker ruhumu taşır :cat:

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı umutfdn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yardımlar için cok teşekkür ederim galiba power led spotlardan takmayı düşünüyorum.Nasıl vede nereden bulabilirim
    Artık bir etkinlik yapılsa daha iyi bence tanışmış oluruz herkese selam ederim
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisv...75718837/detay

şu malzemenin 12 volt ile çalışanı var. her türlü elektrik toptancılarından bulabilirsiniz. parklardan paralel çekip (+, + ile -, - ile) araya da + kablosunu anahtarın bir ucuna bağladıktan sonra diğer uçtan + yolunu devam ederseniz işiniz biter. koruma demirine 2 kelepçe ile sabitlersiniz. toplam masraf adet başı 6.5 tl. beyaz renk de olur gün ışığı da.

Motosikleti
    znu 125
    evet bende power led uygulaması yapmayı düşünüyorum. maxi97 arkadaşımın gösterdiği ürün son derece kullanışlı ve pratik. bunların lenslerini de değişiyor galiba.20 derecelik lenslerle daha uzak mesaffeye ışığı yoğunlaştırmak mümkün. ben ledleri tek tek alıp6 sağa 6 sola yapmayı düşünmüştüm ama galiba bu yöntem daha pratik.

öyle yada böyle illaki bişey yapmak gerek, aydınlatma gerçekten yetersiz bizim mc150 lerde.
    ilk yapan arkadaş resimlerle anlatırsa yapacak arkadaşlarada yol göstermiş olur.

Motosikleti
    mondial 150 mc
    bende motoru ikinci el aldım ne kadar yaktığını pek hesaplamadım daha benim motordada çalışmama problemi var yani iyice ısınması lazımki stop etmesin sibob ayarı kaç km de gerekiyor benim daha 4 bin yeni oldu ?

Alıntı shooteronur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bundan şikayet edenler sizi motordan caydırmasın
    4 ay önce aldığım mc-x im çok feci benzin yakmaya başlamıştı ve sıcakta olsa durduğumda stop ediyordu alacak olanlar veya almış olan arkadaşlara not olsun sibob ayarı ile düzeliyor hem yakıt hem de çalışması. sadece marş ile çalışıyor hiç gaz vermeden (sabahları soğukta dahil) , ve de yakıtı %35-40 düştü. yani bu çok basit bi olay 15 dk sürmez ayarı iyi bi ustanın elinde...

---------- Post added at 22:14 ---------- Previous post was at 22:12 ----------

arkadaşlar kocaelinden kimse var mı ? yada buralara yakın bir yerde gezi gibi organizasyon düzenlemek isteyen haftasonları bişeyler yapılabilir havalarda ısındı artık

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    merhaba arkadaslar izmite gittim hafta sonu mc 4.415 lt yakıt yaktı 120 km de normalmidir canım sıkıldı bukadar yakmasna ortalama durmadan 100 km hızla gittim 100 km boyunca

---------- Post added at 15:43 ---------- Previous post was at 15:38 ----------

selamlar mehmet, geçen gün forumda gördüm gençleri, belgrada gitmişler nasıl heveslendim izde bir gezi ayarlasak bu aralar nişalımla birlikte bekliyoruz havalar düzelsede bol bol gezsek diye[COLOR="Silver"]

bende bekliyorum nisanlımla =) ırtıbatı ılerlete biliriz

Motosikleti
    znu 125
    yahu ben anlamıyorum. siz nasıl yapıyorsunuz bu motorla 100 km pazar günü kadıköyden çıkıp istinyeye kadar bir tur attık geldik. nişanlımla.
    ben 98 kilo,nişanlım52. toplamda 150 kiloyuz. topcasede dolu buna rağmen ben köprüden geçerken savruldum sürekli. sanki ön teker 8 çiziyor gibi.40 km yi geçemedim. köprüye çıkan yolda ve köprünün anadolu yakası çıkışında bastım bastım ama 60km den sonra motor kendini kaybediyor. arka başka ön başka gidiyor. kesinlikle hiç güven vermiyor bana. üzerindeki lastikler orjinalinde üzerinde olan CST marka lastikler. acaba ondan mı? son derece tehlikeli ve güvensiz.
    ben dönüş yolunda köprü üzerindeyken kasılmış bir şekilkde yolda kalmaya çalışıyordum ki yanımdan bi motorlu geçti, sanırım transalp falandı, adam ayağa kalkmışbir şekilde köprüyü geçti.
    uyuz oldum.
    ayrıca cbf150 ler bile benden hızlı bir şekilde beni solllayarak geçti yanımdan. bu kadar savrulmada benim biraz iri oluşum mu yoksa lastiklerin aşırı kötü oluşumu etken anlamadım.

Mehmet İzmit yolunda tek miydi artçında varmıydı. biraaz fazla sanki yakmış. bende ilk fırsatta adapazarı yapmayı düşünüyorum. havalar azıcı kdaha düzelsin ve lastikleri bi değiştirebilsem

gokseltoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    savrulma sorunu motor rüzgarı kesmediğinden dolayı biraz var fakat sürüşe engel de değil bu bence. lastikler kuru zeminde yeterli gibi, belki hava basınçlarında sıkıntı vardır.

bu arada bu birkaç gündür motorumu iyice sınırlarda kullanmaya başladım. düzde 120'yi, hafif rampa aşağı 130'u görüyor. en son yakıt ölçümüm de 4.47'den aldığım 30 liralık benzinle süratli kullanımda 228 km.

Motosikleti
    znu 125
    gökselcim hava basıncını ön 29 arka 30 yapıyorum. çok özeniyorum size nasıl 120lerden 130lrdan bahsediyorsunuz
    bende bi sorun vardır belkide yaş 30u geçince daha mı tedirgin oluyor acaba insan.

gokseltoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    forum ölmüş, hemen canlandırmak lazım

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:32 ----------

kerem abi doğru, kesinlikle haklısın, tedbiri elden bırakmamakta fayda var. ben de asfaltla tanışmış biri olarak tedbirli davranmaya çalışıyorum ama bazen öyle yollar çıkıyor ki karşıma, basmadan duramıyorum bizim grupta 2 tvs apache, 1 cbf ve 1 cbr125 var. mc 150'nin onlardan hiçbir şekilde aşağı kalır yanı yok diyebilirim. tabii ki sürüş zevki ve yol tutuşu olarak bir cbr 125 kadar olacağını sanmıyorum (rüzgarı kesen karenajlardan dolayı) ama kesinlikle ezdirmiyor da kendini. kalkışta cbf, ybr, tvs apache ve hatta cbr 125'e dahi kafa tutabilirsiniz. şüpheniz olmasın denenmiştir son hızda da benim gördüğüm kadarıyla benim 130 yaptığım yerde, tvs 135, cbr 145 falan yapıyor.

Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    Alıntı gokseltoprak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    savrulma sorunu motor rüzgarı kesmediğinden dolayı biraz var fakat sürüşe engel de değil bu bence. lastikler kuru zeminde yeterli gibi, belki hava basınçlarında sıkıntı vardır.

bu arada bu birkaç gündür motorumu iyice sınırlarda kullanmaya başladım. düzde 120'yi, hafif rampa aşağı 130'u görüyor. en son yakıt ölçümüm de 4.47'den aldığım 30 liralık benzinle süratli kullanımda 228 km.
    100 km.de 2.94 Lt. yakmışsınız.
    Orhan KÖNİ

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    Alıntı gokseltoprak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    forum ölmüş, hemen canlandırmak lazım

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:32 ----------

[/COLOR]kerem abi doğru, kesinlikle haklısın, tedbiri elden bırakmamakta fayda var. ben de asfaltla tanışmış biri olarak tedbirli davranmaya çalışıyorum ama bazen öyle yollar çıkıyor ki karşıma, basmadan duramıyorum bizim grupta 2 tvs apache, 1 cbf ve 1 cbr125 var. mc 150'nin onlardan hiçbir şekilde aşağı kalır yanı yok diyebilirim. tabii ki sürüş zevki ve yol tutuşu olarak bir cbr 125 kadar olacağını sanmıyorum (rüzgarı kesen karenajlardan dolayı) ama kesinlikle ezdirmiyor da kendini. kalkışta cbf, ybr, tvs apache ve hatta cbr 125'e dahi kafa tutabilirsiniz. şüpheniz olmasın denenmiştir son hızda da benim gördüğüm kadarıyla benim 130 yaptığım yerde, tvs 135, cbr 145 falan yapıyor.
    kanka fotolar süper ayrıca söylediklerine katılıyorum.
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Alıntı kerem182 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu ben anlamıyorum. siz nasıl yapıyorsunuz bu motorla 100 km pazar günü kadıköyden çıkıp istinyeye kadar bir tur attık geldik. nişanlımla.
    ben 98 kilo,nişanlım52. toplamda 150 kiloyuz. topcasede dolu buna rağmen ben köprüden geçerken savruldum sürekli. sanki ön teker 8 çiziyor gibi.40 km yi geçemedim. köprüye çıkan yolda ve köprünün anadolu yakası çıkışında bastım bastım ama 60km den sonra motor kendini kaybediyor. arka başka ön başka gidiyor. kesinlikle hiç güven vermiyor bana. üzerindeki lastikler orjinalinde üzerinde olan CST marka lastikler. acaba ondan mı? son derece tehlikeli ve güvensiz.
    ben dönüş yolunda köprü üzerindeyken kasılmış bir şekilkde yolda kalmaya çalışıyordum ki yanımdan bi motorlu geçti, sanırım transalp falandı, adam ayağa kalkmışbir şekilde köprüyü geçti.
    uyuz oldum.
    ayrıca cbf150 ler bile benden hızlı bir şekilde beni solllayarak geçti yanımdan. bu kadar savrulmada benim biraz iri oluşum mu yoksa lastiklerin aşırı kötü oluşumu etken anlamadım.

Mehmet İzmit yolunda tek miydi artçında varmıydı. biraaz fazla sanki yakmış. bende ilk fırsatta adapazarı yapmayı düşünüyorum. havalar azıcı kdaha düzelsin ve lastikleri bi değiştirebilsem
    artçılıydım evet 80 kg ben 50 kg nişanlım 52 lt topcase ful dolu ve tam dolu depo ile toplamda ortlama 200 kg extra yuk . 100 110 km hızla katlettık yolu =) birdaha bu taraflara gelirsen gelmeden haberleselim tarabyadayım bende istinyeye 5 dk =)

Motosikleti
    znu 125
    siteden koray arkadaşımız güzel bir gei yapmış, resimlere bakarken nişanlım ''aaa osmanın evi'' diye heyecanla bi tepki verdi. ben tv izlemediğim için fazla bilmiyorum ama bir dizi çekiliyormuş bu evde. kısmet olursa hafta sonu bu yöne doğru bir gezi yapmayı planlıyorum. cumartesi yada pazar.
    link burda arkadaşlar,

http://www.motosiklet.net/forum/etki...oy-gezisi.html

mesajla sordum nereler oralar diye , ''beykoz un üstünden poyrazköye devam ediyorsun .. anadolu fenerinin yanında..'' dedi saolsun. gidip bulucaz kısmet olursa

Motosikleti
    mondial 150 mc
    hah şöyle ya forum canlansın abiler bende motorla düz yolda 120 yi çok rahat görüyorum yokuş aşağı 125 i gördüm ama daha da gitmiyor napmam gerek dahada açılması içinn

Motosikleti
    znu 125
    kadir selamlar, lastiklerin orjinal mi yoksa değiştirdin mi?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)