Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    FAQ'O' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mc
    Alıntı nedimkurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum amortisörlerin üst kısmında 2 ayar yeri var.. bunları bildiğin somun gibi düşün.. motorsikleti orta sehpaya alıp helezonu birkaç mm sıkıştıracaksın.. önce helezondan taraftaki somunu sıkıp üsttekiyle sabitle. yalnız bunun için yarım ay anahtara ihtiyacın olacak ya da tornavidaya arkasından küçük bi çekiçle vurrakta halledebilirsin.
    yardımın için çok tşk ederim yarın ugrasırım artık

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    150 mc
    merhaba arkadaslar 5 aylık mc sahibiyim. 1000 km. yaptım. motorla ilgili paylaşmak istediğim ve sizlere sormak istediğim seyler var cevaplarsanız sevinirim. motorun selesi uzun yolda rahatsız ediyor, rüzgarlı havalarda motor cok savruluyor, arka tekerde çözemediğim bi sey var özellikle kaldırım taşlı yollarda kayıyor yada asfaltta cizik cukur varsa arka kayıyor hız yapmaya korkar oldum. amasör çok sert. bunların yanında motorun torku çok iyi, sesi tok ve çekişinden çok memnunum. ve bi sorunla karşılaştım vitesteyken marş basmıyor sonradan oldu sizdede varmı? arka tekeri değiştirmeyi düşünüyorum kaliteli ve daha kalın alıcam tavsiye edebileceğiniz marka ve ebat varmı.

sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    dostum garanti belgesini işini hallettin mi aynı sorunu bende yaşıyorum da

AguilaNegra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yahu cbr idi cbf idi derken bu hondada ki belirsizlik tak etti gidip aldıracak bana şu mc den bitane
    Müsait bir yerde öleceğim.

Boğaçhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 162 MC
    Alıntı oğuzzzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi sorunla karşılaştım vitesteyken marş basmıyor sonradan oldu sizdede varmı? .
    Yeni yeni yapmaya başladı.

arka tekeri değiştirmeyi düşünüyorum kaliteli ve daha kalın alıcam tavsiye edebileceğiniz marka ve ebat varmı.
    Ben ikinci el aldım. Aldığımda arka teker 100x90x18 dı. zincir ayarı esnasında, orta sehpaya sürtünmeye başladı(Doğru ayarı yapınca) Bende sehpanın ayağını açmak zorunda kaldım.
    [B][COLOR="Purple"]Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin, karşındakinin anlayabildiği kadardır. [/COLOR][/B]

Motosikleti
    mondial 150 mc
    Alıntı Boğaçhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni yeni yapmaya başladı.
    Arkadaşlar viteste iken marşın çalışmaması bir sorun veya arıza değil sanırım yanlış biliyorsunuz çünkü viteste iken marş sistemi güvenlik amacı ile çalışmıyor yani o debriyaj koluna bağlı bir kablo(sensör gibi birşey varsayalım) var marş sisteminin elektriğine bağlı, viteste iken marşa giden elektriği kesiyor motor bilincimiz dışında tekleyerek altımızdan kaçmasın diye...düşünün ki oldu? haberimiz olmadan olduğu için dengesini sağlayamadığımızdan dolayı motoru düşürebiliriz bile... bu bence çok iyi bişey...

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı yqT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar viteste iken marşın çalışmaması bir sorun veya arıza değil sanırım yanlış biliyorsunuz çünkü viteste iken marş sistemi güvenlik amacı ile çalışmıyor yani o debriyaj koluna bağlı bir kablo(sensör gibi birşey varsayalım) var marş sisteminin elektriğine bağlı, viteste iken marşa giden elektriği kesiyor motor bilincimiz dışında tekleyerek altımızdan kaçmasın diye...düşünün ki oldu? haberimiz olmadan olduğu için dengesini sağlayamadığımızdan dolayı motoru düşürebiliriz bile... bu bence çok iyi bişey...
    o sensör den cub ta dahi var vites te iken marş basmıyor fakat 2009 olan ukh lerde bu durum farklı vites te iken marş basıyor hatta çalışıyor bi sorun değil senin dediğin gibi
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    mondial 150 mc
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o sensör den cub ta dahi var vites te iken marş basmıyor fakat 2009 olan ukh lerde bu durum farklı vites te iken marş basıyor hatta çalışıyor bi sorun değil senin dediğin gibi
    yanlız ukh ile mc nin vites olayları farklı değilmi? yanlış bilmiyorsam ukh de zaten debriyaj yok o yüzden motoru hoplatmayacak şekilde ayarlanmış çalışma sistemi...bizim mc vitesteykende çalışır fakat debriyaja basılı olması lazım elimizin...

Boğaçhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 162 MC

Peki...

Böyle bir sensör veya anahtarın olması gerektiğini biliyorum. Lakin daha önce çalışmayıp, sonradan aklı başına gelmiş olabilir. Bizde son duruma göre davranıyoruz artık.

Arka lastik veya lastiklerin ebadının büyütülmesi sözüm yarım kalmıştı. Devam edeyim; Bence gerekli bir şey değil. Orjinal ebatlara sadık kalarak, alacağınız, kaliteli ve marka bir ürün ihtiyacınızı karşılar. Orjinalliğini bozmamakta yarar var.
    [B][COLOR="Purple"]Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin, karşındakinin anlayabildiği kadardır. [/COLOR][/B]

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı yqT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlız ukh ile mc nin vites olayları farklı değilmi? yanlış bilmiyorsam ukh de zaten debriyaj yok o yüzden motoru hoplatmayacak şekilde ayarlanmış çalışma sistemi...bizim mc vitesteykende çalışır fakat debriyaja basılı olması lazım elimizin...
    evet vites olayları fark lı fakat adam marşa basıyor motor hiç hoplamıyor sonuç ta cub debriyaj olmadığı için rolentide sayıyor
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    150 mc
    hocam gaçen yokusta motor stop etti vitesi bosa alana kadar biraz uğrastım arkadada trafik vardı o yuzden bence viteste calıssa daha iyi olur

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:16 ----------

Bence gerekli bir şey değil. Orjinal ebatlara sadık kalarak, alacağınız, kaliteli ve marka bir ürün ihtiyacınızı karşılar. Orjinalliğini bozmamakta yarar var.

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/moto...#ixzz1QDrygMgz hocam arka teker cok ince motorun görüntüsünü cok bozuyor o yüzden kalın teker düsünüyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:20 ----------

Alıntı Boğaçhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle bir sensör veya anahtarın olması gerektiğini biliyorum. Lakin daha önce çalışmayıp, sonradan aklı başına gelmiş olabilir. Bizde son duruma göre davranıyoruz artık.

Arka lastik veya lastiklerin ebadının büyütülmesi sözüm yarım kalmıştı. Devam edeyim; Bence gerekli bir şey değil. Orjinal ebatlara sadık kalarak, alacağınız, kaliteli ve marka bir ürün ihtiyacınızı karşılar. Orjinalliğini bozmamakta yarar var.
    hocam teker cok ince olduğu icin motorun görüntüsünü cok bozuyor o yüzden kalın teker düsündüm

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:36 ----------

Alıntı AguilaNegra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu cbr idi cbf idi derken bu hondada ki belirsizlik tak etti gidip aldıracak bana şu mc den bitane
    valla kardes 3000 tl param vardı uzun süredir 2. el cbf 150 almayı düsünüyodum tam alacakken son anda bi tamircinin tavsiyesiyle mc aldım memnunum zaten 3000 tl lik cbf in ekmeği yenmiş oluyor

AguilaNegra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu motorla uzun yol yapan var mi ?
    Müsait bir yerde öleceğim.

Motosikleti
    cbf 150

AguilaNegra dostum ben bu motorla istanbulda kuryelik, hergünde 150 km yol yapıyorum.Eski motorum cbf 150 idi,ikisinide kullanmış biri olarak 150 mc diyorum niye dersen cbf 150 den eksiği yok performans ve fiyat avantajı sayesinde artıların var.Çelişkilerdeysen gir bir bayiye motoru yakından gör hak vereceksin

Motosikleti
    lifan kp 150
    Alıntı sarıdev adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AguilaNegra dostum ben bu motorla istanbulda kuryelik, hergünde 150 km yol yapıyorum.Eski motorum cbf 150 idi,ikisinide kullanmış biri olarak 150 mc diyorum niye dersen cbf 150 den eksiği yok performans ve fiyat avantajı sayesinde artıların var.Çelişkilerdeysen gir bir bayiye motoru yakından gör hak vereceksin
    slm motoru nerden almıştın ve tanıdıgın iyi bir ustaa varmı motorun sesinden hastalıgını anlayabilecek şu sorunu var diye bilecek tabikide açması gerekiyorsa açmalı içini

musician44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MC
    Uzun yoldan kastın?

Ben durmaksızın 180 km yaptım.Tık demedi..sora 30 dk mola.Tekrar 180 km yaptım durmadan..Tık demedi 5 bine geldm hiç tık demior ..Yalnız tüm vidaları değiştiirmek gerekiyor,gevşiyip titreşime neden oluyorlar.Tek sıkıntı bu şimdilik....Kolay gele

Motosikleti
    150 mc
    musician 44 arkadas vidalar kendiliğinden gevşiyormu yoksa dandik olduğundan değiştirmemizmi gerekiyor ben vidaları hic kontrol etmiyorum 1000 km yaptım

musician44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MC
    musician 44 arkadas vidalar kendiliğinden gevşiyormu yoksa dandik olduğundan değiştirmemizmi gerekiyor ben vidaları hic kontrol etmiyorum 1000 km yaptım
    Dandikliğinden gevşiyor İster sıktırırsın,ister değiştirirsin dostm ben şmdilik sıktrdım ama bi süre sonra hemen değiştireceğim kalitelileriyle,uzun yol yapınca ellerinde titreşimi hissediyorsun yoksa..birde üstündeki vidalar çok erken paslanıyor...

Motosikleti
    Honda XL 200< Mondial 150 MC RoadRacer
    slm yoğun işlerden dolayı forumu takip edemiyordum bugün tekrar uğrayıp kalıdığım yerden okumaya başladım foruma ilgi azalmış :(
    benim orta sehpa yan sehpa ve sol ayağımızı koyduğumuz zımbırtının siyah olan metal kısmı nokta nokta paslı..o paslı kısımlarını zımparalayıp üzerine siyah sprey boya atsam nasıl olur kötü olur mu _?
    [B][COLOR="Red"]Roadracer 150 MC[/COLOR][/B]

Motosikleti
    cbf 150
    [QUOTE=isak;2389896]slm motoru nerden almıştın ve tanıdıgın iyi bir ustaa varmı motorun sesinden hastalıgını anlayabilecek şu sorunu var diye bilecek tabikide açması gerekiyorsa açmalı içini[/

slm motoru ikitelli mondimotordan aldım.Daha 1200 km de motor ilk bakımınıda bağcılar ikiler motorda yaptırdım.Usta konusuna gelince bende iyi bir usta bulamadım forumu takip eden arkadaşlardan bu konuda yardımcı olmalarını bende istiyorum.İstanbulun neresi olursa olsun farketmez zaten girmediğimiz sokağı kalmadı
    Akilzsizlar hirsizlarin en zararlilaridir: Zamaninizi ve nesenizi çalarlar.

Motosikleti
    Honda XL 200< Mondial 150 MC RoadRacer
    [QUOTE=sarıdev;2390288]
    Alıntı isak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm motoru nerden almıştın ve tanıdıgın iyi bir ustaa varmı motorun sesinden hastalıgını anlayabilecek şu sorunu var diye bilecek tabikide açması gerekiyorsa açmalı içini[/

slm motoru ikitelli mondimotordan aldım.Daha 1200 km de motor ilk bakımınıda bağcılar ikiler motorda yaptırdım.Usta konusuna gelince bende iyi bir usta bulamadım forumu takip eden arkadaşlardan bu konuda yardımcı olmalarını bende istiyorum.İstanbulun neresi olursa olsun farketmez zaten girmediğimiz sokağı kalmadı
    yamaha-mondial şirinevler aydın motor yusuf usta ;)
    [B][COLOR="Red"]Roadracer 150 MC[/COLOR][/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)