Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
43. sayfa BirinciBirinci ... 334142434445 ... SonuncuSonuncu

Suzuki GSF Bandit 600/650 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    merhaba arkadaşlar.
    bende bugün bandit 600s alarak aranıza katıldım. 2003 model benimki. 2003 model lâkin benzin göstergesi yok. çok tuhafıma gitti. oysa ki 2003 ve sonrasında hep varmış. ruhsatta 2003 yazıyor.

neyse;
    motosiklet 89 binde. epeydir yatmış ve epey bakımsız kalmış.

-bujiler
    -yağ&filtre
    -ön amörtisör keçeleri
    -senkron ayarı
    -fren balataları
    -fren hidrolikleri
    -lastikler

komple değişecek. pazartesi ilgileneceğim bunlarla. uzun süredir motor yatmasına rağmen, sahibi motosikleti yatırmadan önce did zincir dişli takılmış. nerdeyse 300-400 km bile olmamış takılalı. o masraftan kurtuldum

size sormak istediğim; yağ olarak ne kullanıyorsunuz? ben 15-50 motul yarı sentetik düşünüyorum.
    bide çanta demirini nasıl hallettiniz? çanta takmak istiyorum.
    ferhatkars bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

[IMG][/IMG]
    benim ufaklık da bu ben biraz sırıtmışım ama idare edin artık izmirden selamlar
    bide sizinkiler kaç litre yakıyor hesapladınız mı benimki sanki 8 litre falan yakıyor 100 km de
    ferhatkars bunu beğendi.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar.
    bende bugün bandit 600s alarak aranıza katıldım. 2003 model benimki. 2003 model lâkin benzin göstergesi yok. çok tuhafıma gitti. oysa ki 2003 ve sonrasında hep varmış. ruhsatta 2003 yazıyor.

neyse;
    motosiklet 89 binde. epeydir yatmış ve epey bakımsız kalmış.

-bujiler
    -yağ&filtre
    -ön amörtisör keçeleri
    -senkron ayarı
    -fren balataları
    -fren hidrolikleri
    -lastikler

komple değişecek. pazartesi ilgileneceğim bunlarla. uzun süredir motor yatmasına rağmen, sahibi motosikleti yatırmadan önce did zincir dişli takılmış. nerdeyse 300-400 km bile olmamış takılalı. o masraftan kurtuldum

size sormak istediğim; yağ olarak ne kullanıyorsunuz? ben 15-50 motul yarı sentetik düşünüyorum.
    bide çanta demirini nasıl hallettiniz? çanta takmak istiyorum.
    Hayirli olsun abicim...
    keske uygum zama olsa da dedigim bakimi beraber yapsak...
    ben 10-40 castrol yari sentetik kullaniyorum...1 defa denemek icin 20 tl fark ile motul almistim ama geri döndüm castrole... memnun kalmadim motuldan... canta takmiyorum yaa...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:32 ----------

Alıntı Cante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://<a href="http://hizliresim.co...Wv.jpg</a></a>
    benim ufaklık da bu ben biraz sırıtmışım ama idare edin artık izmirden selamlar
    bide sizinkiler kaç litre yakıyor hesapladınız mı benimki sanki 8 litre falan yakıyor 100 km de
    kazasiz belasiz kullanirsiniz insallah...
    nettin 8 litre yahu...
    ben 2 kisi ile 90 km hizda 233 km de 9 litre benzin yaktim... sehir disi...
    yola cikarken doldurdum... gezdim geldim ayni yerdeb tekrar doldurdum... 9 litre yakit almistim...
    4 teker gövdemi ,2 teker aklımı alır...

ben biraz devirli sürüyorum sanırım karbüratör hava ayarı yaptırdım bide şimdi ölçücem teşekkürler yorumlarınız için

Motosikleti

bandite bakım yapmadan önce bi çektim

Motosikleti
    Alıntı Cante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben biraz devirli sürüyorum sanırım karbüratör hava ayarı yaptırdım bide şimdi ölçücem teşekkürler yorumlarınız için
    Şefim millete ses duyuruyorsun ama cebine zarar oluyor
    amma guzel sesi var dimi

aşağı yukarı yapıp çeviriyosun anahtarı kontakta problem yok başkan

Motosikleti
    https://www.youtube.com/watch?v=GtUDcNhsl70&t=64s

bandite bakım yapmadan önce bi çektim
    650 de kontagi ileri itekleyip ceviriyorsun...
    senin 600 de oyledir...
    bu arada direksiyon orjinal degil herhalde...

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Haydut'lar ne alemde arkadaşlar,100.000'e doğru gidiyoruz hayırlısıyla )

Motosikleti
    Yilbasindan beri Ankara disindayim... anca resimlere videolara bakmakla yetiniyorum
    Akünün de kutup basini cikartip birakmistim... daha 1 senelik akü... boşalmamistir herhalde...

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    20 gün karlı havada kullanmadım Haydut'u soğuk ciğerlerine kadar işlemiş anlaşılan, Yuasa aküye anjiyo yaptırdım fakat kurtaramadık,bir gözü ölmüş,değiştirdim mecburen aküyü.Havalar ısınmaya başladı bundan sonra artık akülere birşey olmaz.kazasız belasız sürüşler dilerim arkadaşlar.

Motosikleti
    Ben 10 ay once degistirmistim aküyü abi...
    Kutup basini da cikarmistim zaten... bosalmamistir buyuk ihtimal...jikleyi tam cektigimde zirt diye calisiyor motür... mirin kirin etmez... en son 4.40 olan benzinden almistim depo hala dolu

Motosikleti
    arkadaşlar benim bandit'i bugün servise verdim.
    motorda 70den sonra elleri bırakınca sallama vardı.
    arka teker rulmanı değişti. ön diskte ufak bi yamukluk var diye bi şüphem de vardı. onun içinde ön diskleri söktürüp kontrol edilmesini istedim.
    ayrıca akü değişecek.

bide bandit'i parçaya ayırmış arkadaş varsa gösterge istiyorum 2004 modellerde benzin göstergesi var 2003lerde yok. göstergemde bi sıkıntı yok ama 2004'ü takmak istiyorum benzin olayı sıkıyor artık canımı

Motosikleti
    Gecmis olsun abicim...
    Fazla masraf cikartmaz insallah...
    Benim de disklerin degismesi lazim sanirim...çinden fren balatasi almistim.... o da sert malzeme imiş... diakleri yedi...tornaciya goturdum ama kurtarmaz dedi... boyle kullan degistir dedi...
    Sana zahmet servisten benim 2006 model 650 icin de ön-arka disk seti sorar misin...
    Ben de hep internetten kazali motorlara bakiyorum... bandit varsa aliyim diye de...yok malesef...
    Ama face de bandit grubu var... ingilizlerin... istedigin parca var. Bana ön jant lazimdi... 50 sterline buldum... sifir hemde..40 sterlin de kargo tutuyordu... simdilik kalsin dedim almadim... ordan takip edebilirsin parcayi...

Motosikleti
    Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun abicim...
    Fazla masraf cikartmaz insallah...
    Benim de disklerin degismesi lazim sanirim...çinden fren balatasi almistim.... o da sert malzeme imiş... diakleri yedi...tornaciya goturdum ama kurtarmaz dedi... boyle kullan degistir dedi...
    Sana zahmet servisten benim 2006 model 650 icin de ön-arka disk seti sorar misin...
    Ben de hep internetten kazali motorlara bakiyorum... bandit varsa aliyim diye de...yok malesef...
    Ama face de bandit grubu var... ingilizlerin... istedigin parca var. Bana ön jant lazimdi... 50 sterline buldum... sifir hemde..40 sterlin de kargo tutuyordu... simdilik kalsin dedim almadim... ordan takip edebilirsin parcayi...
    bide şu aralar bandit'i verip 650'lik abs'lisini almak istiyorum. olursa öyle biri üstüne verebilirim bişeyler. gerçekten abs şart olmaya başladı artık.

Motosikleti
    bide şu aralar bandit'i verip 650'lik abs'lisini almak istiyorum. olursa öyle biri üstüne verebilirim bişeyler. gerçekten abs şart olmaya başladı artık.
    Ben 1200 u ile arasinda kalmistim... 1000 tl fazla verip 1200 de alabilirdim ama sirf abs oldugu icin bunu aldim... bayagi faydasini da gordum yani...

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Arkadaşlar her kese iyi akşamlar.
    Fren disklerini yurt dışından uygun fiyatlı bulabilirsiniz. Ülkemizde malum oldukça pahalı, 1 ay beklemeyi göze alın yurt dışından getirtin.
    Parça gelince mutlaka balatalar ile birlikte değiştirin. Hatta o kadar basit ki, kendiniz bile değiştirirsiniz. Azıcık eliniz anahtar tutuyor ise çok basit. Nasıl değiştireceğim derseniz bende PDF formatında kullanma kitapçığı, tüm şekil ve grafikleri mevcut. isteyen arkadaş olur ise e-posta atsın hemen göndereyim.
    Geçen yaz; hidroliklerini, yağ filtresi ve yağını, benzin filtresini, balatalarını, bujilerini kendim değiştirdim. Hava filtresi temizlik ve bakımını yaptım. Malum servise gidince bayağı bir fiyat çıkarıyorlardı. Bana çok daha ekonomik geldi. Hem uğraşmak daha zevkli oluyor. Yarım gününüzü ayırın, kendi işinizi kendiniz yapın.
    Mamba 09 isimli arkadaş; göstergeyi ebay'dan veya aliekspresten bulabilirsin. Hem sıfır olarak, hem ikinci el olarak bol miktarda var.
    ferhatkars bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı metinkilic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar her kese iyi akşamlar.
    Fren disklerini yurt dışından uygun fiyatlı bulabilirsiniz. Ülkemizde malum oldukça pahalı, 1 ay beklemeyi göze alın yurt dışından getirtin.
    Parça gelince mutlaka balatalar ile birlikte değiştirin. Hatta o kadar basit ki, kendiniz bile değiştirirsiniz. Azıcık eliniz anahtar tutuyor ise çok basit. Nasıl değiştireceğim derseniz bende PDF formatında kullanma kitapçığı, tüm şekil ve grafikleri mevcut. isteyen arkadaş olur ise e-posta atsın hemen göndereyim.
    Geçen yaz; hidroliklerini, yağ filtresi ve yağını, benzin filtresini, balatalarını, bujilerini kendim değiştirdim. Hava filtresi temizlik ve bakımını yaptım. Malum servise gidince bayağı bir fiyat çıkarıyorlardı. Bana çok daha ekonomik geldi. Hem uğraşmak daha zevkli oluyor. Yarım gününüzü ayırın, kendi işinizi kendiniz yapın.
    Mamba 09 isimli arkadaş; göstergeyi ebay'dan veya aliekspresten bulabilirsin. Hem sıfır olarak, hem ikinci el olarak bol miktarda var.
    Merhabalar Metin abi...
    Benim motorun tum bakimlarini kendim yapiyorum...
    Yag filtresini her yag degisiminde degistiriyorum... cinden 130 tl ye 7 tane filtre getirttim... 5 tane kaldi...
    Fren hidrolikleri aralik ayinda degistirdim...
    Ayrica ön zincir dislisi ve zinciri de degistirdim...
    Yalniz zinciri bayagi dandik aldim... oringli degil... 40 tl verdim... :D
    kasim ayindada debriyaj balatasini degistirmistim...
    Suan ön lastik degisme istiyor...
    Diskler bu sezon da gider sanirim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:29 ----------

Simdi Istanbulda debriyaj balatasi aldigim yeri aradim... 1750 tl ye satiyorlar , 2 ön 1 arka.. ebc marka...
    Aliexpresste 200-220 $ civari...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:52 ----------

Şunu da buraya goyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:54 ----------

Arka lastigim 170 lik polisten cikma continental...

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Sevgili kardeşim. eline sağlık, sen bayağı bir servis açacak düzeye gelmişsin. Tebrik ediyorum. 1750 Tl fiyat çok anormal bir fiyat. Yazık günah vallahi. Sanki Porsche disk alıyoruz.
    Tornacı tanıdığınız var ise, inanın bana 300 TL ye disk yaptırmak işten bile değil. Birebir aynısını yapıyorlar. Hem de çok daha kaliteli çelik malzemeden.
    Yalnız zinciri mümkünse değiştir. ani gaz açma veya sürat yapma derim. Zincirin kalitesi zor koşullarda kendini belli ediyor.
    Kazasız sürüşler.

Motosikleti
    Alıntı metinkilic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili kardeşim. eline sağlık, sen bayağı bir servis açacak düzeye gelmişsin. Tebrik ediyorum. 1750 Tl fiyat çok anormal bir fiyat. Yazık günah vallahi. Sanki Porsche disk alıyoruz.
    Tornacı tanıdığınız var ise, inanın bana 300 TL ye disk yaptırmak işten bile değil. Birebir aynısını yapıyorlar. Hem de çok daha kaliteli çelik malzemeden.
    Yalnız zinciri mümkünse değiştir. ani gaz açma veya sürat yapma derim. Zincirin kalitesi zor koşullarda kendini belli ediyor.
    Kazasız sürüşler.
    Suan 3-5 tanidik arkadasimin motorlarini tamir ederim... bos zamanlarimda da tamirciye gidip calisiyorum...
    Disk yaptirma işini bir sorayim... var tanidiklar...
    Ankara motosiklet yedek parca konusunda malesef zayif ve kazikci dolu... internette 80 tl ye satilan zinciri 240 a veriyorlar... guvenemedigim icin en ucuzunu alirim... hicte pisman olmadim suana kadar... bu zinciri de kullanan birisi önerdigi icin taktim... fazla birsey beklemiyorum zaten 5000-6000 km gitsin yeter... ama yolda kopmasin :D

REKLAM ALANI
43. sayfa BirinciBirinci ... 334142434445 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler