Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
13. sayfa BirinciBirinci ... 3111213141523 ... SonuncuSonuncu

Discovery 150 LF150-9J

Motovento
    REKLAM ALANI
    Emiroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR ( 2008 )
    Ya arkadaş bu servis ne kadar cins ya ... Öncede bahsetmiştim diskler sıkıyo tekeri , motor sürekli gazda gidicek yoksa 5 mt gitmeden hemen duruyo ... Gittim servise adam diyo disk ölmüş yenisini takıcaz :S napıcam bunu bn ya :S benzin alaca paramız yok adam diski değiş diyo .
    MeKo sen naptım demiştin ? Abicim bi yol göster napiim dot 3 ne ayar nasl yapılıyo :S

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MeKo_1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Honda CBF250
    Alıntı Emiroğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya arkadaş bu servis ne kadar cins ya ... Öncede bahsetmiştim diskler sıkıyo tekeri , motor sürekli gazda gidicek yoksa 5 mt gitmeden hemen duruyo ... Gittim servise adam diyo disk ölmüş yenisini takıcaz :S napıcam bunu bn ya :S benzin alaca paramız yok adam diski değiş diyo .
    MeKo sen naptım demiştin ? Abicim bi yol göster napiim dot 3 ne ayar nasl yapılıyo :S

Dostum dot 3 diskin balata takılan yeri yani hidrolik yağının aktığı yer(diskin üstündeki fren aksamı)..Onu komple sökmen gerekir sökerken balatalarda da çıkacak zaten yerinden,balataların yüzeylerini kontrol et gerekirse ufaktan bir zımparala ondan sonra yerine tak.Yalnız yerine takarken diske göre elinle ayarlaman gerekir ki sökünce zaten göreceksin neresini ayarlaman gerektiğini... Ayarı yaptıktan sonra havasını almayı unutma yoksa frenin tutmaz Ayar dediğim de dot 3'ün üstünde siyah tıpalı bir yer var gresörlük gibi onu 10 anahtarla (10'du sanırım) gevşetip freni sıkıp tekrar sıkmak gerekiyor fren tam tutana kadar bu olayı tekrarlaman lazım.Bu işlemi yaparken hidrolik haznesi açık olsun (ön frenin yanındaki siyah kapakla yer) Havasını da aldıktan sonra haznenin kapağını kapa güle güle kullan

Motosikleti
    CBR 600 RR ( 2008 )
    Alıntı MeKo_1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum dot 3 diskin balata takılan yeri yani hidrolik yağının aktığı yer(diskin üstündeki fren aksamı)..Onu komple sökmen gerekir sökerken balatalarda da çıkacak zaten yerinden,balataların yüzeylerini kontrol et gerekirse ufaktan bir zımparala ondan sonra yerine tak.Yalnız yerine takarken diske göre elinle ayarlaman gerekir ki sökünce zaten göreceksin neresini ayarlaman gerektiğini... Ayarı yaptıktan sonra havasını almayı unutma yoksa frenin tutmaz Ayar dediğim de dot 3'ün üstünde siyah tıpalı bir yer var gresörlük gibi onu 10 anahtarla (10'du sanırım) gevşetip freni sıkıp tekrar sıkmak gerekiyor fren tam tutana kadar bu olayı tekrarlaman lazım.Bu işlemi yaparken hidrolik haznesi açık olsun (ön frenin yanındaki siyah kapakla yer) Havasını da aldıktan sonra haznenin kapağını kapa güle güle kullan
    Çok sağol abiciğim .. Deneyeyim bugün ...
    Ben bakkala gitmek için motosiklete binmem , motosiklete binmek için bakkala giderim ... N'okta !

Motosikleti
    2006 Honda CBF250
    Çok sağol abiciğim .. Deneyeyim bugün ...

Sende sağol dostum.Kolay gelsin...

Motosikleti
    2006 Honda CBF250
    Selamunaleyküm
    Arkadaşlar yeni 250cc'lik Lifan kısa bir süre sonra piyasaya çıkacakmış(bu yaz yollarda olacakmış).
    Ama fiyatından dolayı satılır mı satılmaz mı bilemem !! Şahsen ben kesinlikle ve kesinlikle ALMAM...
    8,300 tl fiyatla piyasaya çıkacakmış...

Motosikleti
    lifan discovery 150-9j
    Ve aleyküm selam meko 250cc çiksa iyi olurda ama nasıl bi model nasıl bi tarz çıkaca belli miymiş valla biraz banada pahalı geldi 250cc ama dediğim gibi nasıl bitarz çıkacak onu merak ediyorum

Motosikleti
    2006 Honda CBF250
    Dostum bizim motor'un 250 cc olanı gibi bişey model belli yani lansmanını 14 aralıkta yapmışlar.Şekil itibariyle çok güzel makina üstelik enjeksiyonlu ama fiyatı çok yüksek.Görüştüğüm yetkiliyede (Lifan Bölge Müd.) bunu belirttim gerçi pek bir etkisi olacağını sanmıyorum ama düşündüklerimi ilettim kendisine Bu arada Lifan firması olarak kendilerini çok üstün görmeye başlamışlar bu tutumları da hiç hoş değil.Adama dedim Mondialin 250cc motoru 5000-6000 tl civarı siz 8.300'e satamazsınız ''Biz Lifan'ız Mondiale benzemeyiz,satarız'' dedi.Güldüm geçtim anlayacağın dostum bu adamlar (Lifan) 2011'de bizlerin sayesinde biraz motorsiklet satınca kendilerini Japonlarla kıyaslar duruma gelmişler ve 8.300'e motor satmaya karar vermişler
    Ne diyelim bekleyip göreceğiz...
    İlla alanlarda çıkacaktır ama tekrar tekrar söylüyorum o para o makinaya kesinlikle verilmez

(Not:Hyosung gt250 sıfır fiyatı 8,975tl)

Motosikleti
    2006 Honda CBF250
    ARKADAŞLAR HEPİNİZİN YENİ YILI KUTLU OLSUN...

Motosikleti
    CBR 600 RR ( 2008 )
    Gittim motosiklet tamircisine ;
    - Abi şunun ön amortisörleri kes biraz önü alçalsın dedim ..
    Gitti anahtar getirdi ön selenin vidalarını gevşetti ve 5 cm kdr düşürdü Kestik kardeş al dedi ...
    Hakketen yakışıklı oldu arkadaşlar bnce bi deneyin ...

Ayrıca bizim makinalara ybr nin yuvarlak farı nasıl olur ? Düşünüyorum onu ...

Ben bakkala gitmek için motosiklete binmem , motosiklete binmek için bakkala giderim ... N'okta !

Motosikleti
    lifan discovery 150-9j
    Nasıl yani motorun ön amortisörleri kesti mi kesmedi mi eğer yanlış anlamadıysam kesmeden küçültmüş nasıl oldu daha anlayamadım eğer kesmeden küçülttüyse hemen gidip bende yaptırırım
    motor orta ayaklıktayken üstüne oturduğun zaman daha iyi görüş sağlıyo daha seri olur diye düşünüyorum cevabını bekliyorum eğer kesmeden küçülttüyse bende yaptırırım.

Bide ybr nin yuvarlak farını sormuşsun bence kendi orjinal farı ybr nin farından daha iyi görünüş olarak bide rüzgarda felan ybr nin farı direksiyonu felen savura bilir hızını kesebilir

semih39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Gittim motosiklet tamircisine ;
    - Abi şunun ön amortisörleri kes biraz önü alçalsın dedim ..
    Gitti anahtar getirdi ön selenin vidalarını gevşetti ve 5 cm kdr düşürdü Kestik kardeş al dedi ...
    Hakketen yakışıklı oldu arkadaşlar bnce bi deneyin ...

Ayrıca bizim makinalara ybr nin yuvarlak farı nasıl olur ? Düşünüyorum onu ...

ön selenın vıdalarını gevşetti derken selenın onunde neresınde vıda var ya amortisorlerı dusurmek ıcın hıc anlamadım :S acaba bı foto falan varsa paylasırmsın bızlerle nasıl olmus bı gorelım bıde tam duzgun anlat ıstersen bızde bı deneyelım..

Motosikleti
    CBR 600 RR ( 2008 )
    Arkadaşlar kesme fln yok ...
    Amartisörde kesinlikle kesme biçme vs yok .. Çok yakışıklı oldu foto nasl koyucm bilmiyorum buraya .. facede ekleyin isterseniz oraya atıp göstereyim makinayı .. Tabii motorcu düşürebilir sadece , bizim işimiz değil ... Yarım saat sürmedi halletti adam .. Beğenmezseniz geri eski haline getireblirsiniz .. Bnce deneyin hoşunuza gitmezse tekrar eski haline getirin ...

Şimdi vidaların yerini tarif edemem ama motorun yanına gidip direksyona bakın hangi vidaları söküp düşürebileceğinizi görecesiniz ...
    Uzatmayayım , ama kesinlikle deneyin derim , kesme vs kesinlikle yok sadece sele biraz aşağı kaydırılıyo ...

http://www.facebook.com/yusufemre44?ref=tn_tnmn

semih39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Arkadaşlar kesme fln yok ...
    Amartisörde kesinlikle kesme biçme vs yok .. Çok yakışıklı oldu foto nasl koyucm bilmiyorum buraya .. facede ekleyin isterseniz oraya atıp göstereyim makinayı .. Tabii motorcu düşürebilir sadece , bizim işimiz değil ... Yarım saat sürmedi halletti adam .. Beğenmezseniz geri eski haline getireblirsiniz .. Bnce deneyin hoşunuza gitmezse tekrar eski haline getirin ...

Şimdi vidaların yerini tarif edemem ama motorun yanına gidip direksyona bakın hangi vidaları söküp düşürebileceğinizi görecesiniz ...
    Uzatmayayım , ama kesinlikle deneyin derim , kesme vs kesinlikle yok sadece sele biraz aşağı kaydırılıyo ...

http://www.facebook.com/yusufemre44?ref=tn_tnmn
    gidonun onunde 2 tane vıda var zaten lokma takımıyla sokulen acaba onlar mı ? valla elımden anahtar tutmak gelıyor o yuzden servıse gıtmem yanı kendım yaparım ondan nerden nasıl oluyorsa kendım yapmaya calısırım.

Motosikleti
    CBR 600 RR ( 2008 )
    Alıntı semih39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gidonun onunde 2 tane vıda var zaten lokma takımıyla sokulen acaba onlar mı ? valla elımden anahtar tutmak gelıyor o yuzden servıse gıtmem yanı kendım yaparım ondan nerden nasıl oluyorsa kendım yapmaya calısırım.
    Evet o vidalar ...
    Sadece lokma vidalar değil , biraz altta ( sağ - sol ) alian anahtar vidalarıda var onlarıda gevşetmen lazm ..
    Bn tam incelemedim , içeride sıcak çay içiyodum
    Bnce uğraşma servis olmasa bile git bi motosiklet tamircisine 2 3 tl ver yapsn ..
    Elimden gelir diyosan bi dene .. Nasl olsa elektronik bişi deil tehlike yok

işte motorumun son hali bu 5 cm indirme mevzusunu yapmadım ama motorumdan memnunum.

Motosikleti
    CBR 600 RR ( 2008 )

Arkadaşlarım bu fotoğraf herşeyi anlatıcaktır ...
    Amartisör demirinini çıkıntısını görüyosunuz ... Önceden o çıkıntı yoktu ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:56 ----------

Foto makinamın vasatlığı affola ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:05 ----------

5 cm'i digital ortamda pek fark edebildinizmi bilemem ama gerçekte çok belli oluyo , heleki sürüş keyfi bambaşka ...

Motosikleti
    Lifan - Discovery 150
    evet güzel görünüyor, kafa kısmı biraz aşağıda kalmış haliyle daha çekici sanırım fakat uzun yolda bu eğim farkı vücudunuzu rahatsız etmesin arkadaşlar. sonuçta ön tarafa daha fazla eğileceksiniz tabi 5 cm ne kadar farkeder bilmiyorum ama kullanım sırasında bunuda düşünün derim. kazasız belasız sürüşler diliyorum.
    hazır burdayken de bi olayı paylaşayım sizinle, geçende biraz yağmura yakalandım biyerde durdukan sonra motor gaz yememeye başladı devir yükselmiyordu benzin bitti heralde dedim vanayı yedek depoya çevirdim ama devam etti aynı olay. 5000 devire anca çıkıyordu motor zar zor eve geldim. ertesi gün hiç bişey olmamış gibi çalıştı. nedir acaba olay? daha önce başına gelen var mı? teşekkürler.

Motosikleti
    CBR 600 RR ( 2008 )
    duanca k.bakma abiciğim msjnı biraz cvpsız bıraktık galiba .. uzn zmndr girmiyodm bn ...
    Bnm motorda hiç gaz yememe gibi sorun olmadı ( bnzin bitmediği sürece ) Benzine pislik girmiş olabilir diye düşünüyrm , yinede uzun yola çıkıck olrsan önceden bi servise göster derim ..

xkonblue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    lifan discovery 150
    Ya arkadaşlar aranızda bizim bu motora motor kapatma grenajı yapan yok mu hiç? ya da araştıran? Bu arada Emiroğlu kafa aşşağıya inince güzel görünmüş bir de dediğim gibi bir grenaj olayı olursa motor çok çekici olur gibime geliyor.

Motosikleti
    2006 Honda CBF250
    Hadi bakalım Lifan'cılar nerdesin yaw forum iyice ölmüş..
    Çıkarmadınız mı daha motorları ??

REKLAM ALANI
13. sayfa BirinciBirinci ... 3111213141523 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler