Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
13. sayfa BirinciBirinci ... 3111213141523 ... SonuncuSonuncu

Suzuki GSF Bandit 600/650 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Dogan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crypton T115
    Alıntı Gökhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dogan iyi diyorsunda contayı yayları elinde bulunduran servis var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:22 ----------

İzmir'den Ercan Dinamit Motor'a sordum. İst. merkeze sorup dönecekler. Biraz zor ama neyse...
    ben ercan dinamit beyde servise bakan yusuf var oradan arka dişli hava filtresi sipariş verdim. tahminim 2 haftaya gelicek. eğer sende siparişi verirsen aynı zamanlarda gelir. şase numaranı isticeklerdir ruhsat yanında olsun. parayı havale yaparsın onlar kargolar sana sorun olmaz güvenilir kişilerdir bende ilgilenirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı Dogan88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben ercan dinamit beyde servise bakan yusuf var oradan arka dişli hava filtresi sipariş verdim. tahminim 2 haftaya gelicek. eğer sende siparişi verirsen aynı zamanlarda gelir. şase numaranı isticeklerdir ruhsat yanında olsun. parayı havale yaparsın onlar kargolar sana sorun olmaz güvenilir kişilerdir bende ilgilenirim
    Az önce aradılar debraj sistemi bizim bildigimiz öyle içinde 4-5 tane yay olan degilmiş. Farklı bir sistemmiş. O nedenle yay işini iptal ettik. Şu parçaları sorduruyorum.

Kafa grenajının iç kısmındaki o "U" şeklindeki parça(komple göstergeleri saran.)
    Farın üstündeki metalik siyah rengindeki V şelindeki parça(aynalarında takıldı parça)
    debraj kapagının contası
    kafa grenajının plastik parçalrını tutturmada kullanılan o plastik klipsler.

Motosikleti
    Crypton T115
    Az önce aradılar debraj sistemi bizim bildigimiz öyle içinde 4-5 tane yay olan degilmiş. Farklı bir sistemmiş. O nedenle yay işini iptal ettik. Şu parçaları sorduruyorum.

Kafa grenajının iç kısmındaki o "U" şeklindeki parça(komple göstergeleri saran.)
    Farın üstündeki metalik siyah rengindeki V şelindeki parça(aynalarında takıldı parça)
    debraj kapagının contası
    kafa grenajının plastik parçalrını tutturmada kullanılan o plastik klipsler.
    hımm bilemem o halde 650lerde yay var ama 1200lukler farklı olabilir

Motosikleti
    F 650 GS
    hımm bilemem o halde 650lerde yay var ama 1200lukler farklı olabilir
    Az önce Yusufla görüştüm. Hatta senin önerdigini söyledim. "O zaman debrajda yay oldugunuda o söylemiştir" dedi ve koptuk

Gidince senle fena kafa yapacak gibiydi. Bilgin olsun

Motosikleti
    Crypton T115
    Az önce Yusufla görüştüm. Hatta senin önerdigini söyledim. "O zaman debrajda yay oldugunuda o söylemiştir" dedi ve koptuk

Gidince senle fena kafa yapacak gibiydi. Bilgin olsun
    kerataya bak sen... ama servis degilim snucta ben sadece kendi mtoruma göre düşündüm. gidince görcez bakalm. sen naptın?

Motosikleti
    F 650 GS
    Göstergeyi saran o plastigin fiyatını merkeze sorup döndüler ama dedigim diger parçayı anlamamış sanırım. En son fotografları gönderdim arayacaktı ama sanırım yarına kaldı.

Bu arada sordugum hiçbir parça tr de yok tabi. Bakalım hepsinin fiyatını versinler uygun bir fiyat çıkarsa japon dostlarımızdan parçaları istiycez artık.

Bu arada göstergeleri saran plastik için 340 gibi birşey dediler. Debraj kapagının contası için 22TL. Kafa grenajındaki klipslerin tanesi içinde 8TL demişlerdi sanırım.

bakalım,

iç plastiği derken göstergenin baglı oldugu panzalotlarlan beraber butun olan parça ise; 344 tl
    dış plastik ise aynaların takıldıgı farın hemen üstünden başlayan parça ise ; oda 250 tl gibi
    farın altında kalan siyah ön camurluga bakan plastik parça ise ; 200 tl gibi
    kafa demiri ise; 485 tl

)
    Senin daha önce verdigin fiyatlarda tutuyo gibi. Bu durumda farın üstündeki plastik içinde 250 TL diyecekler.

Toplamda 340+250-22-24TL(3 adet klips) :636TL cik. Biraz indirim şart

Motosikleti
    Crypton T115
    para knusunda bisey diyemem bütce senin snucta. ama istediğim parcanın siparisi verdiğin parca oldugundan emin ol snra hatlar karısmasın ))

Motosikleti
    F 650 GS
    Yok katalogdan resimleri gönderdim yanlışlık yok. Yani benim açımdan. O resimlere ragmen yanlış olursada bilmiyorum artık

Motosikleti
    Crypton T115
    Yok katalogdan resimleri gönderdim yanlışlık yok. Yani benim açımdan. O resimlere ragmen yanlış olursada bilmiyorum artık
    o zman yanlıslık olmaz yarın bakamaz buyuk ihtimal pazartesiye kaldı

Motosikleti
    F 650 GS
    Senin parçalar ne zaman kargoya verilecekti?. bu 2-3 günlük gecikmeden dolayı umarım fazladan beklemek durumunda kalmam. Gerçi acelemde yok. Daha alacak çook şey var.

Motosikleti
    Crypton T115
    hic bilmiym ki ben veriym siparisi eğer meblağ yuksekse ck daha cabuk geliyor. ama 20 liralık bir parca istersen 1 ayı buluyor, geciyor. siparisi verdinmi smdi neleri aldın ki? benim parcaları pazartesi siparisini cekti, seninkide en fazla benim parcalrdan 1 hafta snra gelir

gs500inanc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat e kaldı :)
    Ebayda zebil gibi bandit parçası var . meblağlar biraz yüksek geldi ...
    suzuki address 50cc=)yamaha dt125=)93 gs500=)99 gs500=)yamaha tt600=)99 er5=) virago 250=)92 kle500=)2004 gs500=) 2005 fazer)

Motosikleti
    F 650 GS
    hic bilmiym ki ben veriym siparisi eğer meblağ yuksekse ck daha cabuk geliyor. ama 20 liralık bir parca istersen 1 ayı buluyor, geciyor. siparisi verdinmi smdi neleri aldın ki? benim parcaları pazartesi siparisini cekti, seninkide en fazla benim parcalrdan 1 hafta snra gelir
    Yok en son farın üstündeki parçanın fiyatını almak için tel kapattı kapatış o kapatık hala arıyor Onuda bir netleştirelim sonra geçicem artık.

gs500inanc bu baktıgım parçarla ilgili 3-5 kişiye mail attım. Aldıgım cevap TR'ye ye göndermedikleri oluyor. Birde çogu 2. el ve hasarlı. İşte 1-2 tane sıfır ayarında vardı onlarda TR ye göndermiyoruz deyince servislere bakmaya başladım. Birde gelen parçanın saglam olma garantisi yok. Servisten gelen bir parçada sorun oldugu zaman iade edebiliriz ama ebayda bu iş baya sıkıntılı.

knntpl33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawa. er5-- gsf600s bandit
    benim parçalarda gelmiş japandan. yerin söküm takım işleri var. bana arka disk gerekiyordu orjinali pahalı geldi ustada ebc marka papatya disk takalım dedi.sizce nasıl olur papatya disk.

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Dogan iyi diyorsunda contayı yayları elinde bulunduran servis var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:22 ----------

İzmir'den Ercan Dinamit Motor'a sordum. İst. merkeze sorup dönecekler. Biraz zor ama neyse...
    conta olayına orjinalini aramana gerek yok Gökhan,klindirik veya siyah ısıya dayanıklı sıvı conta işini görür.
    bu gün istanbul suzuki altan motora sordum bende contayı O tarz sarf malzemelerini elimizde tutmuyoruz çünkü sıvı conta aynı işi görüyor diyor,ama istersen 15 günde getirtiriz diyor.kartal Altan motor Tamer Altan suzuki servisi.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    F 650 GS
    Hıım şu parçalar gelirse hazır gelirken orjinal contasıda gelir yoksa artık dedigin gibi birşey yapacagız. Bu arada araştırma için tşk.

Motosikleti
    kısmetse hafta içi motor bakımdan çıkıyor.ağır bakımlar yapıldı
    egzantrik zinciri
    arka disk balata
    debriyaj balatası
    bujiler
    yağ,yağ filtresi
    hava filtresi
    karbüratör temizliği; derken parayı tükettik. bir lastik kaldı masraflar çok tutunca lastikde inşallah ucuza kaçmam. internetten alabileceğim sağlam siteler hangileri antepte bulamadım bayi.

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı knntpl33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    egzantrik zinciri
    arka disk balata
    debriyaj balatası
    bujiler
    yağ,yağ filtresi
    hava filtresi
    karbüratör temizliği; derken parayı tükettik. bir lastik kaldı masraflar çok tutunca lastikde inşallah ucuza kaçmam. internetten alabileceğim sağlam siteler hangileri antepte bulamadım bayi.
    kaç km de yaptınız bu bakımları ve nekadar tuttu hani bilgi amaçlı ileride bizede lazım olur düşüncesi,kolay gelsin.

---------- Post added at 14:07 ---------- Previous post was at 14:05 ----------

Alıntı knntpl33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    egzantrik zinciri
    arka disk balata
    debriyaj balatası
    bujiler
    yağ,yağ filtresi
    hava filtresi
    kaç km de yaptınız bu bakımları ve nekadar tuttu hani bilgi amaçlı ileride bizede lazım olur düşüncesi,kolay gelsin.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Post added at 14:07 ---------- Previous post was at 14:05 ----------

motor şuan 55,000de. geçen yazın almışdım 50,000deyken.ortalama 1200 1300 ustaya derken 1500ü bulabilir. ama beni 3 yıl götürür sırada lastiklerle zincir dişli değişimi var onlarıda 1 2 aya kadar değiştirmeyi düşünüyorum ondan sonra motor sıfır gibi olur

Motosikleti
    F 650 GS
    55.000 km de egzantrik zinciri mi istedi? Benim 1200 şuan 61.000km de ama hala ses yapmıyor. Ustayada göstermiştim şuan degiştirecek bir durum yok demişti ama bende 70.000 km gibi degiştirmeyi düşünüyorum. Sanırım servis manuelide 70.000 km diyor.

knntpl33 senin egzantrik zinciri ses yapmaya başladıgı için mi degiştirdin?

REKLAM ALANI
13. sayfa BirinciBirinci ... 3111213141523 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler