Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123451353 ... SonuncuSonuncu

Aprillia Scarabeo 200ie Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar sızın bu sayfadakı kullanıcı yorumlarınızı takıp edıyorum ve bu scootera dıkkat cekmemı sağladınız ve anlattıklarınıza göre daha bır motosıkletten ne beklenırkı şimdi genel olarak sehır içinde kullanıyoruz ama senede bır kaç kezde sehır dışı gezıyorum şimdi sehır dışında 140 km hız yeterli benım aradığım motosıklette tork olması bu cc dekı scoterleın gucunun yetersız kalması yolda yokuşta bayılması hıç hoşuma gıtmez anladığım kadarıyla bu motorda sorun yok yanı sehır dışında üzmez gıbı
    ben elimden geldiğince tarafsız, marka fanatikliği yapmadan düşüncelerimi sizlerle paylaşıyorum,aşırıya kaçarsa affola ,öncelikle bu motora 2 kişi mi yoksa tek kişimi bineceksiniz ,eğer ben genelde tek kişi biniyorum derseniz,gerçekten süper bir motor,az yakıyor kuvvetli ve hızlı ,tek kişi ile 2 kişi binme arasındaki tek fark 2 kişide gaza tepki vermesi 1 kişiye göre daha yavaş,tek kişi binerken sanki insana 250cc lik bir motora biniyormuş hissi veriyor,hatta bana göre eski motorum xmax e göre tek kişide daha atak ,2 kişide ise tabiki aradaki cc ve tork farkından dolayı xmax kadar degil ama bu hali bile piyasa satılan 200cclik scooterlerin çoğunu alt edebilecek düzeyde.ben kısaca 2 kişi binerkenki değerleri tekrarlayayım sizde kafanızda ona göre bir düzey belirlersiniz,enjeksiyon sport modda iken rüzgarsız düz otoyolda 2 kişi 140km ye kadar çıktım,eğer karşıdan rüzgar alırsam süratiniz 120-125km yi geçmiyor,rampalara hızlı girerseniz çok uzun ve dik olanlarda süratiniz 90km ye kadar düşebiliyor,işin komik tarafı 90 la girersenizde 90 da kalıyor pek düşme olmuyor ama gazı açsanızda 90ı da geçmiyor.şimdiye kadarki en yüksek tüketimi 3,5lt oldu buda otoyolda 2 kişi devamlı 110-130 arası giderek yaptım,en düşük tüketimim 2,6lt 70-80km yi geçmeyerek tın tın gezinti modunda oldu ortalama tüketimim 2,8-2,9lt civarında oluyor.bana göre hızı yeterli ,şehirler arası yollarda zaten 100-110 nun üzerine pek çıkmıyor yollar kötü ve tehlikeli,daha yüksek sürati sadece otoyollarda yaptım,bana göre bu motorun konforlu sürüş hızı 90-110km aralığı ,bu süratle 2 kişi depo bitene akadar km lerce gidebilirsiniz ,deposu 8,5 lt ,bir depo benzin ile minimum 240km-250km gidersiniz,ben genelde fazla dibini düşürmeden 270-280km oldumu alıyorum benzini,hesaplarıma göre benim kullanım şeklimle 1 depo ile 300km civarında gider.
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    JAKOBEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250 COMET
    Arkadaşlar merhabalar,
    Bu başlık ve içinde bilgilerden ötürü "Tolme" nickli arkadaşa kendi adıma çok teşekkür ederim. Ben de "MavimantalitE" gibi ps150i ve Scarabeo arasında kalanlardanım. Ancak bu başlığa ne zaman girsem aklım Scarabeo'ya kayıyor Bu arada Hondanın yeni scooterı olan PCX'i de incelemeden motor almak istemiyorum. Mayısın ortaları gibi kendime bir scooter almayı düşünüyorum ve açıkçası seçimimin hangisi olacağını bende fazlasıyla merak ediyorum.
    Build A Fire A Thousand Miles Away To Light My Long Way Home
    I Ride A Comet My Trail Is Long To Stay Silence Is A Heavy Stone

MavimantalitE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-CİTY
    Alıntı JAKOBEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhabalar,
    Bu başlık ve içinde bilgilerden ötürü "Tolme" nickli arkadaşa kendi adıma çok teşekkür ederim. Ben de "MavimantalitE" gibi ps150i ve Scarabeo arasında kalanlardanım. Ancak bu başlığa ne zaman girsem aklım Scarabeo'ya kayıyor Bu arada Hondanın yeni scooterı olan PCX'i de incelemeden motor almak istemiyorum. Mayısın ortaları gibi kendime bir scooter almayı düşünüyorum ve açıkçası seçimimin hangisi olacağını bende fazlasıyla merak ediyorum.
    Yahuuu al bendende o kadar.. Aynı benim içimden geçenleri yazmışsınız.. Ama benim aklım PS de.. tabiki bu sayfaya girmediğim zamanlarda
    İdealler YILDIZLAR gibidir , Onları tutmak mümkün olmaz ama karanlık gecelerde yolumuza onlar rehberlik eder.

JAKOBEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250 COMET
    Anladığım kadarıyla yaş 30'u geçince insan eskisine oranla biraz daha duruluyor ve hız saplantısından sıyrılıp scooter gibi konforlu, düşük hacimli, kullanımı daha kolay ve rahat olan modellere yöneliyor
    Bildiğim kadarıyla gerek Tolme gerekse de Mavimantalite ve ben 30'lu yaşların delikanlılarıyız)
    Build A Fire A Thousand Miles Away To Light My Long Way Home
    I Ride A Comet My Trail Is Long To Stay Silence Is A Heavy Stone

Motosikleti
    Alıntı JAKOBEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladığım kadarıyla yaş 30'u geçince insan eskisine oranla biraz daha duruluyor ve hız saplantısından sıyrılıp scooter gibi konforlu, düşük hacimli, kullanımı daha kolay ve rahat olan modellere yöneliyor
    Bildiğim kadarıyla gerek Tolme gerekse de Mavimantalite ve ben 30'lu yaşların delikanlılarıyız)
    aynen öyle 30 lu yaşların delikanlıları olduk artık kalite ve konforun peşinde gidiyoruz,ikinizede öncelikli tavsiyem scarabeo yu canlı olarak görmeden başka bir motor almamanız olacak,jakoben aslında scarabeo senin için çok uygun hem yaşadığın şehirde satılıyor ve çok iyi denebilecek düzeyde (kendim sadece 1 tanesine gittim,diğerini forumlardaki yorumlardan biliyorum) 2 servisi var,ben şahsen hem scarabeo yu, hemde ps150 yi gördükten sonra aradaki farkıda çok rahat anlayabilceğinizi düşünüyorum,tekrar söylemek isterim eğer paranız scarabeo ya yetiyorsa honda alıp pişman olmayın.
    Not :(bu sözü hondayı kötülemek için söylemiyorum,hondada cc sine göre kalite bir motor ama yaklaşık paraya daha kuvvetli ve daha iyisi alınabilir. )olduğu için)
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben elimden geldiğince tarafsız, marka fanatikliği yapmadan düşüncelerimi sizlerle paylaşıyorum,aşırıya kaçarsa affola ,öncelikle bu motora 2 kişi mi yoksa tek kişimi bineceksiniz ,eğer ben genelde tek kişi biniyorum derseniz,gerçekten süper bir motor,az yakıyor kuvvetli ve hızlı ,tek kişi ile 2 kişi binme arasındaki tek fark 2 kişide gaza tepki vermesi 1 kişiye göre daha yavaş,tek kişi binerken sanki insana 250cc lik bir motora biniyormuş hissi veriyor,hatta bana göre eski motorum xmax e göre tek kişide daha atak ,2 kişide ise tabiki aradaki cc ve tork farkından dolayı xmax kadar degil ama bu hali bile piyasa satılan 200cclik scooterlerin çoğunu alt edebilecek düzeyde.ben kısaca 2 kişi binerkenki değerleri tekrarlayayım sizde kafanızda ona göre bir düzey belirlersiniz,enjeksiyon sport modda iken rüzgarsız düz otoyolda 2 kişi 140km ye kadar çıktım,eğer karşıdan rüzgar alırsam süratiniz 120-125km yi geçmiyor,rampalara hızlı girerseniz çok uzun ve dik olanlarda süratiniz 90km ye kadar düşebiliyor,işin komik tarafı 90 la girersenizde 90 da kalıyor pek düşme olmuyor ama gazı açsanızda 90ı da geçmiyor.şimdiye kadarki en yüksek tüketimi 3,5lt oldu buda otoyolda 2 kişi devamlı 110-130 arası giderek yaptım,en düşük tüketimim 2,6lt 70-80km yi geçmeyerek tın tın gezinti modunda oldu ortalama tüketimim 2,8-2,9lt civarında oluyor.bana göre hızı yeterli ,şehirler arası yollarda zaten 100-110 nun üzerine pek çıkmıyor yollar kötü ve tehlikeli,daha yüksek sürati sadece otoyollarda yaptım,bana göre bu motorun konforlu sürüş hızı 90-110km aralığı ,bu süratle 2 kişi depo bitene akadar km lerce gidebilirsiniz ,deposu 8,5 lt ,bir depo benzin ile minimum 240km-250km gidersiniz,ben genelde fazla dibini düşürmeden 270-280km oldumu alıyorum benzini,hesaplarıma göre benim kullanım şeklimle 1 depo ile 300km civarında gider.
    marka fanatıklığı yapmadığınızın farkındayım valla ben hızlı olmaktan zıyade konforlu ve ekonomık gezı yapmanın derdındeyım ama şu da var motosıkletın üzerıne bınınce nedense vıteslı motosıkletten vaz gecemıyorum yok yaaa scotere bana göre değil dıyorum ama akşam evde netın başında oluncada hep scooter modellerını araştırıyom ve beğenıyorumda 200 cc motosıkletım var ve stede mevcut oldukça fazla gezıler yaptım ama nedense bu kış ekonomı moduna kendımı cok kaptırdım ve kendıme 100 cc vıteslı bır motosıklet aldım şehır içinde bayağı yeterlı ve ılk defa bunca seneden sonra yavaş gıtmenın gezmenın keyfını aldım bence 120 km hız yeterlı yanı bu scoter alınır bence sızede ALLAH kaza bela vermesın keyıfle kullanmanızı dilerım

Motosikleti
    Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    marka fanatıklığı yapmadığınızın farkındayım valla ben hızlı olmaktan zıyade konforlu ve ekonomık gezı yapmanın derdındeyım ama şu da var motosıkletın üzerıne bınınce nedense vıteslı motosıkletten vaz gecemıyorum yok yaaa scotere bana göre değil dıyorum ama akşam evde netın başında oluncada hep scooter modellerını araştırıyom ve beğenıyorumda 200 cc motosıkletım var ve stede mevcut oldukça fazla gezıler yaptım ama nedense bu kış ekonomı moduna kendımı cok kaptırdım ve kendıme 100 cc vıteslı bır motosıklet aldım şehır içinde bayağı yeterlı ve ılk defa bunca seneden sonra yavaş gıtmenın gezmenın keyfını aldım bence 120 km hız yeterlı yanı bu scoter alınır bence sızede ALLAH kaza bela vermesın keyıfle kullanmanızı dilerım
    bende bir ara vitesli motosiklet kullandım yaklaşık 5000km kadar,her eve döndüğümde ayak bileklerimin ağrısından fenalık gelirdi,şehiriçinde bir yere gidip geldiğimde metallica nın bateristi gibi oynamadık yeriniz kalmıyor,2 el 2 ayak devamlı senkronik çalışıyor,vites değiştirmekten sol ayak iptal oluyordu,bu arada motosiklet çalındı bende yeni motosiklet alırken severim bu işin ızdırabını dedim ve eski dost scooter e geri döndüm,bu sefer 16" tekerlekli aldım ve kesinlikle bingo dedim.16" de ki sürüş normal motosiklete daha yakın,ufak teker scooterdeki o tedirginlik kesinlikle olmuyor,eğer denk gelirse kesinlikle 16"lastikli herhangi bir scooteri deneyin arada vites değiştirme olayı hariç normal 17"lastikli bir vitesli motosikletle arasında büyük bir fark göremeyeceksiniz.hatta size rahatlık ve konfor olarak da çok daha çekici gelecektir,sonuç olarak konfor rahatlık isteyen herkese scooter tavsiye ederim

Motosikleti

grognard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sayın Tolme,

Sabah ve akşam mesai trafiği içerisinde rahat bir şekilde aralardan kaynayacağım , gazı acınca otobusu, kamyonu sollayabileceğim (altınyol) gunluk gidiş-geliş toplam 30 km lik iş yolculuğumu yapabileceğim bir scooter arayısı içerisinde iken bu baslık altında yaptığınız paylaşımlar sonucu bugun bizzat motostop'ta aprilia'yı inceledim...

gercekten cok hos..

lakin sizin scooter tecrubeniz takip edebildiğim kadarı ile model acısından gayet fazla...

aprilia scarabeo

kymco nun 200 luk modelleri ( bunlar arsında secim yapmak cok zor kahramanlarda gittim gordum dink ,people ,like ve agility 200 )

cok pis arada kaldım...

mayıs ayı içerisinde bi karar verip bu işi sonlandırmam lazım sabahları hele trafik cekilmez oluyor

su anda inceliyorum aprilia beygir ve tork olarak baya ustun lakn sizin kullandığınız modeller dahilinde bir karsılaştırma yapmanızı rica etsem hatta sizle tanıssak bi kahvemi içseniz bende sizin karakaçanı bi yakından incelesem

bu arada kullanım amacı olarak da

-işe gidiş geliş
    -haftasonu ufak geziler(foca ,ayvalık,kusadası vb)
    -tek kişi bahtım acılırsa 2 kişi
    -ve az yakıt az yakıt...

olsun benim olsun diyorum

bu arada sym joyride var ama ona hiç girmiyorum...

baya da yazmısım basınızı ağrıttım ama aprilia için danısılabilecek bir siz varsınız su anda...

bu arada sabahları ksk tarafından konak yonune giden bi scarabeo var siz olabilir misiniz acaba?

şimdiden tesekkur ederim...

Erhan HÜRYAŞAR

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    Alıntı grognard adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın Tolme,

Sabah ve akşam mesai trafiği içerisinde rahat bir şekilde aralardan kaynayacağım , gazı acınca otobusu, kamyonu sollayabileceğim (altınyol) gunluk gidiş-geliş toplam 30 km lik iş yolculuğumu yapabileceğim bir scooter arayısı içerisinde iken bu baslık altında yaptığınız paylaşımlar sonucu bugun bizzat motostop'ta aprilia'yı inceledim...

gercekten cok hos..

lakin sizin scooter tecrubeniz takip edebildiğim kadarı ile model acısından gayet fazla...

aprilia scarabeo

kymco nun 200 luk modelleri ( bunlar arsında secim yapmak cok zor kahramanlarda gittim gordum dink ,people ,like ve agility 200 )

cok pis arada kaldım...

mayıs ayı içerisinde bi karar verip bu işi sonlandırmam lazım sabahları hele trafik cekilmez oluyor

su anda inceliyorum aprilia beygir ve tork olarak baya ustun lakn sizin kullandığınız modeller dahilinde bir karsılaştırma yapmanızı rica etsem hatta sizle tanıssak bi kahvemi içseniz bende sizin karakaçanı bi yakından incelesem

-işe gidiş geliş
    -ve az yakıt az yakıt...

baya da yazmısım basınızı ağrıttım ama aprilia için danısılabilecek bir siz varsınız su anda...

bu arada sabahları ksk tarafından konak yonune giden bi scarabeo var siz olabilir misiniz acaba?

Erhan HÜRYAŞAR
    Kamyonları rahatça sollamak istiyosanız xciting250 alın , hem şehir içinde hem uzun yolun keyfini çıkarın.Scarebo küçük motor.Uzun yola gelmez.6.300 veren 2 bin daha bulur ömürlük motor olur bence.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Sayın Tolme,

Erhan HÜRYAŞAR
    tesadüfen mesajını gördüm...bak sana bir detay anlatayım...bence skutırların efendisi hatta paşası Piaggiodur...SYM ve Kymco hayranı biri olarak 2005 yılında Piaggıo Lıberty 200 ümle güzel günler yaşadım...lıbertynin 150 liğini gördüm bayıldım...birde bu modeli incele araştır...fiyatı biraz tuzlu tabi...

motosiklet değil konforda adeta uçak...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...e-imkan/detay/
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

amonra34

250 klasmanı amacım dısında kalıyor kasa irileşiyor o zaman da parkyeri sıkısık trafikte rahat kacıs sorun oluyor...

scooteri tamamen dunyevi zevk olarak rahat rahat işe gidip geleyim haftasonuda gruptan kopmadan gezeyim diye istiyorum...

bu arada tolme'nin gayet uzun gezileri var bide tek basına 130 km rahat yapıyor diyor e dahası zaten batar bana :D

xciting 250 baktım bugun buyuk amacıma uymuyor..

cep herkulu lazım bana (gecen bi baslıkta gormustum bunu )

metehandro

diyorum cunku tanısmasak bile 3 yıldır okuya okuya artık tanıyorum seni :D

gerci gecen sene runemagick koray ile fuarda gorduyduk seni ama mesguldun elleşmeden gectik :D

neyse konuya geliyorum

piaggio sıfır olarak asıyor cıkabileceğim maksimum rakam 7000 kayme o bakımdan secenekler malum..

aslında joyride evo mukemmel ama sym almam (kişisel sebep)

Motosikleti
    metehandro

diyorum cunku tanısmasak bile 3 yıldır okuya okuya artık tanıyorum seni :D

gerci gecen sene runemagick koray ile fuarda gorduyduk seni ama mesguldun elleşmeden gectik :D

neyse konuya geliyorum

piaggio sıfır olarak asıyor cıkabileceğim maksimum rakam 7000 kayme o bakımdan secenekler malum..

aslında joyride evo mukemmel ama sym almam (kişisel sebep)
    keşke tanışsaydık...

e 2580 euro 5100 gayme dostum...

sen bir motorda Koraya al zatdan kurtulsun artık...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

sen tuzlu deyince fiyatına bakmak bile istemedim...200 liberty getirmiyorlar heralde ferco'nun sitesine baktım şimdi 150 likde dusuk gelir diye dusunuyorum scarabeo ile nerdeyse yarı yarıya fark var guc olarak...

koray o zat ustunde yaslanır ben soleyim :D yakısıyo ama ona zat :D

kısmet İstanbul'a bi daha geldiğimde onceden haber veririm artık ;)

Motosikleti
    sen tuzlu deyince fiyatına bakmak bile istemedim...200 liberty getirmiyorlar heralde ferco'nun sitesine baktım şimdi 150 likde dusuk gelir diye dusunuyorum scarabeo ile nerdeyse yarı yarıya fark var guc olarak...

koray o zat ustunde yaslanır ben soleyim :D yakısıyo ama ona zat :D

kısmet İstanbul'a bi daha geldiğimde onceden haber veririm artık ;)
    yav linke bi gireydin en azından...

ben senin yerinde olsam var ya madem böyle düşünüyorsun...hacı sen SYM HD evo 200 i al...karbon siyahı...sonra bana dua et...mezara kadar kullan makinayı...seni gömer valla ...bu motora kefilim...6450 lira sıfır plaka hariç...efsane makina...15.5 hp...daha ne istersin zalım...

Korayın başına Allah zat belasını vermiş...ona iyi davran...

MavimantalitE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-CİTY
    PS 150İ modelini düşündünüzmü hiç...?
    İdealler YILDIZLAR gibidir , Onları tutmak mümkün olmaz ama karanlık gecelerde yolumuza onlar rehberlik eder.

hd 200 evo bugun gordum o da cok guzel bir makina lakin sym almayacağımdan eminim

zaten o da eski kasasının enjeksiyonlusuydu...

bakalım bi 10-15 gun var işte halledeceğiz bi şekilde...

Mavimantalite

ps 150 i dusunmedim hiç...

acıkcası Honda tutkunu olsamda scooter tercihimi baska kullanacağım...

aslında temel etken tolme'nin yazdığı 2.7- 2.8 lt civarı olan tuketim ortalaması ki cok guzel bir rakam bu...

bu arada metehan hocam

kutle indeks olarak benzeriz o bakımdan 150 cc civarı kasalar minik kacıo altımda e bide yarın bi nazlı yar bulsam gel desem motorumun terkisine atla gidelim yer kalmıyor alimallah...

bu arada kymco agility 200 ü merak ettim kasa minik motor guclu nasıl olur acaba ?

ya bide burda konustukca kafa dağılıyor o mu bu mu derken alamayız biz bu motoru :D

Motosikleti
    Sayın Tolme,

gercekten cok hos..

aprilia scarabeo

cok pis arada kaldım...

-işe gidiş geliş
    -ve az yakıt az yakıt...

Erhan HÜRYAŞAR

Erhan bey öncelikle şunu belirtmek isterim,scarabeo size istediğinizin fazlasını verecektir,buna eminim,kymco nun bir çok 200cc diye satılan modeli agility city 200 de dahil 163cc ve eski teknoloji çift subablı OHC tip motorlar,yani 150cc segmentine yakın bir motoru size 200 diye kakalıyorlar ,eski bir kymco kullanıcısı olarak izmirde adam gibi bir servisi olmadığınıda rahatlıkla söyleyebilirim.ben motorumu motopit ten almıştım ,serdar bey ilgili bir satıcı aynı zamanda servisliğinide yapıyor,eğer alma niyetiniz olursa onlarlada temasa geçmenizi öneririm,ben ne yazıkki Aliağa da oturuyorum ve izmire pek sık gelmiyorum ancak pazar günleri gezmek için giderim ,ama vaktiniz varsa buyrun gelin aliağa ya motorumu size memnuiyetle tanıtırım,hatta vaktimiz olursa sizi artçı alıp ufak bir turda atarız ,eğer yakın zamanda izmire gelicek olursamda size ulaşırım,bir ara yeni aldığım metzeller lastikleri taktırmak için buz motora gideceğim ama şuan vakit bulamadığım için beklemede

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:21 ----------

Alıntı AmonRA34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kamyonları rahatça sollamak istiyosanız xciting250 alın , hem şehir içinde hem uzun yolun keyfini çıkarın.Scarebo küçük motor.Uzun yola gelmez.6.300 veren 2 bin daha bulur ömürlük motor olur bence.

bak sana scarabeo ile yaptığım ufak bir gezinin linki,hemde 2 kişi toplam 1200km 120 tl lik benzinle
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...din-izmir.html

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:30 ----------

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tesadüfen mesajını gördüm...bak sana bir detay anlatayım...bence skutırların efendisi hatta paşası Piaggiodur...SYM ve Kymco hayranı biri olarak 2005 yılında Piaggıo Lıberty 200 ümle güzel günler yaşadım...lıbertynin 150 liğini gördüm bayıldım...birde bu modeli incele araştır...fiyatı biraz tuzlu tabi...

motosiklet değil konforda adeta uçak...

metehandro liberty150 ye de bindim,scarabeo ya güç ve hızlanma olarak yaklaşamaz bile ,ama şu var hepsi aynı fabrikadan çıkıyor artık,piaggio bildiğin gibi aprilia yı satın aldı ve piaggio vespa gilera aprilia bunların hepsinde aslında piaggio motorları takılı,gel senide scarabeo landıralım,ömür boyu bana duacı ol

WanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 650F

Nasip olursa Gri rengi düşünüyorum ama Beyaz renk te çok güzelmiş yahu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Erhan bey öncelikle şunu belirtmek isterim,scarabeo size istediğinizin fazlasını verecektir,buna eminim,kymco nun bir çok 200cc diye satılan modeli agility city 200 de dahil 163cc ve eski teknoloji çift subablı OHC tip motorlar,yani 150cc segmentine yakın bir motoru size 200 diye kakalıyorlar ,eski bir kymco kullanıcısı olarak izmirde adam gibi bir servisi olmadığınıda rahatlıkla söyleyebilirim.ben motorumu motopit ten almıştım ,serdar bey ilgili bir satıcı aynı zamanda servisliğinide yapıyor,eğer alma niyetiniz olursa onlarlada temasa geçmenizi öneririm,ben ne yazıkki Aliağa da oturuyorum ve izmire pek sık gelmiyorum ancak pazar günleri gezmek için giderim ,ama vaktiniz varsa buyrun gelin aliağa ya motorumu size memnuiyetle tanıtırım,hatta vaktimiz olursa sizi artçı alıp ufak bir turda atarız ,eğer yakın zamanda izmire gelicek olursamda size ulaşırım,bir ara yeni aldığım metzeller lastikleri taktırmak için buz motora gideceğim ama şuan vakit bulamadığım için beklemede

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:21 ----------

bak sana scarabeo ile yaptığım ufak bir gezinin linki,hemde 2 kişi toplam 1200km 120 tl lik benzinle
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...din-izmir.html

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:30 ----------

metehandro liberty150 ye de bindim,scarabeo ya güç ve hızlanma olarak yaklaşamaz bile ,ama şu var hepsi aynı fabrikadan çıkıyor artık,piaggio bildiğin gibi aprilia yı satın aldı ve piaggio vespa gilera aprilia bunların hepsinde aslında piaggio motorları takılı,gel senide scarabeo landıralım,ömür boyu bana duacı ol
    Tekerinize sağlık.Gezi yazınızı okudum ve gerçekten güzel gezmişsiniz.Scareboya lafım yok.200cc'ler arasında en güçlü motor kesinlikle scarebodur.Ancak yine de bu geziyi xcitingle yapmış olsaydınız çok daha fazla keyif alırdınız.Daha iri bir motor daha geniş lastikler iyi bir yol tutuşuna sebep olur.Hem geniş selesi ile artçınızla daha rahat ederdiniz.Sizde ayaklarınızı uzatarak yolun keyfini çıkarırdınız.Ben daha önce ufak motorlar kullanmış biri olarak motor büyüdükçe kendimi daha güvende hissediyorum.Hem xciting 250'nin tork ve beygir gücünün scareboya göre üstünlüğünü tartışmaya bile gerek yok.Ben alternatif olarak 2 bin lira daha fazla vererek xciting alınabilir dedim.

Kymco'nun 200'lüklerinin beygir gücünün düşük olduğunu ben de farkettim.163cc ve 149cc'lik 150'liklerle aynı güce sahip.Ama bu kymconun motor teknolojisinin eski olduğunu göstermez.Kymco'nun en son teknolojiyi kullanan bir marka olduğunu unutmamak lazım.Aynı şekilde italyanların 300'lükleri 273cc ve 22.5 beygir gücünde.Yani benim xciting250 ile aynı beygir gücüne sahip.Ama kymco'nun 300'lüğü downtown300 , 298cc ve 29 beygir gücünde.Burdan yola çıkarak italyanların 300cc motorlarının eski teknoloji olduğunu söyleyebilir miyiz?Sonuçta bu işler böyle.151 cc motora 150'lik diyemiyosunuz , direk 200'lük katogorisine giriyo.Bu yanıltıcı durumdan kurtulmak için motor alırken motorun gerçek hacmine ve beygir gücüne bakmalıyız.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123451353 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)