Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial 150 mc
    artık benimde bir sevgilimm var aldım abilerim motorumu 10 numara kerata

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 150 MC
    Alıntı kadir_6660 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    artık benimde bir sevgilimm var aldım abilerim motorumu 10 numara kerata
    Allah kaza bela vermesin. güle güle kullanmayı nasip etsin
    "[B]Sarı[/B]"ya tutkumuz,yüreğimizde büyüttüğümüz "[B]Lacivert[/B]" sevdadandır.

Motosikleti
    mondial 150 mc
    Allah razı olsun abi cümlemizden

rafaeldel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MC 150
    Değerli arkadaşlar
    mc 150 motorsikletimi aldım ve yola çıktım akdeniz - içanadolu-güneydoğu 7000 km yol gezdim. Titreşim yok , tek şikayetim motordan turboya giden bir lastik hortum vardı sürekli onu patlatıyordu. turboyu iptal ettim boruyu körledim o sorunuda öyle hallettim.. yaz gelmesini sabırsızlıkla bekliyorum .

Motosikleti
    mondial 150 mc
    Alıntı rafaeldel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşlar
    mc 150 motorsikletimi aldım ve yola çıktım akdeniz - içanadolu-güneydoğu 7000 km yol gezdim. Titreşim yok , tek şikayetim motordan turboya giden bir lastik hortum vardı sürekli onu patlatıyordu. turboyu iptal ettim boruyu körledim o sorunuda öyle hallettim.. yaz gelmesini sabırsızlıkla bekliyorum .
    turbo derken bu tip motorlarda turbo var mı ? hızlanmasını mı sağlıyor ?

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    hocam turbo olayını anlayamadım ama tahminim o hortum silindirin üst taraflarından çıkıp deponun alt taraflarına bir yere giden ve parmak kalınlığında siyah bir hortum deme ? eğer aynı hortumdan bahsediyorsak yazın servise gittiğimde usta geldi benim motordaki o hortuma baktı ben noldu falan derken içerideki mc yi gösterdi ve 2 oldu bu hortumu patlatıyor dedi ama bende hiç öyle bir sorun olmadı

Motosikleti
    2010 GT250R
    slm arkadaşlar forumda bi süredir yazamıyorum bi ara gv veya gt arama sevdasına girmiştim ama bütçe uygun olmadığı için mc 150 ye karar verdim..sahibinden.com da attiturhan kardeşin ilanını gördüm galiba, yanlış görmediysem büyük ihtimal senin motorun bende izmir dikilide oturuyorm ama öğrencilik sebebiyle antepteyim eğer motor sizinse pm atayım görüşelim..
    -Daha kaç kez ıskalayacağız hayatı olric?
    -Oklarımız bitene kadar efendimiz.

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    150 mc ve mcxler 100 km de kaç litre yakıt tüketiyor ?

Motosikleti
    2010 GT250R
    forumdan okduğum kadarıyla sakin kullanımda en düşük 3lt+-200ml, en fazla da 4lt yaktıranı gördüm

Motosikleti
    birgün yeteri kadar iyi giyinmemişim hazırlıksız yakalandım soğuktan donmamak için ortalama 65 km hızla 5. viteste 30 km gittim ve ortalama yakıt tüketimim 100 km de 2.5 litreye kadar düştü ama nornalde 80-90km hızla gittiğimde 3 litre civarı yakıyor

Motosikleti
    Honda XL 200< Mondial 150 MC RoadRacer
    turbo değil o zannedersem
    katalizör borusu motorun ön tarafında bende 2 kere patladı patlayınnca motor su motoru gibi çalışıyor o kadar rahatsız edici bi şekilde bağırıyorki bütün herkes yol veriyor
    en sonunda sanayiye gidip sadece boru işiyle uğraşan yyerler var onlardan boru kestirdim sorunum hal oldu öneririm

onu iptal ettirdiğinizde motor fazla yakıyormuş serviste öyle dediler iptal edenler bilsinler ;)
    [B][COLOR="Red"]Roadracer 150 MC[/COLOR][/B]

Motosikleti
    2010 GT250R
    yine yanlış bilmiyorsam o hortum geri dönüş hortumu olabilir, bahsettiğiniz hortumun yerini tam bilmiyorum ama büyük ihtimal öyle..

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    arkadaşlar michelin marka lastik almaya karar verdim, istanbul buz motordan fiyat aldım. montaj hariç 2,75-18 ön 90/90-18 arka olmak üzere 180 tl fiyat verdiler.

daha uygun alabileceğim bir yer var mı bildiğiniz?

sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Daha uygununu bulamazsın gayet iyi fiyat.
    Akilzsizlar hirsizlarin en zararlilaridir: Zamaninizi ve nesenizi çalarlar.

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    fuarda sanırım 160 lira fiyat almıştım ama kartını bulamadım. yanlış mı hatırlıyorum acaba

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    Alıntı marvel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar forumda bi süredir yazamıyorum bi ara gv veya gt arama sevdasına girmiştim ama bütçe uygun olmadığı için mc 150 ye karar verdim..sahibinden.com da attiturhan kardeşin ilanını gördüm galiba, yanlış görmediysem büyük ihtimal senin motorun bende izmir dikilide oturuyorm ama öğrencilik sebebiyle antepteyim eğer motor sizinse pm atayım görüşelim..
    Dogrudur arkadaşım benim ilanım var sahibinden.com sitesinde. Hacım büyütmek için satmak istiyorum.

---------- Post added at 17:29 ---------- Previous post was at 17:23 ----------

Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birgün yeteri kadar iyi giyinmemişim hazırlıksız yakalandım soğuktan donmamak için ortalama 65 km hızla 5. viteste 30 km gittim ve ortalama yakıt tüketimim 100 km de 2.5 litreye kadar düştü ama nornalde 80-90km hızla gittiğimde 3 litre civarı yakıyor
    Bende bir kez 2.5lt ye kadar düşürebildim. ama onun haricinde en az 3lt ortalama yakıyorum. üstüne bile çıktığım oluyor kullanım tarzına bağlı olaraktan..

Motosikleti
    2010 GT250R
    Alıntı atiturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dogrudur arkadaşım benim ilanım var sahibinden.com sitesinde. Hacım büyütmek için satmak istiyorum.

Bende bir kez 2.5lt ye kadar düşürebildim. ama onun haricinde en az 3lt ortalama yakıyorum. üstüne bile çıktığım oluyor kullanım tarzına bağlı olaraktan..
    pm attım hocam görüşelim..

Motosikleti
    Alıntı atiturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

tabi sizin motorda çok aksesuar var özellikle yan çantalar falan rüzgarda aerodinamiyi olumsuz etklideği için biraz daha fazla yakması normaldir. bu arada bundan sonra almayı düşündüğünüz motor nedir acaba sorun olmazsa öğrenebilirmiyim ? bende yaza doğru belki değiştirebilirm çünkü muadilleri arasında ne kadar güçlü olrsa olsun 125-150 cc sınıfında pek kalınmıyor. illaki biraz daha güç istiyor insan, özelliklede 90 km/h ve üstü hızlardaki sollama anında...

bahadir5478 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 250
    Slm lar sakaryadan ıyı aksamlar oncelıkle yukarıda yazan turbo murbo yazıları gorun ce)) arkadaslar o gırtlaklı hortum gerı donusum malesef gecen yaz benım de patladı vede korledım sorun yok bır ıkıncısı 4100 km redyım orta sehpayı sanırım cok zayıf yapmıslar yamuldu adeta sekız oldu dıyebılırım ben de orjınal ayaklık ıstedım vede ayaklık gelın cede ıcıne onluk demırı soktum her ıkı ayaktan da gırecegı derın lık kadar vede ucların dan saglam bır kaynak vede o agırlıgı tasıyabılecek esneklıkte celık yay ıle degıstırdık adeta guzel vede orjınal bısey oldu ben ce de sayet bole bıs orun yasadıysanız tavsıye ederım tesekkurler ıyı gunler.

Motosikleti
    2010 GT250R
    geri dönüşü iptal ettirince karbüratörde yanmamış çiğ benzin ne oluyor peki merakımdan soruyorum...bu arada bu motorlarda okuduğum kadarıyla en büyük sıkıntı bu, ki buda büyük bi sıkıntı değilde en büyüğü bu herhalde =)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)