Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
88. sayfa BirinciBirinci ... 38788687888990 ... SonuncuSonuncu

Aprillia Scarabeo 200ie Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı chetaq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de bugüne kadar hep Petrol Ofisi'nden aldım. Başka firmalardan sadece mecbur kaldığımda almışımdır.

Gittiğin servis hangi servis ve neden sadece OPET öneriyor?

Bu arada yakıt sistemiyle ilgili sorun için "Würth Enjektör Temizleyici" kullanılabilir.
    Yanitiniz icin tesekkurler. Scooteri aldigimdan beri, ki zaten 1 yil oldu henuz, Kiziltoprak MotoEk'e gidiyorum. BMW/Piaggio servisi. Neden oneriyor, basitce BP/Shell gibi akaryakit firmalarinin Euro4 standartlarindaki motorlar icin kullandigi yakitta temizlik katki maddelerinin (ki Wurth'un urununun hammadesine benzer bir sey olabilir, bilemiyorum.) Euro3 standardindaki motorlar icin uygun olmadigi, kukurt miktarindan dolayi da sorun yasanabildigi.

Enjektor temizleyici MotoEk tarafindan da onerilmisti henuz uygulamadim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

merhaba arkadaşlar sorum kısa ve net yardımcı olursanız sevinirim.

2013 model scarabeom var , yolculuk esnasında eskiden trafik vs gibi durumlarda hararet göstergesi makul derecelerde yükselerek fan açma sonucunda tekrar eski noktaya gelirdi.

ancak şimdilerde hararet göstergesi eski halinden çok daha yukarı kalkıyor,fanın harareti düşürmesi çok daha fazla sürüyor ve düştüğü noktadan tekrar kısa bir süre sonra tekrar yukarı cıkıyor.

neden kaynaklanıyor olabilir teşekkürler.

Motosikleti
    Yamaha YBR125 ESD, Bajaj Dominar D250
    Alıntı ugurguven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar sorum kısa ve net yardımcı olursanız sevinirim.

2013 model scarabeom var , yolculuk esnasında eskiden trafik vs gibi durumlarda hararet göstergesi makul derecelerde yükselerek fan açma sonucunda tekrar eski noktaya gelirdi.

ancak şimdilerde hararet göstergesi eski halinden çok daha yukarı kalkıyor,fanın harareti düşürmesi çok daha fazla sürüyor ve düştüğü noktadan tekrar kısa bir süre sonra tekrar yukarı cıkıyor.

neden kaynaklanıyor olabilir teşekkürler.
    Selamlar,

Aynı araçtan 2014 modelini ben de kullandım, nefis bir scooter, çok memnun kaldım, ancak böyle bir sorun yaşamadım.

Hararet yükselince fan devreye girdiğine göre elektriksel bir sorun yok diye tahmin yürütebilirim.

Sorun ne olabilir?

Su soğutma radyatörü bir önceki nesil scooterlerde olduğu gibi onda da öndedir, gidonun hemen altına konumlanmış vaziyette. Haliyle bir ihtimal önden gelen çamur, yaprak vs tıkamiş olabilir, temiz olduğundan emin olun.

Bir diğer seçenek; motordan aracın önündeki radyatöre giden iki su hortumu mevcut, bağlantı yerlerindeki kelepçeler zamanla gevşemiş ise sızıntı yapabilir, veya su hortumlarında patlak varsa yine su sızıntısı olacağından su eksilmesi olasıdır, su seviyesini kontrol edin. Torpido gözünün sol tarafında genleşme kabı vardır, oradan seviye yi görebilirsiniz.

Sayfa 66;

https://cdnmedia.endeavorsuite.com/i...200%202007.pdf

Bir de su pompasından çıkan hortumların kelepçelerini de ilk etapta kontrol edebilirsiniz, motor bloğunun sağ tarafında.

Bir diğer olasılık, su pompası arıza yapmış olabilir, haliye devirdaim basıncı azalmıştır.

Aracınızın kaç km de olduğunu bilemiyorum ancak soğutma sıvısı eskimiş de olabilir, su ile antifriz karışımıdır, artık organik soğutma sıvısı kullanılmakta, yenilemekte fayda vardır.

Ben aracımın bakımlarını İstanbul Kadiköy Motor'da Kadir Özen'de yaptırmıştım, memnun kaldım, şayet İstanbul'da yaşıyorsanız tavsiye ederim.

Umarım sorunuz bir an önce çözülür, motorunuzda ısı problemi oluşursa daha büyük masraflar açabilir, mümkün olduğunca çabuk müdahale edin derim.

Yurt içinde ve dışında onunla epey dolaştım, unutamadığım bir araçtır, iyi günlerde kullanın.

Sevgiler...
    gurcanozturk ve chetaq bunu beğendiler.

Selamlar yarin 2013 model 42bin de bi beo200 alacagim. Satan arkadasin soyledigi 1900tl degerinde motorun sogukta arada sirada stop etmesine sebep olan bir bilmem ne sensoru bozukmus. Yedek parcasi asiri pahali bu motoru 42bin de almak mantiklimidir sizce ?

Alıntı mchi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar yarin 2013 model 42bin de bi beo200 alacagim. Satan arkadasin soyledigi 1900tl degerinde motorun sogukta arada sirada stop etmesine sebep olan bir bilmem ne sensoru bozukmus. Yedek parcasi asiri pahali bu motoru 42bin de almak mantiklimidir sizce ?
    Motorun fiyatı ne?

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Ben 32000km'de almistim 2013 Scarabeo'mu, 1.5 yil oldu su an 43500km civarinda. Oksijen sensoru olabilir mi? Cikma bulabilirsiniz belki.

https://www.motopit.com.tr/urun/oksi..._jc33970x94000

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 32000km'de almistim 2013 Scarabeo'mu, 1.5 yil oldu su an 43500km civarinda. Oksijen sensoru olabilir mi? Cikma bulabilirsiniz belki.

https://www.motopit.com.tr/urun/oksi..._jc33970x94000
    Evet oksijen sebsoru

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Evet oksijen sebsoru
    Acikcasi ben bu parcanin bu kadar pahali olmasini anlayamiyorum, yurtdisinda oldukca ucuz. Piaggio grubunun diger markalarinin modellerinin parcalari da uyabilir bu arada.

https://www.ebay.com/itm/Lambda-Sens...-/253586812702
    https://www.magnumtuning.com/en/deta...scarabeo-200ie
    chetaq bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    araca özel ararsanız pahalı olabilir koda göre arayın sanırım universal wiring yani soketli oksijen sensörü oluyor .. Motorcycle BOSCH O2 Oxygen Sensor Universal Wiring yazıyor verilen linkde..

%80 şöyle bir şey uyucakdır..

https://www.hepsiburada.com/bosch-ok...iABEgJdyvD_BwE
    chetaq ve KaptanGarga bunu beğendiler.

Motorda serviste başka sorun çıktı. Servise göstermeden güvenip almak büyük hata ucundan döndük.

Motorda serviste başka sorun çıktı. Servise göstermeden güvenip almak büyük hata ucundan döndük.
    Geçmiş olsun.

Yetkili servise mi gösterdiniz? Başka ne sorun çıktı?

toomuchcc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçen seneden kalan parçaların satışına yaz boyunca devam ediyorum (TIKLA). İhtiyacınız olan bir şey varsa iletişime geçebilirsiniz.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    1,5 yildir 13000km civarinda kullandigim, hic bir sorunu olmayan 2013 Scarabeo'mu satiliga cikardim. Ilanda yazmamisim ama 35000km civarinda lastikleri de degisti.

https://sahibinden.com/702142395

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Merhabalar arkadaşlar

İşin aslı 2013 yılında bir scarabeom vardı fakat Ferconun muhteşem servis ve parça fiyatı mantalitesi nedeniyle bununla baş edilmez deyip 7000 km'de satmış idim. Daha sonra bir pcx aldım ama malesef performans beklentilerimi karşılamaktan çok uzak bir aygıt olduğunu gördüm ve bir müddet sonra onu da sattım. Şimdi Scarabeo için makul mantıklı mantıklı fiyatlarla kayış, filtre , balata gibi sarf malzemelerinin bulunabildiğini görüyorum, şeytan dürtüyor yeniden bir Scarabeo alsam mı diyorum. Bir şeyi aldığımda suyunu çıkartana kadar kullanırım genelde , bakmayın bu ikisini kısa sürede sattığıma. Şimdi işbu nedenle size şu soruları yöneltmek istiyorum, insan gibi kullanmak ve bakımlarını aksatmadan yapmak kaydıyla, bir scarabeo 200 ie'nin teorik maksimum ekonomik motor ve şasi ömrü sizce yaklaşık kaç km olabilir. Kafamda bir kaç minik Türkiye içi tur ve bir Yunanistan ve belki Balkanlar gezisi var, Yunan yaptığını gördüğüm arkadaş da işbu niyetimi pekiştirmedi değil.

Bu konu hakkındaki görüşlerinizi paylaşabilirseniz sevinirim.
    mehmetaktas bunu beğendi.

Gnuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler Nightshift
    Herkese Merhaba,
    Aşağıda linki bulunan motosikleti almak istiyorum lakin iş yapmadan bir bilene sormakta yarar var diye düşünerek, sizlerden yorumlarınızı rica ediyorum.
    Satıcı ile görüştüğümde, kazası değişeni olmadığından ve ufak tefek yatmaların olduğundan bahsetti ki modeline vurunca ufak tefek şeylerin normal olduğunu düşünüyorum.
    Bu motor hakkında bir fikrim yok, daha öncesinde büyük motorlarım oldu fakat ilk defa ufak bir scooter alacağım.
    Motorun modeli ve kilometresi ile alakalı yaşayabileceğim sorunlar hakkında beni bilgilendirebilir misiniz? Bu hafta sonu görmeye gideceğim, en azından fikir sahibi olursam satıcıya sorularım da daha açıklayıcı olabilir.
    Şimdiden teşekkürler,

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...7134862/detay/

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Retronun dibi bir dizayn,bu galiba rotax motorlu, öncelikle sık kullanılan parçaların bulunabilirliğini kontrol edin derim. (motopit e de bir bakınız)

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı KaptanGarga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Retronun dibi bir dizayn,bu galiba rotax motorlu, öncelikle sık kullanılan parçaların bulunabilirliğini kontrol edin derim. (motopit e de bir bakınız)
    Sanırım tüm modellerde motor Rotax sadece eski modeller değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:10 ----------

Alıntı Gnuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Merhaba,
    Aşağıda linki bulunan motosikleti almak istiyorum lakin iş yapmadan bir bilene sormakta yarar var diye düşünerek, sizlerden yorumlarınızı rica ediyorum.
    Satıcı ile görüştüğümde, kazası değişeni olmadığından ve ufak tefek yatmaların olduğundan bahsetti ki modeline vurunca ufak tefek şeylerin normal olduğunu düşünüyorum.
    Bu motor hakkında bir fikrim yok, daha öncesinde büyük motorlarım oldu fakat ilk defa ufak bir scooter alacağım.
    Motorun modeli ve kilometresi ile alakalı yaşayabileceğim sorunlar hakkında beni bilgilendirebilir misiniz? Bu hafta sonu görmeye gideceğim, en azından fikir sahibi olursam satıcıya sorularım da daha açıklayıcı olabilir.
    Şimdiden teşekkürler,

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...7134862/detay/
    Çok güzel görünüyor, yılına göre de çok bakımlı gibi. Ancak yedek parça sorunu yaşayabilirsiniz. 2011 üstü modellere bakmanızı öneririm.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    [QUOTE=gurcanozturk;4484694]Sanırım tüm modellerde motor Rotax sadece eski modeller değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:10 ----------

Bu kasadan sonrası rotax ilhamı da olan piaggio olsa gerek, gerek rotax gerek piaggionun quasar vs diğer motorlarınını bir karışımı.

https://www.loscarabeorotax.com/storia-evoluzione/rotax-piaggio#

"Beo, the Scarabeo 200/150 scoots with the Austrian Rotax engine and assembled in Italy (sold in Europe from about 1999 to 2004) and the Chinese assembled Scarabeo 200 sold now in 2008 in the US are totally different scoots.....nothing in common."

https://www.apriliaforum.com/forums/...eo-200-Quality

2012 model beo.Selam arkadaslar geçenlerde şanzıman rulmanlarını değiştirdik arka tekeri filan komple söktük,bu işlem sonrasında hız göstegem ve km sayacım çalışmıyor. Ne hızım var nede kaç km yol yaptığım, hepsi sabit kaldı hız göstergesi arada kafasına göre saçma sapan oynuyor hiçbişeye zarar vermedik, arka diskim bitik bu arada yani incelmiş yurtdısındna gelecek türkiyede yok. Sorun nerede olabilir okuma sistemi nasıl?

Motosikleti
    Honda Forza 250
    sensörü vardı nerede bilmiyorum, sensörü ve kablolarını kontrol etmekte fayda var.temassız okuyordu ama optik mi manyetik mi bilemiyorum. ..pit de sensör ilanı var ordan bakıp motorunuz üzerinde bulmaya çalışın.

REKLAM ALANI
88. sayfa BirinciBirinci ... 38788687888990 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)