Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
13. sayfa BirinciBirinci ... 3111213141523 ... SonuncuSonuncu

Mondial 125 MG Delux Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    uyması lazım senin motorunun üzerindeki buji ne marka ? torch d8rc model buji vardı benimkinde 7000 km kullandım daha da kullanırdım da değiştireyim dedim champıon marka buji aldım bu 5000 km de ateşleme kalitesi düştü. hem orjinal bujiye göre kısaydı. ngk ne kadar gidecek bakalım

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:27 ----------

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial mg125, mondial 150 mc
    Orjinal eksozun remini buraya koyarmısın sana zahmet ben eksozdan iyice şüphelenmeye başladım benim motorun eksozu bu sol tarafında biraz ezik var resimde görünmüyor birde şu ufak delik

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:48 ----------

MAŞAALLAH senin motorda bayağı bakımlıymış ALLAH kaza bela vermesin

Buda benim motor

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Sagolasin senin motor da güzel ;-) senin egzoz eski model ondan ses fazla cikabilir. Bende ki euro 3 zimbirtisina uygun model siyah renkli şimdi aşağıya iner çekerim

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:36 ----------

[IMG]url=http://bit.ly/c25MCx][/url][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    oalttaki delik benimkindede var su felan birikirse atması için o. mondial yedek parça fiyatlarına baktım eski model egzoz 66 lira benim ki gibi egzoz 186 lira

Motosikleti
    Teşekkür ederim Şimdi sıkıntı anlaşıldı yani sen diyorsunki cbf den biraz fazla ses çıkarıyor Bende bakıyorum cbf hiç ses çıkarmıyor bu işdebir yanlışlık var diyorum kendi kendime o egzozdan alasım geldi ama fiyatı iyiymiş :D sen performans egzozu kaça taktırdın

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    ben egzoz performans tipi beyin performans tipi ateşleme bobini ve daha kuvvetli konjektör artı cub amortisörü aldım 200 kusur lira vermiştim hepsine

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:13 ----------

internetten aldım kapıda ödemeli evde kendim taktım

Motosikleti
    Yani epey ucuza almışsın ses çokmu çıkıyor motordan ben sessiz seviyorum sen sesli seviyorsun galiba

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Yüz lira ya felan almış oldum yani. Ses motora göre bu motor fa sesli seviyorum ama cbf ya da ybr olsaydı sessiz isterdim. Egzoz sesi orjinal e göre fazla çıkıyor. Susturucuyu soktugum zaman ortalığı yıkıyor zaten. Bugün susturucuyu taktım motor cekisten düştü gibi geldi. Adam subap ayarını sıkı yaptı galiba

Motosikleti
    Mondial 100 MG Sport
    moturmotur bence senin egzoz orjinal değil bizim burda sonradan motor sesli olsun diye takılan uag tarzı egzozlardan.herkes bağırta bağırta geziyor burada birinin egzozuna baktım aynı senin egzoz gibiydi ohh egzozmu ne diyorlar hatta ismine

Motosikleti
    Benim motordan bir tane daha görürsem ilk işim eksozuna bakacam birde sesine bakacam aslında motorda çokda ses yok 3 4 5 de ses yapmıyor ben sesin minimum olmasını istiyorum boora nın dediği gibi bu eski model eksoz adam eksozu değiştirmiş olsa gerek çünkü bir kere düşmüş ön fren sıkınca demekki ucuz olduğu için onu takmıştır

Motosikleti
    Mondial 100 MG Sport
    herkes motorunun resmini koymuş bende paylaşayım motorumun resimlerini benimki 100 MG Sport ama sonuçta aynı aileden geliyorlar :D

hepinizin yorumlarını bekliyorum arkadaşlar

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    seninkiyle bizimki hiç bir olur mu senin ki çürük model şaka şaka cg iyidir iyi senin ki de güzel bizimkilerin ufak kardeşi

Motosikleti
    Mondial 100 MG Sport
    yöneticiler bu modelin sayfasını nedense açmadı ben konu açtım onuda onaylamamışlar sanırım bende geldim burada takılıyorum cg iyi tabi iyi olmazmı 100-125-150 hiç farketmez yeterki cg olsun.tabi 100lük bu kardeşi sizin motorların ama yetiyor bana

Motosikleti
    MAŞAALLAH güzel motor ALLAH kaza bela vermesin kırmızı renk metalik jant baya güzel yakışıyor

Motosikleti
    Mondial 100 MG Sport
    teşekkürler amin ALLAH kimseye kaza bela vermesin.senin motorunda güzel ama bana cg dedimmi kare far kare gösterge olacak :D

Motosikleti
    Benim motorun göstergeler çok hoşuma gidiyor dün castrol power1 motosiklet yağı aldım akşam işyerinde değişcem yağı birde bu atık yağı nereye verecez oto sanayiyemi.götüreyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:38 ----------

Buda örtüsüz hali

g[/img]

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Senin motorun saati doğru gösteriyor mu ? Ben ayarliyorum bozuluyor. Km saati dalgalanma yapıyor devir saatinin teli koptu onu bulamadım bakalım gidiyor böyle. Degistirdigin yağı yağ değişimi yapan yerlere verebilirsin. Senin on çamurluk çok havada duruyor onu bir kademe aşağıya alabilirsin böylece daha bütün duracaktır. Emanet gibi motordan ayrı duruyor şimdi. Far işini ne yaptın degistin mi ampulu

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:10 ----------

Bu arada geçen motora ayar yaptirmistim. Memnun kalmadım. Subap ayarını sıkı yapmış egzozun susturucusunu taktigim zaman 2 viteste çıkarken üç isteyen yerde artık ikinci viteste bayılma yapıyor. Dortle çok rahat ciktigim rampayi yine çıkıyor ama bayılıyor. Orjinal egzozu taksam hiç gitmeyecek galiba :-( karburatoru temizleyecem iğne ayarını da aşağıya alacağım bi ayar çekti bi şey biliyor sandim bende en iyisi kendim yapmak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:17 ----------

Alıntı enatr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler amin ALLAH kimseye kaza bela vermesin.senin motorunda güzel ama bana cg dedimmi kare far kare gösterge olacak :D
    Sen bizim motorlari mi begenmiyon bide :-) tabi sayfan açılmış artık begenmezsin bizimkileri :-)

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:19 ----------

Birde motor hız olarak 100 de kalıyor eskiden 120 ye oturuyordu hemen hatta yol olsa üstüne egilsem 120 yi yavaş yavaş geçecek tı o da gitti. Motor resmen kasiliyor. Son gaz giderken gazi bırakıp tekrar acarsam motor afalliyor oksuruyor gibi bi tekleme gibi bi şey yapmaya başladı ayardan sonra.

Motosikleti
    Mondial 100 MG Sport
    23 ağustostu açtım 100MG Sport Sayfası ama nedense modeller bölümünde gözükmüyor sadece googleden arayınca çıkıyor :D
    sizin motorları beğenmemek değil bende istiyordum delux ama elimize bu geldi buna bağlandık şimdi
    moturmotur senin deluxta maşallah çok temizmiş Allah kaza bela vermesin inşallah.
    bora bence subap ayarını bidaha yaptır çok sıkı bi subap ayarı motorun ömrünüde etkiler sonuçta

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Boşver sayfayi ne yapacaksın biz variz burada zaten aktif olarak cg kullanıcısı üçümüz variz sen ben bi de moturmotur :-) kardeş kardeş takılıyoruz motorlari aynı şasi aynı seninkinden farkı disk fren gösterge bir de on far gerisi kopyala yapistir :-)

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:34 ----------

Subap ayarını kendim yapacağı m ama kapalı ağız 18 numara anahtar lazımbuji sökmek için elimde yok. Yine motorcuya kalacam galiba. Siz siz olun 0,5 sentile subap ayarı yapturmayin. Ben kendim yaparsam iki tane jileti üst üste koyup sert sıkı ayarda yapacam ayarını bakalım

Motosikleti
    Mondial 100 MG Sport
    aynen koca forumda 3 kişiyiz bence ver parası neyse anlayan bi ustaya yaptır motoru sonra ilerde sıkıntı yaşamazsın en azından

Motosikleti
    Bu ay para çıkışmadı önümüzdeki ay İNŞAALLAH ön lastik arka ön fren balataları buji gaz debriyaj freni birde ön ampul hepsini değiştircem birde sen hiç ön çatalıyağladınmı amortisörleri

Bu arada benim saatte sürekli değişiyor ayar tutmuyor hep 12.00 dan başlıyor..) km saati biraz ağır kalıyor ama devir saatinde sıkıntı yok yukardaki göstergede sadece vitesin kaçda olduğu işime yarıyor benzin göstergesi saat işime yaramıyor aslında şamandırayada bi baktırayım onuda hallederiz bidahaki ay İNŞAALLAH. Bayramda yaklaşdı bir gün kaldı sağa sola gideriz motorla artık :D

REKLAM ALANI
13. sayfa BirinciBirinci ... 3111213141523 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)