Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
20. sayfa BirinciBirinci ... 10181920212230 ... SonuncuSonuncu

Mondial 125 MG Delux Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial mg125, mondial 150 mc
    bende sağanak yağmurda binmişdim önümü zor görüyodum kaskın camını açmak zorunda kalmışdım sırıl sıklam olmuşdum koruma demirinin altına sac kaynatıcam alttan su çamur sıçrıyor .. Karda motor nasıl gidiyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    sağa sola yalpalayarak gidiyorsun hem tehlikeli hem zevkli. güzel bi deneyim :-)

Motosikleti
    bizim buralara daha kar yağmadı şuanlık yağmur yağıyor

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    buralara yağdı sonra dün yağmur yağdı eridi gitti sözde dün için çok kar yağacak heryer dolacak felan diye konuşuluyordu. şimdi dışarı baktım yerde üç cm kar var yok gibi :-) meteoroloji yanılmış

Motosikleti
    ben motoru yarın sabah muayeneye götürcem çantayı sökmeye gerek varmı acaba

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    hiç bilgim yok halit olmaz herhalde

Motosikleti
    bugün götürdüm motorun muayenesini yaptırdım topcase hafif kusur yazmış birde kısa fara sıkıntı bulmuş :D neyse geçtik sonunda kısa far sıkıntılıysa uzun far nasıl sıkıntı olmuyor ikiside aynı yerden ayarlanıyor 2 hafif kusurla geçtik çok şükür birde orada arka freni sıktım lamba yanmıyor dedi şaşırdım hemen fren pedalının yayına baktım sabah temizlemişdim motoru yay çıkmış orda hemen taktık halloldu sonunda 12\12\2015 2016 sayılır sonunda muayene derdinden kurtuldum

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    iyi aradan cikarmissin:-) çanta niye hafif kusurlu yazıldı anlamadim.herhalde motorun boyutları değişiyor ondan.

Motosikleti
    birde kar yağmışdı o gece tuvtürkün önünde kar birikmiş kaya kaya gittim bugün 50 km yol yaptım ayaklarım ıslanıyor yağmurda kömürlü sobaların yanına duvarı yakmasın diye sac koyuyorlar sanırsam 1metre kare gibi birşey ondan aldım nalburdan onu korumademirine göre kesicem oraya montalıcam şu ayaklarım ıslanmaz artık. hep ayakkabım batıyor birde benim motorun aynısını gördüm herhalde yeni almış sanırsam parlıyordu motor iyi dikkat çekiyordu sadeydi çanta felan hiç birşey yoktu üstünde

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    o dediğin şeyi biliyorum ısı kalkanı mi ne diyorlar bizdede vardı. yalnız onun içi karton dışı folyo kaplama. suyu yediği zaman kabarmasin?

Motosikleti
    kabarması sıkıntı değilde biraz dayanıksız gibi geldi ufak bir şeyde delinir galiba rüzgar ısınmasını engeller galiba bugün ölçülerini ayarladım takmaya vakit yoktu işe gittim gelince takıcam deneyecem şuanlık motor için yer kesmedim hava alsın diye ilk önce böyle deneyeyim bu arada kesmesi basit ıspatulaya keseri vurdummu hemen kesiliyor motor çok ısınırsa ne gibi tepki verir merak ettim hiç başıma gelmedi bu gün çevre yolundan çıkdım tam benzinliğin yanında benzin bitti neyse benzin aldım 10 dakika motoru çalıştırmak için uğraşdım motor traktör gibi çalışıyordu birdaha o şirketten benzin almıcam birde karbüratörü temizlemek için benzin musluğunu kapatıyoruz benzini yaktıkdan sonra karbüratörü söküyoruz başka bir işlem yapmaya gerek varmı

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    bu havalarda pek isinacagini sanmıyorum. bugün acikogretim sınavına geç kaldım motorla gittim geldim bin pisman oldum bu ne soguktur böyle. dediğin yontemin haricinde on camurlugun altına kauçuk parça yapabilirsin. senin motor da diz ortusu vardı galiba o suyu engellemiyor.mu ? karbüratör dediğin gibi sok temizle basit bir işlem zaten..

Motosikleti
    bende motorla gittim git gel 50 km geç kaldım benzinde bitince ayaklarda ıslandı geri döndüm diz örtüsü tam engellemiyor yağmur tekerlek alttan ayaklara su atıyor diz örtüsü eksoz borusuna değiyor o yüzden oraya yaklaştırmıyorum ordanda azbirşey geliyor

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu havalarda pek isinacagini sanmıyorum. bugün acikogretim sınavına geç kaldım motorla gittim geldim bin pisman oldum bu ne soguktur böyle. dediğin yontemin haricinde on camurlugun altına kauçuk parça yapabilirsin. senin motor da diz ortusu vardı galiba o suyu engellemiyor.mu ? karbüratör dediğin gibi sok temizle basit bir işlem zaten..
    Aynen hocam,
    bende bugün açıköğretim sınavına motorla gittim. yaklaşık 15 km idi. Ama yolda ellerimi ısıtmak için 3 kere durdum. Kışlık deri eldivende almıştım oysa ama parmakları kessen o kadar acımaz. Sadece ellerim donuyor. Sabah birde keratanın aküsü donmuş, çalışmadı. Elimle ittirip üstüne binince anca çalıştı.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    ben motora tarzan gibi bindiğim için baya dondum :-) eldiven yok bu şey yok normal kask var ışte gerisi günlük kiyafet... zaten binmiyorum bu aralar hava çok soğuk yürüyerek gidip geliyorum ise.

Motosikleti
    diz örtüsüz motora binilmiyor birde yarım maske aldım bayağı işe yarıyor tavsiye ederim eldiven zaten kesinlikle giymek lazım eller çatlıyor sonra yağmurlu havada motor sürmüşdüm motor çamur olmuşdu benzincide yıkattım motor sıfır gibi oldu

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    geçen sene karda felan bindim sıkıntı olmadida bu sene binesim gelmiyor motora. binecek olsam tam teçhizat alirim ama yok ya içimden gelmiyor.

Motosikleti
    benimde aslında pek gelmiyor hergün yağmur yağıyor çamur oluyor üstüm bu aralar motora yaklaşmasam iyi olur lastiklerde kayıyor hava sıcakken yola atlayan taksiler sıkıntı olmuyordu şimdi çok sıkıntı bir kaçkere başıma geldi

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    beş gündür motora biniyorum hemen hasta oldum. ara verip tekrar binince oldu. sürekli binsem bunye alışıyor herhalde neyse bugün binmeyecem

Motosikleti
    bende 4 gündür binmiyorum havalar biraz açılmaya başladı istanbulda yerler kuru biraz soğuk var ama sıkıntı değil yerler kuru olsunda

REKLAM ALANI
20. sayfa BirinciBirinci ... 10181920212230 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)