Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
20. sayfa BirinciBirinci ... 101819202122 ... SonuncuSonuncu

Discovery 150 LF150-9J

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Hayırlı olsun, harika motor. En az 500 km bitmez o benzin . Dün dayanamayıp eşimle birlikte tekrar bakmaya gittim. İki kişiyle Discovery'den daha rahat, sele daha geniş. Başka motorlara bakanlar boşuna aramasınlar bu fiyata Salcano ile birlikte en iyi motor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    efe_123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    lifan discovery 150-9j
    Özer hayırlı uğurlu olsun allah kaza bela göstermesin güzel seçim yapmışın valla ben daha bu modelin satışa çıktığını bilmiyodum bide ben uğrayım bayiye bakıyım tabi allerinde varsa balki bende takasa verebilirim.Özer takipteyim yakıt hız konfor ileriki günlerde daha ayrıntılı bilgi isterik Bu arada seko fotolarda güzel duruyo valla yeni modellerde güzel duruyo

Motosikleti
    lifan em150-2(emisol 150cc)
    Arkadaşlar merhaba
    Bugün benim salcano bodrum marka şehir bisikletim ile bisiklet turuna çıktık. şehir bisikletiyle cross, off road, down hill yaptık bisikletim o yollardan geçtikten sonra hala sağlam kalması beni şaşırttı tur arkadaşlarımıda , arkadaşlar yolun sonun da benim bisiklet parçalanmasa bari diyorum biri ordan ben hala sağlam kalmasına şaştım diyor. sağolsun bir arkadaşım var ne zaman tura çıksak asfaltta başlayan gezinti bir saat sonra yerini ya çamurlu , ya derenin içinden geçen , ya yokuş aşağı toprak yol olarak devam ediyor yada yol bitiyor ormanıın ortasında ve çalıları yara yara bisiklet sırtta yola devam ediyoruz ama güzel oluyor ben zevk alıyorum. Gelelim öğleden sonraya benim emisol 150 ile çıktığım milasın uyku vadisi turuna , asfalt yolda giderken yani köy asfaltı bilirsiniz mıcır diridir ama benim emisol ile giderken sanki izmir otobanında gidiyorum o kadar konforlu , tabi 2 kişiyle gittik geziye. dere kenarına inen yolu bulmak için bir tarla yoluna girdim tarla yolunu bilirsiniz taşlı engebeli zorlu bir yol girdim yola yol ilerledikçe dahada kötüleşti taşlarla doldu ama yine sıkıntıyok. yağ gibi aktım geçtim taşlardan konfor çok hoş binmesi zevkli içindeki yakıt bitince çok net bir rodajda yakıt sarfiyatı raporu sunacağım sizlere. sonraki yakıt koyuşumda birdaha yakıt sarfiyatı ölçeceğim ozaman hızlanınca titreşim varmı onada bakacağım şu anda yok titreşim ama zaten şu an 40 ı geçmiyorum. hızda kaça kadar çıkıyor yakıt sarfiyatı vb tüm tecrubelerimi paylaşacağım. çevremde motorumu dıştan gören herkes beğeniyor . ama fiyatını söyleyesim gelmiyor çünkü o zaman hor görüyolar. dacıa reklamındaki kadın gibi oldum ya ucuz diye şikayet eder oldum. zaten bnim bütçek o kadardı .

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bir güzellik yapıp o motoru Discovery'e taksalar tadından yenmez.

6PaTLaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150T-19A, Lifan LF200 GY6, Hero Karizma R
    1080 piksel.

Bu dili bilen var mı?

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bayiden Emisol'ün kataloğunu da almıştım. Katalogda motorundaki bazı özellikleri detaylı anlatmışlar. Aralarında en ilginç olanı piston çalışma ekseni ile krank dönme merkezi arasındaki 4 mm'lik kaçıklık. Bu sayede pistonun çıkış hızı ile iniş hızı aynı olmuyor. Muhtemelen iniş daha yavaş oluyor ve daha uzun sürüyor, böylece yanma için daha çok zaman kalıyor. Bu da yakıt tüketimini düşürüp torku da bir miktar arttırıyor. Bunun yanında motorun iç sürütünmeleri mümkün olduğunca azaltılmış. Egzantrik milinin yataklaması rulmanlı ve piston kalınlığı çok düşük. İnce hafif bir pistonu var ve yağ gibi çalışması bu yüzden. Yağlaması da püskürtme ile sağlanıyor. Lifan gerçekten motor üzerinde çok çalışmış, öyle kopya falan değil, mühendislik konuşturmuşlar.

Motosikleti
    ARKADAŞLAR BİR ÖNERİDE BULUNMAK İSTİYORUM . LİFAN EMİSOL 150 BAŞLIĞINDA BİR KONU AÇIP EMİSOLLE İLGİLİ PAYLAŞILMARA ORADAN DEVAM ETSEK DAHA ULAŞILIR OLMAZ MI NE DERSİNİZ.

Motosikleti
    Özer naptın rodajı bitirdin mi

Motosikleti
    Lifanın sitesinden bulduğum Türkçe Emisol bilgilendirme kitapçığı: http://lifan.com.tr/katalog/Main.php?MagID=2&MagNo=2

Motosikleti
    rodaj bitmedi daha 140 km oldu hafta içi binemiyorum motora işden dolayı

KrioterS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 1000V Varadero 2011
    Alıntı ismail1907 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar ben forumda daha yenıyım bende bi lifan kullanıcıyısım bende 2011 150 discovery var , bende orjınal tekerlerden hiç memnun degılım genel olarak arazıde kullandıgım ıcın çok kayma yapıyo bu yuzden bi sefer düşümüştüm hatta tekerleri değiştirıcem cross alıcam sizce nasıl olur ??
    kardesım 2011 dıscovery var bende de aynı şekilde orjinal tekerin yol tutuşu kesinlikle kötü. şuanda cross tipi dişli bi teker var üzerinde 4000 km dir onu kullanıyorum ve gayet memnunum. sadece tek sıkıntısı cok aşırı yatamıyosun virajlarda. zaten maksimum yapabildiğim hız 110 falan oda yokuş aşağı. biraz hız kesmiyorda değil. ama çakıllı yollarda falan kesinlikle tavsiye ediyorum kardeş memnun kalırsın eğer taktırırsan.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Evet, Discovery'nin lastikleri facia, inanılmaz kayıyorlar.

Motosikleti
    arkadaşlar merhaba
    benim rodaj bitmedi daha 270 deyim . bir sorum olacak anladığım kadarıyla discovery 150 ile emisol 150 birbirine yakın motorlar discovery ile uzun yol yaptınızmı örneğin mola vermeden 150-200 km gittinizmi yüksek devirle ben gitmeyi düşünüyorum . mesela milas izmir arası 190 km bunun yarısı otoban yol . yani ortalama 100 km/s hızla gitsem motor ısınırda zarar görür mü acaba. bu soruyu birde lifanı arayıp soracağım. kedi motorumdan memnunum zaten motor bizler için bir tutku neden çünkü türkler hep at sırtında yaşamışlar e bizde ata binemeyince motora biniyoruz.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Genel olarak bilinenin aksine motor ısınacaksa şehir içinde, sıkışık trafikte ısınır. Uzun yolda hiçbir şey olmaz. Yeter ki bazı apaçilerin yaptığı gibi gazı kökleyip devri sonuna kadar dayayarak sürmeyin. Devri kırmızı bölgeye sokmadıkça motor her yere gider. Bir de mutlaka en yarı sentetik motosiklet yağı kullanmak gerekir. Yalnız rodaj bitmeden o yola çıkmazsa daha iyi olur.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bugün motorla biraz şehir dışına çıktım ve yaklaşık 80 km yol yaptım. Şunu anladım ki, bu motorun titreşimsiz ve konforlu sürüş hızı saate 80 km. Bu hızda motor 7000 devirde oluyor, gayet rahat ve konforlu bir şekilde yol alıyor. 7 bin deviri geçince titreşim hissedilmeye başlıyor ve 8000 devirde yüksek bir seviyeye ulaşıyor. 8 bin devirden 9 bin'e kadar olan titreşim bana göre çok yüksek ve rahatsız edici. Bunun dışında motor rüzgardan çok az etkileniyor, yokuşlarda da kesilmiyor. Özetle saatte 80 km hız ile istediğiniz her yere rahatça gidersiniz. Üstü ise adamı yorar.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bu motorun bu kadar az tanınmasına ve kullanıcısının çok olmamasına takılmış durumdayım. Geçen hafta ilk defa CBF 150 kullandım ve çok beğendim. Büyük ihtimalle motorumu satıp CBF 150 alacağım.

Motosikleti
    arkadaşlar rodaj bitti yağ değişimi yaptım motor güzel görünüşü gidişi güzel . seko arkadaşın dediği doğru 80 i geçince biraz titreme yapıyor. kıyaslama yapmak istemiyorum. ama fiyat faktörünü göz önünde bulundurmak lazım bu fiyata bana daha güzel bi motor gösterebilirmisniz. yakıt rodajda 100km/3 lt yi geçiyor. rodaj sonrasınıda ölçeceğim. mesela bu motoru satsam cbf 150 ybr veya cb125 almam direkt daha üst segmentte bir motor alırım 250 cc ve üzeri bir motor alırım . emisol le 1500 km yi geçince uzun bir tura çıkacağım . bence lifan emisol alırsanız pişman olmazsınız. benim motoru görüpte keşke almasaydın diyen olmadı fiyatı pahalıymış diyende olmadı zaten motorun kitapçığında tavsiye edllen hız 85 diyor.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Emisol de mi 80 sonrası titreşim yapıyor ?

Motosikleti
    400 RODAJI BİTTİKTEN SONRA YAĞ DEĞİŞİNDEN ÖNCE YOKUŞ AŞAĞI GAZI KÖKLEDİM 80 İ GEÇİNCE 90-100 KM HIZLARDA BİR TİTREŞİM HİSSEDİLİYOR. ŞİMDİ YAĞI DEĞİŞTİRDİM. AMA HIZ YAPMADIM ŞİMDİ YAPARMI BİLMİYORUM AMA YİNEDE SIFIR TİTREŞİM BEKLEMİYORUM BİRAZ OLABİLİR.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Titreşim hissedilmesi ayrı birşey tabi ki hissedilecek, sonuçta elektrik motoruyla gitmiyor. Önemli olan rahatsız edip de vites büyütmeye zorluyor mu onu merak ediyorum. Dün bayiye yine gidip bu sefer de 100 cc Lion modelini denedim. Onun da titreşimi son devirlere kadar gayet az hatta benimkinden daha az. Bir gün Emisol'u daha uzun süreli deneyip 100 km hız civarı nasıl olduğuna bakacağım.

REKLAM ALANI
20. sayfa BirinciBirinci ... 101819202122 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler