Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

Suzuki GSF Bandit 600/650 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    emre_tnl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abimin 2001 model 42000 civarında bandit s var , senin için ona sorabilirim .

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:48 ----------

geçen yaz racerlarla otobanda abimle artçı olarak gidiyorduk, banamısın demiyor alet
    Kahya Motorumu Hazırla Çıkıyorum!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oguz1327 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2001 honda cbr 600f4i
    selam. ben de bir naked motor hastasi olarak 3 ay onceden motor alma hevesiyle arastirmalarima basladim ve sabahin bu saatine kadardir da forum forum dolasirken bu topige denk geldim ve kalakaldim :D.bir turlu cikmak istemedim. sa..binden sitesinden bandit ve gs 500 bakınmaya basladim ve iclerinden en makul gozuken motoru gozume kestirdim.http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7468738/detay/ linkteki motorla ilgili ustadlarin dusuncelerini almak isterim. saygilar.

omersirin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gara Yılan, Nam-ı Diğer Bandit 650 SA ve F 800 S
    Bu konun başında da söylediğim gibi bu modellerdeki baz kusurlar, eksiklikler 2000'li yıllarda düzeltilmiş ve hep bandit "kemale erme" aşamasında bir adım atagelmiştir. Bu model "kötü"dür diyemem ancak 600 S'lere bakmanızı tavsiye ederim. Ama illa ki kafa granajsız isterseniz, siz bilirsiniz. Motor aksamı S'lerle neredeyse aynıdır ve kolay kolay eskimez..
    Türkiye köylüsü çalışkandır ve kafasının değerini bilir! Rüya dediğin şey de bizden oluşur işte / Ve minicik ömrümüzü yine bir uyku noktalar. (We are such stuff. As dreams are made on; and our little life. Is rounded with a sleep)

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    Oğuz bey,Suzuki Bandit modeli,400cc ile başlayan bir hikaye sonucunda bugün 1250cc lere kadar ilerlemiş,bu zaman zarfında da sürekli gelişme ve ilerleme katederek gunumuze kadar uzayan efsanevi bir modeldir..Dikkat edilecek olursa,bu model yıllar içersinde sağlamlığı ve sorunsuzluğu ile Suzuki nin ikonlarından birisi haline gelmiştir.Bakımlı ve düzgün kullanılan bir Bandit in ben sorun çıkardığını ne duydum ne gördüm.Ülkemizde yapılan son Moto gp de ise yurt dışından gelen 8-10 yaşlarında eski banditleri görüp,sahipleri ile konuşunca bunun ne kadar doğru olduğunu bir kez daha gördüm.
    Keza japon motorsikletlerinin arasında kendi fan klubü olupta çok az model vardır kendi adını taşıyan internet sitesi olan.
    Örnek vermek gerekirse: www.justbandits.com, www.bikebandit.com,www.banditmania.com vs vs gibi.
    Ben size 650S i öneririm,2005-2006 olabilir.2.Banditimi kullanıyorum,bugün ülkemize yenisi gelse gene bandit alırım.
    Şayet bütçenizi zorlayabilirseniz,şaşmadan alın derim.Yağ soğutmalı ve artçı içinde çok rahat bir motor olup,aksesuar,yedek parça konularında başta ebay.de olmak üzere bir çok yerde de bulabilirsiniz.
    Ki burada ''parçası yok,Japonya da bile yok'' dedikleri parçalarını ben bulabiliyorum internette..
    Herkes hakettiğini yaşar.

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    omersirin,Potenza amaç uzun ömürlü bir motosiklet almaksa 2000 öncesi bu bandit 600n'lerin ne gibi olumsuz yönleri olabilir. 600S'lerle aynı motora sahip degil mi?

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    omersirin,Potenza amaç uzun ömürlü bir motosiklet almaksa 2000 öncesi bu bandit 600n'lerin ne gibi olumsuz yönleri olabilir. 600S'lerle aynı motora sahip degil mi?
    Yok hayır,yanlış anlaşılmasını istemem.Herhangi bir kötü yanı var demedim,sonuçta binecek arkadaşın bineceği süreyi de gözönünde bulundurursak daha yüksek bir model almasını tavsiye ederim ben.Eğer bu linkteki motor bakımlı ise,sadece yağ,hava filtresi,buji lastik ve en kötü zincir değiştirerek devam edebilir.600n ler için ebay de yada diğer bahsettiğim sitelerde yedek parça da var,aksesuarda.
    Dediğim gibi,temiz bir Bandit emin olun yıllarca kullanılır.Her yeri mekanik çünkü,karbüratörlü ve yağ soğutmalı.Yeterki geçmişi temiz olsun.
    Herkes hakettiğini yaşar.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Karadeniz Bölgesi için Racing motorların gereksiz olduğunu düşünerek 600F imi; Takasa Cıkarmıs bulunmaktayım.
    Takas modeller arasında Bandit 650S de var
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

oguz1327 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2001 honda cbr 600f4i
    peki 2000 model ustu 650 s leri kafa grenajsız olarak modifiye etme olanagi var midir?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:36 ----------

peki 2000 model ve ustu 650s leri kafa grenajsız hale getirmek;daha dogrusu 2000 model alti gorunume getirmek mumkunmudur. tipi cok hos.

Motosikleti
    F 650 GS
    Bende oguz1327'in tam tersini soruyum. 2000 model altı 600n'lere 600s'lerin kafa grenajını takmak mümkün mü?

oguz1327 sen "S" al bende "N" alıyım kafaları degiştiririz

Motosikleti
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında "potenza" cevap vermiş tatmin edici bir biçimde. Bandit gibi motosikletler maalesef ki piyasada hakkettiği değeri göremiyor. 2000 bin ve üzeri alınması ise tamamen "psikolojik" sınırla ilgili. Yoksa bu tarihten öncekilerin motoru daha iyi veya daha kötü olduğunu iddia etmiyorum..Hatırlatmakta fayda görüyorum yıllar içindeki olgunlaşmayı.2000 yılında sizin de göreceği gibi değişiklikler sayısal olarak diğer yıllara göre daha fazla.

1996
    Şık Bandit S modeli yarı çıplak ve kırmızı, orman ve toprak kırmızısı olarak sahnede yerini aldı.
    1997
    Ufak değişiklikler yapıldı: Debriyaj pedalı (güvenlik nedeniyle motosiklet çalıştığında debriyajın çekilmesi gerekiyordu) ve karburatör ısıtıcısı geliştirildi
    1998
    Ancak S modelinde herhangi bir değişiklik olmadı. Mavi, siyah, kestane ve bronze renkleri çıktı.
    1999
    Yeni arka şok emici takdim edildi, önyükleme ayarlaması ve geri sekme sağlandı.
    2000
    İlk büyük değişikler bu yıl yapıldı
    • Yeni arka kasa
    • Bütünüyle elektronik aksam
    • Kelebek sensörlü yeni karbüratörler
    • Yağ filtresi eklendi
    • Nissin Marka fren kaliperleri eklendi
    • 20 litrelik yakıt tankı (19 litreye kadar)
    • Direksiyon geometresine ve şasiye yönelik gelişmeler
    • Yüksekliği azaltılmış sele
    • S modelinde ise: Çift farlı yeni modern tarz
    Renkler mavi ve kırmızı
    2001
    Dikkate değer bir değişiklik yok
    [edit] 2002
    Bu yılda yakıt göstergesi standart
    [edit] 2003
    Dikkate değer bir değişiklik yok
    Türkiye köylüsü çalışkandır ve kafasının değerini bilir! Rüya dediğin şey de bizden oluşur işte / Ve minicik ömrümüzü yine bir uyku noktalar. (We are such stuff. As dreams are made on; and our little life. Is rounded with a sleep)

Motosikleti
    Suzuki Bandit 600 S
    Benzin göstergesindeki son bakla yandıktan sonra ne kadar gidebiiyoruz bilen var mıdır?

Motosikleti
    F 650 GS
    Bilgilendirme için sagolun arkadaşlar

Bu arada yukarda bahsettigim sorunun cevabını buldum. Sanırım 2000 öncesi modellerinde orjinal kafa grenajlı modelleri varmış...

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    kanka sana lazım artık bi tane bandit
    bana 1200 sana da 600 bandit lazım
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

emre_tnl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar Merhaba,
    GSF 600 Bandit S için fiyat ve kalite dengesini sağlayan en uygun lastik hangisi sizce? hem ön hem arka... cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...
    Kahya Motorumu Hazırla Çıkıyorum!

Motosikleti
    Suzuki GSF 600 Bandit S
    Alıntı emre_tnl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba,
    GSF 600 Bandit S için fiyat ve kalite dengesini sağlayan en uygun lastik hangisi sizce? hem ön hem arka... cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...
    benim araştırmalarıma göre bandit için spor touring lastik lastik daha uygun.bu kategoride metzeler z6 interact(z8 modeli yeni çıktı), michelin pilot road 2ct(3ct modeli yeni çıktı) pirelli angel ve dunlop roadsmart var.hepsi hemen hemen aynı fakat bunların içinde en yeni olanı angel(z8 ve 3ct modelinin henüz tam oturmadığını varsayarsak).fiyat olarak en uygunu dunlop fakat piyasada bulunmuyor.diüerleri aşağı yukarı aynı fiyatlarda.ben 720 liraya angel takım buldum onu alacağım birkaç gün içerisinde.eğer acelen yoksa 15-20 gün beklersen angel hakkında izlenimlerimi yazarım.

Motosikleti
    Alıntı vecihihürkuş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim araştırmalarıma göre bandit için spor touring lastik lastik daha uygun.bu kategoride metzeler z6 interact(z8 modeli yeni çıktı), michelin pilot road 2ct(3ct modeli yeni çıktı) pirelli angel ve dunlop roadsmart var.hepsi hemen hemen aynı fakat bunların içinde en yeni olanı angel(z8 ve 3ct modelinin henüz tam oturmadığını varsayarsak).fiyat olarak en uygunu dunlop fakat piyasada bulunmuyor.diüerleri aşağı yukarı aynı fiyatlarda.ben 720 liraya angel takım buldum onu alacağım birkaç gün içerisinde.eğer acelen yoksa 15-20 gün beklersen angel hakkında izlenimlerimi yazarım.
    Ercep bunlar dışında michelin pure power ve pilot road 2 var. Bu iki model de bandit için uygun. Nedense michelin unutulan bir marka oluyor lastik söz konusu olduğunda.

Motosikleti
    Suzuki GSF 600 Bandit S
    Alıntı omersirin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ercep bunlar dışında michelin pure power ve pilot road 2 var. Bu iki model de bandit için uygun. Nedense michelin unutulan bir marka oluyor lastik söz konusu olduğunda.

pilot road 2ct yi ben söyledim zaten(senin lastik olanı) pure power daha sportif bir lastik pure power yerine pilot power daha yol odaklı bir lastik

Motosikleti
    pilot road 2ct yi ben söyledim zaten(senin lastik olanı) pure power daha sportif bir lastik pure power yerine pilot power daha yol odaklı bir lastik
    Michelin lastiklerini zikretmediğini düşünerek sehven öyle yazmışım.

Motosikleti
    Suzuki Bandit 600 S
    Bende lastik bakındığım için görüşlerini merakla bekliyorum üstat

Motosikleti
    Suzuki GSF 600 Bandit S
    mutlak yazarım zaten forumun sıkıntılarından biri de bu.kask alacağım hangisini alayım diye hergün konu açılırken lastik izlenimleriyle ilgili hiç konu yok neredeyse.

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler