Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112131422 ... SonuncuSonuncu

Discovery 150 LF150-9J

Motovento
    REKLAM ALANI
    Emiroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR ( 2008 )
    Yorumlar tavsiyeler için çok tşk ederim arkadaşlar ...

Bugün uyanır uyanmaz Yamaha Bayii ye gittim ve Yzf r125 i yakından inceleme şansım oldu .. 1 saat kadar inceledim makinayı ... Anlatılmaz yaşanır diyeyim ancak , tarifi yok .. Çok harika bi makine ...

Hyosung aklmdaydı , fakat kasa yzf r125 e göre çok daha büyük , arkadaşımda var gt250r ... Kullanıyorum arada , Çin olması ve krank kırma olayı varmış bu tür sebepler beni vazgeçirmeye yetti... Boyumdan dolayıda sıkıntı yaşıyorum , 1.70 boyundayım kasa ağır geliyo bana ... Seri kullanamıyorum , hakim olamıyorum motora ... Honda Cbr 600 rr'da kullanıyorum , hyosoung'la boyutları aynı Honda'yı çok rahat seri şekilde kullanırken ne hikmetse hyosoung 'u kullanırken çok rahatsız oluyorum .. Sanırım boyla alakası yok ...

Yzf R125 tam istediğim motosiklet .. Kasa uygun , seri atak , az yakıtlı , yakışıklı

Kredi başvurusnda bulundum umarım onaylanır bende kavuşurum makinama .. Onaylanmazsada 4 - 5 ay beklicem artık ...

Ayrıca MeKo Lifan'a çin demek hoşuma gitmiyo , içimden gelmiyo ... Çin ama ben ona japon hatta alman diyorum .. Sağlam makine ... Satarken bayaa bi üzülücem ...
    Ben bakkala gitmek için motosiklete binmem , motosiklete binmek için bakkala giderim ... N'okta !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    efe_123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    lifan discovery 150-9j
    Alıntı Emiroğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bugün uyanır uyanmaz Yamaha Bayii ye gittim ve Yzf r125 i yakından inceleme şansım oldu .. 1 saat kadar inceledim makinayı ... Anlatılmaz yaşanır diyeyim ancak , tarifi yok .. Çok harika bi makine ...

Hyosung aklmdaydı , fakat kasa yzf r125 e göre çok daha büyük , arkadaşımda var gt250r ... Kullanıyorum arada , Çin olması ve krank kırma olayı varmış bu tür sebepler beni vazgeçirmeye yetti... Boyumdan dolayıda sıkıntı yaşıyorum , 1.70 boyundayım kasa ağır geliyo bana ... Seri kullanamıyorum , hakim olamıyorum motora ... Honda Cbr 600 rr'da kullanıyorum , hyosoung'la boyutları aynı Honda'yı çok rahat seri şekilde kullanırken ne hikmetse hyosoung 'u kullanırken çok rahatsız oluyorum .. Sanırım boyla alakası yok ...

Yzf R125 tam istediğim motosiklet .. Kasa uygun , seri atak , az yakıtlı , yakışıklı

Kredi başvurusnda bulundum umarım onaylanır bende kavuşurum makinama .. Onaylanmazsada 4 - 5 ay beklicem artık ...

Ayrıca MeKo Lifan'a çin demek hoşuma gitmiyo , içimden gelmiyo ... Çin ama ben ona japon hatta alman diyorum .. Sağlam makine ... Satarken bayaa bi üzülücem ...
    Kesinlikle katılıyorum sana yzf r125 daha iyi bir seçim olduğunu düşünüyorum saten görünümü 600 cc lik bi motor gibi güzel ve salam motor saten genelde şehir içinde kullanacaksan yakıt yönünden kat kat daha iyidir. Hyosung yzf r125 e göre daha çok yakıyor adamı batırır valla

MeKo_1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Honda CBF250

Ya arkadaşlar şu kulaktan dolma bilgilere bu kadar takılmayın lütfen.'Krank kırıyormuş' ne demek ya kim diyorsa sorun bakalım varmıymış kırık krank resmi elinde bi zahmet yükleyinde görelim.Bu işler boş arkadaşlar makinayı adam gibi kullandıktan ve şaklabanlık yapmadıktan sonra bu tür olaylar kesinlikle yaşanmaz.Ayrıca Hyo çin malı değil dostum Made İn Korea...Lifan'a çin demek benimde hoşuma gitmiyor ama maalesef gerçekler acıdır Tabi şuda bir gerçek en kaliteli China'li kesinlikle Lifan... (Çin demeyelim China diyelim bari

Motosikleti
    CBR 600 RR ( 2008 )
    MeKo yanılıyosun abicğim .. Hakikaten varmış o krank kırma olayı .. Kimse kırdığı krankın resmini çekmemiştir sana belgelemek zor olabilir ama var öyle bi problem .. Haklısın şaklabanlık yapmadıktan sonra hiçbirşey olmaz ama arada gaza yüklenmekte şaklabanlık sayılmaz .. Arkadaş bizzat yaşamış , ibre redlineye yaklaşınca korkuyorum diyo ( redline olmadan ) ... Bence başlı başına sorun ...
    Bu arada kredim çıkmadı diyerek üzülüp :(
    Lifan'ıma devam diyip seviniyorum Teselli oluyorum ...
    Ben bakkala gitmek için motosiklete binmem , motosiklete binmek için bakkala giderim ... N'okta !

Motosikleti
    2006 Honda CBF250
    MeKo yanılıyosun abicğim .. Hakikaten varmış o krank kırma olayı .. Kimse kırdığı krankın resmini çekmemiştir sana belgelemek zor olabilir ama var öyle bi problem .. Haklısın şaklabanlık yapmadıktan sonra hiçbirşey olmaz ama arada gaza yüklenmekte şaklabanlık sayılmaz .. Arkadaş bizzat yaşamış , ibre redlineye yaklaşınca korkuyorum diyo ( redline olmadan ) ... Bence başlı başına sorun ...
    Bu arada kredim çıkmadı diyerek üzülüp :(
    Lifan'ıma devam diyip seviniyorum Teselli oluyorum ...
    Dostum ne kadar zamandır motosiklet kullanıyorsun bilmiyorum ama bence acemi olduğun ya da başkalarının lafına çok itibar ettiğin bir gerçek.Motorunun yağını kontrol etmezsen suyunu kontrol etmezsen kısacası motorsikletin için hayati önem taşıyan yerlerine bakmazsan değil hyosung hayabusa olsa alırsın krankı eline.Şaklabanlık derken hız olayından bahsetmiyorum (hız'da tabi önemli sonuçta o redline boşuna konulmamış) bu dediklerimden bahsediyorum.Koskoca Hyosung (laf hyo'dan açıldı diye diyorum) firması milyon dolar ya da euro yatırım yapıyor ve bu senin arkadaşının yaptığının farkına varamıyor demek,arkadaşını hakkaten kutla benim adıma iyi sürüşler sizlere...

semih39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    arkadaşlar karbüratöre giden gaz teli cok gergin sanki devir bir turlu dusmuyor motorda devir hep yüksek 4 binde falan hafif dokunuyorum karbüratörün üstünden giren tele devir hemen yükselmeye baslıyor neden bunu yapıyor acaba gaz telinimi komple degiştirmem lazım acil yardım.

Motosikleti
    CBR 600 RR ( 2008 )
    Alıntı MeKo_1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum ne kadar zamandır motosiklet kullanıyorsun bilmiyorum ama bence acemi olduğun ya da başkalarının lafına çok itibar ettiğin bir gerçek.Motorunun yağını kontrol etmezsen suyunu kontrol etmezsen kısacası motorsikletin için hayati önem taşıyan yerlerine bakmazsan değil hyosung hayabusa olsa alırsın krankı eline.Şaklabanlık derken hız olayından bahsetmiyorum (hız'da tabi önemli sonuçta o redline boşuna konulmamış) bu dediklerimden bahsediyorum.Koskoca Hyosung (laf hyo'dan açıldı diye diyorum) firması milyon dolar ya da euro yatırım yapıyor ve bu senin arkadaşının yaptığının farkına varamıyor demek,arkadaşını hakkaten kutla benim adıma iyi sürüşler sizlere...
    Abiciğim neden aşağılama kompleksine girdin anlamadım .. Evet henüz 3 aylık motorcuyum , motorcu arkadaşlarım sözlerinede itibar ederim ... Herşeye süpheyle bakmaya gerek duymuyorum , felsefeye gerek yok filozof değilim ki herşeye şüpheyle bakıp gerçeği arama çabasına gireyim .. Yanılıp , inanıp , güvenip zamanla öğrenirim elbet ...

Motosikleti
    2006 Honda CBF250
    Abiciğim neden aşağılama kompleksine girdin anlamadım .. Evet henüz 3 aylık motorcuyum , motorcu arkadaşlarım sözlerinede itibar ederim ... Herşeye süpheyle bakmaya gerek duymuyorum , felsefeye gerek yok filozof değilim ki herşeye şüpheyle bakıp gerçeği arama çabasına gireyim .. Yanılıp , inanıp , güvenip zamanla öğrenirim elbet ...

Dostum beni yanlış anlama sakın niyetim kesinlikle ve kesinlikle aşağılamak değil ama böyle anladın sanırım çok özür dilerim :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:48 ----------

Alıntı semih39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar karbüratöre giden gaz teli cok gergin sanki devir bir turlu dusmuyor motorda devir hep yüksek 4 binde falan hafif dokunuyorum karbüratörün üstünden giren tele devir hemen yükselmeye baslıyor neden bunu yapıyor acaba gaz telinimi komple degiştirmem lazım acil yardım.

Dostum tel'in içinde kopuk varsa kasma yapar önce onu bir kontrol et.Problem devam ediyorsa rölanti valfini ve gaz kelebeğini kontrol ettir.

Motosikleti
    CBR 600 RR ( 2008 )
    Bnm ön tekeri disk sıkıyo galiba :S Motoru boşa aldığım an duruyo hemen , sanki frene basıyomuşum gibi ... Ana ayaklığına kaldırdım motoru ön tekeri elimle dönderiyorum zorla dönüyo ... Noldu buna yahu :S
    Arkadaşlar servis çok uzakta bende kendim yağına vs bakmaya çalışcam .. Motor yağını bugün değiştim ... Zinciride yağladım .. Başka birşey gerekiyor mu ?

Motosikleti
    2006 Honda CBF250
    Bnm ön tekeri disk sıkıyo galiba :S Motoru boşa aldığım an duruyo hemen , sanki frene basıyomuşum gibi ... Ana ayaklığına kaldırdım motoru ön tekeri elimle dönderiyorum zorla dönüyo ... Noldu buna yahu :S
    Arkadaşlar servis çok uzakta bende kendim yağına vs bakmaya çalışcam .. Motor yağını bugün değiştim ... Zinciride yağladım .. Başka birşey gerekiyor mu ?

Disk sıkıyordur dostum bende de vardı aynı sorun.Dot-3'ü komple söktüm temizledim ayarladım şimdi bir sorun yok.Yağı'da değiştirdim sökmüşken Zincir ve motor yağını değiştirdiysen başka ekstra bakacağın bişey yok.Rahatsız eden sorunların varsa onlarla ilgilen

Motosikleti
    FZ6 FAZER
    gaz telı sorununu hallettım basıt bıseymıs ama gozumden kacıyormus:D disk sorunu bendede var on tekerlek boşa aldığımda elimle döndürmeye kalkayım dönmüyor :S bide sitelerde dolaşıyorken yurt dısındakı 250cc nakedıını gordum lıfanın valla buraya gelsın bı an dusunmem alırım tıpıde duzgun.

http://www.motoyes.net/bbs/viewthrea...=306670&page=2

http://www.mychinamoto.com/forums/sh...A-2011-Beijing
    bu sitedekinde başka modelleride var baya tıplerde duzgun keske gelse yazada alsak :D

Jusched - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan discovery 150
    Arkadaşlar merhaba

orjinal kafasını sevmemiştim hiç en sonunda mondial 150 mc nin kafasını taktım xenon mercekle güzel durdu buyrun resimler

plectrum bunu beğendi.

Motosikleti
    2006 Honda CBF250
    Alıntı Jusched adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba

orjinal kafasını sevmemiştim hiç en sonunda mondial 150 mc nin kafasını taktım xenon mercekle güzel durdu buyrun resimler

http://img39.imageshack.us/img39/4568/sdc10688j.th.jpg

http://img12.imageshack.us/img12/1277/sdc10689xn.th.jpg

Güle güle kullan dostum,yakışıklı olmuş

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:08 ----------

gaz telı sorununu hallettım basıt bıseymıs ama gozumden kacıyormus:D disk sorunu bendede var on tekerlek boşa aldığımda elimle döndürmeye kalkayım dönmüyor :S bide sitelerde dolaşıyorken yurt dısındakı 250cc nakedıını gordum lıfanın valla buraya gelsın bı an dusunmem alırım tıpıde duzgun.

bu sitedekinde başka modelleride var baya tıplerde duzgun keske gelse yazada alsak :D

Dostum hakikaten çok güzelmiş 250cc Lifan.Aynen katılıyorum sana Türkiye'ye gelirse kesin alırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:13 ----------

Amerika'da 2012'de satışta olacakmış fiyatı 3000$ civarındaymış..

Motosikleti
    CBR 600 RR ( 2008 )
    [QUOTE=Jusched;2509767]Arkadaşlar merhaba

Arkadaşım kaç paraya aldın bunu ? Turuncusu varmıdır :S

Jusched - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan discovery 150
    [QUOTE=Emiroğlu;2509885]
    Alıntı Jusched adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba

Arkadaşım kaç paraya aldın bunu ? Turuncusu varmıdır :S
    Dostum mondialin ön kafalıgı 130 tl ye aldım bağlantı demirleri falan war içince

Motosikleti
    FZ6 FAZER
    arkadaşlar aranızda motorsiklete alarm bağlatan var mı ?

benım elımde daha onceden bı yerden hedıye gelen motorsıklet alarm var acaba dıyorum hazır elımde var bunu motoruma bağlasam olur mu ? uzaktan kumandayla calıştırma falan özellikli ama ben uzaktan çalışmayı bağlatmıcam sadece kontağa alarm calışırken anahtar falan takıldığından veya harekete duyarlılığı özelliklerini falan kullancam.
    alarm bu
    http://www.webdenal.com/modacar-cycl...i-3_58780.html

Motosikleti
    CBR 600 RR ( 2008 )
    Arkadaşlar lifanın ön amortisörleri 5 cm kadar kestirsem nasıl olur :S ?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    apaçi işi olur

Motosikleti
    FZ6 FAZER
    kestirebilme imkanın varsa kestır kafası cok yukarı bakıyor cok az aşğa doğru eğilse kafası daha guzel durur cunku arkası yuksek motorun oyle apacı ısı falanda olmaz.ilk önce sanal ortamda dene bıraz dusur motoru onden bak durusuna falan uygunsa dene oyle.

Motosikleti
    2006 Honda CBF250
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    apaçi işi olur

Aynen katılıyorum..

REKLAM ALANI
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112131422 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler