Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
14. sayfa BirinciBirinci ... 4121314151624 ... SonuncuSonuncu

Suzuki GSF Bandit 600/650 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Dogan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crypton T115
    Alıntı Gökhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    55.000 km de egzantrik zinciri mi istedi? Benim 1200 şuan 61.000km de ama hala ses yapmıyor. Ustayada göstermiştim şuan degiştirecek bir durum yok demişti ama bende 70.000 km gibi degiştirmeyi düşünüyorum. Sanırım servis manuelide 70.000 km diyor.

knntpl33 senin egzantrik zinciri ses yapmaya başladıgı için mi degiştirdin?
    düşük ccli motorların parçaları her zaman daha erken eskir. sen 100 kmyi 4 bin devirde yaparsın biz 5 bin devirde. aradaki 1000 devir farkı kmye vurunca senin parçaların ömrü uzuyor bizimki kısalıyor. ne kadar cok devir o kadar kısa ömür diye biliyorum ben. ama normalde 60-70 bin km arasında değişiyor genelde. knntpl33 değişime gitmeden önce ustan bir egzantirik gergisini söksün temizlesin taksın. bazen takılı kalıyor germiyor bizde zincir bitti sanıyoruz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı Dogan88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne kadar cok devir o kadar kısa ömür diye biliyorum ben.
    Evet bunlara e iyi örnek racingler sanırım.14-15. bin çeviriyoruz diye böbürleniyorlar fakat 30.000 km ye gelincede kranki pistonu eline verenlerin sayısıda bir hayli yüksek. Özellikle R1'lerin 30-40.000 de motor dagıtması hayli popüler bir durum.

knntpl33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawa. er5-- gsf600s bandit
    [QUOTE=Gökhan;2616427]55.000 km de egzantrik zinciri mi istedi? Benim 1200 şuan 61.000km de ama hala ses yapmıyor. Ustayada göstermiştim şuan degiştirecek bir durum yok demişti ama bende 70.000 km gibi degiştirmeyi düşünüyorum. Sanırım servis manuelide 70.000 km diyor.

knntpl33 senin egzantrik zinciri ses yapmaya başladıgı için mi degiştirdin?[/QUOTE

zincir vurma sesi gibi sesler geliyordu özellikle rolantide duyuyordum motoru servise götürürken aküden dolayı çalıştıramamışdım. ustaya yenisiyle değiştir dedim yani öyle çok bildiğimden değil

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    geçen gün 1200S buldum 2007 model 19.000 km de,tekere gelmiş kaldırıma çarpınca ön grenaj kırılmış yenisi ile degişmiş fiyat 11.500 tl nakit 10.500'e geliyor.
    periyodik bakım masrafını sordum yağ-filtre degişimleri 185 tl dedi usta.
    model ve km iyi ama kaza olayı vazgeçirdi beni,birde 1200 cc düşünmemekteyim hiç bir zaman(şimdilik )
    bir kaçtane 600 ve 650 S buldum 2003-2005 model arası,kimisi egzantrik zinciri degişmiş ortalama 50.000 km (bence erken ) kimisi ses yapmakta degiştirilmek istiyor.
    bu tarz motorlarda egzantrik ömrünü ani gaz açıp-kapamalar kısaltıyor,bizim gençlik sağ olsun pek sever ani gazlayıp makineyi kompresyona bindirmeyi,sonra makineden ses gelmeye başlayınca bir an önce kurtulmanın yollarını arar,Avrupalı gibi bakımını yaptırıp satanlar pek nadir.

1-şimdi konu farklı degişmesi iyi ama acaba degiştiren usta subaplara-paletlere-gergiye ve kapağa'da baktımı,yoksa sadece zinciri degiştirip kapattımı motoru bunu biliyormuyuz usta biliyor.
    aldık motoru egzantrik zinciri degişmiş diye bir bakmışız yine ses yapıyor + masraf
    2-diyelim egzantrik zinciri degişmemiş ama hafiften ses yapıyor ileri km'lerde degiştirmeli + masraf demek motor fiyatından düşmeli ama satıcı düşmüyor masrafı O zaman almaktan vazgeçiyoruz
    3-lastik önemi ;çogu motosiklet sürücüsü arkadaş malesef lastik üretim tarihi-lastik ömrü hakkında bilgi sahibi degil lastik dişlerine bakıyor lastikler yeni diyor.lastik istiyor diyince ben bilmem sen alırsın diyor

v.s etkenler peşi peşine gelince piyasa'da alıcak motosiklet pek kalmıyor,işi bilen'lerde uçuk rakamlar istiyor malesef.en güzeli bayiden parayı bayılıp sıfır km motosiklet almalı birkaç sene keyfini sürmeli

bandit aramaya devam
    tekeriniz düz bassın,havalar ısınmaya başladı artık benzin olmuş 4.62 krş gez gezebilirsen kim tutar bizi
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    Crypton T115
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen gün 1200S buldum 2007 model 19.000 km de,tekere gelmiş kaldırıma çarpınca ön grenaj kırılmış yenisi ile degişmiş fiyat 11.500 tl nakit 10.500'e geliyor.
    periyodik bakım masrafını sordum yağ-filtre degişimleri 185 tl dedi usta.
    model ve km iyi ama kaza olayı vazgeçirdi beni,birde 1200 cc düşünmemekteyim hiç bir zaman(şimdilik )
    bir kaçtane 600 ve 650 S buldum 2003-2005 model arası,kimisi egzantrik zinciri degişmiş ortalama 50.000 km (bence erken ) kimisi ses yapmakta degiştirilmek istiyor.
    bu tarz motorlarda egzantrik ömrünü ani gaz açıp-kapamalar kısaltıyor,bizim gençlik sağ olsun pek sever ani gazlayıp makineyi kompresyona bindirmeyi,sonra makineden ses gelmeye başlayınca bir an önce kurtulmanın yollarını arar,Avrupalı gibi bakımını yaptırıp satanlar pek nadir.

1-şimdi konu farklı degişmesi iyi ama acaba degiştiren usta subaplara-paletlere-gergiye ve kapağa'da baktımı,yoksa sadece zinciri degiştirip kapattımı motoru bunu biliyormuyuz usta biliyor.
    aldık motoru egzantrik zinciri degişmiş diye bir bakmışız yine ses yapıyor + masraf
    2-diyelim egzantrik zinciri degişmemiş ama hafiften ses yapıyor ileri km'lerde degiştirmeli + masraf demek motor fiyatından düşmeli ama satıcı düşmüyor masrafı O zaman almaktan vazgeçiyoruz
    3-lastik önemi ;çogu motosiklet sürücüsü arkadaş malesef lastik üretim tarihi-lastik ömrü hakkında bilgi sahibi degil lastik dişlerine bakıyor lastikler yeni diyor.lastik istiyor diyince ben bilmem sen alırsın diyor

v.s etkenler peşi peşine gelince piyasa'da alıcak motosiklet pek kalmıyor,işi bilen'lerde uçuk rakamlar istiyor malesef.en güzeli bayiden parayı bayılıp sıfır km motosiklet almalı birkaç sene keyfini sürmeli

bandit aramaya devam
    tekeriniz düz bassın,havalar ısınmaya başladı artık benzin olmuş 4.62 krş gez gezebilirsen kim tutar bizi
    2007 model 1200lük yeni kasa oluyor sanırım. ve eğer yeni kasayı 10500 tlye verip sen almıyorsan bütün bandit kullanıcıları toplanıp yanına geliriz hee eski kasaysa o zman olabilir tabi.

bu arada egzantirik değişmiş makina bitik bir makina olmuyor. şmdi ben her türlü bakımını yapıyorum 60 bine geldi egzantirik değişti makina çöpe mi gitcek . esas değiştirmesek çöpe gider bence. ama tabi toplayanı bilmediğin için sende haklısın bişey diyemem.

Motosikleti
    F 650 GS
    Sahibindende eski kasa olup 2007 trafige çıkışlı diye satan 1-2 eleman var. Sanırım buda öyle birşeydir. Aksi halde 10500TL'ye yeni kasa bandit 1200'ü düşünmek anti depresan kullanmaya neden olur

Bu arada aradaşlar şu sinyallerden 4 adet almak istiyorum(takım);
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...36284381/detay

Fakat bizim eski kasa 1200'lerin yuvaya uyarmı bilmiyorum. Sanırım bu sinyaller 650'lerin ?

Motosikleti
    gökhan benim 600lüğün sinyalleride bundan sanada uyar sanırsam. banada bunlar çok sırtarıyor sağ önü gecenlerde araça takdım kırdım, bende ufak led sinyallerden almak istiyorum

Motosikleti
    F 650 GS
    Banada tam tersi o ufak sinyaller sırıtıyor gibi geliyor. Atın üstündeki kelebek misali, kalıplı motora o ufacık sinyalleri yakıştıramıyorum. Ayrıca birazda orjinal takıntım var sanırım. Alet fabrikadan nasıl çıkmışsa hep öyle kalsın istiyorum

Sanırım bu takıntımla bu bandite o km bandit masrafı yapacagım. Hergün bir yerini degiştirmeye niyetleniyorum.

Motosikleti
    Crypton T115
    Arkadaşlar elimde bandit ön dişli var. Almak isteyene aldığım fiyata veririm. 530-15 esjot marka. sıfırdır. 50 tldir.

merhabalar bende bandit almayı düşünüyorum motor hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    bencede eski kasa 1200 ama trafik çıkışı 2007,yoksa kaçarmı O fiyata

bu arada bende sonunda aradıgım motoru buldum temiz ellenmemiş 2003 eski kasa 600 S hadi hayırlısı bakalım şimdilik sadece 1000 km sonra yag degişimi yapıcagım yola devam.
    bu arada yolumuz açık,tekerimiz düz bassın
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    hayırlı uğurlu olsun. bendekide 2003 600s geçen yaz almışdım.fotoları bekliyoruz

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Arjantinli69 kardeş,uzun süredir BANDİT aradığını biliyorum.kafana göre bir motor bulduğuna çok sevindim.kazasız-belasız-güzel günlerde binmen dileklerimle.resim istiyoruz.ADANA'dan selam olsun.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    F 650 GS
    Hayırlı olsun Arjantinli69. Kazasız belasız kullanman dilegiyle. Bu arada en kısa sürede fotoğrafları bekliyoruz.

speedy46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok :(
    slm arkadaşlar kısa süren bir motorsuzluktan sonra 2005 model bir gsf 650 aldım. Yarın mauayenesi var daha çok test etme imkanım olmadı ama gayet zevkli ve rahat bir sürüşü var. Üzerinde Akrep egsozu var muhteşem bir ses var trafik sorun çıkarır mı bilmiyorum.. Hepinize iyi günler keyifli sürüşler...
    GöLgELErDe ıŞıKlAr kaDaR ÖnEmLiDiR.

regal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmw650gs kawasaki er6 n
    mustafa bizim makına 650s lütfen kardeşim lütfen yanııı
    05428381357 mustafa minyas kahraman maraş merkez şimdiye kadar motor geçmişi +++ mobilet +mz 150cc++150cccelik coper +250cc regal rabtor+vf750c honda magna++er6 n++125cckymco++er5++şimidlik suziki bandit650s ve 150cckmt çelik sport

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Alıntı speedy46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar kısa süren bir motorsuzluktan sonra 2005 model bir gsf 650 aldım. Yarın mauayenesi var daha çok test etme imkanım olmadı ama gayet zevkli ve rahat bir sürüşü var. Üzerinde Akrep egsozu var muhteşem bir ses var trafik sorun çıkarır mı bilmiyorum.. Hepinize iyi günler keyifli sürüşler...
    vay mustafa kardeş,hayırlı,uğurlu olsun kardeş.K.MARAŞ'a selam olsun.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    hayırlı olsun mustafa bey. allah bir yastıkda kocatsın
    bua arada haydutçularda çoğalıyor.
    regal bunu beğendi.

speedy46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok :(
    Alıntı knntpl33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun mustafa bey. allah bir yastıkda kocatsın
    bua arada haydutçularda çoğalıyor.
    teşekkürler kardeşim

pardon mustafa abi ayrntıyı kaçırmışım ben

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:01 ----------

Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay mustafa kardeş,hayırlı,uğurlu olsun kardeş.K.MARAŞ'a selam olsun.
    aslm bora abim teşekkür ediyorum..
    GöLgELErDe ıŞıKlAr kaDaR ÖnEmLiDiR.

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    temennide bulunan dostlara teşekkürler.
    şimdilik bandit'le zevk yapıyoruz maşallahı var canavarın
    er 5 in üzerine iyi geldi diyebilirim.seneler önce cb 550 four vardı o zamanlar 4 silindir motor sürmek bir başka güzeldi ( yakıt ucuz paranın degeri vardı )

şimdi'de 4 silindir kullanmak güzel,ama ister sitemez bazen göz kaçıyor gaz açarken yakıt göstergesine ama az yakıyor bandit gözünü seveyim JAPAN yapmış nede olsa

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

motor yağı olarak Iphone RS4000 almayı düşünüyordum,bir arkadaşım abi ya motul kullan yada motorex kullan dedi.motul daha önce er 5 te kullanmıştım iyi gelmişti olmadı yine satışı başladıysa motul alırım.
    şimdilik bu haliyle kullanmaya devam ilerleyen zamanlarda birdizi operasyon yapmayı düşünüyorum bandit kardeşe
    hayırlı sürüşler

REKLAM ALANI
14. sayfa BirinciBirinci ... 4121314151624 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler