Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    OnrMRT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    meceiks 'F150GS' / Mêgane SW
    Alıntı kerem182 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selamlar, aşağıdaki resimlede görüldüğü gibi, böyle görsel bir problemim var. herkesde böyle mi? ben bu kabloları sıkıştırıcak yer bulamadım. tam sol yapınca depo ile gidon arasına sıkışıyor son noktada. depoda hafif çizikler oluşturuyor. zamanla kablolarda ve bağlantı yerlerinde kopma ve sorun yaşamaktan korkuyorum. aldığımdan beri böyle. yapabilecek bişey var mı?

http://img836.imageshack.us/img836/1324/44145372.jpg

Uploaded with ImageShack.us
    http://img204.imageshack.us/img204/6318/49893017.jpg

Uploaded with ImageShack.us

-farı söküp far yuvasına yerleştirebilirsin tırtıklı kelepçeleri kullanarak biraz sıkış tıkış oluyor ama ben öyle yapmıştım xenon taktığımdan dolayı tekrar yana çıkarmak zorunda kaldık.
    farı sökmeden sıkıştırmaya çalışma sakın kabloların yerinden çıkabilir sen anlamadan o sebepten motorun çalışmamazlık yapabilir sonra düşünürsün yarım saat benim gibi =)))

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    eyvallah onur hiç sığacak gibi durmuyor ama bi denemek gerek. herkesin böyle dışarda mı duruyor acaba ?

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    eyvallah onur hiç sığacak gibi durmuyor ama bi denemek gerek. herkesin böyle dışarda mı duruyor acaba ?
    o kablo yumaginin farin arkasinda durmasi gerekiyor. Montaj da hata var. Servis o kablolari toplasin farin arkasina. Aslinda kendinde elinle tepebilirsin. O soketler öyle kolay kolay birbirlerinden ayrilmiyorlar...

---------- Post added at 19:02 ---------- Previous post was at 18:22 ----------

Bugün 8bin Km bakimi icin servise gittim. Kendi yagimi kendim götürdüm. Ilk günden beri Castrol Power1 Motosiklet yagi kullaniyorum (25TL). Gitmeden önce yanima aldigim 16 disliyide tekrar geri taktirdim. 17 disliyi cikarttirdim. Benim söyleyebilecegim: eger disli ile oynamak isteyen arkadaslar varsa 16 disli idealidir. Hiz ve devir saatinda birer tane ampülüm yanmisti servis sagolsun onlarida ücretsiz olarak halletti. disliyide ücretsiz olarak degistirdi. Servise yag degisimi icin sadece 25TL para ödedim. Yarinda nasipse toplam bi 250km bi tur yapacagim facebooktaki "Edremit Körfezi Motosiklet Grubu" isimli motosikletci arkadaslarimiz ile. Aksamina fotolari görebilirsiniz.Gezi pazar günü olacagi icin kalabalik olacaktir.

Motosikleti
    znu 125
    ATİTURHAN hayırlı yolculuklar, yarın bekliyoruz resimleri. inşallah kazasız belasız güzel bir gezi olur. kablolar için yorumuna teşekkürler ama sanki oraya sığmaz gibi geliyo bana. emin misin farın arkasına sığacağına ? sende öyle mi?

Motosikleti
    ATİTURHAN hayırlı yolculuklar, yarın bekliyoruz resimleri. inşallah kazasız belasız güzel bir gezi olur. kablolar için yorumuna teşekkürler ama sanki oraya sığmaz gibi geliyo bana. emin misin farın arkasına sığacağına ? sende öyle mi?
    evet sirf bende degil herkeste öyle.. ;)

shooteronur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tekrar mcx ile döndük hayata
    içerde duruyor kablolar sığıyor yani düzgün bağlanmamış. bışe daha söleyeyim diğer tarafta şase numarası var kablolardan gidonu çevirdikçe siliniyor onada dikkat etmek gerekir bence. her motorda olabiliyormuş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:29 ----------

diğer forumlara bakıyorum arada, bizim milletimiz kral dan daha çok kral cı :D yok çin yok bilmem ne istanbul izmirde yolda kalırsın kasaba motoru sadece gülüyorum.... ben 184 boyunda 117 kg yim butun gun izmirde motorun üstündeyim mc x den öncede böleydi yuki 125 lik 5 vitesli motorum vardı hiç yolda kalmadım çok şükür.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:03 ----------

mc x için çanta demiri ile çantanın takılı halini yüklemeye çalışıyorum umarım başarırım :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:54 ----------

http://img685.imageshack.us/img685/9...toranta001.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:59 ----------

http://imageshack.us/photo/my-images...oranta003.jpg/

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:02 ----------

teknolojinin gerisinde kalmışım yükledim linkler burda oldumu bilmiyorum :D

Motosikleti
    znu 125
    ben fuarda hesaplı bişiler bulursam yeni bir çift lastik almak istiyorum arkadaşlar.

bi fikir verirseniz, 90-90-18 bizim lastikler. ilk konu 100*90*18 yapmaya gerek var mı yok mu?
    ikinci konu hangi marka lastik almamız gerek, michelin,pirelli metzeller ve ırc arasında kaldım. sonuçta alıp beğenmeyip değiştirme şansımız yok. bu üzden yanlış bi seçim yapmak istemiyorum. var mı bunları kullanan arkadaşlar ?

Motosikleti
    Evet arkadaslar. Dün bahsettigim gezimizi bugün gerceklestirdik. Rotamizi degistirdigimiz icin 250km yol yapacagiz derken 320km yol yaptik. Cok keyifli bi gün gecti. Yüksek katilimli bir etkinlik oldu ve 14-17 irili ufakli motosiklet katildi. Facebook grubumuzda bugünün resimleri var. Isteyen arkadaslar bakabilir asagiya linkini verecegim.
    Günün enteresan olayi benim yakit tüketimi ölcümlerim oldu. iki kere sirf ne yaktigimi ölcmek icin benzin deposunu fulledim. ilkinde düz yolda yolun cogunlugunda da dip gaz. 114km de 18TL benzin aldi litre fiyati 3,37tl idi. 100km ortalamam 3,6lt idi ve km'de 0,156kurus yaktim. Sonraki ölcümde 105km yolda 4,77litre yakmisim. 100km ortalamam 4,5lt ile rekor kirdim km'de 20kurus yaktim. Bu güzerdahta canakkalenin meshur nusratli bayirlarini cok agresif sekilde tirmandim. Yakit/performans olarak degerlendirecek olursam. Emsali diger motorlar kesinlikle pesimden gelemedi. Viraj cikislarinda full gazi actim. Velhasil basinca yakiyor meret ama bi o kadar da gidiyor. Düz yol performans amacli deneme gazlamalarimizda. YBR (ESD) yeni kasa CBF150 gibi motorlari artik saymiyoruz biliyorsunuz onlar rakip bile olamiyor. Kanuni 200 freedom, Mondial 250 MCT' de gecilenler listesine eklendi. Yani MC 150 japon commuterlerini ve cin mali 200-250cc motorlarida geciyor. Günün özeti budur. Resimleri merak eden buyursun..

https://www.facebook.com/Edromoto

---------- Post added at 19:30 ---------- Previous post was at 19:27 ----------

ben fuarda hesaplı bişiler bulursam yeni bir çift lastik almak istiyorum arkadaşlar.

bi fikir verirseniz, 90-90-18 bizim lastikler. ilk konu 100*90*18 yapmaya gerek var mı yok mu?
    ikinci konu hangi marka lastik almamız gerek, michelin,pirelli metzeller ve ırc arasında kaldım. sonuçta alıp beğenmeyip değiştirme şansımız yok. bu üzden yanlış bi seçim yapmak istemiyorum. var mı bunları kullanan arkadaşlar ?
    saydigin lastik markalari özellikle ilk ücü.. gayet kaliteli markalar.. Ebat konusuna gelince 100 90 18 ebat son hizini biraz düsürecektir ama güvenlik olarak avantaj saglayacagi tartirtismasiz.. kendin karar vermelisin. Begendigin marka lastiklerin profillerini incele hangisi hosuna giderse. Michelin Metzeller iclerinde en kalitelileri. Bütcene görede karar verebilirsin. IRC en uygun fiyatlisi..

Motosikleti
    znu 125
    ırc türk olduğu için gönlüm ondan yana aslında. michelin modelini beğenmedim. güven vermedi bana. metzeerinde fiyatını bulamadım.

---------- Post added at 21:13 ---------- Previous post was at 20:46 ----------

http://www.irclastik.net/urun.asp?ko...bat2=18&sayfa=

---------- Post added at 21:15 ---------- Previous post was at 21:13 ----------

ırc kötü mü acaba ? 100lük de bu aslında fena gözükmüyor desenleri falan http://www.irclastik.net/urun.asp?ar...t1=90&ebat2=18

Motosikleti
    mondial 150 mc
    arkaşlar herkese merhaba bende sonunda aranıza katıldım geçen hafta bende 150 mc aldım. havalar soğuk olduğundan pek binemesemde motor hoşuma gitti kaskım felan var ama motor için montum yok bütçemize uygun bir yer var mı bildiğiniz ucuz olan bir yer yani internettende olabilir. sizlerde motor için mont giyiyor musunuz ? sizce gerekli mi ?

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    motorun hayırlı olsun güle güle kullan.
    aslında motosiklete binerken bütün korumalara ihtiyaç vardır ama malesef bazen sadece kask dışında hiç birşey giymeden çıkabiliyoruz çünkü heryere motorcu kıyafetleri ile gitmek istemiyor insan fakat bu çok büyük bir hata. özellikle motor kullanırken bazen kendi kendime diyorum şuan bir düşsem asvaltta bacaklarım gövdem kollarım parçalanır falan diyorum ve ister istemez kask dışındaki ekipmanların gerekliliğini düşmeden bile anlayabiliyorum. o yüzden en azından montsuz çıkmamaya özen gösteriyorum.

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    ırc türk olduğu için gönlüm ondan yana aslında. michelin modelini beğenmedim. güven vermedi bana. metzeerinde fiyatını bulamadım.

---------- Post added at 21:13 ---------- Previous post was at 20:46 ----------

http://www.irclastik.net/urun.asp?ko...bat2=18&sayfa=

---------- Post added at 21:15 ---------- Previous post was at 21:13 ----------

ırc kötü mü acaba ? 100lük de bu aslında fena gözükmüyor desenleri falan http://www.irclastik.net/urun.asp?ar...t1=90&ebat2=18
    ön ve arka tekerim michelın . ikisi de on numara. dişli olmaması seni yanılmasın kar kış yığın toprak yoksa tekerin hamuru önemli. ırc nin dişli ve bir boy büyük olanını takan iki arkadaşım var. biri yine 150 mc diğeri 125 mh dirift. ikisi de pişmanlar. sadece kuru virajda biraz daha fazla yatabiliyor. ıslak zeminde ve çamurda performansı iyi değil.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

sulokurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCX
    Kesinlikle gerekli Çok yumusak toprakta 1 vitesle giderken düştüm üzerimd e mont dizlik yoktu sort ve atlet vardı. Sol omuzun çıktı amaliyatla omuzuma çivi taktılar ameliyattan 1 ay sonra omuzumda çiviler varken kemerburgaz tarafında 80 le düstüm 25 metre sürüklendim mont ve dizlik vardı montun koryucu olan yerleri sürtünmekten asındı ve dizlikler kulanılmayacak hale geldi (montu attım keşke resmini çekseydim ) ve motoru kaldırdım yola devam ettim. artık mont ve dizlik olmadan motora binmiyorum kimse bilerek ve planlayarak kaza yapmaz ne zaman düşeceğinde bilmez . montsuz ve kasksız dizliksiz binme 1 defa lazım olur o zaman da üzerinde olsunlar ç.istanbulda yaşıyorsan birçok magaza var sirkecide bütçene uygun montlarda bulabilirsin ben düştüğümde 120 liralık mont vardı ve beni korumaya yetti.

Motosikleti
    mondial 150 mc
    mont tavsiyesinde bulunan arkadaşlara teşekür ederim bende aslında almayı düşünüyorum ama biraz pahalı koaelinde ucuz mağaza bilen var mı bu konuda ? internette var ama güvenilir mi bilmiyorum ?

---------- Post added at 01:58 ---------- Previous post was at 01:56 ----------

Alıntı sulokurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle gerekli Çok yumusak toprakta 1 vitesle giderken düştüm üzerimd e mont dizlik yoktu sort ve atlet vardı. Sol omuzun çıktı amaliyatla omuzuma çivi taktılar ameliyattan 1 ay sonra omuzumda çiviler varken kemerburgaz tarafında 80 le düstüm 25 metre sürüklendim mont ve dizlik vardı montun koryucu olan yerleri sürtünmekten asındı ve dizlikler kulanılmayacak hale geldi (montu attım keşke resmini çekseydim ) ve motoru kaldırdım yola devam ettim. artık mont ve dizlik olmadan motora binmiyorum kimse bilerek ve planlayarak kaza yapmaz ne zaman düşeceğinde bilmez . montsuz ve kasksız dizliksiz binme 1 defa lazım olur o zaman da üzerinde olsunlar ç.istanbulda yaşıyorsan birçok magaza var sirkecide bütçene uygun montlarda bulabilirsin ben düştüğümde 120 liralık mont vardı ve beni korumaya yetti.
    sade dizlik mi iyidir yoksa pantolon şeklinde olan mı ?

Motosikleti
    Alıntı aksoy19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mont tavsiyesinde bulunan arkadaşlara teşekür ederim bende aslında almayı düşünüyorum ama biraz pahalı koaelinde ucuz mağaza bilen var mı bu konuda ? internette var ama güvenilir mi bilmiyorum ?

---------- Post added at 01:58 ---------- Previous post was at 01:56 ----------

sade dizlik mi iyidir yoksa pantolon şeklinde olan mı ?
    Sade dizlik lastiklerle sabitlendigi icin dizde daha iyi oturuyor pantolonun diz korumasi gibi saga sola oynama yapmiyor. Ama pantolonun farkli fonksiyonlarida var. Mesela soguktan, yagmurdan camurdan da koruyor. Yada mazallah yere düsme ve yerde sürtünme durumunda kalca koruyucular ve hatta yanmaz kumas özelligi varsa pantolonunuz parcalanmayacaktir dolayisiyla teninizde cizikler bile olusmayacaktir. Pantolonun bedenininde düzel secilmesi lazim. Bazen görüyorum diz korumalari adamin kaval kemiklerine kadar inmis..
    Bende hem dizlik hemde pantolon var. Bir yere gidecegim zaman farz edelim bankada isim var ve normal pantalon ile gitmek istiyorum o zaman dizlikleri kullaniyorum.Özellikle yazin. Pantolon ise kisin sogukta muhakkak giyilmeli bence.. Pantolonlari 120TLden itibaren bulmak mümkün dizlikleride 35TL den. yani her ikiside ulasilmaz degiller..

deardamien - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mc
    merhabalar.

Aşağı yukarı konunun tamamını okudum. 2011 mayıs trafiğe çıkışlı 1800 kmde turuncu bi mc 150 almayı düşünüyorum. kendimde 19a asya scooter var onu satıyorum. 2000 tl civarına alıcam.

mcxide çıplak gözle gördüm. açıkçası motoru alınca yapacağım ilk şey arkaya 110luk lastik takmak olacak sanırım. yakıt tüketimi son hız mc ile mcx arasında bi fark varmıdır? Birde nelere dikkat etmem gerekiyor açıklarsanız sevinirim.

Saygılar

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    Alıntı deardamien adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar.

Aşağı yukarı konunun tamamını okudum. 2011 mayıs trafiğe çıkışlı 1800 kmde turuncu bi mc 150 almayı düşünüyorum. kendimde 19a asya scooter var onu satıyorum. 2000 tl civarına alıcam.

mcxide çıplak gözle gördüm. açıkçası motoru alınca yapacağım ilk şey arkaya 110luk lastik takmak olacak sanırım. yakıt tüketimi son hız mc ile mcx arasında bi fark varmıdır? Birde nelere dikkat etmem gerekiyor açıklarsanız sevinirim.

Saygılar
    balıkesirden misiniz balıkesirde bi bayide satılıyorda

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    merhabalar bende bu mr, mc, ve mc x modelinden almak istiyorum boyum 1,60 kilo 60 mc modelleri mr ye göre biraz daha yüksek sanırsam mr modelininde rengi siyah olduğu için sevmiyorum mr nin kırmızı veya turuncu rengi olsa alırdım ama sanırsam henüz bu renkte yok birde 100 kmh sorunsuz şekilde gittiği doğrumu bilgilendirirseniz sevinirim.

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar bende bu mr, mc, ve mc x modelinden almak istiyorum boyum 1,60 kilo 60 mc modelleri mr ye göre biraz daha yüksek sanırsam mr modelininde rengi siyah olduğu için sevmiyorum mr nin kırmızı veya turuncu rengi olsa alırdım ama sanırsam henüz bu renkte yok birde 100 kmh sorunsuz şekilde gittiği doğrumu bilgilendirirseniz sevinirim.
    bu motorlarla 110 km/h i rahatlıkla gidebilirsiniz hiç bi sıkıntı olmaz merak etmeyin. bende mh 125 drift var ben istenbuldan balıkesir ayvalığa giderken 100-110 km/h arasında sorunsuz yolculuk yaptım 150 cc lik motorla daha rahat olursunuz...
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

Motosikleti
    mondial 150 mc
    150 mc için hangi yağ daha iyi ve ne sıklıkla değiştirmek gerekiyor ? yağ azaldığı zaman üstüne koymak mı iyi yoksa tamamen boşaltıp yenilemek mi ? fiyatlar nedir acaba tahmini olarak ? kaç litre yağ alıyor motor ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)