Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aprillia Scarabeo 200ie Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Dumannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200
    Merhaba aranıza bende katıldım, istanbulda ikamet ediyorum ve henüz yeni başladım scarabeomu kullanmaya sayenizde bir çok özelliğini öğrendim motorumun, teşekkürler
    satoyama bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Dumannn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba aranıza bende katıldım, istanbulda ikamet ediyorum ve henüz yeni başladım scarabeomu kullanmaya sayenizde bir çok özelliğini öğrendim motorumun, teşekkürler
    Merhaba Hoşgeldiniz
    Hayırlı Olsun Scooterınız,
    KAzasız Belasız Sürüşler

Slm arkadaşlar
    Bende scarabeomla aranıza katıldım. önceki küçük teker tecrübelerimden sonra, sanki enduro kullanıyorum.
    Artçımla çıktığımız kısa yolculuğumuzda, memnun olarak eve döndük. daha iyileri sizlerin olsun. italyan bir başkaymış !
    satoyama ve Adem Balkan bunu beğendiler.

Motosikleti
    aprilia scrabeo 200
    Selam arkadaşlar,

Bende scarabeo kervanına katıldım, takipteyim.

Alıntı akmania adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar,

Bende scarabeo kervanına katıldım, takipteyim.
    Hayırlı olsun güle güle kullanın.daha önce ki kullandığınız ?

Motosikleti
    aprilia scrabeo 200
    daha önce kısa süreli scoter ve motosiklet kullanmıştım,

fakat ilk motosikletim.

Alıntı Deeplord adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun güle güle kullanın.daha önce ki kullandığınız ?

Memnun kalıcağınızı umuyorum. güle güle kullanın...

daha önce kısa süreli scoter ve motosiklet kullanmıştım,

fakat ilk motosikletim.

Motosikleti
    aprilia scrabeo 200
    teşekkür ederim.

Slm arkadaşlar
    Bende scarabeomla aranıza katıldım. önceki küçük teker tecrübelerimden sonra, sanki enduro kullanıyorum.
    Artçımla çıktığımız kısa yolculuğumuzda, memnun olarak eve döndük. daha iyileri sizlerin olsun. italyan bir başkaymış !
    Hoşgeldiniz,

"Enduro" yorumunuza katılıyorum. Scarabeo'yu her sürüşümde ben de aynı hissi yaşıyorum.

Ve şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki; bana göre Scarabeo scooter'ların "Enduro"sudur.

Herkese kazasız sürüşler.
    Deeplord ve Adem Balkan bunu beğendiler.

Valla süspansiyonu olsun,selesi olsun, ben neden bu güne kadar diğer almış olduğum scooterlerle, vakit kaybettim anlamıyorum.
    Başta yapmam gerekeni sonradan yaptım.emininm ki çok daha iyileri vardır. lakin fiyat/performans denkleminde zirvenin kralı.
    Bunu almadan önce sh 300e niyetlenmiştim. fakat 2.ellerine istenen rakkam gerçekten yüksekti, bana da uygunu denk gelmedi.
    Eminim ki sh 300cc sınıfın da kraldır. galiba çok uzattım. size de kazasız belasız sürüşler dilerim...

Alıntı chetaq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldiniz,

"Enduro" yorumunuza katılıyorum. Scarabeo'yu her sürüşümde ben de aynı hissi yaşıyorum.

Ve şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki; bana göre Scarabeo scooter'ların "Enduro"sudur.

Herkese kazasız sürüşler.
    satoyama bunu beğendi.

Motosikleti
    aprilia scrabeo 200
    Selam, kullanım kılavuzu için link verirmisiniz.

nıkko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125(2008)
    Slm arkadaşlar
    dedik sana daha once al dıye,kızıltoprağa geldiginde ugrada ,çay artı ponçik yiyelim

Havalar biraz düzelsin,nede olsa tatlı su motorcusuyum biliyosun
    Ponçik dedinde şimdi olsaydı ne yerdik yawww ilk fırsatta kardeşim..
    Alıntı nıkko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dedik sana daha once al dıye,kızıltoprağa geldiginde ugrada ,çay artı ponçik yiyelim

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:05 ----------

Bende 2.el aldım. aldığım kişide yokmuş, üzgünüm yardımcı olamadığım için.

Aşağıdaki link'te online olarak 'İngilizce' kullanım kılavuzunun istediğiniz bölümlerini görüntüleyebilirsiniz.

http://www.manualslib.com/products/A...0-2583954.html

Bu da download link'i, ama ben denediğimde aktif değildi, bir de siz bakın.

http://www.manualslib.com/download/3...0-Ie-2010.html

Eğer olmazsa, ben daha önce başka bir yerden indirmiştim, onu upload eder linki veririm buradan.

Motosikleti
    aprilia scrabeo 200
    ok. teşekkür ederim.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    scarabeo clup üye olmayan varsa sayfayı beğensin. yakında clup toplantıları ve etkinlikler yapmayı planlıyorum..

https://www.facebook.com/groups/apri...ref=ts&fref=ts

Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie 2013
    satoyama merhabane yazık ki özelden yazma işini bilmiyorum :((
    uzun ön cam sorunum vardı.Orijinali çok pahalı öalesef.Şimdi 12000 bakımına giricem acab ne kadar masraf çıkar fikriniz var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:18 ----------

Hocam merhaba..Bende 2013 scarabeo var ve şu anda 11000 km oldu.Zamanla yakıt tüketimi düşüyor.13/06/2014 tarihinde fullediğim depo ile şehir içi kullanımda ve 1/3 ü artçılı olmak üzere 247 km yaptım.Tam boşaldı derken yine fulledim 36 tl aldı.(benzin 1 litresi 5.04 tl.

gurcano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza NSS300A
    Merhaba arkdaşlar,

Yaklaşık 1 sene önce aldığım Beo'm ile geçen hafta bir Anadolu turuna çıktım. Esasında üşenmeyip bir uzun yol raporu hazırlamak istiyorum ama vaktim olmadı. Özetle ben ve 250'lik SYM Evo scooter'ı olan bir arkadaş Bursa'dan 14 Haziran'da yola çıktık. Güzergah Bursa Kütahya Afyon Konya Adana Osmaniye Gaziantep Halfeti Urfa (Harran) Adıyaman Malatya Darende Kayseri Ankara Eskişehir Bursa olarak 2600km civarında planlandı. Ancak daha sonra Kahramanmaraş, Nemrut Dağı ve Kapadokyayı da ekleyince yaklaşık 2750km yol yaptık. Ek olarak yaklaşık 250km de ziyarete uğradığımız bir arkadaşın arabası ile yaptık. Nemrut dağına motorlarla çıktık. 22 Haziran gecesi turu Bursa'da tamamladık.
    Güzergahda Konya ve Kayseri'de otelde, Osmaniye Urfa Adana ve Ankara'da akraba ve arkadaşlarda konakladık.
    Yaptığım hesaplara göre 520.-TL'lik benzine karşılık 2750km yol yapmışım. Bu da 100km'de 3,7lt'ye takabül ediyor. Yakış biraz yüksek gibi ama bunun esas sebebi uzun yolda genelde 120km/h civarında hız yapmamız, arkada top case ve sırt çantası olması. Bir de benim 96kg ve iri cüsseli olmam yakıtı artırdı. Ben 135km/h'ı zor geçerken benden daha ufak tefek olan arkadaşımla motoru değiştiğimde o 140'a kolayca çıkıyordu.
    Bu kadar yol boyunca motor hiç tık demedi. En ufak problem çıkarmadı, lastik inmedi.
    Sadece dik Nemrut çıkışının son 5km'sinde hararet yükseldi ve tam gaz açmama rağmen hız 30'a kadar düştü. Ama hararet ışığı yanmadı.
    Özetle Beo bu turu problemsiz bir şekilde başarıyla tamamladı. 250'lik motorla kolaylıkla yürüdü. SYM ile nerdeyse aynı yakıtı tükettik.
    Beğenmediğim birkaç husus ise şunlar oldu:
    1. Benzin deposu yeri: Her bezin almada artçının yerine bağladığım sırt çantasını sökmek gerekti. Sağlam bir şekilde bağladığım için sorun oldu. Depo kapağı dışarıda olması daha iyi olurdu.
    2. SYM ile depo hacimleri farklı olmasından dolayı benzin alma senkronunu kuramadık bir türlü. SYM 60.-TL'lik yakıt alırken, Beo en fazla 40.-TL alıyor. Uzun yolda daha büyük depo avantaj.
    3. Oturma pozisyonu yüksek olmasından ben de iri olmamdan dolayı çok rüzgar aldım. Aşağı doğru yatınca hem ses çok azalıyor hem de hız artıyor. Açıkçası SYM Evo veya Xmax gibi motorlar uzun yolda daha rahat diye düşünmeye başladım. Şehir içinde ve trafikte ise BEo çok daha kıvrak.
    4. Nemrut dağı çevresinde gezerken 15km kadar çok kötü bir toprak yola girdik. Büyük tekerin avantajı orada ortaya çıktı.
    5. Yüksek olmasından ötürü yan rüzgarlardan daha fazla etkileniyor gibi geldi.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.
    Adem Balkan ve Feratus bunu beğendiler.

Arkadaslar merhaba ben de bir scarabeo almak istiyorum bildiginiz uygun satilan yerler varmi -istanbul

Arkadaslar merhaba fiddle 2 125 ile scarabeoyu karsilastirabilir misiniz cok fark varmidir arasinda

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)