Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aprillia Scarabeo 200ie Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    merkezkale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR1200X Crosstourer
    Bence pirelliyi de denemekte fayda var. Ben yol tutuşu çok iyi diye duydum

---------- Post added at 23:23 ---------- Previous post was at 23:08 ----------

bu arada ebc organik balata tavsiye ettiler

bu organik hakkında bilgisi olan var m?

çifti 100 lira eder mi?
    Ride it like you stole it!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    Alıntı merkezkale adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Post added at 23:23 ---------- Previous post was at 23:08 ----------

bu arada ebc organik balata tavsiye ettiler

bu organik hakkında bilgisi olan var m?

çifti 100 lira eder mi?
    ebc yi bizim bir arkadaşa taktırdık çokta memnun kaldı dediğin gibi çifti 100-110 tl civarındaydı
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Motosikleti
    2011 CBF 1000
    Night breaker plus'ı nereden satın alabilirim?

Motosikleti
    bende var ama nightbreaker plusın yerine daha beyaz ışığı olan cool blue osram tavsiye ederim.

xenon gibi yanıyor

---------- Post added at 23:59 ---------- Previous post was at 23:57 ----------

Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ebc yi bizim bir arkadaşa taktırdık çokta memnun kaldı dediğin gibi çifti 100-110 tl civarındaydı
    teşekkür ederim hocam

Geçen diz örtüsü hakkında sordum ama nerden temin edebiliriz. kullanıp da satmak isteyen tanıdık kimse var mıdır?

Motosikleti
    Alıntı merkezkale adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende var ama nightbreaker plusın yerine daha beyaz ışığı olan cool blue osram tavsiye ederim.

xenon gibi yanıyor

---------- Post added at 23:59 ---------- Previous post was at 23:57 ----------

teşekkür ederim hocam

Geçen diz örtüsü hakkında sordum ama nerden temin edebiliriz. kullanıp da satmak isteyen tanıdık kimse var mıdır?
    dostum kim satar bilemiyorum, izmirde pek diz örtülük hava olmuyor ,olduğundada bende motora binmiyorum bu şekilde çözdük şimdilik

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:02 ----------

Alıntı bulent71 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Night breaker plus'ı nereden satın alabilirim?
    ben night breaker plus ı gittigidiyor.com dan almıştım,çifti kargosu ile birlikte 50tl civarında
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

williamwallace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Transalp XL 700
    Bizim motorlarda immobilizer yok dimi? Anahtarın şekli ergonomik değil küçük bir sustalı çevireyim diyorum hem alarm mı da ona tanıtırım pratik olur diyorum.Bana kahverengi anahtar verilmedi bu yüzden immobilizer yok diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Alıntı williamwallace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim motorlarda immobilizer yok dimi? Anahtarın şekli ergonomik değil küçük bir sustalı çevireyim diyorum hem alarm mı da ona tanıtırım pratik olur diyorum.Bana kahverengi anahtar verilmedi bu yüzden immobilizer yok diye düşünüyorum.
    175 nolu givi topcase anahtarı ile tüm scarabeo 200ie modelleri çalışıyor.

Motosikleti
    Transalp XL 700
    İlginçmiş biraz daha açarmısın ?

Motosikleti
    İlginçmiş biraz daha açarmısın ?
    Şaka hocam yok öyle bişey. İmmobilizer yok bizim motorlarda. Ayrıca anahtarın hem metal hem plastik kalitesi çok kötü.

Motosikleti
    Transalp XL 700
    bi an şaşırdım çok yaşa emi

Motosikleti
    mobilezer filan yok arkadaşım anahtarın topuzuda kocaman tahminimce sele altını açarken anahtarı kırmayasın diye büyük yapmışlar,güzel bir disk kilidi ve halat kilit herzaman motorunda bulunsun,alarm işini nasıl çözdün ben coocase in alarmlı çantalarını beğeniyorum bu konuda fikirlerinizi alalım

Motosikleti
    Transalp XL 700
    Disk kilidim var ama unutkanlığımda var bu yüzden oto alarmı gibi olan modellerden takdırdım bundan önceki motorlarıma.Hassasiyetinin biraz artırıp kedilere karşıda önlem olarak da kullanabiliyorum motorun orasını burasını kurcalamaya meraklı tipler ile çevredeki afacan çocuklara karşıda etkili olabiliyor.Gerçi dokunur dokunmaz hemen bagıran modda değil de ön uyarı modunda ayarlıyoruz çevreyide rahatsız etmiyoruz
    Şahsi fikrimdir hırsız kafa koydumu halatıda disk kilidinide aşabiliyor alarm hırsız için daha zor onuda aşar gerçi...
    Adem Balkan bunu beğendi.

Motosikleti
    Disk kilidim var ama unutkanlığımda var bu yüzden oto alarmı gibi olan modellerden takdırdım bundan önceki motorlarıma.Hassasiyetinin biraz artırıp kedilere karşıda önlem olarak da kullanabiliyorum motorun orasını burasını kurcalamaya meraklı tipler ile çevredeki afacan çocuklara karşıda etkili olabiliyor.Gerçi dokunur dokunmaz hemen bagıran modda değil de ön uyarı modunda ayarlıyoruz çevreyide rahatsız etmiyoruz
    Şahsi fikrimdir hırsız kafa koydumu halatıda disk kilidinide aşabiliyor alarm hırsız için daha zor onuda aşar gerçi...
    disk kilitleri halat kilitlerden daha başarılı,eğer kilit makenizmasını açamazsa kesip çıkarma ihtimali olmuyor deneyenlerin çoğuda başarız oluyor,ama halat kiliti kesip götürebiliyorlar

Motosikleti
    scarabeo 200 ie
    Merhaba, son zamanlarda kalkışlarda bir kavrama boşluğu oluyordu dün akşam iki kez yokuşta kalkış yaptım şimdi o kavrama boşluğu iyice arttı motor kalkışta hırıltı şeklinde ses çıkartıyor anca gereğinden fazla gaz verince kalkıyor. İlk akla gelen debriyaj balatası gitti ama motor daha 2000 km de ben de motoru hırçın kullanan biri değilim böyle bir durum olası mıdır acep. Garanti bu arızayı karşılar mı tecrübelerinizi paylaşmanızı dilerim...

Motosikleti
    Alıntı yakkari adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, son zamanlarda kalkışlarda bir kavrama boşluğu oluyordu dün akşam iki kez yokuşta kalkış yaptım şimdi o kavrama boşluğu iyice arttı motor kalkışta hırıltı şeklinde ses çıkartıyor anca gereğinden fazla gaz verince kalkıyor. İlk akla gelen debriyaj balatası gitti ama motor daha 2000 km de ben de motoru hırçın kullanan biri değilim böyle bir durum olası mıdır acep. Garanti bu arızayı karşılar mı tecrübelerinizi paylaşmanızı dilerim...
    daha önce hiç bu şekilde bir şikayeti olan üyemiz olmadı ,ilk kez sizden duyuyoruz ,normalinde böyle birşeyin olmaması gerekir ben 14.000km ye geldim maşallah tık yok,büyük ihtimal garantiden sorununuzu yetkili servis çözer,eğer istanbulda iiseniz maslaktaki merkez servise gidip gerekli kontrolleri yaptırın,sanırım ön varyatör ile alakalı bir probleminiz var bilyeler geç açılıyor veya içeride takılıyorsa yüksek devirde kavrama olur motor bağırır ama kolay süratlenmez,tabi bizimki sadece tahmin ,yetkili servis asıl teşhisi koyacaktır.
    Adem Balkan bunu beğendi.

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sorununuz muhtemelen varyatör bilyelerinde. Aynı durumu Kymco scooter'ımda yaşamıştım. Oradan tecrübe ettiğim bir konu.
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Motosikleti
    Yakkari usta motorunuzda hiç bir sıkıntı yok. Scooterda kavrama boşluğu olur. havanın sıcaklıının, debriyaj tasının sıcaklıının, yol açısının, motordaki yükün hepsi ile korelasyonu olan bir kavrama boşluğu normaldir.

Vryatör bagaları 200cc 2000km bir scooterda kavrama sorununu yaratabilecek son nedendir. Eğer ön freni sıkıp sürekli gaza yüklenmediyseniz bir şey yoktur rahat olun.

Bir tahminde bulunmak istiyorum bu ilk motor değil mi ;D

hihi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scarabeo 200 i.e
    7000 km olan scarabeoma dün itibariyle bi çift michelin cit grip aldım buz motordan kargo dahil 250 tl ye.fakat jant sökm işimi kendim yapmalıyım gibi gözüküyor.daha öncede bahsettiğim gibi buralarda çin malı harici bi servi yok ne yazıkki.arka jant beni korkutuyor inşallah sökmeyi başarırım.daha önce arka tekeri sökmüş biri varmı aramızda yardımcı olabilecek.

Motosikleti
    Alıntı hihi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7000 km olan scarabeoma dün itibariyle bi çift michelin cit grip aldım buz motordan kargo dahil 250 tl ye.fakat jant sökm işimi kendim yapmalıyım gibi gözüküyor.daha öncede bahsettiğim gibi buralarda çin malı harici bi servi yok ne yazıkki.arka jant beni korkutuyor inşallah sökmeyi başarırım.daha önce arka tekeri sökmüş biri varmı aramızda yardımcı olabilecek.
    arka lastiği sökerlerken izlemiştim ama aklımda kalan kısmını yazayım belki bir faydası olur, ilk olarak egzostu söktüler birde sağ arka amortisörün alt bağlantısı sökülüyordu,daha sonra arka fren kaliperlerini söküyorlar ve en son göbekteki ana vidayı söküyorlardı eğer yanlış kalmadıysa aklımda

hihi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scarabeo 200 i.e
    Tolme sağol.söylediklerini uygulamaya
    çalışacağım.baktım olmadı servise gitmek için bekleriz artık.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)