Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 91011121321 ... SonuncuSonuncu

Discovery 150 LF150-9J

Motovento
    REKLAM ALANI
    MeKo_1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Honda CBF250
    Alıntı Emiroğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Duanca - MeKo_1903

Arkadaşlar teşekkür ederim .. Motosiklet beni üzmücek gibi , motor benzini bitmedikce yolda bırakmayacak kalitede .. Hiçde Çin diyesim gelmiyor bu makinaya .. 1 yıl kullanırım snrada 600 rr alırım diye düşünüyordum ama 1 yılda değil 10 yılda bile eskimez bu motosiklet .. Tereddütlerim vardı ama Allah'a şükür artık hiç tereddüt kalmadı.. Hiç düşünmeden 1000 km yol olsa basar giderim

Foruma bakıyorumda bayaa durgun :S

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:42 ----------

Bu arada MeKo_1903 , ilk mesaımda yazmşım 2011 model diye .. Gözden kaçırdın sanırım ..

Evet dostum gözden kaçırmışım pardon
    1000 km giderim demişsin aynen katılıyorum çünkü bizzat kendim gittim geldim (Türkiye-Romanya)
    Güle güle kullan...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    125CC
    beyler daha önceki mesajları okumadım kusura bakmayın sadece resimlere baktım,
    benim 2006 model motorumun makyajlı hali. ama göstergelere kadar aynı malzeme.
    mesala artçının ayağını koyduğu pedalların önünde üçgen içi boş bi demir var. benimkinde içi boş değil tamamı dolu.yalnız motorun duruşu depo biçimi gidondan tutun düğmelere kadar aynı. sadece plastik aksanı makyajlanmış. ve motoru 150 cc. hayret ettim doğrusu.
    bu arada bindiğim motor jinlun jl125c city daily

Emiroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR ( 2008 )
    Alıntı MeKo_1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet dostum gözden kaçırmışım pardon
    1000 km giderim demişsin aynen katılıyorum çünkü bizzat kendim gittim geldim (Türkiye-Romanya)
    Güle güle kullan...
    Aslnda öylesine söylemiştim :S 1000 km motor gider ama kullanan dayanabilirmi bilemiyorum :s Ortalama 70-80 ile gidilir , o süratla yol mu biter yahu :S Helal olsun ..
    Ben bakkala gitmek için motosiklete binmem , motosiklete binmek için bakkala giderim ... N'okta !

slm arkadaşlar gecen gün diskten ses geliyor demiştim. diski servise gönderdim oda lifana göndermiş denemeden gecememiş. yenisini gönderdiler şu anda hiç bir ses yok. tşkler

Motosikleti
    Lifan discovery 150
    benim motorda da ön disk ses geliyordu balataları cıkardım düz bir zeminde zımparaladım tekrar taktım ses diye birşey kalmadı

Motosikleti
    lifan discovery 150-9j
    selam arkadaşlar bende yaklaşık 1,5 yıldır lifan kullanıyorum ve cok memnunum almayı düşünen herkese tavsiye ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:57 ----------

selam arkadaşlar bende yaklaşık 1,5 yıldır lifan kullanıyorum ve cok memnunum almayı düşünen herkese tavsiye ederim.motorun hızı yakıtı çekişi fiyatına göre üstün bi motor

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:59 ----------

selam arkadaşlar bende lifan kullanıcısıyım yaklaşık 1,5 yıldır lifan kullanıyorum almayı düşünen herkese tavsiye ederim

Motosikleti
    lifan discovery 150-9j
    Alıntı semih39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yeni lastiklerı taktım baya guzel oldu performansıda bekledığımden dahada iyi tavsıye edıyorum ustundekı lastıklerı imkan varsa bir an önce değiştirin.
    http://i56.tinypic.com/2wlvgcj.jpg
    http://i51.tinypic.com/o52dye.jpg
    http://i55.tinypic.com/2n4snt.jpg
    http://i51.tinypic.com/2mcvrzs.jpg
    http://i53.tinypic.com/2wgg5z8.jpg
    http://i51.tinypic.com/20uzrrq.jpg
    semih39 lastikler güzel olmuş bende değiştirmeyi düşünüyorum bunların maliyeti nedir.Birde benim akü düzen tutmadı motoru aldığım günden beri akü ya su kaçırıyo ya sabahları basmıyo sizin akülerdede böyle bir sorun varmı.Servise götürüyom akünün suyunu boşaltıyo bide şarj edip savıyor oda üç dörtgün basıyo gene aynı sorun motorun daha garantisi var akü garanti kapsamına girermi.Bilgileriniz için şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    2006 Honda CBF250
    Alıntı efe_123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    semih39 lastikler güzel olmuş bende değiştirmeyi düşünüyorum bunların maliyeti nedir.Birde benim akü düzen tutmadı motoru aldığım günden beri akü ya su kaçırıyo ya sabahları basmıyo sizin akülerdede böyle bir sorun varmı.Servise götürüyom akünün suyunu boşaltıyo bide şarj edip savıyor oda üç dörtgün basıyo gene aynı sorun motorun daha garantisi var akü garanti kapsamına girermi.Bilgileriniz için şimdiden teşekkürler
    Dostum motorun üstündeki aküler kuru tip bakımsız akü (12v 9mA).Sen motoru 2.el aldıysan senden önceki sahibi değiştirmiştir aküyü...

Motosikleti
    lifan discovery 150-9j
    meko_1903 cevabın için teşekkür motoru sıfır aldım dostum benim aküye asitli su döktüler oda motor giderken akü şarj ettiği için asitli su kaçırıyor.şimdide sabahları basmıyo.

semih39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Alıntı efe_123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana 250 tl ye geldı takması dahil bunların ama yola tutuş bakımından eskısınden bın kat daha iyi şimdi yüksek suratta vırajlara girerken hiç korkmadan yatırıyorum motoru cok ıyı alıyor virajı lastıkler ufacık kayma yok yatabıldığım kadar yatıyorum motorla bırlıkte zewki bi başka güzelmiş yani virajlarda iyiki değiştirmişim diyorum sızede tavsiye ederim.

Motosikleti
    lifan discovery 150-9j
    semih39 sağol cevabın için inşallah yarın gidip almayı düşünüyorum bu lastikler çok hoşuma gitti inşallah ellerinde aynısından vardır.

y4s3r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr esd 125
    Merhabalar. Yamaha ybr 125, honda cbf 150, kanuni puma, kuba fast wind 200, apache rtr 150 bunlardan biri olabilir derken şimdi bu kadroya lifan discovery 150'yi de ekledim. Fiyat bakımından makul. Biraz önce aradım anahtar teslim 2.950TL fiyat aldım. İstanbuldayım İşe gidip gelme amaçlı kullanacağım izin günlerim ve havanın güzel olduğu günlerde de şehir içi gezintiye çıkarım. Beni otobüs çilesinden kurtaracak ayağımı yerden kesecek sorunsuz bir ve uygun fiyatı ve az yakıtı ile bütçemi kasmayacak bir motor alacağım. İlk motorum ve kullandığım ilk vitesli motor olacak. Bu nedenle ona gözüm gibi bakacağıma şüphem yok. Yedek parça sıkıntısı olurmu ve parçaları pahalı mı servis ve bakım sorunu yaşarmıyım. Ciddi bir alıcıyım siz kullanıcıların bilgileri benim için çok önemli. Teşekkürler.

Motosikleti
    2006 Honda CBF250
    Alıntı y4s3r adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar. Yamaha ybr 125, honda cbf 150, kanuni puma, kuba fast wind 200, apache rtr 150 bunlardan biri olabilir derken şimdi bu kadroya lifan discovery 150'yi de ekledim. Fiyat bakımından makul. Biraz önce aradım anahtar teslim 2.950TL fiyat aldım. İstanbuldayım İşe gidip gelme amaçlı kullanacağım izin günlerim ve havanın güzel olduğu günlerde de şehir içi gezintiye çıkarım. Beni otobüs çilesinden kurtaracak ayağımı yerden kesecek sorunsuz bir ve uygun fiyatı ve az yakıtı ile bütçemi kasmayacak bir motor alacağım. İlk motorum ve kullandığım ilk vitesli motor olacak. Bu nedenle ona gözüm gibi bakacağıma şüphem yok. Yedek parça sıkıntısı olurmu ve parçaları pahalı mı servis ve bakım sorunu yaşarmıyım. Ciddi bir alıcıyım siz kullanıcıların bilgileri benim için çok önemli. Teşekkürler.

Dostum motoru al ve ondan sonra teşekkür etmek için tekrar buraya gel bekliyor olacağız Şiddetle tavsiye edilir !!!

Motosikleti
    CBR 600 RR ( 2008 )
    Kesinlikle katılıyorum MeKO_1903 arkadaşımıza ...
    Şahsen bnde alırken çok çekindim , burdaki olumlu yorumları okumama rağmen .. Fakat şu an öyle memnunum ki anlatamam .. Kar -Kış demeden biniyorum , cross olarak bile kullandığım oluyor Köyde dağ bayır demeden çıkıyorum asfalttan , girişiyorum dağlara ... çok sağlam kasası var .. Emin olun ki pişman olmazsınız ... Ayrıca ybr den güçlüdür lifan discovery ...
    Yakıt konusunda hiç kuşkunuz olmasın , 20 liralık benzin alın , binin binebildiğiniz kadar ...
    Ben bakkala gitmek için motosiklete binmem , motosiklete binmek için bakkala giderim ... N'okta !

y4s3r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr esd 125
    Yedek parça durumu nedir ve fiyatları nasıldır. salcano wolf 125 ile lifan discovery 150 arasında kaldım.

Motosikleti
    lifan discovery 150-9j
    Dostum bende lifan kullanıcısı olarak kesinlikle tavsiye ederim motor çok salam bir motor salam bi şasesi var motora 150 kg yükleme kapasitesi koymuşlar inan meçbur kaldık motora 3 kişi bindik yaklaşık 230 kg felan geliriz ben kesin motoru ortadan ikiye böleriz dedim bana mısın demedi motor güçlü atak ve salam bi motor yaz kış yağmur yaş demeden her zaman binerim çok ideal bi motor yakıtı az motor yakışıklı inan kırmızı ışıkta dururken milletin dediği laf şu amma yakışıklı motorun var bunun markası ne diyorlar.Bide yedek parça sormussun inan kolay kolay yedek parçaya ihtiyaçın olmaz ama yinede sorun olmaz motorun bakımlarını düzenli yaptır bin bine bildiğin kadar benim motor 5400 km de akü hariç hiç sorunum olmadı yani uzun lafın kısası tavsiye ederim.Varsa başka bi sorun yardımcı olayım

Motosikleti
    CBR 600 RR ( 2008 )
    Arkadaşlar , lifanımı satıp Yamaha R125 almayı düşünüyorum ... SS Racing tarzına geçmek istiyorum ... R125 hakkında bilginiz varmıdır ? 150 cc motordan inip 125 cc ye geçmek yanlış mı olur sizce ?
    Kesinlikle Lifanımdan şikayetci değilim fakat Yamaha r125 çok yakışıklı makine , bakan bi daha bakıyo , 600 lük makinanın tıpkısı ..
    Arada bayaa bi fiyat farkı var , üzerine 5.000 tl eklemem gerekiyor.. Sizce alınır mı yoksa 2 yıl daha bekleyip 600 rr mı alayım ?

semih39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Arkadaşlar , lifanımı satıp Yamaha R125 almayı düşünüyorum ... SS Racing tarzına geçmek istiyorum ... R125 hakkında bilginiz varmıdır ? 150 cc motordan inip 125 cc ye geçmek yanlış mı olur sizce ?
    Kesinlikle Lifanımdan şikayetci değilim fakat Yamaha r125 çok yakışıklı makine , bakan bi daha bakıyo , 600 lük makinanın tıpkısı ..
    Arada bayaa bi fiyat farkı var , üzerine 5.000 tl eklemem gerekiyor.. Sizce alınır mı yoksa 2 yıl daha bekleyip 600 rr mı alayım ?
    hıç buluşma 125cc ye gerçi lifandan bin kat daha iyi daha atak hızlı r125 ama onun yerıne Hyosung / st kanunu gt 250 r lere bak derim ikinci eli 5000tl ye guzel bı makıne bulabılırsın şahsen ben onumuzdekı yaz oyle yapıcam hyosung 250cc motorlardn alcam kararımı kesınlestırdım gıbı.

Motosikleti
    Lifan - Discovery 150
    selamlar,
    semih39'un dediklerine katılıyorum hyosung 250r daha iyi bir seçim olur bence de.
    ben lifanıma çok alıştım arkadaşlar bu arada başka motorlara bindim arada, iyi ki lifan almışım diyorum hep. tek huzursuzluğum kafa grenajını kırmış olmam sürüş esnasında iç kısımdaki çatlaktan oluşan titreşim sesi ok rahatsız ediyor. bu parçayı alabileceğim uygun fiyatlı bir yer bilen varsa yardımcı olursa çok sevineceğim, herkese kazasız şürüşler dilerim

Motosikleti
    2006 Honda CBF250

Dostum Yamaha'nın hiçbir motorsikletini burda tartışamayız ki zaten tartışılacak bir makina değil 150cc'den inip 125cc'ye geçmek yanlış mı olur demişsin ya o 125 cc bildiğin yada düşündüğün (mondil,salcano,kanuni,ybr) falan değil yüksek devirli,yakıt enjeksiyonlu,agresif R serisi tarzı (R6 ve R1) 6 vitesli şanzıman,şasesi özel deltabox şase yani moto gp Yamahasıyla aynı kasaya sahip (malzeme olarak aynı kasa yanlış anlaşılma olmasın ve daha neler neler kısacası yanlış bir tercih olmaz kesinlikle doğru karar vermişsin ama fiyat olayını gözönüne alırsak arkadaşların dediği Hyo 250cc her yönü ile daha iyi (Yamaha'dan iyi değil yanlış olmasın,fiyata nazaran iyi) Yinede tercih senin sonuçta hangisi hoşuna giderse onu al bin sonuçta istemeiğin bir makinaya en fazla 1 yıl tahammül edebilirsin...
    Aldıktan sonra da bizleri unutma sakın çinli arkadaşların burda olacak

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 91011121321 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler