Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Mondial 125 MG Delux Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar bu deluxe modelin titreşim ne durumda? Lütfen kullanan cevaplasın ona göre alıp almayacağım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

ben çok memnunum inş hep böyle gider...titreme felan yok

Motosikleti
    SYM GTS 250i Evo
    Arkadaşlar Cumartesi günü en sonunda motorumu teslim aldım motor çok güzel, egsozdan çıkan sese hayran kaldım, rahatsız edici bir titreşimi yok. Şimdiye kadar hiç trafiğe çıkmadığım için motoru eve getirirken baya yusufladım :( akşamüstü şirinevler trafiği..

Şimdi size danışmak istediğim konu bu trafiğe alışma işinin en iyi nasıl yapılabileceği.. tavsiyesi olanlar?

(#41)
    esdevranes

14-04-2011, 19:54
    arkadaşlar ben de 5 gün oldu alalı..daha 80 km de...ve motor çok hoş herkes hayran oluyor...bu zamana kadar ben motor binmemişim ben bunu anladım...çok mükemmel titreme yok,çok hoş egzoz sesi var...

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/moto...#ixzz1KefWiwZr
    Titreme olmadıgı doğrumu?Yani inanmak istiyorum.Eğer doğruysa :parçası bol,ucuz,tamir edilebilirliği garanti, ruhsat dahil neredeyse iki lira.On numara.Ve bugün bende bir tane yolda yeni gördüm sanki daha bir düzgün yada iyi makyajlanmış.Çelik jant ,ön disk fren.Daha ne olsun Kafam kızıyor alacam birtane 24 ay taksitle.Dursun kenarda.

titreme var 60km nin üzerine çıktıktan sonra ciddi anlamda popo da uyuşukluk başlayıp tüm vücuda yayılıyor
    ama makina olarak güzel şekli hızlanması vs. düz yolda 2 kişi maximum 110km hıza ulaşıyor
    ercan41 bunu beğendi.

Motosikleti
    Arora Ym 150 superstar,Apachi çift akülü bisiklet.
    arkadaslar bende bu modelı almayı dusunuyorum 1 haftaya kadar ama bir arkadastan duymustum amortısörleri iyi değil diye kullanan veya bilen arkadaslar bilgilendirirse memnun olurum saygılar.
    Takma Kafana Kasktan Baska Bişey:cat:

dalbay444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150
    Bende classicmodeli var. ötvindirimi olduğu zaman almıştım. şu an 1500 civarlarında. Motordan memnunum titreşim var ama rodajı daha bitirmedim ondan olabilir diyorum.. Bide kullanan arkadaşlar rodajı kaçbinde bitiyor yazarsanız sevinirim.

Rodajdaki sakin kullanıma rağmen titreşim olan bir motorda rodaj sonrası titreşim düşmez.Eğer parçalar birbiri ile %100 uyum içinde çalışsa aşınma diye birşey olmaz,Hiçbir malzeme tamamen düz veya yuvarlak veya balanssız degi.çünki yerçekimi var ve sürtünme kaçınılmaz.. .Dolayısı ile aşınma her an var.Rodaj süresindeki anlatımın amacı olası montaj,malzeme hatası gibi durumların kullanıcıya ve araca varebileceği olumsuz etkileri sakin kullanım süresi adı altında kontrol edilebilir seviyede tutmak.Granti kapsamı süresindeki giderleri azaltmak.İhtimallerin düştügü süreden sonra performanslı kullanımı gönül rahatlığı ile sürdürebilmek.Diye düşünüyorum.

Motosikleti
    2015 HONDA CBF 150
    selam arkadaslar pazartesı gunu bende mondial 125 mg delüxe aldım. motorumu daha teslım almadım ınsallah yarın yada cuma gunu elımde olucak. daha oncede bu modelın uag sını kullandım arkadasım hala kullanıyor cok saglam bı makıne. dekkat edersenız motoru vs her seyı aynı sadece farı gostergesı cartı curtuyla bıraz oynamıslar. bu motor 3, cu motorum ve teslım almak ıcın sabırsızlanıyorum. inş. hayırlısıyla elıme gecer. herkeze hayırlı kazasız belasız surusler dılıyorum saygılar.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    ptt firması 2011 ihalesinde deluxe aldı,
    fekat sizi temin ederim mondıalın en güçsüz motoru diyebılırım,
    rampa çıkışı sorunlu, yakıtı sorunlu,
    düzde güzel gidiyor fakat iş gücün kullanılmasına geldiği zaman düşündürüyor.
    Sağlamlıgına Bişiy Diyemem Fakat Şimdilik Gözlemlerım Bunlardır Size...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Güçsüz derken hangi motora göre güçsüz. Standart 125 cc motor, 8 KW yani 11 BG kadar bir gücü var, torku da 9,2 Nm. Benim motor 8 BG, 8 Nm tork var ve hiç de güçsüz değildir, çekişi de düşmez.

Titreşimi değerlendirirken devir üzerinden konuşmak lazım, hız değil. 60 Km/saat hızda kaçıncı viteste ve hangi devirde titreşim yapıyor ?

Motosikleti
    Mondial 125 Mg Sport
    güzel motor...

Motosikleti
    SYM GTS 250i Evo
    Motorda bi sıkıntı yok, 50 km'nin üzerinde uzun süre gidince titreşim biraz popoyu uyuşturmaya başlıyor. çekim gücünde bi sorun yok şimdilik, bastıkça gidiyor kerata. Ancak birtek sorum olacak, bu aletini sesini biraz kısacak bir eksoz varmıdır? kanımca çok fazla ses çıkartıyor.

Bende bende dün aldım bu motoru

Motosikleti
    2015 HONDA CBF 150
    motorum şu an 238 km de ve cok guzel cok memnunum. fakat celık jant bıraz agır kacmıs bu motora. tal jantlılar braz daha hafıf gbı geldı bana. bı arkadas rampada ıyı degıl demıs bence rampası harıka ıkı kısıyle sabıt 80 le rampa cıktım gorsenız ınanmazsınız kucuk bı rampa degıl hem uzun hemde baya dık. sadece bır tek konuda sıkayecıyım oda devır saatı bıraz gec yukselıp gec alcalıyor onunda cozumunu buldum elektronık devır saatlerı var 20 lıraya sadece ıcını degıstırıorsun dıs gorunusu aynı kalıyo onlardan alıp sorunu cozucem. bırde farı begenmedım uag farı aldım onu takıcam

Motosikleti
    mondial mg 125 deluxe
    Herkese selam yeni uyeyim yanlız yıllardır bilirim bu formu bendede deluxe var biraz sport yaptım motoru ile hic oynamadım kadran 140 ve motorum 130 yapıyor yol tutuşu harika keskin virajlarda yatiriyorum ve harika viraj kabiliyeti var ayrıca tek tekerdede cok başarılı

dalbay444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150
    Alıntı piranha dört adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rodajdaki sakin kullanıma rağmen titreşim olan bir motorda rodaj sonrası titreşim düşmez.Eğer parçalar birbiri ile %100 uyum içinde çalışsa aşınma diye birşey olmaz,Hiçbir malzeme tamamen düz veya yuvarlak veya balanssız degi.çünki yerçekimi var ve sürtünme kaçınılmaz.. .Dolayısı ile aşınma her an var.Rodaj süresindeki anlatımın amacı olası montaj,malzeme hatası gibi durumların kullanıcıya ve araca varebileceği olumsuz etkileri sakin kullanım süresi adı altında kontrol edilebilir seviyede tutmak.Granti kapsamı süresindeki giderleri azaltmak.İhtimallerin düştügü süreden sonra performanslı kullanımı gönül rahatlığı ile sürdürebilmek.Diye düşünüyorum.
    Sağol kardeş teknik açıklaman için. Bitirmek üzereyim zaten rodajı . Herhangi bi sorun çıkmadı şimdiye kadar şükürler olsun. Bitiren arkadaşlara sorrdum 4000 de kendini buluyormuş motor. Bana Bi tek subap ayarı lazım sanırım . Fabrikasyon dan çıkan hatalarda sadece ayaklığı yere çok yakın 2 kişi binince yere sürtüyor. bide şamandıranın altındaki lastik benzin kaçırıyor başka büyük sorun vermedi. Classic modeli tabiki bu yazdığım delux ve sport modelini bilmiyorum .

Motosikleti
    SYM GTS 250i Evo
    Arkadaşlar havalar yavaş yavaş güzelleşmeye başladı. Bir hafta sonu Mondial 125 MG sürücüleri olarak buluşup kahvaltı yapalım diyorum. Hem biraz stres atarız hem de motorla ilgili sıkıntı/sorun/çözüm/tavsiye paylaşırız. Ne diyorsunuz?

arkadaşlar ben motoruma çok şık bir çanta taktırdım...siyah koruma demiri...ve depo üstüne sade deri kılf yaptırdım...çok şık duruyor...kimse mondial sanmıtor...1 kaç güne kadar çantaya sisi bar yaptırıyorum...veee öne kısa siyah cam taktırıcam bir yerde buldum....ve arkaya kesinlikle krom plakalık taktırın çok tatlı duruyor....

Motosikleti
    SYM GTS 250i Evo
    Alıntı esdevranes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben motoruma çok şık bir çanta taktırdım...siyah koruma demiri...ve depo üstüne sade deri kılf yaptırdım...çok şık duruyor...kimse mondial sanmıtor...1 kaç güne kadar çantaya sisi bar yaptırıyorum...veee öne kısa siyah cam taktırıcam bir yerde buldum....ve arkaya kesinlikle krom plakalık taktırın çok tatlı duruyor....
    esdevranes öne taktıracağın siyah camı nereden buldun?

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)