Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456715 ... SonuncuSonuncu

Mondial 125 MG Delux Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2015 HONDA CBF 150
    şu an 2300 lerdeyım. maşallahı var. frenlerınden ben pek sıkeyetcı degılım aksıne memnunum. on dısk oldugundan dolayı cok ıyı tutuyor. arka ztn on numara. servıslerınden pek memnun olmayanlar var ben memnunum acıkcası. zıncırım eksozum kornam ve depo kapagı kontak dreksıyon kılıdı takım halınde garantıden degıstı ve hıcbırınde 2 haftadan fazla beklemedım. hatta zıncır koptu servıs elınde olan zıncırı bana taktı gelen zıncırı kendıme alırım senın ısın gorulsun dedı ve hıcbır ucret alınmadı. su ana kadar servıse verdıgım para sadece yag parası olan 20 tl harıcınde o kadar parca degıstı ucret talep edılmedı edılmemesıde gerıkıyor ztn. bence servısınıze bıraz yuklenın kı ılgılensınler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dalbay444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150
    10000 e geldi halen ayakta motor .
    Korkaklıkta AR. İlerlemekte şeref VAR.

zafer61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motordan yana sıkıntı yok bendede var 2011 4000 de yalnız fazla yakıyor tüp takacam bulabilrsem
    TRABZON : 4 banka soyguncusunun ağır silahlarla girdiği bankada, 28 silahlı banka müşterisiyle çatışmaya girdiği yerdir.

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    bu motor 100 km de kaç litre yakıyor arkadaşlar

dalbay444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150
    Km ye 110 kuruş. Fazla yakıyor diyen arkadaş rodajını bitir öyle yaz buraya..
    Korkaklıkta AR. İlerlemekte şeref VAR.

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    yani 2,5 litreyi geçiyomu
    DOST VURULUNCA DEGIL, UNUTULUNCA KAHRINDAN OLUR. BIZ SEVDIKLERIMIZI KIR CICEGI GIBI AVUCUMUZDA DEGIL, KURSUN YARASI GIBI GONLUMUZDE SAKLARIZ.

Motosikleti
    Mondial 125 deluxe
    tavsiye ediyorum gerçekten beklediğimden daha iyi çıktı ve çok ekonomik....

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:01 ----------

evet amortiserleri çok kötü ve titreşim çok fazla ama genelde güzel ve ekonomik bir motor tavsiye ediyorum

Motosikleti
    Mondial MG Deluxe
    Titreşim kaç km de ve devirde alıyorsunu bilmiyorum ama 8000 devirin üzerinde yavaş yavaş titreme başlıyor daha üstünde zaten çok titreme oluyor bu normaldir diye düşünüyorum. Daha önce Arora 125-43 YEBERE-2 idi galiba yeni modeller olunca sürdüğüm eski modelini bulamadım. Dediğim arora çok titriyordu. 1700 liraya aldım mg deluxe ü şu ana kadar ciddi bi titreme sorunuyla karşılaşmadım. Ampul patlatma problemi vardı garanti kapsamında onunla ilgili bi parça varmış bi haftaya kadar o gelecek.

Amasör yumuşaklığıda ayarlanabiliyor zaten sert diyenler ayarlattırsınlar. Motor ilk zamanlar çok yakıyor gibi düşünüyordum fakat şu anda 2300 küsürdeyim yakıt iyi bence. 100 lükler kadar olmazsa da iyi. Rampada çekiş 60 km nin altına kadar düşüyordu ilk bakımdan sonra o da düzeldi fakat yine rampada çekişin düştüğünü hissedebiliyorsunuz.

2 kişi iken 90 - 100 yapabildiğimi hatırlıyorum tek kişi 110 a çıktım sonrasında korktum savuruyordu rüzgar. Daha üstü hızı bu motorla denemeye çalışmam. Genel olarak sorarsannız fiyatına göre en iyi motor bu. İlk zamanlar canımı sıkan ön ve yan korkulukların olmamasıydı ama takımı 80 tlymiş. Olan markalar bu fiyatı zaten üzerine fazlasıyla koyuyormuş gördük.

Motosikleti
    mondial 125 mg deluxe
    slm bendede mondial mg 125 deluxe var
    mıcırlı yolda 125 km yaptım üstüne yatmadan eğer yatıp ana yola çıksaydım 130 yapardı (ama anayolda tırlar var çıkmıyorum oraya ) xD
    titremesine mağna buluyorlar ama aşırı derece titremiyor 1600 km deyim tek arıza çıkardı oda acemi iken 3. vitesle kalkmaya çalışıp zincir gergisini kopardım
    en kısa zamanda düzgün bir yolda son hıza ulaşmaya çalışıcam (üstüne patatez kızartması gibi yatarak xD )
    çift kişi dik yokuşlara 20 km hızla giriyorum yokuşun sonunda 70-80 km ye ulaşıyorum ve boğulmuyor (daha hızlı gidersem babam tokadı çakar ) xD
    ben 1000 kmye kadar yanlışlıkla jikle ortada iken gittim
    farkettiğimde hemen düzelttim (jikle ortada iken 115 vurdu)

Motosikleti
    125 Breton ve 125 UAG
    arkadaşlar bende 125 uag var inanmicaksınız ama km si 195 bin !!! daha sadece servis bakımları için açıldı motoru
    MuratZF bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı yavuz123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende 125 uag var inanmicaksınız ama km si 195 bin !!! daha sadece servis bakımları için açıldı motoru
    Naapalım yani, frenleri tutmayan kütük gibi bi motorla 195 bin km yapacak sabır ve azme sahip olduğunuz için tebrik mi edelim.

Motosikleti
    125 Breton ve 125 UAG
    kardeş niye tepki veriyosun buraya düşüncelerimizi yazıyoruz motorun iyi bişey olduğunu söylüyorum bide sana bişe soran olmadı
    MuratZF bunu beğendi.

MuratZF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 UAG
    195.000 km yapan arkadaşımı tebrik ediyorum çoğu çinli motor 195.000 yapamaz,ayrıca daha motoru kullanmadan çamur atanlar var beğenmiyorlarsa honda cbf 150 veya yamaha ybr 125 topiclerinde takılabilirler.Durduk yere motosikleti aşağılamanın anlamı yok "ne kadar ekmek,o kadar köfte" hesabı bu iş...
    4 Teker Bedeni , 2 Teker Ruhu...

Motosikleti
    125 Breton ve 125 UAG
    kardeş bu motorların yağı ne zaman değişiyor kaç km aralıklarla?

Motosikleti
    Alıntı yavuz123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş bu motorların yağı ne zaman değişiyor kaç km aralıklarla?
    1000km'de bir değişmesi idealdir. Ucuz yağ koy 1000km'de değiştir 2000-3000 yerine daha sağlıklı bu tarz motorlar için.

Bu arada Mondial MG serisine yeni bir model daha eklendi fakat internet sitesine eklemiyolar nedense, heralde 100 UGK'ları rahat satabilmek içindir.
    Mondial 100 MG Prince çıkmış, Cg tarzı dik motorlu, tipi daha sportif ve ön fren disk.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...2523571/detay/

delileoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nasıl bu motor kullanan yok mu topik ölmüş?

Motosikleti
    Mondial 125 Mh Drift
    çok güzel bir araç herkese tavsiye ederim yakıttada çok cimri

Motosikleti
    Mondial 125MG Deluxe
    Merhaba, ben de mg deluxe aldım yaklaşık iki ay önce, 2100km'deyim...motorla ilgili iki sorunum var, yardımcı olabilir ya da en azından tecrübelerinizi/fikrinizi paylaşırsanız sevinirim:

1. Ön tekerlekten "cik cik cik cik" diye bi ötme sesi geliyor...bu ses ön frene dokunduğum an kesiliyor. "Yetkili" servise bunu başta sordum, olabilir normaldir, 700 800km'ye kadar sürebilir dediler, 1000 km bakımı için gittiğimde de bazı motorlarda 2000'e kadar olabildiğini söylediler...bi ara ses kesildi sonra yine başladı, herhangi birinizin başına geldi mi bu, ya da neden kaynaklanacağını biliyor musunuz? "yetkili" servisin cevabı, çalışması, davranışı nedeniyle onlara ne bir daha sorarım, ne de yanlarına uğrarım...o yüzden sizlere sormak istedim...

2. "Yetkili" servise 1000 bakımı için giderken son derece olumlu bi ruh hali içerisindeydim; motorumdan memnundum, bakımı yapılacaktı ve keyifle binmeye devam edecektim. Ama beklediğim gibi olmadı, tam da vites değişimine alıştım derken(ilk vitesli motorum bu), bakım sonrası boşa alma sorunu ortaya çıkageldi. Durur vaziyette birinci viteste vites pedalı takılıyor, yukarı hareket etmiyor, ya da 2nci vitesten aşağı hareket etmiyor; illa gaz vermek istiyor. Servise gitmeden durduğum yerde istediğim gibi değiştirebiliyordum vitesi...

Bu iki sorunuma neden olabilecek şeyleri bilen var mı? Ayrıca, İstanbul'da yaşayanlarınızdan, motoru bakım için götürmemi tavsiye edebileceğiniz düzgün bi "usta" var mı?

"yetkili" ve "usta" kelimelerini özellikle tırnak içine aldım, çünkü bu "yetkili"lere yetkiyi veren zihniyeti anlamak imkansız..ve "usta"lar da yaptıkları işte usta falan değil, sadece adları usta...

Herkese kazasız belasız keyifli sürüşler...

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    vites geçmeme sorunu bende en baştan beri var. Bakımla alakası olacağını sanmıyorum. 2 den 1 e veya 3 ten 2 ye geçmiyor vites pedalı taş gibi oluyor ya bir vites aşağı ya da bir vites yukarı atıyorum düzeliyor. Servise dediğimde sen motora alıştıkça düzelir gibi saçma bi şey dedi ne alakaysa artık motor 2800 ü geçti

Motosikleti
    Vites geçmiyosa aragaz verin geçer.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456715 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)