Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Alıntı ortadadogulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi bana şu önce cam lazım fena rüzgar yiyorum. görüntü kötü olsun kışında bineyim motora. özel mi kestirdin yoksa bir modelin camı mı?

---------- Post added at 15:45 ---------- Previous post was at 15:43 ----------

üstte iki mesaj birbirine karışmış.
    görüntü kötü olsun lakin aydınlatması iyi olsun yeter.
    abi ön cam özel kesi mi yoksa birbaşka motorun camı mı?
    Piyasada satılan wiwi marka dandik bir cam.Fakat iyi iş görüyor.25 TL.ye almıştım.
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cbr 250r
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim güç olarak kağıt üstündeki teknik verileri, motoru kullandığında da aynen hissediyorsun (ybr esd: 9.8 hp 9.5nm tork) (150 mc: 14 hp 12nm tork ) şöyle anlatıyım yazın kardeşimde ybr esd varken ışıklarda kaç kez denedik bende artçı varken kafa kafaya kalkıyo kardeşim 60kg biz artçıyla 135 kg, teke tek olduğunda zaten ybr yanına bile gelemiyor. bu arada hiç denemesen bile iki motoruda kullandığında aradaki performans farkı hemen anlaşılıyor.

konfor olarak ybr nin amortisörleri daha kaliteli darbeleri daha iyi emiyor ama 45 tl ye ybr nin yansanayi arka amortisörlerini aldım konfor oldukça arttı bide mc nin koltuğu arkaya doğru daraldığı için özellkle artçı konforu mc de daha düşük ama çok sorun olmuyor

sağlamlık konusunda tabiki ybr açık ara önde ama mc de zincir ve zamanla sinyallerin bağlantı yerlerindeki lastiklerin çatlaması dışında bir problem yaşamadım. orjinal zinciri sürekli uzuyo, zinciri geriyorsun kısa sürede yine gevşiyo bende 30 tl ye cz marka çekoslavak zincir aldım problem kalktı ve şu da var mondialın parçaları aşırı ucuz o yüzden kullanılan parçaların ömrü ybr den kısa bile olsa yinede daha ekonomik bir motor mc.

yakıt olarakta ybr de vakumlu karbürator olduğu için bizim düz karbüratörlere göre tabiki daha az yakıyo.. %15-%20 fazla yakar mc

sonuç olarak şunu diyebilirim her ne olursa olsun mc nin kullanımı ybr den çok daha keyifli hatta şöyle diyim evde 2 motorda dururken hiç ybr yi kullanmadım çünkü mc den sonra gitmiyor gibi geliyo ybr. özellikle kalkışlarda mc sınıfında tek

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:23 ----------

hocam son hızda apache biraz daha iyi olabilir denemedim ama kalkışlarda asla mc yi geçemiyor, zaten mc ile apache drag yaptığında çok çok rahat geçiyor mc. ben yazın en az 3 apache ile kalktım sanki ybr yi geçer gibi geçtim apacheleri. ya senin motorunda bi sorun vardır sübap ayarı v.s yada apachede ekstra bişeyler vardır

şimdi bunu okuyanlar apache 13.5 hp, mc 14 küsür hp ve apachede 12.7 nm tork var mc de 12nm tork var nasıl olurda mc kalkışta çok rahat geçer diyebilir ama çok kez denedik sonuç bu

bu arada motorumu övmek için konuşmuyorum en ufak fırsatta daha büyük bişey almak istiyorum, sadece objektif olarak tecrübelerimi aktardım
    kardes apachede bişey yok fabrika çıkışı neyse o en ufak bır oynama yok) 0-60 km hıza 4.8 sanıyede cıkıyorum asıldıgım zaman max gordugum hız bır kere 143 aydın ızmır tunel cıkısında ama cıkısta cevıren polıs 137 ıle radara yakalandın dedı ama allahtan ıslem yapmadılar babamında polıs oldugunu ogrenınce yane bı 6 7 km eksık gosterıo demekkı apachenın gostergesı cunku gostergenın kaydettıgı hız 143 du)

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    eyvallah bu arada sende objektif yorumlar yapmışsın kendi motorunu övmek adına apache ye haksızlık yapmamışsın. dediğin herşeye katılıyorum sadece şu konuda bi ekleme yapmak istiyorum frenlerin ve debriyajın yumuşak olması ayarlardan ziyade kullanılan malzeme kalitesinden kaynaklanıyor çünkü apache bizim motorlardan daha kaliteli. 2 ay önce kardeşim son kasa 0 km cbr 125r aldı onu kullandığımdada aynı durum söz konusuydu hatta tabiki honda kalitesi dahada belirgin apacheye göre.malzeme kalitesi olsun, frenlemeye kadar bi çok konuda fark var ama küçük sınıf motorları genelde geçici yada iş görmek için kullandığımızdan yine alcak olsam mc yi alırdım gücü ve ekonomisi açısından [COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:41 ----------

doğrudur kardeşim zaten son hızda bende apachenin geçiceğini tahmin ediyordum her yönden apavhe mc den daha üstün bu tartışmasız, yazın bende son kasa apachelerden kullandım özellikle pegler daha geride olduğundan oturuş daha sportifti bu çok hoşuma gitti ama kalkışlarda ısrarla söylüyorum asla mc gibi seri değil beni yanlış anlama amacım tartışmak yada kendi motorumu övmek değil zaten tvs çok daha üstün, sürekli kullanmak için alıcak olsam bnde apache yi seçerdim kardeş

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:44 ----------

Alıntı imperiaer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardes apachede bişey yok fabrika çıkışı neyse o en ufak bır oynama yok) 0-60 km hıza 4.8 sanıyede cıkıyorum asıldıgım zaman max gordugum hız bır kere 143 aydın ızmır tunel cıkısında ama cıkısta cevıren polıs 137 ıle radara yakalandın dedı ama allahtan ıslem yapmadılar babamında polıs oldugunu ogrenınce yane bı 6 7 km eksık gosterıo demekkı apachenın gostergesı cunku gostergenın kaydettıgı hız 143 du)
    doğrudur kardeşim zaten son hızda bende apachenin geçiceğini tahmin ediyordum her yönden apache mc den daha üstün bu tartışmasız, yazın bende son kasa apachelerden kullandım özellikle pegler daha geride olduğundan oturuş daha sportifti bu çok hoşuma gitti ama kalkışlarda ısrarla söylüyorum asla mc gibi seri değil beni yanlış anlama amacım tartışmak yada kendi motorumu övmek değil zaten tvs çok daha üstün, sürekli kullanmak için alıcak olsam bnde apache yi seçerdim kardeş

Motosikleti
    cbr 250r
    eyvallah bu arada sende objektif yorumlar yapmışsın kendi motorunu övmek adına apache ye haksızlık yapmamışsın. dediğin herşeye katılıyorum sadece şu konuda bi ekleme yapmak istiyorum frenlerin ve debriyajın yumuşak olması ayarlardan ziyade kullanılan malzeme kalitesinden kaynaklanıyor çünkü apache bizim motorlardan daha kaliteli. 2 ay önce kardeşim son kasa 0 km cbr 125r aldı onu kullandığımdada aynı durum söz konusuydu hatta tabiki honda kalitesi dahada belirgin apacheye göre.malzeme kalitesi olsun, frenlemeye kadar bi çok konuda fark var ama küçük sınıf motorları genelde geçici yada iş görmek için kullandığımızdan yine alcak olsam mc yi alırdım gücü ve ekonomisi açısından [COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:41 ----------

doğrudur kardeşim zaten son hızda bende apachenin geçiceğini tahmin ediyordum her yönden apavhe mc den daha üstün bu tartışmasız, yazın bende son kasa apachelerden kullandım özellikle pegler daha geride olduğundan oturuş daha sportifti bu çok hoşuma gitti ama kalkışlarda ısrarla söylüyorum asla mc gibi seri değil beni yanlış anlama amacım tartışmak yada kendi motorumu övmek değil zaten tvs çok daha üstün, sürekli kullanmak için alıcak olsam bnde apache yi seçerdim kardeş

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:44 ----------

doğrudur kardeşim zaten son hızda bende apachenin geçiceğini tahmin ediyordum her yönden apache mc den daha üstün bu tartışmasız, yazın bende son kasa apachelerden kullandım özellikle pegler daha geride olduğundan oturuş daha sportifti bu çok hoşuma gitti ama kalkışlarda ısrarla söylüyorum asla mc gibi seri değil beni yanlış anlama amacım tartışmak yada kendi motorumu övmek değil zaten tvs çok daha üstün, sürekli kullanmak için alıcak olsam bnde apache yi seçerdim kardeş
    bu kalkıstakı serılık konusunu goksel kardesımle denıyıcem cunko o gun ısıkta karsılastıgımızda gercekten ıkımızde asılmamıstık motorlara yarıs gıbı bır amac yoktu ama bıara trafık musayıt ortamda bı kalkıs testı yaparız goksel kardesımle o zmn bu konuda yorum yapabılırım su an bılmıyorum cunku ısın aslını ne desem yalan olur ama mc150 hakkında hıc bır bılgı sahıbı deılım sadece bır kere kısa mesafe surdugumde gaza asıldım ve apache gaza daha ıyı tepkı verıyor daha ıyı atlıyor gıbıme geldı belkıde ben yanılmısımdır gokselle denerız bır ara sonucu bıldırırım sıze burda)

Motosikleti
    bu kalkıstakı serılık konusunu goksel kardesımle denıyıcem cunko o gun ısıkta karsılastıgımızda gercekten ıkımızde asılmamıstık motorlara yarıs gıbı bır amac yoktu ama bıara trafık musayıt ortamda bı kalkıs testı yaparız goksel kardesımle o zmn bu konuda yorum yapabılırım su an bılmıyorum cunku ısın aslını ne desem yalan olur ama mc150 hakkında hıc bır bılgı sahıbı deılım sadece bır kere kısa mesafe surdugumde gaza asıldım ve apache gaza daha ıyı tepkı verıyor daha ıyı atlıyor gıbıme geldı belkıde ben yanılmısımdır gokselle denerız bır ara sonucu bıldırırım sıze burda)
    tamam hocam merakla bekliyorum sonucu bu arada not: yarış meraklısı falan değilim zaten bizim motorların eti belli butu belli sadece kesin bildiğim şeyin aksi çıkması beni meraklandırdı

Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    Benim mcnin zincirinde çok fazla boşluk var yeni zincir alacağımda ne marka önerirsiniz?
    Cahillerle tartışmaya girmeyin. Ben hiç yenemedim.-İmam Gazali-

Motosikleti
    Alıntı Pangea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim mcnin zincirinde çok fazla boşluk var yeni zincir alacağımda ne marka önerirsiniz?
    ben 30 tl ye cz marka çekoslovak malı aldım çok memnunum ama kesinlikle ön arka dişliyide değiştir çünkü orjinal zincir çok gevşediğinden dişlileride bozuyor ve zincire zarar veriyor. ustan sadece zinciri değişelim derse kesinlikle dinleme hem zinciri hem dişlileri değiştir. çünkü ustalar göz kararı bakıyor bişey yok bu dişlide deyip sadece zincir değiştiriyorlar.

benim orjinal zincir gerdirme payı kalmayana kadar uzamışt,ı servis garantiden zincir getirebiliriz ücretsiz dedi ama ben yine zincir germekle uğraşmak istemediğim için daha kaliteli olsun istedim cz aldım. kendi zinciri 15 tl zaten ne kadar kaliteli olsun ki :S

gokseltoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    bu gece şöyle bir dışarı çıktım da, motorum park ettiğim yerden 2-3 metre ilerde duruyordu. aynalarla falan da oynanmış. kim ne amaçla ileri aldı motoru bilmiyorum ama gece gece acayip sinirim bozuldu yaa.

Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    Arkadaşlar MC X zincirini ORİNG li yapmak istiyorum. Marka ve ebat ne olmalı ve İstanbul'da nereden alabilirim.
    Orhan KÖNİ

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    yeni yılın ilk mesajı benden gelsın mcx ve mc sahiplerı iyi seneler dilerım hepinize nice bol km .lere
    arkadaşım sanada şöyle dıyebılırım zincirinin baklalarını sayacaksın ve perşembe pazarından gidip alacaksın aynı zamanda ön ve arka dişliyide değiştirirsen süper olur

Motosikleti
    HONDA PCX
    Teşekkür ederim.
    Orhan KÖNİ

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Sevgili mondialli arkadaşlarım , buraya hyosung cumhuriyetinden ve tamamen barış amaçlı geldim. sorum ve ricam 150 mc kullanan arkadaşlara, resimde görüldüğü gibi arka amortisörlerin yukarıdan aşağıya doğru olan somunların arasında ki mesafeyi ölçüp buraya yazabilirmisiniz.yazan ilk kişiye 3 kulhuvallah 1 elham okuyorum..

Uploaded with ImageShack.us]
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Motosikleti
    chronix benim motorun resimini almışsın bu fotoyu yüklediğimi bile unutmuşum bu soruyu benim cevaplamam lazım ama 2 hafta sonra gitçem memleketime

Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    chronix benim motorun resimini almışsın bu fotoyu yüklediğimi bile unutmuşum bu soruyu benim cevaplamam lazım ama 2 hafta sonra gitçem memleketime
    çok geç çoookk
    Two Against the World

Motosikleti
    HONDA PCX
    MC X için rüzgar camı almayı düşünüyorum. Alan veya bu konuda fikri olan arkadaşlarımız ne şekilde, nereden alayım ve fiyatları nasıl?
    Orhan KÖNİ

Motosikleti
    cbr 250r
    tamam hocam merakla bekliyorum sonucu bu arada not: yarış meraklısı falan değilim zaten bizim motorların eti belli butu belli sadece kesin bildiğim şeyin aksi çıkması beni meraklandırdı
    kardes testı yaptık bugun goksel kardesımle degıl ama baska bır mc 150 sahıbıyle yaptık hatta 4 kere yaptık bu denemeyı yanılmamak ıcın karsı taraf devırı kacırır fılan dıe ıkımızınde ortak fıkrı ılk bes sanıye kafa kafaya 10 15 sanıye sonra apache yarım boy one gecıyor mc arakadan sıkıstırıyor 20. sanıyeden sonra apache yavas yavas arayı acıyor yolumuz ortalama 700 800 metre kadardı apache yolun tamamında 4 5 boy onde bıtırıyor yolu yol uzun olsa tahmınım bu fark dahada acılırdı son hızlarda hemfıkırız yane apache alıo yane vıtes olarak dersem bırıncı vıtes kafaya kafaya ıkıde yarım boy uc den sonra apache arayı acıyor acıkcası sonuc bekledıgım gıbı cunku motorun ustune bınınce bıle torklar kendını hıssettırıyo seslerıde hıssettırıyo motorların gucu bende apacheden once cbf 150 vardı ondan daha torklu ama mc 150 ...ıkı motorda orjınal soforlerın kıloda apachedekı 55 kılo yane ben mc150 dekıde 63 64 kılo cekerım bende dedı yane hızlanmayı etkıleyecek bır kılo farkı yok ortada saygılar....

sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili mondialli arkadaşlarım , buraya hyosung cumhuriyetinden ve tamamen barış amaçlı geldim. sorum ve ricam 150 mc kullanan arkadaşlara, resimde görüldüğü gibi arka amortisörlerin yukarıdan aşağıya doğru olan somunların arasında ki mesafeyi ölçüp buraya yazabilirmisiniz.yazan ilk kişiye 3 kulhuvallah 1 elham okuyorum..

http://img59.imageshack.us/img59/185...0002uycopy.jpg

Uploaded with ImageShack.us]

32 cm ölçtüm
    Akilzsizlar hirsizlarin en zararlilaridir: Zamaninizi ve nesenizi çalarlar.

Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı sarıdev adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    32 cm ölçtüm
    Çok teşekkürler , ayrıca bir sorum daha olucak arka amortisörlerinizden memnunmusunuz sertlik veya yumuşaklık açısından nasıl.
    Two Against the World

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    selamlar, motorum 420 km ye geldi, zinciri daha yağlamadım hiç. aldığım da serviste yağlamışlardı. dün yıkadım motoru. biraz yağa ihtiyacı var gibi zincirin. bende zincir yağı yok. 500km gibi bakıma götürücem kısmet olursa. 100 km daha böyle kullanmak istemiyorum. önceki motorum scooter dı. onun castrol power 1 scooter için olan motor yağından biraz var. atmamıştım kullanılmamış yağ. bununla zinci yağlanır mı? bi sakıncası olur mu acaba ?

Motosikleti
    kardes testı yaptık bugun goksel kardesımle degıl ama baska bır mc 150 sahıbıyle yaptık hatta 4 kere yaptık bu denemeyı yanılmamak ıcın karsı taraf devırı kacırır fılan dıe ıkımızınde ortak fıkrı ılk bes sanıye kafa kafaya 10 15 sanıye sonra apache yarım boy one gecıyor mc arakadan sıkıstırıyor 20. sanıyeden sonra apache yavas yavas arayı acıyor yolumuz ortalama 700 800 metre kadardı apache yolun tamamında 4 5 boy onde bıtırıyor yolu yol uzun olsa tahmınım bu fark dahada acılırdı son hızlarda hemfıkırız yane apache alıo yane vıtes olarak dersem bırıncı vıtes kafaya kafaya ıkıde yarım boy uc den sonra apache arayı acıyor acıkcası sonuc bekledıgım gıbı cunku motorun ustune bınınce bıle torklar kendını hıssettırıyo seslerıde hıssettırıyo motorların gucu bende apacheden once cbf 150 vardı ondan daha torklu ama mc 150 ...ıkı motorda orjınal soforlerın kıloda apachedekı 55 kılo yane ben mc150 dekıde 63 64 kılo cekerım bende dedı yane hızlanmayı etkıleyecek bır kılo farkı yok ortada saygılar....
    anladım kardeş 4 kez denediyseniz haklısındır o zaman demekki benim denediklerim ya doğru devirde vites değiştiremiyordu yada teknik bir eiksikliğe neden olan sorunları vardı motorlarında. bu arada bergamada çok ünlü olan tek teker emin denilen bi çocuk var şöyle diyim ; hangi motoru verirseniz verin istediği kadar tek teker gidebiliyo (ben 2 km gittiğine bizzat kendim şahit oldum) üstelik motorda bi çok cambazlık yapabiliyo ve bu arkadaş geçen sene 150 mc sahibiydi şimdi son kasa apache aldı neden böyle bi tercih yaptın diye sorduğumuzda; birader 150 mc de tip olsa hiç satmazdım 250 cc gibi kalkışı var tam bana göre parçalarıda ucuz düşmeye dahi korkmaz insan ama tipini hiç beğenmiyorum o yüzden apache aldım demişti. bende onun bu sözünede güvenerek geçtiğim apacheleri gerçekten geçtim sanmıştım ama yanılmışım. saol bu arada gerçeği görmüş olduk kardeşim

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:59 ----------

Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkürler , ayrıca bir sorum daha olucak arka amortisörlerinizden memnunmusunuz sertlik veya yumuşaklık açısından nasıl.
    kesinlikle memnun oluncak bi amortisör değil, teklonoji olarak doğru ama kalite olarak kötü. resmen at arabası gibi. ben 40 yada 45 tl gibi bir rakama ybr nin yan sanayi amortisörlerini aldım memnunum. ama necati k35 nickli abi başka bi markadan söz etmişti o dahada iyiymiş ikisinide denemiş. istersen eski sayfalara bak orda yazmıştı markasını

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:08 ----------

Alıntı kerem182 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar, motorum 420 km ye geldi, zinciri daha yağlamadım hiç. aldığım da serviste yağlamışlardı. dün yıkadım motoru. biraz yağa ihtiyacı var gibi zincirin. bende zincir yağı yok. 500km gibi bakıma götürücem kısmet olursa. 100 km daha böyle kullanmak istemiyorum. önceki motorum scooter dı. onun castrol power 1 scooter için olan motor yağından biraz var. atmamıştım kullanılmamış yağ. bununla zinci yağlanır mı? bi sakıncası olur mu acaba ?
    kerem hiç bir sakıncası olmaz zaten bizim motorların zinciri çok dandik 15 tl lik bişey. ne yaparsan yap ömrü çok kısa çok çabuk uzuyor ben kopmasından korktum değiştirdim. ama değiştirmeyi düşünmüyorsan yağla tabiki hatta motorcular yanık yağ öneriyo bizim zincire

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)