Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı resulyekeler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KARDEŞİM BÜYÜK GEÇMİŞ OLSUN,BUNUN GİBİ ŞEREFSİZ EVLETLARI İÇİN MOTORDA KÜÇÜK Bİ SOPA BULUNDURMAK LAZIM.SİNİRLERİM AYAĞA KALKTI,CANIN SAĞOLSUN GENEDE.SANA BİŞEY OLMAMIŞ ÖNEMLİ OLAN O.
    1/92 boyunda 104 kilo ağırlığındayım bütün gün istanbul trafiğindeyim dizlikler mont ve kask olunca sanırım daha iri gösteriyorum bi kaç kez sıkıştıran sürücüyü dövmek istedim ama bi türlü arabalarından inmediler nedendir bilinmez. 150 mc ci arkadaşlarla trafikte karşılaşıp selamlaşıyoruz ama çoğunda kask yok arkadaşlar gideceğiniz yer yakın olsa bile takın şu kasklarınızı benim canımı sıkmayın

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:19 ----------

[QUOTE=brein_box;2390378]
    Alıntı sarıdev adlı üyeden alıntı Mesajı göster

yamaha-mondial şirinevler aydın motor yusuf usta ;)

teşekkürler tavsiyen için dostum hadi bide onu deneyelim 2000 bakımına oraya götürcem
    Akilzsizlar hirsizlarin en zararlilaridir: Zamaninizi ve nesenizi çalarlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    150 mc
    sarı dev arkadas aynı sorunu yasıyorum yazmişsın vitesteyken senın motordamı calışmıyor

Motosikleti
    cbf 150
    Bazen çalışmıyor kontağı kapatıp tekrar açınca sorun çözülüyor,bazı arkadaşların dediği gibi emniyet mekanızması olabilirmi acaba yada çok mu iyiniyetli düşünüyoruz.

musician44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MC
    Alıntı sarıdev adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazen çalışmıyor kontağı kapatıp tekrar açınca sorun çözülüyor,bazı arkadaşların dediği gibi emniyet mekanızması olabilirmi acaba yada çok mu iyiniyetli düşünüyoruz.
    Dostlar bu konuya açıklık getirmeye çalışayım bildiğim kadar...

Konu:Motor vitesteylen neden çalışmaz?

Motor viteste olduğu zaman tekerdeki yük direk pistona biniyor.Ve marş bastığınızda,marş motoru pistonu döndermek istiyor.marş basıyor aslında ama pistona ilk hareketi veremiyor..[Tabi pistondaki yük fazla olduğundan]
    ve bu şekilde motor çalşmıyor...

Kontrol 1 : Bunu aynı şöyle de deneyebilirsiniz..Motor vitesteyken marş basıp Motoru dinlerseniz bu sesi duyarsınız...Tık tık die bi ses gelir...

Kontrol 2 : Eğer dediğiniz gibi bi sistem olsaydı hayatta motoru vurdurarak çalıştıramazdınız.

Çözüm : ise Pistondaki yükü bi şekilde almak (debriyaj yada boş vites

Saygılar

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    MOTORun vıteste calışmaması nasıl acaba vurduruncamı calışmıyır yoksa depriyajı sıkıncadamı calışmıyor.
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

Motosikleti
    MC 150

slm arkadaşlar bana yadım olun..

24 06 2011 cuma günü bir kaza yaptım. Bağcılar tabya yolundan gidiyordum cok trafik vardı bende ara sokaktan gideyim dedim tabi artçı da vardı . Ara sokaklardan 40 ile 60 arası hızım vardı. Birden komyon hızla önüme cıktı, ekmek kamyonlarına benzeyen ama ben yolu biraz yarılamiştım adam hıç frene dahi basmadı direksoyunu cevirdi ama ben de frene bastım ama nafile yandan kapısına çarptım. Allah cok şükür fazla bişeyimiz yok atrçıda kolunda çizik vardı benimde parmak kesilti işte ama motor ön taraf dağıldı gidon yamuldu ön far sinyaller amasör maşaları yamuldu camurlukta birşey yok ama sert carptım .Adam cektiği yer cadde imiş onun için tutanak tuturmadılar.zarlı sen cırkarsın dediler . bende sonar bagclar mondial servisine gödürdüm servise ortalam ne kadar cıkar dedim oda 400 ile 500 arası dedi ama bakmamız lazım dediler bende siz bir bakın bana haber verin dedim daha haber gelmedi bugün gidip alacam kendim toplayacagım ama parcaları nereden ucuza teymin edebilirim . Bana yardımcı olursanız sevirim. simdi den teşekkür ederim...
    Dört teker bedenimi iki teker ruhumu taşır :cat:

yapiressami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung GT-250
    info@mondialmotor.com.tr ye bu gün attığım mail...

13.04.2011 de mondimotor ikitelli bayinizden MC-150 aldım ...motoru aldığım günden beri 2 sıkıntım var... ustalar her sıkıntıma rodaj dediler salladılar...şuan 1400 km deyim motorum 90-100 km hızla giderken ileri geri sallanma yapıyo (gaza basarken değil gazı kesince sallıyor) birde ıslık sesi var ...mondimotor ömer beyin ustası bindi motora sorun yok dedi gönderdi bende salağım ya tmm deyip döndüm...tek motor sultangazi yusuf usta da bindi oda yok dedi (değil motordan...bisikletten anlamıyo bence o ) biliyorumki bulaşmak isyemiyolar g.o.paşa şahim motor a gittiğimde ise bun gun müsait değilim cuma gel ..cuma gittim .. p.tesi gel ..dediler.. kendi eski ustam ise yetkili servis değil oda bana şuraya buraya git diyor bu ara g.o.paşa burak motora ulaşmaya çalışıyorum.. şimdi size soruyorum bu motoru satıyorsunuz ama biz kullanıcılar bu usta yada tamirci milletinden neler çekiyoruz biliyormusuz..? hepsinden şikayetçiyim elinizi vicdanınıza koyun bunları bayi falan yapmayın daha adam gibi denetleyin yazıklar olsun ... DEDİM
    γ@píяєگگ@mí
    Mehmet ERDOĞAN

Motosikleti
    150 mc
    merhaba arkadaslar. öncelikle umutfdn arkadas büyük geçmiş olsun umarım sağlığın iyidir. yapiressami arkadas iyi demşsin tebrik ederim böyle ustaları şikayet edicen. adam gibi işini yapan usta cok azzzz. musician44-ramizan83 arkadaş, motorun viteste calışmaması emniyet değil, arıza zaten 2-3 ay viteste iken calıştı ben normalde tavsiye edilmediği için boşa alıp calıştırıyodum gecen yokuşta motor durdu viteste calıştıramadım ondan sonra baktım calışmıyo debriyja basıyorum marşa basıyorum elektrik hiç gelmiyo yakında servise götürücem. bence önemli bi durum acil durumda debriyaja bastığın gibi motorun calışması lazım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:41 ----------

musician 44 arkadaş yazını tekrar okudum da [motor vitesteyken debriyaja basmadan marşa bastığımı zannediyosun galiba]

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    Alıntı umutfdn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    24 06 2011 cuma günü bir kaza yaptım. Bağcılar tabya yolundan gidiyordum cok trafik vardı bende ara sokaktan gideyim dedim tabi artçı da vardı . Ara sokaklardan 40 ile 60 arası hızım vardı. Birden komyon hızla önüme cıktı, ekmek kamyonlarına benzeyen ama ben yolu biraz yarılamiştım adam hıç frene dahi basmadı direksoyunu cevirdi ama ben de frene bastım ama nafile yandan kapısına çarptım. Allah cok şükür fazla bişeyimiz yok atrçıda kolunda çizik vardı benimde parmak kesilti işte ama motor ön taraf dağıldı gidon yamuldu ön far sinyaller amasör maşaları yamuldu camurlukta birşey yok ama sert carptım .Adam cektiği yer cadde imiş onun için tutanak tuturmadılar.zarlı sen cırkarsın dediler . bende sonar bagclar mondial servisine gödürdüm servise ortalam ne kadar cıkar dedim oda 400 ile 500 arası dedi ama bakmamız lazım dediler bende siz bir bakın bana haber verin dedim daha haber gelmedi bugün gidip alacam kendim toplayacagım ama parcaları nereden ucuza teymin edebilirim . Bana yardımcı olursanız sevirim. simdi den teşekkür ederim...

GECMIŞ OLSUN KARDEŞİM ıyı bır servıs bulman umıdımle cana gelecegıne mala gelsın ne yapalım başa gelen cekılır.
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

Motosikleti
    Mondial 150 MC
    Alıntı umutfdn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun.
    "[B]Sarı[/B]"ya tutkumuz,yüreğimizde büyüttüğümüz "[B]Lacivert[/B]" sevdadandır.

Motosikleti
    cbf 150
    [QUOTE=yapiressami;2391189]info@mondialmotor.com.tr ye bu gün attığım mail...

13.04.2011 de mondimotor ikitelli bayinizden MC-150 aldım ...motoru aldığım günden beri 2 sıkıntım var... ustalar her sıkıntıma rodaj dediler salladılar...şuan 1400 km deyim motorum 90-100 km hızla giderken ileri geri sallanma yapıyo (gaza basarken değil gazı kesince sallıyor) birde ıslık sesi var ...mondimotor ömer beyin ustası bindi motora sorun yok dedi gönderdi bende salağım ya tmm deyip döndüm...tek motor sultangazi yusuf usta da bindi oda yok dedi (değil motordan...bisikletten anlamıyo bence o ) biliyorumki bulaşmak isyemiyolar g.o.paşa şahim motor a gittiğimde ise bun gun müsait değilim cuma gel ..cuma gittim .. p.tesi gel ..dediler.. kendi eski ustam ise yetkili servis değil oda bana şuraya buraya git diyor bu ara g.o.paşa burak motora ulaşmaya çalışıyorum.. şimdi size soruyorum bu motoru satıyorsunuz ama biz kullanıcılar bu usta yada tamirci milletinden neler çekiyoruz biliyormusuz..? hepsinden şikayetçiyim elinizi vicdanınıza koyun bunları bayi falan yapmayın daha adam gibi denetleyin yazıklar olsun ... DEDİM[/QU

dostum bende mondimotordan aldım motorumu ama bakımlara bağcılar ikiler motora götürdüm aralarında pek fark yok al birini vur ötekine ustanın ağzından kerpetenle laf almaya çalışıyosun.Bu arada sanırım bayrampaşada oturuyorsun bende gaziosmanpaşadayım gezi düzenlerseniz katılabilirim.İyi bir usta bulursan haberleşelim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:45 ----------

[QUOTE=umutfdn;2391171]24 06 2011 cuma günü bir kaza yaptım. Bağcılar tabya yolundan gidiyordum cok trafik vardı bende ara sokaktan gideyim dedim tabi artçı da vardı . Ara sokaklardan 40 ile 60 arası hızım vardı. Birden komyon hızla önüme cıktı, ekmek kamyonlarına benzeyen ama ben yolu biraz yarılamiştım adam hıç frene dahi basmadı direksoyunu cevirdi ama ben de frene bastım ama nafile yandan kapısına çarptım. Allah cok şükür fazla bişeyimiz yok atrçıda kolunda çizik vardı benimde parmak kesilti işte ama motor ön taraf dağıldı gidon yamuldu ön far sinyaller amasör maşaları yamuldu camurlukta birşey yok ama sert carptım .Adam cektiği yer cadde imiş onun için tutanak tuturmadılar.zarlı sen cırkarsın dediler . bende sonar bagclar mondial servisine gödürdüm servise ortalam ne kadar cıkar dedim oda 400 ile 500 arası dedi ama bakmamız lazım dediler bende siz bir bakın bana haber verin dedim daha haber gelmedi bugün gidip alacam kendim toplayacagım ama parcaları nereden ucuza teymin edebilirim . Bana yardımcı olursanız sevirim. simdi den teşekkür ederim...[/Q

Büyük geçmiş olsun dostum Allah korumuş.Mahalle arası hele hele bağcılarda daha dikkatli olmalısın bütün sokaklar çocuk dolu

adem ind - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150'11
    arkadaşlar merhaba 2011 mc almayı düşünüyorum 5000 de ne kadar fiyata olur dersiniz? yorumlarınıza ihtiyacım var

Motosikleti
    lifan kp 150
    kaza yapan arkadaşıma geçmiş olsun . arkadaşlar sizlere bu servis ve ustaa konusun da aynen katılıyorum ismilazım degil servisin birine dedim benimmotorda normal dışı bir titreme var dedim usta üzerine bindi gaz verdi evet normalden farklı bir durumdedi neden olabilir dedim, şimdi şaşıracaksınız verdigi cevaba ön koruma demirinden olabilir dedi,bu piyasadaki çogu usta diye geçinenler scooter kayışı degiştirmeden başka bir işten anlamaz ben derimki bu işi biraz kendimiz ögrenenelim derim

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    mondial iyi motorlar getirse bile bu servisler yüzünden bir kere alan bir daha almaz bende servisle çok sorun yaşadım ve garanti falan takmadım iş bilmeyen servislere para kazandırmaktan sa normal bi ustaya giderim işimi yaptırım hakkı neyse da veririm helal olsun birde arkadaşlar sorunları sadece buraya değil mondial müşteri hizmetlerine de mesaj atın durumu anlatın ben çok kavga ettim hem servisle hemde müşteri temsilcileriyle daha da mondial almam
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    lifan kp 150
    http://www.facebook.com/video/video.php?v=2142062401349

evet arkadaşlar lpg çalışmamdan görüntüler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:04 ----------

iyi sonoçlar alırsam bunu biraz daha geliştirmeyi düşünüyorum

THE İMAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 KT
    arkadaşlar şikayetiniz varsa mondiale mesaj atın.ben servisle alakalı şikayetimi e-postayla gece bildirdim ,sizin bi kontrol mekanizmanız yok mu,servisler kafasına göre davranıyor vs yazmıştım.sabahına bana telefonla geri döndüler,şikayetimin ne olduğunu sodular ne var ne yok anlattım.biz servise bi tane denetçi göndereceğiz dediler.1-2 saat sonra servis aradı özür diledi gel çay ısmarlayayım falan vs.
    gittim bi nazik davranıyor anlatamam ,öyle demek istemedim,kusura bakma ,her zaman yardımcı olurum vs -şimdi yoldan geçsem çağırıyor.
    BENCE TOPLU MESAJ GÖNDERİRSENİZ DAHADA ETKİLİ OLUR.
    HAKKINIZI ARAYIN...................

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı isak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.facebook.com/video/video.php?v=2142062401349

evet arkadaşlar lpg çalışmamdan görüntüler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:04 ----------

iyi sonoçlar alırsam bunu biraz daha geliştirmeyi düşünüyorum
    abi bu konuyu önceden de konuşmuştuk bu sayfada hatırlarsan. 2 önerimi tekrarlıyorum. piknik tüpünün et kalınlığı çok düşük. bu lpg tüplerinin yapıldığı yere özel üretim bir şey yaptırılamaz mı?

gazın bağlantı boruları ve tüpü doldurduğumuz yer çok açıkta gibi. en azından arka tarafa motor yere düştüğünde oraları koruyacak kafes biçiminde bir şey yapsan daha iyi olmaz mı?

2. olarak motor fazla eğilince lpgyi kesen bir devre söylemiştim, v şeklinde bir borunun uçlarına 2 iletken bağlayıp, bu borunun içine de demir bilya koyarsak motor fazla eğilince demir bilya da eğilen taraftaki iletkenlere deyip benzine geçmesini sağlayan bir sistemdi. bunu da uygularsan inan ben de yapmayı düşünürüm.

Motosikleti
    hyosung GT-250
    dün iş çıkışı hiç gitmediğm bir yer olan burak motor selahattin ustaya gittim ... bir tavsiye üzerine ...kapıya yanaştım tamda kendisi kapıda selam verdim h. işler diledim ustam benim motor ....diye anlattım kafasını kaldırıp suratıma bakmadan içerde kadir ustaya söle dedi ..ona anlattım motora bindi gitti trafikte yol yapamadığı için anlayamadı oysaki anlamayacak bişey yok hafataiçi bi gün bırak iyice test edelim dedi usta işte o gün hangi gün dedim çrş -perş sabah dedi ben 9:00 işe başlıyom siz 9 da açıyonuz dedim çaycıya bırakırmışım motoru ve anahtarı... içimden bir ses diyo ki motor orada 1 gün kalacak tmm yaptım diyecek paramı alacak ben motora binicem bakıcam olmamış aynen duruyo ..çünkü öle başıma çok geldi ..sora bida gidicem ..bida sonra paradan da motordan da vazgeçip isyan edicem..
    γ@píяєگگ@mí
    Mehmet ERDOĞAN

Motosikleti
    150 mc
    Alıntı yapiressami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün iş çıkışı hiç gitmediğm bir yer olan burak motor selahattin ustaya gittim ... bir tavsiye üzerine ...kapıya yanaştım tamda kendisi kapıda selam verdim h. işler diledim ustam benim motor ....diye anlattım kafasını kaldırıp suratıma bakmadan içerde kadir ustaya söle dedi ..ona anlattım motora bindi gitti trafikte yol yapamadığı için anlayamadı oysaki anlamayacak bişey yok hafataiçi bi gün bırak iyice test edelim dedi usta işte o gün hangi gün dedim çrş -perş sabah dedi ben 9:00 işe başlıyom siz 9 da açıyonuz dedim çaycıya bırakırmışım motoru ve anahtarı... içimden bir ses diyo ki motor orada 1 gün kalacak tmm yaptım diyecek paramı alacak ben motora binicem bakıcam olmamış aynen duruyo ..çünkü öle başıma çok geldi ..sora bida gidicem ..bida sonra paradan da motordan da vazgeçip isyan edicem..
    merhaba
    motorundan ne tür şikayetlerin vardı?

Motosikleti
    hyosung GT-250
    90-100 km hızla giderken ileri geri sallanma yapıyo (gaza basarken değil gazı kesince sallıyor) birde ıslık sesi var... bunu anlayan usta tesbit edebilen sayısı bile az tamir etmek isteyenin sayısı sıfırın altında - 30 ... bu arada info@mondialmotor.com.tr attığım 2. mailden sonra nazilli den bir telefon geldi ...mailinizi okudum motoru aldığınız yer olan ikitelli mondi motor a gidiniz motorunuzu bırakınız gereken işlem yapılacaktır denildi... şimdi b. paşdan kalk ikitelliye git motoru bırak ..taksiye bin eve git ertesi gün minibüsle işe git ..akşam iş çıkışı yine taksiye bin motoru almaya git bu eziyete değecekmi bakıcaz param çok olduğundan değil oraya vasıta yok doğru dürüst yaa ...
    γ@píяєگگ@mí
    Mehmet ERDOĞAN

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)