Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Discovery 150 LF150-9J

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bozkurt74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 model kara YBR
    Lifan kullanıcısı arkadaşlar,daha fazla katılım bekliyoruz.
    Bilgi ve kullanım tecribesi paylaşımlarınızı merak ediyorum.Çünkü bu motor ilgimi çekmeye başladı.YBR 125 veya Titan düşünüyordum ama son zamanlarda çin motorları bayağı bir atağa kalkmış görünüyor.Bahsettiğim modellerin ikinci elini almaktansa bunları ciddi ciddi düşünmeye başladım.
    Bu motor ile ilgili sürüş tecrübelerinizi paylaşmanızı rica ediyorum.Teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    lifan
    ben lifan marka motor aldım.almadan öncede çok çekindim nede olsa çin malı diye iyiki almışsım.çok memnunum harika bir motor titreşim yok diyecek kadar az sordum diyer motorlara göre parçasıda ucuz kafam rahat yamaha ve lifanı yanyana koyun lifan daha gösterişli duruyor her yönuyle mukemmel motor ben şahsen memnunum almak isteyenler hiç çekinmesin alsın derim..

tlgyksl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan Discovery 150
    Selam arkadaşlar.Bende lifanın yeni kullanıcılarından biriyim ve lifanın hızlı bir şekilde yayıldığını görüyorum piyasada tutulacak bir motor olacağa benziyor. Ben daha 800 km deyim gayet memnunum fakat yakıt şuan biraz fazla o da sanıyorum sıkı motor ve basmaktan kaynaklanıyor. Efendi gibi kullandığım zaman benzin sanki hiç bitmiyor. Ama ilk yağ değişiminden sonra biraz zorluyorum güzel açılması gerek. Benim gördüğüm max hız araba ile denedim 120 geçmiyor düz yolda yokuş aşağı 125 falan ama 2000 km den sonra 130 u görür diye düşünüyorum. Bir de bu motorun en kötü yönü bence tekerlekleri yol tutuşu sıfır. Ben yakında arka lastiği 110 90 16 dura ile değiştireceğim bakalım nasıl bir değiişklik olacak bende merak ediyorum doğrusu. En kısa zamanda tekrar yazarım Yorumlarınızı bekliyorum.

Bozkurt74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 model kara YBR
    Alıntı tlgyksl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar.Bende lifanın yeni kullanıcılarından biriyim ve lifanın hızlı bir şekilde yayıldığını görüyorum piyasada tutulacak bir motor olacağa benziyor. Ben daha 800 km deyim gayet memnunum fakat yakıt şuan biraz fazla o da sanıyorum sıkı motor ve basmaktan kaynaklanıyor. Efendi gibi kullandığım zaman benzin sanki hiç bitmiyor. Ama ilk yağ değişiminden sonra biraz zorluyorum güzel açılması gerek. Benim gördüğüm max hız araba ile denedim 120 geçmiyor düz yolda yokuş aşağı 125 falan ama 2000 km den sonra 130 u görür diye düşünüyorum. Bir de bu motorun en kötü yönü bence tekerlekleri yol tutuşu sıfır. Ben yakında arka lastiği 110 90 16 dura ile değiştireceğim bakalım nasıl bir değiişklik olacak bende merak ediyorum doğrusu. En kısa zamanda tekrar yazarım Yorumlarınızı bekliyorum.
    Hayırlı olsun arkadaşım.Allah kaza bela vermesin.
    Motosikletin yeni,forumda rodaj ile ilgili konular var,istersen arattır ve bi incele derim.
    Motoru yormadan,bağırttırmadan,yavaş yavaş açmak gerekiyor.Bu kilometrelerde hiç te zorlamamanı tavsiye ederim.
    Paylaşımlarını bekliyoruz.

Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    arkadaşlar bende lifan alıcam cewapları okudum yol tutşu ile ilgili sıkıntılar varmış nedir bi cewap yazarsanız sewinirim...!

Motosikleti
    Lifan Discovery 150
    mcadamm valla yol tutuşu çok iyi değil fakat başka çin malı alıcaksan mondial ramzey asya v.b. gibi motor alıcaksan lifan bunlardan çok çok iyi. Tabi honda cbf 150 tavsiye ederim veya ybr 125 ama bunları alamıyosan bu sınıfta lifan derim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:07 ----------

Alıntı Bozkurt74 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun arkadaşım.Allah kaza bela vermesin.
    Motosikletin yeni,forumda rodaj ile ilgili konular var,istersen arattır ve bi incele derim.
    Motoru yormadan,bağırttırmadan,yavaş yavaş açmak gerekiyor.Bu kilometrelerde hiç te zorlamamanı tavsiye ederim.
    Paylaşımlarını bekliyoruz.
    valla hocam ben yaklaşık 15 senedir motor kullanıyorum ve çevremde bu işten anlayan çok insan var yani tamamen motor tamircisi olan arkadaşlarım onlarlada konuşuyorum ama basılması gerek. Senin dediğin gibi motoru yormuyorum ama öldürmüyorumda yoksa motor rodaj süresinden çıktığında en az 2000 km daha istiyo açılması için ondan sonrada zaten dağılıyo çin malları ayrıca ilk yağ değişimine kadar 50 km hızı geçmemiş biriyimdir.

Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    [QUOTE=tlgyksl;2331284]mcadamm valla yol tutuşu çok iyi değil fakat başka çin malı alıcaksan mondial ramzey asya v.b. gibi motor alıcaksan lifan bunlardan çok çok iyi. Tabi honda cbf 150 tavsiye ederim veya ybr 125 ama bunları alamıyosan bu sınıfta lifan derim[COLOR="Silver"]

wallaha siparişi verdim siyah alıyorum çok araştırdım en guselı bu gercekten ayın 15 ıne kadar gelecegını soledıler merakla beklıyorum daha motoru yakından gormedım bıle hayırlısı hakkımda :D sole ılgılenecek ugrasırım dıyecek arkadas varsa gusel bı makıne ıle sole 4-5 fotograf cekerde adam gıbı resım koyarsa cok sewınırım...! yenı ve sıkı bı uyenızım herkese kazasız belasız dıleklerımle geldim

Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    kimse bi cwp yazmayacak mı arkadaşlar ya resımle ugrasamayız dersenız calısırken vıdeoda cekersenız cok ıyı olur valla ha merakımdan uyku uyuyamıyorum
    HASTASIYIZ DEDE...

Motosikleti
    Lifan Discovery 150

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    güzel motor kalıplı yani. birde bu siteden resim yüklüyorsun ya 3 forum yazısını kopyala yapıştır yap buraya mesaj yazdığın yere yani ama 640 480 modunu seç ki rahat rahat görsün herkez
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Lifan Discovery 150

iyi oldu böyle

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio

iyi oldu böyle
    ya işte ben dedim sana iyi olur diye
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    teşekkür ederim arkadaşım resimler için bide merak ettiğm sesi kaldı onuda alınca görücez inş.. tekrar saolun...

Motosikleti
    Lifan Discovery 150
    yani ona da alnca bakarsın artık yoksa almadan motordan bıkıcan ama biraz daha meraklandıralım seni sesi çok tok ve tatmin edici özellikle devir hızlı yükselirken

Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    yani ona da alnca bakarsın artık yoksa almadan motordan bıkıcan ama biraz daha meraklandıralım seni sesi çok tok ve tatmin edici özellikle devir hızlı yükselirken
    wallaha meraklandım sımdı haaa ya zaten satıcı 15 ınde gelıcek deyınce cok moralım bozuldu
    nası l beklıcem bılmıyorum....

necathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora 200 Tiger
    bugün 12.000 km doldu ve hergün devam ediyor. Lifan'ın servisinde çırak olarak başladım ve cidden güzel bakarsanız makine ybr'den sağlam.
    Motosikletine binmek için acele et ama bindikten sonra etme ...

Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Alıntı necathan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün 12.000 km doldu ve hergün devam ediyor. Lifan'ın servisinde çırak olarak başladım ve cidden güzel bakarsanız makine ybr'den sağlam.
    ooo cok sewındım bende alıyorum ınsaallah 15 ınde yetkılı bayının elınde kalmamıs ayın 15 ıne sarkıttılar aldıkmı yardımcı olursun bızlere

cok sabırsızlanıyorum ))) gecelerı uyku uyuyamıyorum

Motosikleti
    Lifan Discovery 150
    ya arkadaşlar yok mu discovery 150 ye modifiye yapan

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:27 ----------

Alıntı necathan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum bende edirneliyim eğer sen lüleburgaz lifan servisindeysen parça konusunda yardımcı olurmusun. Bildiğim kadarıyla parçaları ucuz. Fakat bizim parça - fiyat listesi edinebileceğimiz bi kaynak yok sen bize bu konuda yardımcı olursan sevinirim. Örneğim marş dinoması, kontak, gösterge, yağ filtresi, hava filtresi v.b..

Motosikleti
    Kanuni Merlin 150 scooter
    2004 te lifan almıştım cub 100 altı ayda dağılacak demişlerdi yıl 2011 sıfır mı diyorlar ) aşağıda ybr nin yanına gelemez diyen önyargılıya inat 150 cc sini alıcam şimdi çokta memnunum motordan

Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Alıntı fatihkosova adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2004 te lifan almıştım cub 100 altı ayda dağılacak demişlerdi yıl 2011 sıfır mı diyorlar ) aşağıda ybr nin yanına gelemez diyen önyargılıya inat 150 cc sini alıcam şimdi çokta memnunum motordan
    cub 100 bendede vardı sırf onun kalıtesını bıldıgım ıcın dıscovery e yonlendım bende cok ıyı motor ....

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler