Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aprillia Scarabeo 200ie Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    Alıntı EMEKLİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Tolme arkadaşım.Selamını aldım.O gördüğün bendim.Foruma yeni üye oldum fakat önceden de takip ederdim.ben şu an Yeni Foça dayım.Aliağaya gelince görüşmek dileğiyle iyi günler.
    aliağa ya gelirseniz beklerim bir çayımızı içersiniz hemde tanışmış oluruz,kazasız belasız binin motosikletinize
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda ps 150i
    Merhaba arkadaşlar
    Uzun bir süredir sessizce bu formu takip ediyorum ve nihayet su an kullandığım ps 150i motorumu aprilla scarabeo ile değiştirmek olacak.Siz kullanıcı arkadasların özverili yorumlarına canı gönülden inanıyorum ve hiç düşünmeden en kısa zamanda bu motora sahip olacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:44 ----------

Şimdi size bir sey söyleyeceğim denizlerde bazı tekne kullanıcılarına örneğin belli bir metreye kadar olan kücük balıkçı teknelerinde özellikle devlet tarafından mazot indirimi uygulanıyor normal mazot fiyatıının yanlış hatırlamıyorsam yarı fiyatına mazot alma imkanları var.Ben diyorumki birlikten kuvvet doğar belli cc ye kadar motosiklet kullanıcıları olarak imza toplayarak meclisten benzin indirimi isteyelim.Belki devletinde işine gelir motosiklet kullanımını tesvik etmek amacıyla.Gerci cok olabilecek bir sey gibi gelmiyor ama yinede denemekte fayda var diye düşünüyorum
    Sygılar
    Ra_Messu bunu beğendi.

Abdullah.A - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200ie
    Merhaba Arkadaşlar,

Ben de yeni bir Scarabeo kullanıcısıyım, 10 gün önce aldım motorumu, daha önceden Kymco ve Suzuki kullandım.
    Bu arada Aprilia Scarabeo 200ie için bir "Sosyal Grup" açtım. Profilinizden "Sosyal Gruba Dahil Ol" derseniz ve grubu bulup üye olursanız sevinirim.

Selamlar,
    Abdullah
    frt_scgn bunu beğendi.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Yeni kasa scareabolarda abs mevcutmu acaba sahibinden.comda bir kaç ilanda abs olduğunu yazmışlar inanmayıp başka bir ilandada abs/cbs seçeneğini işaretli görünce merak edip kullanıcılarına sormak istedim..
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    2000 ford
    Güncel...................

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güncel...................
    zor, fiyati ciddi oranda hoplatir

Motosikleti
    2000 ford

Motosikleti
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni kasa scareabolarda abs mevcutmu acaba sahibinden.comda bir kaç ilanda abs olduğunu yazmışlar inanmayıp başka bir ilandada abs/cbs seçeneğini işaretli görünce merak edip kullanıcılarına sormak istedim..
    ABS yok ama CBS var sanırım ondan dolayı işaretlemişler
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ABS yok ama CBS var sanırım ondan dolayı işaretlemişler
    teşekkür ederim ilginiz için..

Motosikleti
    Nx250- F650- ps150- delight- cbf 150
    F650GS 2006 modeli kullanıyorum 2 senedir, ondan once 26 beygir 250 cc endurom vardı honda marka. simdi sehir icinde bmw den cok memnun olmama ragmen, daha harci alem bir motora ihtiyacım var 2-3 paralık bir sey isimi gorur derken 7-8 beygirleri gorunce 50 beygirden sonra sinir hastası olurum kanısı ile biraz daha guclu modellere yoneldim, ps150vs ilk incelemelerimde avantajlı gibiydi ama 12 inch tekeri gorunce vazgectim. su an scarabeo ve xcenter arasındayım. Ankarada oldugum icin burada scoter bulmak bir dert. Anladıgım kadarı ile xcenter ın on gorunus ve farlar ve suspansiyon artısı varken, scarabeo nun koltuk altı 12v cıkıs, saklama gozu,cam, michelin lastikleri, arka fren disk ve en onemlisi 3-5 beygir fazlası var. Ayrıca camsız olmaz 380 TL daha ustune odeyecegim xcenter icin zaten alırkende biraz pahalı. Kararsızım bir de sıkıntı, burada bu motorlar yoktur on siparisle falan getirirler sagolsun bayiler... git bak bin anla gibi bir durumda yok. Bunlara ek tercihimi sekillendirecek paylasacagınız bilgiler varsa sevinirim.
    Bu topic i okurken F650gs ve scarbaeo yu beraber kulllananlarda dikkatimi cekti, vakitleri varsa kıyaslama fikirlerinide almak isterim.
    Selamlar

Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı usas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    F650GS 2006 modeli kullanıyorum 2 senedir, ondan once 26 beygir 250 cc endurom vardı honda marka. simdi sehir icinde bmw den cok memnun olmama ragmen, daha harci alem bir motora ihtiyacım var 2-3 paralık bir sey isimi gorur derken 7-8 beygirleri gorunce 50 beygirden sonra sinir hastası olurum kanısı ile biraz daha guclu modellere yoneldim, ps150vs ilk incelemelerimde avantajlı gibiydi ama 12 inch tekeri gorunce vazgectim. su an scarabeo ve xcenter arasındayım. Ankarada oldugum icin burada scoter bulmak bir dert. Anladıgım kadarı ile xcenter ın on gorunus ve farlar ve suspansiyon artısı varken, scarabeo nun koltuk altı 12v cıkıs, saklama gozu,cam, michelin lastikleri, arka fren disk ve en onemlisi 3-5 beygir fazlası var. Ayrıca camsız olmaz 380 TL daha ustune odeyecegim xcenter icin zaten alırkende biraz pahalı. Kararsızım bir de sıkıntı, burada bu motorlar yoktur on siparisle falan getirirler sagolsun bayiler... git bak bin anla gibi bir durumda yok. Bunlara ek tercihimi sekillendirecek paylasacagınız bilgiler varsa sevinirim.
    Bu topic i okurken F650gs ve scarbaeo yu beraber kulllananlarda dikkatimi cekti, vakitleri varsa kıyaslama fikirlerinide almak isterim.
    Selamlar
    Selamlar,

Ben o iki motoru da ayrı ayrı kullananlardanım. (GS ve Beo). Öncelikle şunu belirteyim kıyaslama değil de ayrı kullanım yerlerinden bahsedeilirim. Şehir içinde kesinlikle GS pratik olmuyor. Sürekli dur kalklı ışıklı trafikli yerlerde Scarabeo hakkını veriyor. Misal,marketten pazardan aldığım öteberileri hiç vakit harcamadan ön boşlukta getirebiliyorum. 3.5-3.7 t bir yakıtı var. Kısacası şehir içinde neredeyse hiç kullanmıyorum GS'i.

İlginç gelecek ama Scarabeo GS'ten daha yüksek! (1.75 boyum ve ayağımın tabanı yere deymiyor) Hatta daha ilginci Scarabeo'yu kullanmak uzun yolda daha zor geldi bana. Bu aslında genel bir yanılgıdır, scooter kullanmak daha kolay derler ama kanımca öyle değil. Yerden bir hayli yüksek olduğu ve oturuş pozisyonunun farklılığı nedeniyle sürüşü çok daha dikkat ve tecrübe istiyor. İtiraf edeyim, tüm düşmelerim scooterda oldu. Sürüş esnasında ayaklarımızın önde olması nedeiyle GS'teki gibi hatalarınızı pek affetmiyor. Scarabeo'da yaptığım 22 bin km içinde asfaltla bir kaç kez pek yakın dostluklar kurdum...

Öte yandan enduronun uzun yolda verdiği güven, yol tutuşu, güç, sürüş zevki maalesef scooterda yok. Yakın mesafelere hala Scarabeo ile gider gelirim diye düşünüyordum ama yanılmışım, enduroya alıştıktan sonra scooter tam bir ızdırap oluyor. Virajlara bozuk yollara boş bulunup ister istemez insan endurodaymış gibi girince tehlikeli oluyor. Bu yüzden bazı ciddi kazalar atlattım. Son olarak ta şunu belirteyim, imkanınız varsa ikisini de bulundurun, ama dediğim gibi ayrı yerlerde kullanın. Sonuçta 40 ar lira vergisi var ikisinin. Son olarak, parçaları el değil can yakıyor, Allah göstermesin bir düşme anında her ne kadar sağlam bir motor da olsa, fardı sinyaldi, karenajdı kozmetik kısımlarının, Honda'dan kalır yanı yok hatta çok daha pahalı, ciddi masraflara yol açabiliyor, dikkat etmek lazım.

Umarım verdiğim bilgiler faydalı olmuştur.
    Ra_Messu bunu beğendi.

Motosikleti
    Dengesiz ligi tahmin ediyordum, siz soyleyince iyice pekisti. Aslında 9000 TL ye KTM 125 duke 6 vites satılıyor, veya 4-5 paralara ybr ler falan alınıyor. hakketen ikilem. scooter mı 125 lik commitor , naked veya supermoto mu diyor insan. Bilgiler icin cok tesekkurler. Selamlar

Motosikleti
    Alıntı usas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dengesiz ligi tahmin ediyordum, siz soyleyince iyice pekisti. Aslında 9000 TL ye KTM 125 duke 6 vites satılıyor, veya 4-5 paralara ybr ler falan alınıyor. hakketen ikilem. scooter mı 125 lik commitor , naked veya supermoto mu diyor insan. Bilgiler icin cok tesekkurler. Selamlar
    büyük tekerlek scooterlerde dengesizlik diye birşey yok şuan yamaha x-city kullanıyorum daha öncede 13000km scarabeo ya bindim ikiside çok dengeli stabil cihazlar virajlarıda bir ybr gibi güvenli ve yol tutuşları çok iyi,yurdukoru abimi tanırım ve birlikte motor sürmüşlüğümüzde vardır,benim genel izlenimim kendisi bana göre daha süratli gidiyor,benim 70-80km le gittiğim yollarda o 100 ile gidebiliyor,bilindiği gibi scooterler genelde şehiriçi için düzgün yollarda kullanılmak üzere tasarlanmış aletler,bunlarla düzgün olmayan yollarda yüksek süratle gezerseniz yolla yapışma ihtimaliniz yükseliyor,çünkü bir scooterin süspansiyon sistemi bir enduro motosiklet gibi yumuşak ve büyük darbeleri emebilecek düzeyde değil ,yurdukoru abim bunu biliyor elbette ama dayanamıyor verio gazı bu yüzdende enduro ona daha uygun geliyor

Motosikleti
    Şu an yok.
    +1
    Valla Tolme kardeşim durumu pek güzel özetlemiş, yerden göğe kadar tamamen haklı

Scarabeo bir scootera göre çok güçlü, torku hissedince insan gaza geliyor, ver coşkuyu dedirtiyor, sonra da... Aynen yapışıyorsun asfalta. İnsan gibi kullanılırsa, scooter olduğu unutulmadan binilirse sanırım eskitemezsin, üstüne scooter tanımadim.
    Tolme bunu beğendi.

Motosikleti
    Simdi bayide bakarken gozume duke takıldı ve sanırım scooter yerine tercihim bu olacak

Motosikleti
    honda ps 150i
    arkadaslar yeni kasalarda sele koltuk tertibatının daha rahat olduğu söyleniyor acaba 2011 modele yeni koltuktan takılamazmı

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:10 ----------

neyse ben sordum servise uyuyormus yeni koltuk ama tabiki acayip bir maliyet cıktı parca cok pahalı

Motosikleti
    scarabeo 200ie
    selamlar, hoşbuldum,
    2tekerin tedavisi var mı bilmiyorum ama çinden gelen ilaçlar iyileştirmiyor, hastane kapısında oyalıyor.
    30una kadar bisikletle dahi 2tekerli olamayan ben kısa süre önce eskimiş k.rokkoyla başlangıçtan sonra 3bin yuroyu bu merete bayıldım.
    300km sonunda ilk tecrübelerimi paylaşayım faydalanan nasiplensin. (uzun olabilir kaçan kaçsın)

sinan08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 150 ns cb 500 f 2018
    bu motorun buz uyarıcısı nasıl çalışıor? enteresan bi özellik

Motosikleti
    Alıntı assfault adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar, hoşbuldum,
    2tekerin tedavisi var mı bilmiyorum ama çinden gelen ilaçlar iyileştirmiyor, hastane kapısında oyalıyor.
    30una kadar bisikletle dahi 2tekerli olamayan ben kısa süre önce eskimiş k.rokkoyla başlangıçtan sonra 3bin yuroyu bu merete bayıldım.
    300km sonunda ilk tecrübelerimi paylaşayım faydalanan nasiplensin. (uzun olabilir kaçan kaçsın)
    yeni motosikletiniz hayırlı olsun kazasız belasız binin,rokkodan sonra scarabeo uzay aracı gibi gelecektir,tekeriniz düz bassın

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:35 ----------

Alıntı sinan08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motorun buz uyarıcısı nasıl çalışıor? enteresan bi özellik
    dış sıcaklık 3 derece ve altına indiğinde kar simgesi yanıyor ,aynı arabalardaki gibi

Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster

[/COLOR] dış sıcaklık 3 derece ve altına indiğinde kar simgesi yanıyor ,aynı arabalardaki gibi
    Bir de benim gibiler için sabahları çiğ uyarısı yapsalardı müthiş olurdu... Gizli buzlanma resmen, özellikle deniz kenarı çevresi maki türü bitki olan yerlerde yoğun oluşuyor, dondan daha tehlikeli! Maalesef aynı yerde 2 kere düşerek öğrenmiş oldum bu bilgiyi de.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)