Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aprillia Scarabeo 200ie Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Merhabalar,

Asagidaki dokumandan baktigimda (sayfa 43'te sema, 48'de detay), hiz sensoru sag masanin icinde gorunuyor, arka ile ilgisi olmamali.

https://app.box.com/s/vpoh53vs52m9mdl4yoht

Bu arada, tum Aprilia motosikletler icin; https://manuals.wotmeworry.org.uk/Aprilia/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha YBR125 ESD, Bajaj Dominar D250
    Alıntı ugurguven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2012 model beo.Selam arkadaslar geçenlerde şanzıman rulmanlarını değiştirdik arka tekeri filan komple söktük,bu işlem sonrasında hız göstegem ve km sayacım çalışmıyor. Ne hızım var nede kaç km yol yaptığım, hepsi sabit kaldı hız göstergesi arada kafasına göre saçma sapan oynuyor hiçbişeye zarar vermedik, arka diskim bitik bu arada yani incelmiş yurtdısındna gelecek türkiyede yok. Sorun nerede olabilir okuma sistemi nasıl?
    Selamlar,

Mesajınızı dün okudum, sonrasında kendi aracımın (2014 model) fotoğraflarına baktım, ön tekerde herhangi bir km kordonu yok. Olmaması da doğal, kadran analog görüntülü dijital yapıda. Sonrasında çeşitli forumlarda araştırdım ve tam dökümlü pdf formatında servis kitabı bulamamdım ancak, bir sensor kablosu var. Öyle tahmin ediyorum ki, arka tekere yakın bir noktadan, belki son dişli çıkışından bir yerden okuma yapıyor. Ya o sensoru atladınız tekrar toplarken yada sensorun karşılığı ile mm olarak uzaklığında sorun var. Aklıma başka birşey gelmiyor. O sensordan bilgi akmadığı takdirde km sayacı ve hız göstergesi birlikte çalışmayacaktır. Sanıyorum oradan aldığı devir bilgisini süre ile hesaplayarak hız ölçümü yapıyor.

Görünen o ki arka tekeri yeniden sökeceksiniz, fener ile biraz inceleyin belki de kolay bir yerdedir. Daha fazla bilgi edinemedim, keşke yardımcı olabilseydim.

Gelişmeleri aktarın lütfen.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    eski modellerde kablolu ve ön maşadandı, sorun çıkartması nedeniyle 2013 200ie ile birlikte elektronik olarak arkaya alındı. Şimdi hatırlamıyorum ama kırmızılı birşeydi oturduğu yer.
    gurcanozturk bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı KaptanGarga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eski modellerde kablolu ve ön maşadandı, sorun çıkartması nedeniyle 2013 200ie ile birlikte elektronik olarak arkaya alındı. Şimdi hatırlamıyorum ama kırmızılı birşeydi oturduğu yer.
    Bendeki manual eski modeller icin sanirim, tesekkurler.

Alıntı Tekpiston adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Mesajınızı dün okudum, sonrasında kendi aracımın (2014 model) fotoğraflarına baktım, ön tekerde herhangi bir km kordonu yok. Olmaması da doğal, kadran analog görüntülü dijital yapıda. Sonrasında çeşitli forumlarda araştırdım ve tam dökümlü pdf formatında servis kitabı bulamamdım ancak, bir sensor kablosu var. Öyle tahmin ediyorum ki, arka tekere yakın bir noktadan, belki son dişli çıkışından bir yerden okuma yapıyor. Ya o sensoru atladınız tekrar toplarken yada sensorun karşılığı ile mm olarak uzaklığında sorun var. Aklıma başka birşey gelmiyor. O sensordan bilgi akmadığı takdirde km sayacı ve hız göstergesi birlikte çalışmayacaktır. Sanıyorum oradan aldığı devir bilgisini süre ile hesaplayarak hız ölçümü yapıyor.

Görünen o ki arka tekeri yeniden sökeceksiniz, fener ile biraz inceleyin belki de kolay bir yerdedir. Daha fazla bilgi edinemedim, keşke yardımcı olabilseydim.

Gelişmeleri aktarın lütfen.

Dediğiniz gibi toplanırken, km sensörü yanlış yere takılmış şimdide stop etme olayı başladı, buji piposu değiştirdim çık a takıldı motor stop ediyor ama bununlamı alakalı bilmiyorum giderken kesiyor tık tık yapıyor 😀

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:29 ----------

Gazı açıyorum bıraktığım zaman stop ediyor, giderkende öksüren adam misali kesiyor geri geliyor kesiyor geri geliyor gazı bırakınca stop ediyor

Motosikleti
    Honda Forza 250
    ecu meku, buji bilumum kablo ve soketleri bi gözden geçirin. rölanti ayarı varsa ona da bi bakın, gaz teli rölantideki yeri düşük mü kaldı acaba?
    ugurguven bunu beğendi.

DAYYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF Rally 250
    Dediğiniz gibi toplanırken, km sensörü yanlış yere takılmış şimdide stop etme olayı başladı, buji piposu değiştirdim çık a takıldı motor stop ediyor ama bununlamı alakalı bilmiyorum giderken kesiyor tık tık yapıyor ��

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:29 ----------

Gazı açıyorum bıraktığım zaman stop ediyor, giderkende öksüren adam misali kesiyor geri geliyor kesiyor geri geliyor gazı bırakınca stop ediyor
    Buji piposu çıkma ile değiştirdiniz? Tam olarak okunmuyor bir harf eksik. Dediğiniz arızayı bende yaşamıştım, buji piposunu değiştirdiğimde düzelmişti. Orijinali biraz pahalı idi, internette daha uyguna bulmak mümkün oluyordu, sökme takma işlemini görmüşsünüzdür, gayet basit.

Alıntı DAYYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buji piposu çıkma ile değiştirdiniz? Tam olarak okunmuyor bir harf eksik. Dediğiniz arızayı bende yaşamıştım, buji piposunu değiştirdiğimde düzelmişti. Orijinali biraz pahalı idi, internette daha uyguna bulmak mümkün oluyordu, sökme takma işlemini görmüşsünüzdür, gayet basit.
    Merhabalar servise gittim buji değişti,bilgisayara bağladılar oksijen sensörünün standart değerlerde çalışmadığı gözlemlendi zira benim yakıt değerlerinde artış vardı çok yakıyordu.

Oksijen sensörü 1800 TL bu parayı vermem olası değil universal çözümlere yöneleceğim işin ilginç tarafı eve döndüm ve dönerken stop etmedi yada teklemedi.
    Ne yapacağımla ilgili fikri olan varsa sevinirim

Motosikleti
    Honda Forza 250
    sair oksijen sensörleri de çok ucuz değil 200-250 gibi, elektriksel cevabı aynı olan bir başka sensör işin ehlince uydurulabilir. data sheetlerden sensörün özeliklerine ulaşabilirsiniz.

Alıntı KaptanGarga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sair oksijen sensörleri de çok ucuz değil 200-250 gibi, elektriksel cevabı aynı olan bir başka sensör işin ehlince uydurulabilir. data sheetlerden sensörün özeliklerine ulaşabilirsiniz.
    Çok özür dileyerek data sheet nedir nasıl ulaşabilirim desem? Yardımınıza ihtiyacım var

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Çok özür dileyerek data sheet nedir nasıl ulaşabilirim desem? Yardımınıza ihtiyacım var
    Data sheet, belirli bir urunun teknik ozelliklerini anlatan belge olarak cevrilebilir.

DAYYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF Rally 250
    Sendeki oksijen sensörünün aynı özellikte ve daha ucuzunu bulman mümkün. Bir kaç sayfa geride vardı bosh marka sanırım, link atmıştı arkadaşlar. Muadil ürün.

Motosikleti
    Kawasasaki ZX-6R
    Merhaba Sevgili MotosikletSever Dostlar . Youtube Kanalıma Tüm Arkadaşlarımı Abone olmaya Bekliyorum. Saygılar..

Motosikleti
    Xmax 250
    Merhaba, bir ay kadar önce bir scarabeoyada ben sahip oldum. Yakında kayış değişimi olucak ama arka taraftan bir yağ sızması oldu. Anlamlandıramadım nerden geldiğini. Ciddi bir sorunmudur bilgisi olan varsa çok iyi olur.
    Birde resim eklemek istedim ama ekleyemedim. Akşam bilgisayardan deniycem.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı _murdoch_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, bir ay kadar önce bir scarabeoyada ben sahip oldum. Yakında kayış değişimi olucak ama arka taraftan bir yağ sızması oldu. Anlamlandıramadım nerden geldiğini. Ciddi bir sorunmudur bilgisi olan varsa çok iyi olur.
    Birde resim eklemek istedim ama ekleyemedim. Akşam bilgisayardan deniycem.
    Hocam fotograf yaninda video da ekleyebilirsin, youtube/vimeo filan gibi sitelere video yukleyip buraya linkte verebilirsin.

ayvazdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 500F
    Merhabalar..Neredeyse 6 aydır kmsecikler birşey yazmamış..
    demekki ki herkes oldukça memnun scarabeo'dan..benimde almaya niyetim var.araştırıyorum..2012 ve üzeri model tercihim olacak..
    nelere dikkat etmem gerektiğini söyleyen çıkar mı acaba..
    hep naked kullandım..fazer..cb500f..390 duke..inazuma..ilk kez bir scoter alacağım..ve hiç kullanmışlığım yok..günlük mesafem kısa..45 km kadar..o yüzden scooter düşünüyorum..xctiy250 yada scarebeo200 arasındayım ve aprilla ağır basıyor..
    şimdiden teşekkürler..

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı ayvazdeniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar..Neredeyse 6 aydır kmsecikler birşey yazmamış..
    demekki ki herkes oldukça memnun scarabeo'dan..benimde almaya niyetim var.araştırıyorum..2012 ve üzeri model tercihim olacak..
    nelere dikkat etmem gerektiğini söyleyen çıkar mı acaba..
    hep naked kullandım..fazer..cb500f..390 duke..inazuma..ilk kez bir scoter alacağım..ve hiç kullanmışlığım yok..günlük mesafem kısa..45 km kadar..o yüzden scooter düşünüyorum..xctiy250 yada scarebeo200 arasındayım ve aprilla ağır basıyor..
    şimdiden teşekkürler..
    yaklasik 10 ay once Scarabeomu garaja cekip forza aldim, ondan beridir forumda misafir gibiyim

Xcity de Scarabeo da guzeldir. Ben henuz satamadim benimkini, alici cikmadi.

Motosikleti
    Honda CB 500F
    Evet..2011 model..43 bin km de beyaz scarabeo ile aranıza katılmış bulunuyorum..ilk scoterim..hep naked kullanmış biri olarak, kumburgazdan alıp sefaköye gelene dek, yağmura yakalansam da fena keyif aldım makineden..
    15 yıldır ikiteker üzerindeyim..10 yıldır b.çekmece sefaköy arasında gidip geliyorum..bana, al bi scoter rahat rahat git gel be abicim diyen motorcu komşularıma kulaklarımı tıkadığım için çok saftirikmişim..rahatlıkmış..naked ın yeri uzun yolda..şehir iç olay scotermiş..
    Makine cidden seri..120 lere bir anda çıkıyor..fazlasını denemedim acemisiyim henüz..
    Kazasız belasız sürüşler herkese..
    gurcanozturk ve chetaq bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı ayvazdeniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet..2011 model..43 bin km de beyaz scarabeo ile aranıza katılmış bulunuyorum..ilk scoterim..hep naked kullanmış biri olarak, kumburgazdan alıp sefaköye gelene dek, yağmura yakalansam da fena keyif aldım makineden..
    15 yıldır ikiteker üzerindeyim..10 yıldır b.çekmece sefaköy arasında gidip geliyorum..bana, al bi scoter rahat rahat git gel be abicim diyen motorcu komşularıma kulaklarımı tıkadığım için çok saftirikmişim..rahatlıkmış..naked ın yeri uzun yolda..şehir iç olay scotermiş..
    Makine cidden seri..120 lere bir anda çıkıyor..fazlasını denemedim acemisiyim henüz..
    Kazasız belasız sürüşler herkese..
    Hayirli olsun

Motosikleti
    Honda CB 500F
    Herkese merhaba..çok sessiz bizim sayfa...☺️
    Bugün amortisör ayarlarımı 4.kademeye aldım.yol tutuşu çok keyifli bir hale geldi...
    Herkese kazasız belasız sürüşler herkese..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)